Druhé dítě po tři a víc letech. Máte zkušenost?

poupe
5. říj 2007

Ja chci druhe dite za tri roky,partner ne,pry pozdeji,ale je tam problem vysiho veku,mate s tim zkusenost?

berynka
7. lis 2009

Tak to my jsme zatim líný něco většího shánět 😅. Náš byt je sice malej, ale na dobrym místě, celkem obyvatelnej a zařízenej. A jsme tu tak nějak zvyklí. Jenže časem to budem muset opustit, ať kvůli dalšímu dítěti, nebo kvůli Heduš.

sylvka
7. lis 2009

ahoj,my bydlíme v nudli,půl maj mm rodiče a půl my 😉 (máme vše svoje)a před dalším potomkem bychom potřebovali vystavět patro.

bustik
8. lis 2009

Já se k vám taky přidávám. Já si tedy prostě neumím představit - a ani žádnou takovou maminku neznám - jak bych si v klidu užívala těhu a následně dalšího miminka, když bych doma měla 2letého prcka. Všechny holky to zvládají s vyplazeným jazykem a to já nechci. Vím, že to bude jiné jak s Kristýnkou, když už doma jedno dítě mít budu, ale raději ať je větší a má trošku rozumu 😉

Byt máme taky malý, ale nějak se sem vejít budem muset, tak tohle není důvod proč děti s větším odstupem.

konja
8. lis 2009

Já mám mezi dětmi věkový rozdíl přesně pět let a jsem max. spokojená. Syn už je rozumnej kluk, chápe, že se musíme všichni o sestřičku starat protože je malá, že nezvládne tohle a tohle, že má být ticho když malá spí, že mi pomůže když potřebuju (podat plínku, vyhodit do koše, přinést bačkůrky atd.). Já bych dřív děti asi nechtěla, bych se z toho totiž asi zbláznila 😖 😀

senja
23. lis 2009

konja, tak to je muj sen: Gabrielek mi bude rad pomahat s malinkou sestrickou 😵 Nojo, a zase resim to pohlavi 😀 Ale ted uz bych fakt chtela tu holcicku, uz jen kvuli malemu, aby nezarlil na brasku, ze se k mladsimu chovam jinak nez k nemu. S holcickou jako druhym miminkem by to bylo jine... teda myslim si to 😉 Ale samozrejme chapu, ze jsou to trochu utkvele predstavy a skutecnost je trochu jina.

sisi.v
23. lis 2009

my budeme mít rozdíl skoro přesně tři roky. dřív bych to asi nedala 😉, původně jsem si myslela, že tak za deset let po prvním 😀, ale od dvou let byla malá celkem samostatná jednotka - bez plen, mluvila v celých větách a dá se s ní naprosto domluvit, je rozumná, byť neposedná 😉, a navíc je povahově hrozná pečovatelka o mimina...najednou nám s MM přišlo, že bychom tu měli volné místo...takže jsme do toho šli a jsem (zatím) moc ráda.
ale já chodím částečně do práce, takže netrpím nezkrotnou chutí pracovat na plný úvazek, vyhovuje mi, že na dva dny v týdnu vypadnu z rutiny a pak se zase vracím k prolejzačkám 😉. určitě záleží na hodně okolnostech, jaké je dítě, zdraví, věk, bydlení atd.

natashkaa
2. pro 2009

ahojte baby tak my mame doma drobca 6 mesacneho a uz teraz viem, ze druhe bud nebude vobec alebo ak by nahodou tak strasne neskoro tym myslim mozno aj 5, 6 rokov. Vychova dietata je neuveritelne dolezita prve tri roky su z hladiska psychosocialneho najkritiskjsie a co v tomto obdobi dietatku date to sa vam na starobu vrati. Proste neviem si predstavit ze v case ked by Dominik vsetko rad skumal pytals avsetko by ho zaujimalo by som mu proste povedala teraz nemozem tam si kresli lebo by som musela behat okolo maleho babatka. Takze tak proste by som to nezvladala priznam si to.

lenkasilerka
28. dub 2014

Ahoj, máme 3 a půl ročního syna a jsem teď v 5tt. Takže bude broučkovi 4 a čtvrt roku, když se mimi narodí. Mám to tak i já se svým bráchou a máme super vztah a jako děti jsme si hodně rozuměli. To je podle mě důležité.