Depka, úklid a děti

24. led 2021

Ahoj vzdycky jsem zvladala uklid, deti vse na 1 s vrtuli v zadku.
Ted nic. Posledni dobou nic. 😓 Jsem unavena, nezvladam uklid, vse se mi tu hromadi je toho na me proste moc. Nevim kam driv skocit. Kdyz chci udelat uklid tak je mi zase lito deti, ze se jim nevenuju. Uz mam vseho dost. Chlap v praci, kdyzje doma tak je mi zase lito aby s nimi sel ven a ja bxla doma zavrena a uklizela. Nevim co se sebou. Na sebe taky cas nemam jsem furt s detmi. 24/7 jsou semnou i na zachode😅😓😓. Dotoho jak kdyby se deti otocily o 360 stupnu a zlobi, jeci, perou se.... Ja potrebuju jaro nabit se... Zeru jak prokopnuta misto toha abych hubla. 😓😓😓Co se to sakra deje🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Dekuju ze jste docetly az sem❤ asi se jen potrebuju vypovidat🤷‍♀️🤷‍♀️

teraa567
24. led 2021

Já to znám. Mám děti osm,šest a necelý rok . Je toho někdy moc. Je normální ,že jsi unavená. ☺️ Já to mám třeba takhle dva tři dny ,že si přijdu totálně nepoužitelná 🤣..
Kdyby nebylo vše zavřené,řekla bych ti ,ať si jdeš někam sednout, prostě vypnout. Někdy je toho na člověka zkrátka moc. Nejsme roboti . ☺️ Udělej si to nejnutnější ,neklad na sebe moc velké nároky. Až děti usnou , pusť si film , otevři si víno a zkus vypnout. Bude lépe uvidíš ☺️ je to jen období . Jak přišlo,tak odejde. ❤️

autor
24. led 2021

@teraa567 nejhorsi, ze ja vypnou neumim. Znejakeho duvodu mi to nejde. 😓

amazonkajanik
24. led 2021

Napodobne ...zvládla jsem úklid,oběd a hned po jít na několika kilometrovou procházku. A teď?! Padne 13h a jsem grogy. Ono to bude i tím počasím . Mám ráda jaro a léto. Říkám o sobě,že jsem jak jesterka, nebo fotovoltaicky článek,bez sluníčka nefunguju 😊

autor
24. led 2021

@amazonkajanik ja ted tedw uklidila alespon poradne kuchyn... Ale stejne s toho nevidim😓😓mam tam pradlo na slozeni na vyprani apod.... 😓😓trwpi me to... Potrebuju chvilku cas jen na sebe .... Protridit si myslenky apod....

amazonkajanik
24. led 2021

Sakra,no vidíš,ručníky mám vyprany,musím je pověsit 🤦😁
Jako já uklízím každý den,vynecham max 1x až 2x do týdne. A to je vytrit celý byt,umýt nádobí a většinou skoro každý den vařím. Jen,já mám jedno dítě(i když někdy je i můj chlap jak malej Jarda), ale vařím ještě pro tchyni a švagra.

te_reza
24. led 2021

Děti ale nemusíš mít furt za zadkem. Ono to ani není na škodu,když vytváří aktivity samy. A půl dne lítat s hadrem je taky nadstandard. Nebo nvm kolik tím toho stavíš. "čas pro sebe" je ošemetný téma, taky mám křeče, že začnu sama chodit na procházky a vyjde z toho to, že se buď valím a nic nedělám, pustím se do hlubšího úklidu a nebo na tu procházku fakt jdu.

autor
24. led 2021

@te_reza ja vim ale je mi to vuci te male 2 rokx ale ja proste nemam kdy... 😓😓vetsinou je jednouchej uklid na pul den s tim, ze vecer delam pradlo... 😓

klokanka31
24. led 2021

Ahoj a proč ti doma nepomůže chlap?

fandysek_1
24. led 2021

A co tam doma stále uklízíš, když máš jednoduchý úklid na půl dne? Chce to ubrat plyn. Nic se nepose...a jdi raději ven. My se doma s manželem dělíme o domácnost, když to lze a má trochu víc volna. Jinak máme uklízečku, když manžel nemůže pomáhat.

autor
24. led 2021

@fandysek_1 uklizecku si poridit nemzzu... 🤷‍♀️

autor
24. led 2021

@klokanka31je toho moc... Ma svoje veci na reseni🤷‍♀️🤷‍♀️ted mam to obdobi, ze jsem rada, ze je pryc🤦‍♀️🤦‍♀️😓

fandysek_1
24. led 2021

V tom případě zapojit další členy domácnosti. Já jsem teda docela salamista, co se týká uklidu a jdu raději ven nebo si hrajeme. Ale mám také občas dny, kdy si připadám marná a nechci to tady ani vidět. Čas si na sebe hledám po chvilkach. Ranní maska, namalovat se. Takové chviličky, ale mě to pomáhá.

klokanka31
24. led 2021

Jak má svoje věci?😯 Já se teda snažím zvládat vše sama, a to jsem teda na úklid pes. Ale poslední dobou se cítím unavená, tak manžel poctivě pomáhá i s úklidem. Uklidíme společně, je to rychleji, a pak jdeme společně na procházku...

autor
24. led 2021

@fandysek_1 dekuju🙏🏻pokusim se

autor
24. led 2021

@klokanka31 garaz, kotelnu auta praci... Nehlede na to, ze stejne jdu a predelavam ten ujlid po nem kdyz mi ponaha🤷‍♀️chci to mit podle svych predstav... Jen rikam, zejsem posledni dobou marna a unavena😓😓

klokanka31
24. led 2021

To já si manžela naučila aby uklízel podle mých představ ☺

martt
24. led 2021

Tohle znám ted mam podobné období. Jak maš staré děti? Já mám kluky skoro 5 a 9 let. A doma musí trochu pomáhat. Vynést koš, vyklidit myčku, utrit prach...samozrejme ne vše najednou. A musím říct, ze se krásně zapojují.

te_reza
24. led 2021

Denně půl dne"jednoduchý" úklid a večer prádlo? To bydlíte v paláci? A až budeš v práci, budeš to dělat jak? Jinak být dětem za prdelí je spíš na škodu, dvouleté dítě by se mělo být schopné se zabavit i samo. Od mala jsem holku učila, že máma musí taky něco dělat a jsem jedině ráda,že si je schopná hrát sama. Jinak mám 3+1,už jsem v práci, v týdnu vařím 2-3x,denně lux, 2x pračka, provozní bordel, v sobotu větší úklid jako koupelna, vytrit, prach. Bordel tu skutečně nemám.

autor
24. led 2021

@klokanka31 to ja nedam....jsi dobra🙏🏻

autor
24. led 2021

@martt ja mam 2 roky a 6 let

autor
24. led 2021

@te_reza samozdrejme to pradlo neni kazdy vecer.... Jde mi spis o to, ze nechapu co se to deje... Vzdy jsem to davala a ted jsem jak telo bez duse.

fandysek_1
24. led 2021

To je klasické vyhoření + to počasí a tahle korona situace.

te_reza
24. led 2021

Si vyhořelá, protože evidentně lezeš jen po baráku a uklízíš. V první řadě si to naplánuj tak, že úklid bude tak max 2x v týdnu, jinak max provozní bordel. 6 leté do nějakých aktivit zapoj, dále pak trochu zapoj chlapa, bydlí tam i on. A za třetí - je zima, brzo tma, ráno tma dlouho, celková situace taky žádná hitparáda, takže depky má kde kdo. Mě už to taky leze na budku, ale lítat celý den doma s hadrem, tak už asi i chlastám👌😂

klokanka31
24. led 2021

@te_reza 2x pračka za týden? To jsi dobrá, já peru 5-6 x týdně, a to máme jedno dítě 😯

martt
24. led 2021

To je tím počasím a možná i tou situaci co se děje kolem nás. 6 lété ditko bych trošičku zapojila třeba vyndat myčku, nebo utrit prach. A zapojila bych i trochu manžela /přítele. I když toho má moc a není to podle tvých představ, tak bych ho naučila tak aby jsi byla spokojená nebo bych "slevila" z mych představ. Ono se ti to bude do budoucna hodit až začneš chodit do práce. Manžela jsem take "učila" doma pomáhat a ted co chodím do práce už některé věci dela automaticky. I když to není podle mych představ, tak jsem slevila hlavně, že je uklizeno. 😀

te_reza
24. led 2021

@klokanka31 to se 5x denně převlíkáte, ne? 😂My máme pořád z čeho brát, takže bych mohla mít jeden prací den v měsíci 😂

sudylichozrout
24. led 2021

Tak bud budes mit uklizeno dle svych predstav, ale budes v depresi a nebude s tebou k vydrzeni, nebo se na to vyseres, zapojis muze do pece o domacnost a odpocines si. Nic mezi asi neni.

klokanka31
24. led 2021

@te_reza Tak my máme taky dostatek všeho, ale mě rozčiluje když pak není kam dávat to špinavé ☺ 5x se nepřevlíkáme, i když tak třikrát jo ☺ hlavně díky malé která nás ráda zapatlá příkrmy ☺

martiniquest
24. led 2021

Otevri si lahev vina a zrelaxuj se. Mam doma to same (a asi to ma kazda a lisi se to jen v zavislosti na vlastnim perfekcionismu). Zjistila jsem, ze se musim primarne starat sama o sebe. Jinak nefunguju a tim padem nefunguje nikdo. Manzel uz to konecne zacina chapat neb dneska poprve po 4,5 letech prohlasil, ze se tesi zitra do prace, i kdyz ma poradu 🙂

autor
24. led 2021

@te_reza dekuju.... A ano to je to slovo jsem VYHORELA🤷‍♀️😓😓