• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

20. ledna 2016 
autor
já teda používám hlavně taky čtvercovky- ale mám ty barevné kikko bambusky a potom nějaké IV... staré čtvercovky máme taky ale ty mám jen na blití...
22. črc 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky hodila sem do alba jak Elišce sluší natahovací vlňáky co sem pletla :slight_smile: akorát jsou trochu volnější v pase tak sem to musela trochu vyřešit :sunglasses:
1. srp 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét, pěkně vyřešené, nám jsou také velké v pase, chci tam dát něco jako tkaničku
1. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já sem taky přemýšlela o tkaničce ale jak se znám tak budu tak dlouho přemýšlet až mi malá z svrchňáků vyroste. Gumička z obynadla drží moc dobře (dřív sem tam dávala snapi sponku ale byla tam zbytečná ta třetí packa) a rychle se s ní manipuluje...
2. srp 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady, tak jsem poslala tu tuniku švadleně, ať mi z ní ušije vlňáky typu swb nebo lvb, ale poslala mi ji zpět, že když do toho úpletu stříhne, tak se ta oka rozjedou, tak jsem do toho střihla a rozjelo se to jen kousíček, tak zkusím ukecat přítele matku, jestli, když to nastříhám, jestli mi to ušije (protože já bych si do toho mohla zašít ruce) a dám vědět
28. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, přišla zima a já pomalu začínám přemýšlet že bych zase začla něco pléct :slight_smile: Přes léto sem upletla jedny vlňáky s dlouhýma nohavicema (v albu Eliška) a za pár dní sem si je vyprala takže už jsou z nich 3/4 :frowning2:
13. říj 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
markét, tříčtvrťáky jsou módní záležitost :grinning: ale jsou krásný :wink:
13. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nojo módní jsou ale trochu už neplní funkci nošení místo tepláčků :slight_smile:
13. říj 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, chcela by som poradit, ak mate skusenosti s rozopinacimi vlniacikmi. Aky strih a zapinanie sa vam osvedcili ? Na zavazovanie, suchy zips ci na gombicky ? A co gumicky okolo noziciek-treba, alebo staci ked pletenina pruzi ?
Vdaka
13. říj 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já když sem upletla rozdělávací vl%náky tak mi nikdy pořádně nedržely... možná jedině uplést dost velké a pak je nechat srazit aby byla pletenina dost pevná- nebo je nčím podšít...jediné co jsem pletla na zapínání byl VO a ten sem zapla snapi sponkou- pletla jsem 2hl 2obr. takže to dost pruží- gumičky nepotřebujeme- na dom to stačí ale ven bych si teda asi jenom s tímhle netroufla...
14. říj 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady nakonec jsem z tuniky udělala vo a provlhávají :frowning2:
20. lis 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Chtěla bych trošku obnovit téma. Ráda bych upletla vlňáčky, ale dá se říct, že jsem v podstatě začátečník. Diskusi jsem pročetla, ale přesto mám nějaké dotazy.
Většinou pletete na jehlicích č. 4, že? Stačí, když si koupím jen ty? Žádné jiné? A pak taky jste se zmiňovaly o obháčkování vlňáčků. To je nutné? Mám si koupit i háček? Ty mají také různé velikosti?
Zatím mě nenapadá nic jiného, kdyžtak se ještě zeptám :grinning: . Jen mě štve, že tu vlnu mají jen na netu :rolling_eyes:
20. zář 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka čau! já pletu někdy 5 někdy 3- na těch trojkách to podstatně líp drží. Když budeš plíst natahovací vlnáčky tak nemusíš obháčkovávat. Pokud bys chtěla zapínací taky nemusíš obháčkovávat stačí když to potom opleteš patentem 1 hl, 1 obrace nebo 2 a 2
20. zář 2010 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Díky. Ano, natahovací. Ale chci, aby byly držáky na noc. TAkže se to pak nějak oplítá, jo? Tož to vůbec nevím, co je :sweat_smile: . A těma stejnýma jehlicema?
Je nějaká velikost jehlic univerzální? Třeba ta 3? Že bych s nima pak upletla i čepici, ponožky, rukavice,...
