Děti dva roky od sebe, máte zkušenosti?

ivulka4
21. dub 2016

Ahoj maminky, máme dcerku /září 2014/ a včera jsem zjistila, že jsem těhotná, nečekaně. Chtěla jsem děti až tak o 3 roky a nějak to teda nevyšlo. Padá na mě depka, že to nemůžu zvládnout, že to bude všechno špatně. Malá teda má stále plíny, kaká na nočník, ale čůrání nám nejde a spinká pořád v postýlce, má na spinkání dudlík .... tak budu mít dvě miminka 😖
Předem díky za vaše zkušenosti.
Jinak malá je klidná, docela i poslechne, ale teda teď má rok a půl a neoblékne se sama, něčeho se nají sama, ale ne všechno.

patrusa
21. dub 2016

Msm deti 20 mesicu od sebe, syn mel pleny, jeste kdyz se dcera narodila. Tacatek byl narocny, ale spis proto, ze dcera spatne spala. Syn prijal sourozence bez vetsich problemu. Od dvou let jsme poridili skate za kocar a nadsene na mem jezdil, takze preprava deti kamkoli bez potizi.
Dvoule ditko uz je v pohode. Vse zvladnete, teste se na mimnko 🙂

puresin
21. dub 2016

@ivulka4 Muj maly je cerven 2014 a na dalsim jsme cilene pet mesicu dreli. 🙂
Prvni dve deti jsou od sebe tri roky, druhe a treti budou cca 2 roky, ale zvladnout se da urcite oboje. Mam kamaradky, ktere znovu otehotnely jeste v roce, kdy porodily, to je mazec, dva roky jsou fajn. 🙂 Drzim nam pesti!

slunina
21. dub 2016

Zvládnete, protože budete muset. Chvilku to chce najít harmonogram, ale dá se to 🙂

radapokec
21. dub 2016

Prožíváš přesně to samé, co jsem prožívala já. Akorát my jsme měli dcerku plánovaně s takovým věkovým odstupem. Celé těhu jsem se starala jak to zvládnu. Syn měl dudlík, kadil do plenky, do školky nechodil, je umíněný, dcerku popichoval atd. Teď má dcerka rok a 9 měsíců, syn bude mít 4, příští měsíc. Věci se mění, děti rostou a utíká to. Ano, začátky jsou těžké, ale za sebe ti mohu říct, že to bude v poho. Uvidíš, teď si ti dva rarášci krásně řádí a je to radost. Užívej!!

ivulka4
autor
21. dub 2016

Malá je klidná, docela i hodná, už dlouho běhá sama bez kočárku, ale máme rozestavěný dům, do toho malá, miminko, domácnost, vím, že to zvládli všichni, ale mám pocit, že mě trefí šlak ....

ivulka4
autor
21. dub 2016

@patrusa děkuji za uklidnění, já jsem si vždy říkala, že když už by malá byla ve školce a bylo by mimi, tak by to bylo lepší, klidnější, ale zase asi více nemocí a tak ... no mám obrovský šok a teď si to neumím představit, ale snad se do té doby ještě malá hodně věcí naučí, no musíme to nějak dat

ivulka4
autor
21. dub 2016

@radapokec děkuju, takže mám přestat bulet a smířit se s tím že 🙂 já toho mýho chlapa roztrhnu, nemůžu užívat antik kvůli zdravotním problémům, ale hned po porodu teda asi půjdu na tělísko ☹ a po té naší 4kilové holčičce teda si ani neumím představit jak budu rodit, z toho mám docela depku

patrusa
21. dub 2016

@ivulka4 myslim, ze az ten sok prejde, tak bude vse v pohode 🙂. Je to holt neplanovane, to zaskoci.

radapokec
21. dub 2016

@ivulka4 opravdu buď štastná, děti budou mít k sobě blíže, samozřejmě že je to práce zpočátku, ale uvidíš jak budeš ráda, že jste nečekali další rok. A určitě nebul, když tak štěstím, že se podařilo, co by jiní za to dali... je to jako fráze, ale opravdu to tak je....

