• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

20. ledna 2016 
Skatule, tak jsem ty vlňáčky dala do alba. Nakkonec jsem tam provlékla z rubu tenkou gumu a moc ji nepřitahovala.
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=385390&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Objednala jsem si vzorník vln, tak si snad něco dobrého vyberu :wink: Děkuji za radu :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, mám dopleteno. Je to o dost menší než ten původní popis, tož to je super. Vyperu a uvidíme, jak bude merino pak vypadat :confused:
23. čer 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
MArci, tak jestli se ti libi, tak jsem rada...:slight_smile:
24. čer 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
papol, vlňáčky vypadají moc hezky. :slight_smile: Oblečení ... opravdu povedená prodávající :rolling_eyes:
skatule, mám taky upletené vlňáčky z barevné merina Elian. Líbila jsem mi, protože je tenká, říkala jsem si, že bude dobrá na letní období. Už 2x jsem je impregnovala lékárenským lanolinem a propouští :frowning2: Ne hned, ale protože je Baru učůraná, dlouho nevydrží. Ze 100% ovčí vlnou je to nesrovnatelné. Jakou máš ty zkušenost?
24. čer 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
papol, vlňáčky vypadají suprově :wink:
raady, no já z toho elianu mám zatím jen VO, kterej navíc moc nepoužívám. K. čůrá do všech stran takže jen VO je pro nás prostě málo a na vlňáčky jsem se z této vlny ještě nedostala. Mám jen ty co jsou v albíčku (vlna viz můj první odkaz na předchozí stránce) a ty teda drží vydatně. Fakt nepustí. No já si zkusím pospíšit a něco vytvořím. Pak dám vědět. Z elianu se chystám na cyklisťáky, ale teď mě nalákala Zdenička na ty třicetioký...jenže to musím ještě propočítat popř. přizpůsobit na naší velikost.
24. čer 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady, skatule, děkuji za pochvalu. Teď pletu návleky na nožičky a pak bych se chtěla také pustit ještě do vlňáčků z jiné vlny, co se mi tak nevytáhnou a budou bez gumy. Tyto mi daly zabrat. asi 8x jsem je párala, neboť nám neseděla velikost a mě to stále nevycházelo, ať jsem počítala, jak jsem počítala. Je na to nějaké pravidlo? Nakonec jsem je pletla podle tréninkových kalhotek :sweat_smile:
24. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vám s pletením neporadím. Bez mučení se přiznám, že mi je pletla podle návodu známá. :grinning:
Přeji vám hodně zdaru při pletení. :wink:
24. čer 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak pokracuje pleteni? Ja teda ted nepletu nic - jsem lenoch...:slight_smile:
9. črc 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pletu body z merino - Maxi color, abych se ho zbavila, když se tak vytahuje. Vlňáčky z něj mi provlhávají :angry:
Jinak čekám na balíček s přízí, abych se mohla pustit do pořádných funkčních vlňáčků :slight_smile:
9. črc 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám moc čas pročítat celou diskuzi, ale je tu některá, která dává přednost háčkování před pletením? Já jsem pletla naposledy někdy na základní škole a už si na to teda netroufnu, ale háčkování je v pohodě, takže by se hodil nějaký návod na háčkované vlňáčky...
12. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatule: Dívala jsem se na do tvého albíčka na krásné výtvory a chci se jen zeptat, kolik té vlny, té konkrétní, jak jsi na ni dávala odkaz, že ti vyhovuje, je potřeba na jedny vlňáčky? A ty vlňáčky na snapku jsi pletla jako vlněný obdelník? Jinak jak jsem pochopila, jsi s tou vlnou spokojená, že se nevytahuje? Předem díky za info :slight_smile:

Papol: Ty jo, to bodíčko je super :slight_smile:
14. črc 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
luthien.k, mám za to, že tu vlňáčky všichni pletly. Myslím, že když budeš háčkovat, stačí si jako vzor vzít nějaké padnoucí gaťky a podle nich to zkusit. Já háčkuji také tak, když potřebuji něco, na co střih není. Nakonec jsem tak pletla i vlňáčky, protože mi to na hošíkovu velikost podle střihu nevycházelo a neuměla jsem si to spočítat. také to body mám tak pletené. Jen podle bavlněného bodýčka :slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
xsimp04, :dizzy_face:
14. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
papol: asi by to šlo takhle háčkovat, ale nějaký návod "pro blbce" :grinning: , kde člověk háčkuje přesně podle vzoru a nemusí u toho přemýšlet (jaký druh oka...), ten by se prostě hodil :wink:
14. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
luthien.k, tak se snad někdo najde... :confused:
15. črc 2009 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
zkoušely jste některá něco vyrobit z merina ? Tedy myslím konkrétně takové té tuniky s dírou :grinning: ? Myslím, že tu někdo psal, že se ji bude snažit nějak využít pro mimíska. Mám také jednu takovou doma a vůbec mi střihově nesedí. :unamused:
Udělat z ní třeba podložku do kočárku? Nebo jen rozstříhat na VO?
