Druhé dítě po mnoha letech 😃. Má někdo?

amandaapple
25. led 2021

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo sourozence s větším rozdílem ( víc než 13 -14 let)
Mám dceru 13 let, a celpu dobu jsem druhé nechtěla ,protože jsme si proste užívali, cestovali, dcera taky po sourozenci nějak netouzila ...
Teď mám doma pubertaka a přiznám se, ze občas mi je po miminku smutno. Aktuálně mám vleklé problémy se zády, takže těhotenství teď by nebylo fer vůči mému tělu.
Uvazuju ale ze v horizontu max do 3 let ( nejdřív za rok a nejpozději za tři ), bych možná o tom uvažovala.
Aktuálně je mi čerstvých 35 let.
Přes 38 jít nechci
Má některá druhé dítě po takové době ? Jak rychle to pak šlo ( otěhotnění ), jaký byl porod a celkove názory ?
Prosím, nepište mi, ze jsem měla jít do toho dřív, atd. Opravdu jsem druhé nechtěla. Tu touhu mám až posledních par měsíců...🙂

amandaapple
autor
26. led 2021

@prejeta_zaba přesně nad tím také uvazuju. S dcerou jsme di hodně blízké , a v žádném případě ji nechci odstrcit na druhou kolej jen proto, ze už bude velká. Určitě bych se snažila vo nejvic tu být pro ni jako dřív . Jak už jsem psala máme dvě hlidaci mlade babičky, které jsou natesene hlídat kdykoli a kdekoli, takže vím ze ten čas pro dceru bych si našla

betka989
31. led 2021

@amandaapple já mám dvě starší sestry, o 11 a 14 let a za mě super 😀 ale musely mě hodně hlídat, ta 11 leta mě měla jako panenku, je to takový mateřský typ, teďka dělá ve školce...Teď mi bude 30, vztah máme super. Když jsem šla do školy tak už pomalu odcházely na vysokou, takže zvlášť v pubertě jsem byla skoro jako jedináček, ale měla jsem vždycky ségry, co mě podržely, měla jsem je za vzor 😊 každý věkový rozdíl mezi dětmi má něco do sebe, ale ve finále mi přijde lepší, když má člověk sourozence

andelka
31. led 2021

@betka989 náš nejmladší taky bude později jako jedináček, ale též věřím,že to,že má dva starší bratry, se mu neztratí. Lepší než kdyby byl skutečným jedináčkem.

carodkaa
1. únor 2021

@amandaapple Myslím, že je to hrozně moc individuální, manžel má o 17let mladšího bráchu a mají úplně skvělý vztah, a rodiče říkali, že i když to bylo náročné bylo jim přes 40let tak jsou hrozně moc rádi, že to klaplo. Já jsem teď těhotná, je mi 36,otěhotněla jsem hned ,stejně jako předtím🙂 a staršímu synovi bude až se miminko narodí 15let,má z toho velkou radost a těší se ,mám ještě dceru 9 let a s tou jsou taky super parťáci😀 takže já bych se nebála