hz
21. dub 2016

@ivulka4 ahoj, u me to jeste neni potvrzene, asi jsem taky tehu. Syna mame v cervenci 2014, dum rozestaveny...ja byla smutna, ze se narodi na Vanoce, ale pak jsem zahodila svou sobeckost a lenost a jsem rada..taky jsem chtela vetsi vekovy rozdil, ale clovek mini a zivot meni. Jestli jsem opravdu tehu, coz pocituji, tak to tak melo byt, nebudu pak az tak stara mama, zacatek mi da jiste zabrat, ale co by clovek neudlal pro novy zivot😀 bud rada, tes se na uzlicek❤️

dannyblakely
21. dub 2016

Já bych se tím netrápila, protože s tím stejně nic nenaděláte 🙂 My, pokud se zadaří, a že se teda snažíme, bychom měli mít mezi dětma rozestup 2,5 roku a asi to taky bude mazec, ale já se těším 🙂 Malá teprve nedávno začala chodit, ale spíš se vozí, dudel a plínky má taky a nedělám si naděje, že se to jen tak změní, ale co.. Na furt to není - vyrostou děsně rychle 🙂

shine2015
21. dub 2016

@ivulka4 mame deti tri...prvni dve o 14mes a treti po trech letech. Ty budes mit dva roky a ctvrt...to mi prijde v pohode...ze ma plenky bych neresila...i kdyby je melo do tri let tak co....nestresuj se s nicim nemej tragicke scenare ale hledej vyhody a nadhled a nic nehrot. Uklid pocka a me osobne deti za sebou prijde spis jako vyhoda nez nevyhoda. Maji k sobe blizko a i pozdeji na aktivity...v zaveru i pak do skolky budou moct byt spolu kdyz prvni mas v zari....proste me to prijde super a nemenila bych 😉 raduj se a preji at je vse ok a vy spokojeni a v pohode.

slunina
21. dub 2016

Moje děti jsou od sebe dva roky a tři týdny. Tak nějak jsem to od začátku chtěla, na dvouletý rodičák napojit tříletý. Bála jsem se, ale je to v pohodě. Malá se naučila spát i při bráchově řevu, je to ona, kdo ho v autě zklidní, kdo mi podá plínku, co spadla na zem.. Však ono si to sedne. 🙂 A už teď jsou dvojka 🙂

ivulka4
autor
21. dub 2016

@shine2015 děkuju moc, no je to fakt šok, říkám si, že aspoň budu mladá máma /relativně mladá 1988/ a budem si pak s oběma dětmi snad užívat, až dopatláme ten náš rozestavěný dům. musím na tom asi začít hledat pozitiva a neutápět se v slzách, to mě moc nepřidá, jsem tele vím no, ale je fakt, že člověk míní a život mění no ...

yildiz
21. dub 2016

urcite to das a pokud kaka do nocniku tak super ..curani se vychyta 🙂 bobek je horsi 🙂 - ja mam 4 deti z toho 3 male starsi dcerce budou v lete 4 roky mladsi dcerka mela ted v dubnu 2 roky a nejmlasi ma 2mes a 3 tydny ...no jsou mezi nimi rozdily presne 22 mes takze 🙂 a musim rici ze pohoda ...ty starsi si samy vyhrajou a ja se muzu venovat mimiskovi i kdyz ten zatim moc tooh nepotrebuje akorat prebalit, najist a pohrat 🙂 - ta 4leta je ve skolce takze jsem se mohla a muzu venovat te mladsi ...ja bych to u vas tak cerne nevidela ...dcerka je urcite sikulka a nez se mimi narodi tak zase bude sikovnejsi a rozumensi a vetsi ..preji hezke rozhodnuti a krasne tehulkovani 🙂 a radost z mimi !