20. zář 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám jehlic plnou krabici zdědila jsem po babičce. Nejlépe by bylo kdybys koupila 3 a 5, záleží na vlně jak je silná. U šumavské ovčí je většinou psána vel. 5- ale co se týče vlnáčků tak jsou lepší ty trojky, ale zase ti to bude trvat dýl. Taky můžeš plíst dvojitě- ze dvou klubek najednou- to jsou potom super držáky a to je lepší na těch 5, na 3 by ses s tím upracovala a trvalo by ti to asi sto let- to teda soudím podle sebe. Dál záleží jaky střih budeš dělat- já mám moc ráda ten na Alčiny vlnáčky- strihplinky.xf.cz a tam se právě dodělávají potom nohavičky. Pokud bys ty nohavičky chtěla bezešvé- tak potřebuješ kruhovou jehlici a to je teda katastrofa. Ale to taky říkám podle sebe, tobě to může jít krásně. Já je pletla dvakrát- poprvé s tou kruhovou jehlicí- to mi nabírala oči u těch otvorů kamarádka, takže to bylo dobrý. podruhé jsem je pletla na zakázku a to jsem nechtěla kruhovou jehlici ani vidět- tak jsem ty náplety udělala normálně na těch klasických jehlicích a potom sešila šev a našila to na ty otvory.
20. zář 2010 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koupím oboje, to snad taková investice nebude. STřih se mi líbí tento http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navody_detail&id=46&idf=pleteni_vlnacku To je zároveň i s otvorama pro nožičky, že? A nebo tyto http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navody_detail&id=59&idf=pleteni_vlnacku Ale tady se ztrácím s tím napletením otvorů pro nožičky. Ráda bych je měla i tak dvoubarevné jako na obrázku, takže asi budu muset nějak přivázat jinou přízi. A vůbec nevím, co je sejmutí a nahození ok :sweat_smile: . Chápu, že jich bude buď míň nebo víc, ale absolutně netuším, jak se to dělá :zipper_mouth:
A to potřebuju i tu krejčovskou jehlu na sešití? A nějakou tenkou přízi na sešití - to nejde tou, co to pletu?
20. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketazam Ahojky taky bych chtěla uplést vlňáčky jen nevím jak na to, nemohla by jsi mi prosím poslat návod? Dívala jsem se na netu, ale nikde jsem ho nenašla. :slight_smile:
16. říj 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katmou Ahoj, v mém příspěvku výše máš odkaz :wink:
16. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka díky :slight_smile:
16. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, které pletete, co znamená plést „jak se oko jeví“??já jsem z toho jelen.Chci zkusit vlňáčky, ale rozhodně svým okem nepoznám, jak se oko jeví (jestli hladce nebo obrace..),to tam prostě nemůžou napsat, že další řadu začneme plést hladce/obrace oproti té předchozí nebo stejně jako předchozí? Konkrétně pružný vzor – střídačka hladce/obrace, 1. řada OK :mrgreen: nu ale nevím, jak začít s další, jestli stejně, nebo naopak „obráceně“??
26. srp 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
12. říj 2012 ve 12:47 • adiska
ahoj holky, prosím poradíte? mohu uplést vlňáčky z příze složení 50% merino + 50% akryl? díky
15. lis 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné poledne
Ráda bych upletla vlňáčky pro svého půlročního syna, ale nevím, na kolik ok mám začít.
Mám 3 přadénka vlny OnLinie - Linie16. Když si upletu kousek, přijde mi to hodně malé.
Prosím zkušené pletařky, pošlete mi prosím, zda z této vlny mám plést jednoduše nebo dvojitě.
Můj email: terezapetr@seznam.cz
Díky
Terka
26. bře 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketazam
Dobrý den,
prosím, mohla byste tady uvést míry vlňáčků v klidové poloze a pak při vytažení?
Díky
Terka
terezapetr@seznam.cz
26. bře 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sikupuji vlnu na zlatičko.cz přímo na vlnáčky ted jsem ji zkoušela obarvit mám je v albu v dlouhém provedení jedny bílé ty jsou neobarvené a jedny hnědé to byl první pokus o obarvení ty jsou na obědnávku pro jednu maminku. :slight_smile:
30. říj 2013 ve 20:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. únor 2015 v 01:44 • plechovky999
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.
Kupuji si z netu vlnu z Německa a je super :slight_smile: :slight_smile:
14. lis 2015 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.
Z Nemecka jo? A co je to za přízi?
28. lis 2015 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo to vlna zitron? Tu mam doma a jsem s ni spokojena
17. pro 2015 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.
Ano to je ona,tak z ni take pletete? Co nejcasteji?
20. led 2016 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek