Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

many
30. lis 2010

jo,jo

anta
30. lis 2010

@many jé já chci taky babi, která by si občas vzala Honzíka ☹

many
30. lis 2010

no ona si Ladíka bere jednou za čas 🙂 a to bydlí za barákem 🙂 máme to k ní přes trávu 🙂 ale furt je zaneprázdněná a dnes si ho vzala, možná přes zimu si ho bude brát častěji

many
30. lis 2010

ale víš jak moc už mi chybí a těším se na něj 🙂 no ale už se taky těším až nevolnosti ustoupí úplně a dáme ho k ní chrnět a někam vyrazíme 🙂 už jsme nikde nebyli 3 měsíce ☹

paolin
30. lis 2010

@many Míši, my jsme byli naposledy v lednu na plese 😀

paolin
30. lis 2010

Evi, tak ať vám ta práce rychle uteče!

paolin
30. lis 2010

my jsme konečně doma. zvládli jsme psycholožku a zajet do Tesca pro boby pro Adámka. rovnou si naložil i lyže, ale to má chlapec smůlu 😀
holky my odrážedlo kolo nee. prý je to supr jako průprava pro jízdu na kole - děti chytnou balanc, ale my se nakonec rozhodli pro trojkolku. Adam je šílenej, si nedovedu představit ty stíhačky za ním z kopce 😀

anta
30. lis 2010

Tak holčiny, před chviličkou jsem zahodila dítě do postele, celý den nespal, tak snad usne brzy a zítra nebude moc protivnej 😉

paolin
30. lis 2010

@anta Jani, tak si pěkně relaxni! 🙂

anta
30. lis 2010

@paolin Nožky mám hore, dítě nestačilo říct pomalu ani dobrou noc, ten to teda řeže, necháváme chvíli pootevřené dveře a když nekecá, tak je jasný, že spí, pak ho zavřeme a má klídek na spánek 😀 😀 MM pryč, jéééééé a víte, že mám pohodu? 😀 😀 Hlavně jsem zjistila, že u mě kluk je v pohodě, fakt poslechne na slovo, ne, že bych ho kibicovala, ale tak to víte 😀 😀 A u táty? Rozjívenost, neposlušnost, dělá si z něj vyložený prdelky a přitom po očku kouká po mamince, jestli to je správně nebo ne, no co byste mu na to řekli? 😀 😀 😀

paolin
30. lis 2010

@anta Jani, za mě je to prostě paráda 😵 musí to být príma tak krásně si rozumět s potomkem 🙂

anta
30. lis 2010

@paolin - to jsem si dneska ráno venku uvědomila, že máme spolu fakt dost super vztah, tátovi klidně řekne "táta pyč nebo pič? 😀 😀 😀 No a táta jak vovce jde, no ale na mámu si to nedovolí, já třeba s ním půl dne nejsem a nemusím dělat nic proto, aby se se mnou kámošil, to tátu klidně pošle někam, no co nadělám. Přiznám se, že jsem ráda, že jsem si ho "vycepovala", že má ze mě respekt, ale nebojí se mě, to ne, to by se choval jinak 😀 😀 😀

paolin
30. lis 2010

Jani 😵 😵
já mělo i víkendu dost drsnou depku a Mirek prý, že mě mají kluci moc rádi. tak jsem mu říkala, jak to pozná. když na mě oba pořád ječí..dost často si říkám, proč mi to dělají? za co? 😔

paolin
30. lis 2010

jinak paní psycholožka z nás byla krapet paf 😀 zatím jsme u ní byli hodinku na okouknutí a docela jsme to na ní chrlili 😀 dostali jsme kontakt na skupinu pro rodiny s neklidnými a hyperaktivními lidmi a za měsíc se máme zase stavit. nejdřív prý budeme pracovat na mamince 😀 asi uznala, že maminka už je fakt vyčerpaná psychicky a fyzicky 😀 jinak byla plná pochopení a dala pár rad. nestihli jsme si vše říct, tak nám ani nemohla poradit důkladně. potřebuje taky chlapečky více poznat. říkala tedy, že nás v první řadě musí pochválit, že zatím s Mirkem táhneme za jeden provaz, za což prý máme velký obdiv 😉 jinak jsme jí řekli i o nehodě a jiných kotrmelcích...jestli to může souviset se uvidí. zatím mám změnit z gruntu přístup a počkat co děti. jednu věc prý nedělám dobře - vůči našim dětem tedy. dávám jim dost často vybrat, co budeme dělat. prý to nee, ale více méně direktivně jim oznámit, že teď jdeme dělat to a pak to..že zejména Vítek potřebuje mít hodně nalajnováno. že není na vlastní rozhodnutí zralý. no zkusím, uvidím..