veruska007
21. dub 2016

Ahoj, já mám tři děti po dvou letech. První rok byl záhul, ale potom už to bylo super a neměnila bych. Jsou si všichni parťáci, mají podobné hračky, podobné záliby, podobný denní rytmus, snadno po sobě dědí a v nouzi nejvyšší si můžou půjčovat oblečení 😉.

veruska007
21. dub 2016

@ivulka4 Jinak sourozenecký kočárek nebyl potřeba, starší dítě ve dvou letech v pohodě chodilo. Na plenkách byli zpočátku oba. Spaní: až mimčo spalo celou noc, šlo ke staršímu. Starší se na to vždycky těšili. Kdyby Tě zajímalo něco praktického, tak napiš 😉.

valmat
21. dub 2016

Děti budou od sebe rok a 9 měsíců. Jistě bude ten začátek náročnější, ale to je snad jakákoliv poradna životní změna.
Věřím také, ze k sobě děti budou mít blíže a nepochybuji, ze to zvladnu 😉
Ty to jiste zvladnes také, přeji pohodové těhotenství!

tulikiss
21. dub 2016

kdyz mel syn rok zjistila jsem ze sem tehotna, vzhledme k tomu ze mi tvrdily ze nemuzu prirozene otehotnet, to byl obr sok. taky sem se bala jak to zvladnu ale slo to. jo prvni rok je mazec nebudu tvrdit ze neni, ale da se to. ja pri tech dvou detech zvladla dodelat skolu a napsat bakalarku a sla jsem statnicovatk kdyz mel syn 3 roky a 2 dny 🙂 a dcera mela rok a 3 mesice. takze se da zvladnout vsechno.
k tem praktickym vecem, nez se mala narodila sel syn do vetsi postele, kocar nebyl problem protoze chodil uz od roku , plinky mel porad i dudlik. nejhorsi to bylo s jidlem ne vsechno zvladal jist sam tak to bylo narocnejsi ale zase na druhou stranu deti k sobe maji strasne moc blizko a ted uz si super vyhrajou. a za me teda radsi takhle nez mit doma miminko a starsi prvni rok ve skolce protoze to porad taha ruzny nemoci ze skolky.

ivulka4
autor
21. dub 2016

@tulikiss klobouk dolů! já tedy trénuji ještě tanečnice, takže taky nevím co s tím, ted to nějak zvládám s malou, ale se dvěma to asi nedám, budu to muset někomu předat a nebo zabalit, ale vy ste teda úžasná! vámi se budu inspirovat

veruska007
21. dub 2016

@ivulka4 Něco se zvládnout dá, já měla přivýdělky a brigády celou MD, RD, ... jakmile si děti vyladily biorytmus, měla jsem "polední pauzu" a odpoledne se občas daly děti udat manželovi a šla jsem do práce 😉.

tulikiss
21. dub 2016

@ivulka4 teda uplne se cervenam dekuji... ja to prave napsala abych vam dodala odvahu, jde zvladnout vsechno kdyz clovek chce. ono totiz s druhym prckem clovek prestane resit "nepodstatne" veci a necha deti proste zit 😀

lucijes
21. dub 2016

@ivulka4 Přidám se se svou troškou do mlýna😀 Ročník 88, první dcera září 2014, rozestavěnej barák (teda bydlíme, ale patro a venek nejsou - děláme vše sami), studuju, pracuju...mívám pocit, že mi z toho musí zákonitě jednou drbnout...no a jsem v 9. týdnu...Vzhledem k tomu, že první dítě bylo hodně hodně vydřené, tak můj šok, že to druhé bylo raz dva a že to nedám, trval asi tak den...momentálně jsem v klidu a říkám si, že máme ještě 7 měsíců čas😀 Vzpomeň si, co se dcerka naučila za 7 měsíců zpátky (moje například chodit, jíst vidličkou, pít z pítka, kakat a čůrat do nočníku - když jsme doma a lítá nahatá...), no a za dalších 7 měsíců se toho ještě spoustu naučí a uvidíš, jak nám budou pomáhat, šikulky malý! Tak neplač a raduj se!