16. črc 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady, mám ji tu připravenou, že podle ní nechám ušít svrchní typu swb a lvb, ale čekám, až bude mít někdo, kdo umí víc než přišít knoflík čas, takže poreferuju, ale nejspíš až ke konci prázdnin
16. črc 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
evicko, to by se mi také líbilo. Ale já tedy swb a lvb nemám :unamused: Nemá tedy podle čeho šít a umím přišít jen ten knoflík :sweat_smile: Ale určitě dej vědět :slight_smile:
16. črc 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak už máme Elišku a můžu zkoušet svoje výtvory v praxi :slight_smile: zatím teda nejvíc používám VO který kolem ní omotám jako svrchňáčky a zapnu snapi sponkou... má to až po kolínka takže ani nepotřebujeme nic na nožičky jenom ponožky :wink: zítra zkusím vyfotit a vložit foto jak nám to sekne...
18. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
markét, gratuluji k Elišce a přeji hezké plínušení, v takových krásných výtvorech se jí bude kadit jedna radost :grinning:
18. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
marketa, také gratuluji!!!
20. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za gratulace :slight_smile: Tak jsem Elišku vyfotila jak jí to s VO sekne- sice se tam netváří moc šťastně a zrovna řve jak tur ale normálně je v něm spokojená :wink:
20. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
marketa dřív jsem sem taky chodila, poslední dobou jsem tě sledovala jestli už :sunglasses: A ono UŽ :grinning: Moc gratuluju k rošíření rodu a hlavně si užívej, dokud je Eliška malinkatý miminko. Hrozně rychle to letí :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj mamlas já si tě taky pamatuju ještě jako těhuli- když sme tu ze začátku probíraly jakou vlnu atd... letí to rychle už teď- ještě si čerstvě pamatuju kdy byla Eliška jenom druhý proužek na testu :grinning: a najednou tu leží uzlíček na gauči a chrní jako kdyby se nechumelilo :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
market, také gratuluju k Elišce :dizzy_face:
Opravdu krásné, malinké miminko. Ach jo, utíká to :wink:
20. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani mi nemluv o čase, přijde mi to strašně dávno, co byla Kačenka malinkatej drobek... Už mi vyrostla z jedněch domácích vlňáků a do dalších se mi tak nějak v tomhle počasí nechce :unamused: Ale budu se muset přemoct, byla jsem s nimi spokojená
20. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taky sem přes léto dost polevila v pletení- když je 30°C ve stínu tak se nějak plést nechce :confounded: ... ale říkala sem si že upletu ještě jeden VO- začala sem už používat i natahovací vlňáky, ale ty hlavně na noc. VO mi zatím přijde zdaleka nejpraktičtější, i když asi jak se malá začne trochu pohybovat tak už se jako svrchňáky používat nebude moct...
21. črc 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak sem si jako správný blb vyprala na 60 svůj oblíbený VO :frowning2: docela se srazil- trochu se mi ho podařilo roztáhnout tak uvidíme jeslti bude použitelný- je fakt že teď je to opravdu hustá pletenina- kdybych s tím počítala a udělala původní VO dostatečně velký tak by se toho skoro i dalo využít...
21. črc 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já VO nikdy na chuť nepřišla, teda hlavně proto, že jsem používala starý čtvecovky, který moc nenasály. Takže po použití by se ta vnitřní čtvercovka dala ždímat :unamused: a taky se mi podařilo vyprat ji na 60, teď to nepotřebuje ani impregnaci :grinning:
21. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek