Desinfekce sušičky, myčky, pračky - čím a jak?

angel456
13. črc 2016

Ahojky, chtěla bych jednou za čas, pořádně vydesinfikovat pračku, myčku, sušičku, čím a jak nejlépe? Stačí pustit na prázdnou na vysokou teplotu s octem, jak na sušičku- nebo tak je bez mikrobů, kvůli vysoké teplotě? Jak čistíte matrace (vyprat potah, sluníčko a nějaký přípravek na "tělo matrace") Díky moc

puresin
13. črc 2016

@angel456 Můj osvědčený recept na čištění pračky je trocha octa a odměrka Sava do přihrádky na prášek a pustit nejsilnější program (u mě Bavlna) na 95´C, nebo prostě maximum. Pračka vevnitř září a už nezasmrádá.
Sušičku čistím jen mechanicky od zbytků látek, připadá mi, že když tam dávám prádlo už čisté, není to tak žhavé.
Myčku jednou za dva tři měsíce proženu čističem na myčky, zase s nejvyšší teplotou.
A matrace jen větrám, při převlékání povlečení je nechám celý den "nahé" a otevřu okna. Snad to stačí, nic nás zatím nesežralo. 🙂

stastnablcha
16. črc 2016

Ahoj.. ja dam raz za cas do pracky tak 2 l octu a necham na najvyssiej teplote prejst cely program... myčku umyvam jednak mechanicky - tie kuty a rohy nevycisti ani najlepsi cistič myčiek a potom to splachnem cez čistič na myčky... a madrace si dam raz za cas poriadne vycistit och chlapika co pride s nejakym mega vysavacom ...