anta
30. lis 2010

@paolin - Pavli, pochvala je fajn, to jsem ráda a doufám, že vás to oba pozdvihlo na duši 🙂 . Máš pravdu s tím rozhodováním, ono se nemá nic přehánět, ale je fakt, že jsou věci, u kterých je možné dát vybrat (např. oblečení a pod.), ale já s Honzou taky mluvím občas "hele a jdeme udělat to a to a bez keců", a říkám to takovým rozhodným hlasem, neřvu, ale nemá na vybranou, to se nedá nic dělat. Rady se rozhodně hodí, aspoň taky i my budeme vědět, na co si dát pozor, viď?

anta
30. lis 2010

@paolin - jo a je fakt, že taky u nás je stále nastolen stejný režim, prakticky stejný řád, já z toho ustoupit nějak nechci, plánuju si tak den - jen přibližně - ale aspoň i sama vím, co mě bude čekat. Honzík vždycky po ránu dostane tzv. hlášku, o čem ten den bude a nebude, jak se máma cítí a necítí a jestli mě může sráti či ne 😀 😀 😀

paolin
30. lis 2010

no u nás je to horší o to, že oni když nechcou, tak jim můžu nařizovat co chci. tedy Vítek si dá s brbláním říct, ale s Adamem nikdo nehne.. Vítek, když má den, tak je vše špatně. jen kňučí, odmlouvá...hrůza. normální puberta 😀 no a s Adamem je to kapitola sama pro sebe..poradit bych ráda. vyzkoušela jsem snad vše. blbý, že zatím ani Mudr nevěděla, co s ním. nějak nikdo nechápe, co je pro něj vlastně špatně. podmět pro histerčení je odchod ven kamkoliv. zaleze pod stůl a šmitec..a začne protestovat a kopat a když to chci řešit po dobrým, tak se musím obrnit extra trpělivostí a zkoušet a zkoušet..tak hodinu to zabere, než se ven dostaneme. když nemusím, ven nechodíme. super tedy bylo, že jí vůbec nerozhodil ten šrumec, který chlapečci provozovali 😀 a taky to, že ač jsem lítala kolem dětí a nedívala jsem se na ni, tak jsem ji poslouchala a reagovala. to dost lidí nemůže ustát 😀

e.k.t
autor
30. lis 2010

Pavli tak to zní vše dost nadějně 😉

paolin
30. lis 2010

možná to dělám blbě, ale dělám, co můžu 😀 😀
o víkendu jsem Mirkovi říkala, že ráno nemám ani důvod se probouzet. otevřu oko a vím, že mě nečeká nic moc příjemnýho ☹ lítání za Adamem, dohadování se, řvaní... mám 100 chutí se prostě sebrat a jít do práce! ☹

anta
30. lis 2010

@paolin - Pavli, máš děti dvě, blbě nic neděláš, prostě jsi z nich unavená a toužíš po chvíli klidu, čemuž se tedy nedivím, jsi na ně taky věčně sama, to by vydržel fakt už jen robot, co ty musíš zvládnout, chlapci to cítí, že nejsi psychicky v pohodě a tak tě týrají naschvál. Já, když se cítím na hov.., tak to Honza taky ví a dělá fakt naschvály. Co jsem taky zjistila, že v poslední době ty víkendy stojí za nic, neb Honza mm neposlechne, pořád je tady šrumec a já si tím pádem vůbec fakt neodpočinu, pokud neuteču někam ven, to taky není nic příjemnýho. Ty ranní pocity znám, když bylo Honzovi tak od 4. měsíců do toho roku. Jsem myslela v té době, že se vážně půjdu pověsit, byla jsem nešťastná jak vůl

anta
30. lis 2010

@paolin - paní psycholožka je evidentně světa znalá paní, když jí neva, že při její řeči lítáš za klukama po zdech a tak, ale to je dobrý přístup, si myslím 😉 A co se třeba zeptat Adámka po celodenním tlení ééé dlení doma, jestli ho to baví a jestli by raději nechtěl druhý den ven, že doma je nůďo 😉 Prostě si usmyslel, že nechce ven, to mi připomíná Honzu a jeho "strach" z lustrů 😀 😀 , netlačila jsem na něj, občas jsem ho ale za to sprdla, panč mi to nebylo po chuti. Já moc radit nemůžu, panč na každé dítě platí volačo iného.
Napadlo mě, že jsem taky asi hyperaktivní, místo toho, abych si sedla doma na prdku, tak myju nádobí, támhleto dělám a támhleto, neustále vymýšlím nějaké činnosti 😀 😀 😀

paolin
30. lis 2010

Jani, to máš pravdu. ti malí hajzlíci poznají, že je člověku mizerně a ještě mu přidají 😀 budu si z tebe muset vzát příklad a snažit se být happy 😀 asi si nasadím antidepresiva místo antikoncepce. budu mít 5 dětí, ale bude mi to u prd.. 😀 kamoška na antidepresivech zkončila na jaře..její malá je jak Adam a měli ještě problémy doma, tak už to nedala. jsem taky moc vděčná, že jsme zatím s Mirkem OK. to by byla ta poslední kapka.. stačila ta "sranda" na jaře. to bylo dost hrozný..

