Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

mamlas06
17. únor 2009

Jj, a je hotovo :D Zitra to zkusim, koupila jsem si Ikea deku na separačky, tak z toho zkusím ušít i plenu 🙂

evinka
18. únor 2009

Ahoj,
taky jsem hledala střihy a tady je hodně různých odkazů, jak na pletení, tak na šití: http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...
Zatím jsem se teda do ničeho nepustila, jen koukám 😀

marketazam
autor
18. únor 2009

tak já taky přidávám odkaz podle kterého jsem hlavně jela
http://www.latkovepleny.cz/taxonomy/term/63

taď sem začala plést z té bambusové vlny- je taková lesklá tak to budou asi diskoplínky 😀 pro začátek si pletu pončo na mimčo (a na něm asi pod sprchou odskouším jak je to se savostí... 😉 ) a potom podle výsledku se vrhnu na svrchňáky... jenom přemýšlím u té bambus vlny jeslti ji bude potřeba impregnovat nebo ne... 😖 nemáte někdo zkušenost?
http://www.pleteni.cz/rucni_19_bambus.htm

silente
18. únor 2009

Wooow, tady to jede... no už se těším, až budu doma a zamotám se do klubíček 😀

mamlas06
18. únor 2009

taky jsem narazila na užitečné rady, ale je to v podstatě všechno na jedno brdo

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f... 🙂

mamlas06
18. únor 2009

tak teď koukam do diskuze Latkovek a jedna kolegyně mě tam s odkazem předběhla, tak se nezlobte 😨

mamlas06
18. únor 2009

a ještě jsem narazila na toto
http://www.strihplinky.xf.cz/

mamlas06
19. únor 2009

Už jsem stvořila svoje první flísový gaťky, ale mám problémy s odhadem velikosti, tak raději budu pokračovat až se nám narodí nějaký "model" 🙂 Ovšem pochybuju, že to do té doby vydržím, ještě že ta deka v Ikee stojí jen 49 Kč (ale škoda, že to tam máme tak daleko 😒 ) 😀

marketazam
autor
19. únor 2009

mamlas- gratuluju 🙂 že to není nic těžkého...
já taky tu velikost nedokážu odhadnout, ale asi našiju různě velké a uvidíme jak to bude, taky to šití podle papírovek by mělo snad celkem vycházet...
já to asi našiju všechno hnedka, myslím že až se narodí mimčo tak nebudu mít na šití moc času

mamlas06
19. únor 2009

Právě že to není nic těžkýho, tak si myslím, že by to mohlo jít i při mimču 😀 Si to všechno maluju tak nějak jednoduše 🙂 Ale stejně jsem neodolala a upletla jsem další vlňáče, zítra ušiju další flísovky a pak se vrhnu po příbuzných a nahledám nějaký starý deky, aby všechny gaťky nebyly modrý... Musím si ten čas doma nějak zkrátit.
A vytvořím si už taky konečně album toho, co už jsme pro "Tondu" pořídili 🙂

marketazam
autor
20. únor 2009

teda ty jsi šikulka- ty svrchňáky máš suprácký 🙂 .
Já zatím kupuju fleec na metráž- líbí se mi že mají ty plastické obrázky- ale možná taky znásilním nějakou Ikea deku 😀

Ještě se zeptám na ty vlňáčky- ty jsi pletla z čeho- z Maxi color? a kolik vlny jsi potřebovala?

sonulah
20. únor 2009

holky, z pleteni.cz mi přišel vzorník a ta bambusová příze je fakt supr, dokonce jí (i pravou ovčí - kterou mají několik druhů a 100g klubko za 44,- 😵 )mají certifikovanou pro děti do 3 let, akorát fakt pochybuju, že se to hodí na plenkový gatě
no, škoda, že jsem zrovna objednala merino z vlnapu, ale což, alespoň tu nemam moc matriálu, bych měla zbytečně roupy pořád něco plést....

výtvory parádní... a ten zelenej model je sympaťák 😀 😀

mamlas06
20. únor 2009

Kuju 😅
Ty hnědý vllňáče jsou z Maxi coloru, pleteno na jehlicích 4,5 a spotřeba 60 g (váženo na kuchyňské váze 🙂 ), tedy větší půlka klubka. Ty zelený strakatý byly na zkoušku ze směsi (tuším 60% vlna + 40% akryl). Dneska je zkusím oboje naimpregnovat a dám pak vědět, co udělala ta směs...

