Dívčí jméno Valerie

jarai
8. čer 2015

Maminky, chci se zeptat rozhodujeme se mezi Klárou a Valerií? Vím, že u nás Valerie se skoro nedává, uvažuji jak oslovovat a je lepší varianta Valerie nebo Valérie?

janamal37
30. čer 2015

@jarai >>>Na klavír hrála Klára Králová<<< .. řekni rychle 5x za sebou..😀! Neznám tedy tvé příjmení..🙂. Jméno Valerie je krásné, líbí se mi moc!!! A líbí se mi víc krátká verze- Valča, Vali, Valinka.. krásné jméno pro malou holčičku a důstojné a krásné jméno "Valerie" pro mladou dámu a později i paní v letech nebo starší dámu, babičku..
Osobně nechápu dnešní módu Matějů, Matyášů, Tobiášů, Eliášů.. (nechci nikoho urazit). Na malé dítě pěkné (když pominu to, že se tak jmenuje každé druhé.. a to první je ještě většinou děvče 😀 ).. ale představte si je za 60 let.. a tak je to o zvyku, no.. ale dnes mi to trhá uši, stejně jako kdyby někdo pojmenoval novorozeného chlapečka "Evžen" 😀.

valeriehucikova
18. dub 2017

Mam 20 a z vlastní zkušenosti nesnáším oslovení Valčo... Babičky mi neřekly jinak než Valerko nebo Valinko a známí Vali neb Val když na mě volají a jsem moc spokojená 🙂