paolin
30. lis 2010

Jani, minulý týden jsme byli skoro každý den doma. nějak nevypadal vykolejeně..když jsem už venku, tak se mu tam líbí. prostě jen ta fáze chystání, oblíkání, odchod..to se vzteká. zeptat se ho můžu na co chci. on mi stejně nic neřekne 😀 ale dnes jsem zaznamenala pokrok! byli jsme kupovat punčocháče-kamaše a v obchodě mají hračky. a Adam si hrál a já už chtěla jít. tak jsem ho začala oblíkat, on se bránil, ale začal plakat a říkal "máma néé, máma néé..". to je poprvé co mi sdělil svoje pocity. že si vážně moc a moc chtěl hrát. jinak řve a pokud se nedomyslím, nevím proč. kdyby tak začal mluvit..to by bylo hned lépe..

anta
30. lis 2010

@paolin to si nepleť, já nejsem happy, já jsem generál, tady tu domácnost řídím jen já, kdo jiný by měl, že? 😀 😀 😀 Večer piji meduňkový čaj, ráno na sebe nasazuji magnésium včetně povzbuzujícího čaje, ale taky občas z toho klukova kecání jsem vážně unavená, chudák mm, dítě jde spát a začne mluvit manželka, no má to zapotřebí? Má... 😀 😀 😀 Já když si chci prostě odpočinout od Honzy, tak řeknu "Honzíku, pěkně si hraj, já si umyju nádobí, anebo potřebuju si odpočinout, nechci na tebe totiž štěkat" 😀 , no a kluk to prostě vezme a nedolejzá 😀 😀 😀

anta
30. lis 2010

@paolin a nedělá to z únavy? Honza taky před mm držkuje, že nechce ven a pak mu div v kočárku neusne před barákem 😕 😕 😕

paolin
30. lis 2010

@anta Jani on to dělá kdykoliv..když jedeme ráno do práce, když jdeme ven - většinou v 10, když jdeme pro Vítka kolem 3..je tedy fakt, že večer se jeho prostesty mírní. ale je to hustý.
já si furt akorát stěžuju, co...? jsem hrozná... 😔 když rodinu tím obtěžuju nebo mě nechtějí nebo ani nemůžou pochopit. drží mě jen pár kamošek a hlavně vy. i kamarádi se nám s Mirkem až na výjimky vyhýbají. mají jiné děti, ty naše jim nevyhovují. težký no. si říkám, že si najdeme třeba kamarády v tom rodinném centru.

anta
30. lis 2010

@paolin - jen si postěžuj, nám to tady rozhodně neva a hlavně, může se s tím setkat kterákoli z nás a tak je dobře, že se z toho vypíšeš, aspoň si budeme moci vzpomenout, jak se to dá zvládnout. Je to fakt zvláštní, přijde mi to jako forma vzdoru, si nemůžu pomoci. No jo, když má člověk taky rodinu na dvě věci. Mně to povídej, já jsem podle mámy hysterka, no tak nevím, co je moje ségra s Valinou. Tý vole, já mám nejvychovanějšího kluka ze všech vnoučat, protože jsem hysterka, to je dobrý výkon 😀 😀 😀 Nic jsem prostě od začátku neponechala náhodě, ano nervovala jsem se kolikrát zbytečně, ale ten výsledek mi kurňa stojí za to.
Kluci všichni tři tě mají rádi, jen ti malí zkouší, co vydržíš, zkouší tvoji lásku a ví, že by jsi je nedala ani za zlatou sviňu, já měla vždycky strach, aby to u nás nebylo tak jako u mé ségry s Valinou, té holka skáče po hlavě a z táty má nejspíš respekt, možná, on o ní taky nejeví moc zájem, protože taky pořád pracuje a hraje golf, jak může 😖

e.k.t
autor
30. lis 2010

Jani válím se smíchem, to Joli je svéhlavička a musí mít hodně pevné mantinely 😅

večer že jde po 18 spát, tak jo, před chvílíjsem likvidovala guvno a pak ještě že ppotřebuje snídat a nakonec že ji bolí jazyk, tak dostala celaskon a už ho líže a tváří se spokojeně, ale tvrdě narazila, když si myslela že bude v obýváku 😠 to teda nééééé, tak kecá v postýlce 😉

paolin
30. lis 2010

Jani, ty a hysterka jo? hele, tak to fakt nevím, co jsem teda já 😀
Evi 😀

paolin
30. lis 2010

Evi a už je ti trochu lépe z věcí nedávných?

paolin
30. lis 2010

tak Vítek už chrupe od půl 9 a Adam leží v postýlce. v poslední době se mi docela daří ho tam dát, šupnout mu mlíčko a on sám usne. aspoň něco 😉 😀