A ten zelenej model je taky "Tonda", dostala jsem ho od dětí ve škole když jsem odcházela na MD 🙂 , celá ta léta se tvářily jak raubíři a nakonec mě dojaly k slzám 🙂

A Market, kolik takovej flís v metráži zhruba stojí?

marketazam
autor
20. únor 2009

mamlas:metráž fleecu stojí kolem 150kč/metr (šíře 150cm)- já sem koupila půl metru a z necelé půlky jsem ušila ty svrchňáky- takže mám matroš ještě na jedny ve větší velikosti a z odřezků asi udělám rukavičky nebo čepičku (nebo oboje...🙂)

sonulah: ja sem taky chtěla objednávat na pleteni.cz abych měla ten vzorník, ale nešlo mi to vložit kontrolní kód ☹ takže sem nakonec nakoupila jinde. Já sem toho bambusu koupila 3 klubka- teď mám rozpletené bambus pončo pro mimčo a na něm budu testovat vlastnosti- podle toho popisku to vypadá že by měl být minimálně stejně dobrý jako ovčí vlna- momentální dojmy sou zatím takové, že je ta pletenina lehčí a tenčí- trochu to působí dojmem že je to až moc tenké- ale pletu pevněji než obvykle (při klasickém utahování mi klouzal dolů z jehlic) a rozhodně průhledné to není- takže jsem zvědavá co z toho bude- ale pokud bude opravdu vodotěsný jako vlna tak z něj budou super svrchňáky protože budou mnohem hubenější... 😎

mamlas06
20. únor 2009

Tak to až roztaje zhruba půl metru sněhu, vyrazím ještě někam do města do galanterie 🙂 Normálně mám sníh ráda, ale s blížícím se termínem porodu mi ta bílá nadílka venku leze krkem....

mareska0202
20. únor 2009

ahojky mam prosbu nemate nekdo vvzory zacinam pelst a shanim zatim lehce vzory 😉 dekuju

mamlas06
20. únor 2009

Mareska myslíš jakékoli vzory na pletení nebo návody na pletení něčeho konkrétního? 🙂

mareska0202
20. únor 2009

mamlas06 no na detske svetrky a postup na kamase 😉

evinka
20. únor 2009

Mareska, něco najdeš ve vzkazech výš - tam jsou vetšinou postupy na vlněný svrchní kalhotky a pak se zkus podívat na tuhle diskuzi, tam pletou ledasco a taky tam mají odkazy na různé postupy: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mareska0202
20. únor 2009

evinka dekuju

mamlas06
20. únor 2009

Koupila jsem si v naději že něco upletu časopis ale zůstala jsem jen u těch vlňáčků, tak kdybys o něj měla zájem? 🙂

mamlas06
20. únor 2009

i když je to časopis s návody hlavně na batolata.... Každopádně kdybyste měla některá zájem, ráda vám ho přenechám (popř. pokusím se částečně nafotit) 😉

marketazam
autor
20. únor 2009

mareska: já sem koupila v knihkupectví brožurku Pleteme oblečení pro nejmenší stálo to asi 80Kč a je tam taky dost návodů- na svetříky všech možných tvarů, bačkůrky, atd... Pokud máš zájem o něco konkrétního tak můžu naskenovat, ale celé se mi to skenovat nechce...

mamlas06
20. únor 2009

Tak jsem vlňáčky hodila do lanolinu - originál vlněný Disana jsou úplně skvělý, ty ze směsi ujdou, ale ty z Maxi color jsou hodně vytahaný. Sice nejsou ještě úplně suchý (snad by mělý schnout i 2 dny?), tak uvidíme co to udělá. Při nejhorším je hodim do pračky, snad se zdrcnou. Každopádně jehlice 4,5 na tuhle vlnu (Maxi color) je asi moc a to na etiketě píšou 7-8 😀
Jsem zvědavá, co to udělá za sucha za mokra 😉

mareska0202
21. únor 2009

marketazam ahojky to bys byla strasne hodna chci uplest kamase a nevim jak na to ☹

mysinka
21. únor 2009

Soňu, mám doma 4 klubka bambusové příze (z toho teda 2 s 20% příměsí bavlny) a je to fakt žůžo materiál... 🙂 Už mám nahozeno na zelenkavou jarní čepičku, která by ladila k našemu novému Indiu, jsem fakt úchyl 😀 A z toho ostatního možná vyrobím nějakou deku? Nebo spací fusak? Ten vlněný disaní pytel se mi zdá dost teplý... Uvidíme 😵
Mám k té přizi jedinou výhradu a sice, že je dost tenká, takže to pomalu přibývá...no jo, zmlsala jsem se tlusticí od Vlnapu 😅

sonulah
22. únor 2009

mysinko, dík! ty ses do toho taky opřela, což..... do tý výroby 😉

sonulah
22. únor 2009

a já už vim, co zkusim, až dopletu VO 😉

tenhle odkaz dávala Lus...
http://www.blablakids.com/Online-Shopping/Booga...

to se určitě dá uplést! 🙂

mamlas06
22. únor 2009

Mareska - už jsi koukala sem?
http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...
Kamaše (punčocháče) se dají uplést z jakýkoliv vlňáčků napletením dlouhých nohavic....

Sonulah - skvělá inspirace 🙂

sonulah
22. únor 2009

mamlas, přesně tak, mam taky v albu jedny "longiesky" - nakonec používam spíš jako kamaše než jako plenkový gatě...

jo a já to zkusim (nějakou tu bábušku) spíš uháčkovat, pak zkusim event. sepsat postup 😉