Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

nikka.vo
autor
21. bře 2008

aby jsme nebyly mimo téma, tak želvě sterilizuješ, Yenn? A co ty Leni? Pejskovi kojeneckou vodu? 😕 😀

já jen, aby nás nenařkli, že jsme mimo téma a nevymazali nás 😎

yenn
21. bře 2008

Nik, ja taky pletu jmena....Adamovi rikam tobiasi....tobias je koucour

pirlenka
21. bře 2008

Kojeneckou nedávám ani Štěpulovi 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

siima, hm... tak to by semnou a ze mě měl tvůj manžel dvojitý infarkt 😀 😀 😀

yenn
21. bře 2008

Siiima, tak to ja si naprosto v klidu delam tu kasi i pro sebe 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

yenn 😀 😀 😀 a krmí tě manžel? 😀

yenn
21. bře 2008

ja kojeneckou vodu jeste ani nekoupila...... A kdybyste videly misku moji zelvy, tak asi omdlite 😅 😔 😅

nikka.vo
autor
21. bře 2008

já bych potřebovala ten bryndák z korýtkem 😀

siima
21. bře 2008

Je to mimo téma holky, ale my se pak z toho koberce musíme jít převlíct, jinak nemůžem na postel 😉 ... podotýkám, že doma denně luxujeme...

pirlenka
21. bře 2008

Siimo 😕 😕 😕 Mám ráda pořádek, ale toto???

misakri
21. bře 2008

já si říkám, kam pir zmizela a ona sterilizuje... 😀 😀 😀 kukuk dámy

siima
21. bře 2008

Tak zpátky o odborníkům: zajímalo by mě, jestli vám mimísci jedí kousky, když se doporučuje od 8 m nemixovat. Mně ne, takže mixuju, protože jinak bych měla doma kostřičku.

misakri
21. bře 2008

siimo, fakt??? 😕

yenn
21. bře 2008

simi, ja taky mixuju, kousky jsme nezkousela, neb mi neprijde logicke nechavat kousky diteti, ktere nema zuby

pirlenka
21. bře 2008

Mis, už jsem ti chtěla dát echo, ale všimla jsem si, že tam nejsi sama 😉

siima
21. bře 2008

pirlenka: to nemá s pořádkem nic společnýho, já mám celkem chaos ve všech věcech, ale manžel je Ital, tak to berte tak, že je jako jinej 😀

pirlenka
21. bře 2008

Siimo, Štěpka kousky zvládá, ale ještě mu to mixuju - jen ne na kaši...dneska ukusoval uvařenou baby karotku a jak mu šmakovala 😉 Zubů máme 5, takže se to už dá...

misakri
21. bře 2008

já ještě nemám co mixovat, dělám zatím vše tekuté, max tekuto-tuhé ( ježiši, to je slovo 😀 ), takové prostě napůl.. 😉

pirlenka
21. bře 2008

No já narážela spíš na to luxování...ale jasně 😉

misakri
21. bře 2008

pir, peťa už tam nejni.. ☹

pirlenka
21. bře 2008

Aha...tak sorrááááááááááááč, jsem tě takhle opustila 😔

nikka.vo
autor
21. bře 2008

mě donedávna nejedl sterilní kousky (pssst - to jen abych nebyla mimo téma 😀 ) , dávil se všim, pak mu menší kousky nevadily, ale musely být měkký, že nemusel dlouho převalovat v tlamičce 😅 , ale stááále se dávil třeba rohlíkem (to nebude váš případ, vy asi nedáváte 😝 😀 ) no a pak zkousl větší kousky, stále měkké - to má dodnes, ale nedáví se už a rohlkem taky ne. ale kolem 8. měsíce se dávil snad i vzduchem 😀 ... byla jsem neštastná, na zhroucení 😅 ale ukázal mi že je po mě a pochlapil se- ne že bych měla mezi nohama koule, to ne 😀 🤐

yenn
21. bře 2008

Pir, 5 zubu oba dohromady? 😕

siima
21. bře 2008

Mně užužlává jen rohlík nebo chleba, ale zuby ještě nemáme, tak taky mixujem...jak tam propašuju kousky, je po jídle...

nikka.vo
autor
21. bře 2008

jo a stále mixuju- částečně 😉 už to nedržim takovou dobu, aby to bylo na sra*ky, ale jen párkrát zavrčim a malej dostává psotník z toho. Je poseroutka 😅

yenn
21. bře 2008

ja se rohlikem taky nekdy davim, takze Domiskovi naprosto rozumim

misakri
21. bře 2008

mě si miška ukousne kousek sušenky a pak sama neví, co s tím.. 😕

nikka.vo
autor
21. bře 2008

ale mě přijde, že to nekouše, že to totál rozmělní jazykem o patro - ono se přeci jen předníma zubama špatně žvýká 😝 😅 , bez stoliček

siima
21. bře 2008

pir: taky to neluxuju já 😎

pirlenka
21. bře 2008

Yenn, nene, já jsem bežžubá, těch 5 má Štěpula.
Mis, to želvička (tady to teda nemůžu používat, když je tu Yenn s opravdovou želvičkou 😀) sní sušenku v pohodě...