lucka662006
21. dub 2016

Ahoj já mám děti od sebe 21 měsíců, byl to zpočátku teda mazec, dvoje pleny a vlastně skoro dvě miminka, navíc starší takový vzteklejší typ. Přitom nejsem žádný velký milovník malých dětí, jako že bych se vyžívala v péči o miminka (jestli to tak jde napsat). A když jsem to zvládla já, tak Vy určitě také, mnoho lidí toto před námi zvládlo. Když jsem říkala doktorovi, že chci rozdíl alespoň 2,5 roku, tak prý ty tři čtyři měsíce už není tolik a měl pravdu, když se na to podívám zpětně. Snažila jsem se si najít denně alespoň půl hodiny pro každého zvlášť, ale samozřejmě mimi se neplánovaně budilo atd. Také mi vadilo, jak se vzájemně neustále budili při poledním spánku. Neměli tolik rozumu, aby dodržovali ticho, pokud druhý spí. Bylo mi i líto starší dceři, že najednou nemám na ní tolik času, a s tím jsem měla spojené výčitky svědomí. To jsem si dodnes myslím úplně se sebou nesrovnala. Zapojit by se měl i tatínek, nejsou to Tvoje děti, ale Vaše děti.

tulikiss
21. dub 2016

@lucijes joo to deti vzdy chteji pomahat.. nikdy nezapomenu jak Jirik tehdy asi mesicni Elisku tahl za nohy pres celou sedacku aby mi ji pritahl a ukazal mi ze ji vypadl dudlik 😀 😀 😀 😀 no kdyz sem si toho vsimla byla jsme na mrtvici ale ted uz se jenom smeju

lucijes
21. dub 2016

@tulikiss Jojo...já se teď náramně bavím, jak se moje malá stará o svýho bratránka...jeho maminka ho chce nakrmit a ona mu furt cpe flašku s čajem😀 Komedie🙂 Ale jsou zlatý...Ono možná jsem takhle v klidu protože dcera je hodně hodně mírná povaha...fakt takovej "salám"...kdybych měla doma malýho teroristu tak bych asi panikařila víc 😀

terezapetrova
21. dub 2016

@ivulka4 nejak nechapu ten vyraz "relativne" mlada 🙂 jestli pocitam spravne je Ti 28 nebo mozna ještě ani ne. To je fakt porad mladi 😉 A hlavne neboj to das 🙂 🙂

veruska007
21. dub 2016

@lucka662006 Mně se osvědčil domácí kočárek, mimčo přes den bylo doma v kočárku, ne v postýlce, nad ten kočárek manžel přidělal podomácku udělanou hrazdičku a když mi mrně usnulo, tak jsem ho převezla do klidné místnosti a bylo 😉

radapokec
21. dub 2016

@ivulka4 ty brdo, prý relativně mladá, jejda, já měla prvního ve 30 a druhou ve 32, takže to jsi fakt mladá🙂

micaella23
21. dub 2016

Ve 2 letech se stala mym malym pomocnikem. Chtela koukat jak se mimi myje, prebaluje, takze jsem nemusela hlidat kde lita ale proste jsme byli vsici porad u sebe, jde hlavne o to jak to dite je vyspele a rekla bych - ?vedene? Mrnous byl ve 14 ti mesicih bez plin, hrozne ji vse zajimalo a byla ucenliva, vse chtela zkusit sama,.., mimi brecelo, pokakalo se, vse oznamila :D nemuseli jsme kupovat chuvicku a hrazdicku... Zas pritelova segra ma 3letaka co nemluvi, misto toho aby ho k necemu vedla a ucila, tak kluk jeste v plenach, nic chudak neumi, ona ho cpe jen pred telku a nechce aby na nic sahal... a do toho druhy mimino.. Proste je to ruzny kazdy dite a kazdej rodic je jinej a jinak vse zvlada a zarizuje se...