Ekonomické stavby - máte zkušenosti?

andy15
1. únor 2016

Ahojky 😊
Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s ekonomickymi stavbami. S přítelem jsme se rozhodli postavit dům a právě jsme narazili ES. Jenze jsme se dívali na různé recenze, videa atp. a teda někdo psal velkou spokojenost, někdo zase kdo se doslechne o ES ať prchá. Tak bych se jen chtěla ujistit zda tu někdo je. 🙂
Diky moc za odpovědi
Andy*

mikinek123
30. led 2017

@domda77 všimněte si,ze jsou na fb a tam není jediný negativní komentář.A je to proto,ze je mažou.já jim tam jeden dal a do 5 minut jsem byl odstraněn a už nám možnost dalších komentářů ani lajku.za druhé bacha na to jejich podivné financování.spočítali me,ze za 25000 čistého dosáhnu bezproblemu na 4 miliony.v bance ani omylem.hlavně bacha co podepíšete neboť sankce jsou velké.

domda77
30. led 2017

@mikinek123 Tak to s tým mazaním komentárov som nezaregistrovala bohužial a písala som že predbežný návrh zmluvy chceme najprv prekonzultovať s právnikom a vyhnúť sa tak možnému riziku poprípade nejakému meneniu zmluvných podmienok počas stavby čo sa týka financií. Najdôležitejšie pri akejkoľvek stavebnej firme je si dať urobiť predbežný návrh zmluvy a prekonzultovať to s inou nezávislou stranou. Nestačí len chcieť stavať a za lacný peniaz a hrnúť sa po hlave do toho. To je hlavný problém prečo majú ľudia problémy so stavebnými firmami všeobecne. Musíme si uvedomiť, že žijeme v dobe kde je prioritou zarobiť peniaze aj spôsobom ktorý nám je proti srsti. Preto len treba poriadne čítať a nič nepodpisovať kým to nieje na 100% v súlade so zákonom.

patrik33
23. únor 2017

Pokud můžu tak za včasu ruce pryč. Taky sem jim podepsal smlouvu na 170 tis. a od té doby se nic neděje. I když mi tvrdili že hypotéku bez problémů dostanu, tak to najednou nejde. Program nulová hotovost...Naprostá blbost. Chytrý nájem? jasně ale připravte si hotovost ve výši 15% z ceny..nemáte? nevadí na směnku vám jí půjčí. Vycucnou z vás co půjde a pak vám řeknou že máte smůlu ale na nic nemáte nárok. Platit samozřejmě musíte vše co jste podepsali. Nic vám nedají i když je podle nich vše bez problémů. Jediné co mám je projekt za 170 tis. A problémy všude kolem sebe. Budou vás krmit pozlátky a posílat spoustu krásně zpracovaných dokumentů ze kterých stejně nevyčtete nic konkrétního. Po tom co jsem dneska prolouskal internet zjišťuji že mne tahají jen do srač..k a tohle mi stačí jdu od toho. Radši to řekněte kde můžete protože takové svinstvo je tak na to postavit je ke zdi a odstřelit.

jaroslavschvarz
23. bře 2017

@patrik33
Vy máte alespon ten projekt. Mi zaplatili 170 tis. před více jak 2,5 rokem a do dnešního dne nemáme nic. Nemáme ani stavební povolení. Tvorba projektu jim trvala téměř dva roky. Pak poslali předražený rozpočet na částku 5,8 mil. včetně tepelného čerpadla a přípojek. Vyžádal jsem si projekt alespon v elektronické podobě a nachal si zpracovat rozpočet nezávislím rozpočtářem. Ten vyšel na 3,5 mil. se vším všudy (velikost domu je 8,65x10,25 m, dvě podlaží). Dohodli jsme si schůzku s panem ředitelem a chtěli snížit cenu. Výsledek- v žádném případě. Naopak nám tvrdil, jak je cena pro nás výhodná, jaké máme štěstí, že ještě stihneme uzavřít smlouvu před zdražením a podobné keci. Ukončili jsme s nimi spolupráci a ted čekáme na předání dokumentů. Dva měsíce se nic neděje.

patrik33
23. bře 2017

V el. podobě ho nemám na tom ale zapracuju. Prostě všem vřele doporučuji RUCE PRYČ.
Stačí jak se kdekoliv v jakémkoliv ústavu zmíníte. Všichni obrátí oči v sloup a řeknou. Jestli vám můžu poradit tak s nima si nic nezačínejte.
Bohužel už je většinou pozdě.

jaroslavschvarz
24. bře 2017

To je naprostá pravda. Pán, který mě zpracovával rozpočet, rozhodil sítě po spřátelených projekčních kancelářích a nikde o nich nemluvili v dobrém. A to ani tam, kde pro Ekonomické stavby občas něco kreslí.

radkaradilek
4. dub 2017

@jaroslavschvarz
@patrik33
Dobrý den, jsme v podobné situaci jako Vy. Chtěli bychom také odstoupit od smlouvy s ES. Prosím, jakou jste platili pokutu za odstoupení od smlouvy? Naivně jsme si mysleli, že budem platit pokutu 60 tis. + (+/-) 30 tis. za projekt a zbytek ze 170 tis. nám vrátí, ale podle předešlých příspěvků i na jiných diskuzích se píše cca o 250 tis. :( V podstatě jsme ve fázi, kdy máme doma studii ke schválení. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Radka

jaroslavschvarz
4. dub 2017

@radkaradilek
Odstoupili jsme od smlouvy a stále čekáme na vyučtování za projekt a přípravné práce. Dokumenty nám také ještě nepředali. Již téměř tři měsíce se nic neděje. Dokud studii neschválíte, tak nezačne tvorba projektu. Pakliže Vám nebudou zpracovávat projekt, tak určitě nebudete platit 250 tisíc. Podle smlouvy by jste měli platit pouze pokutu 60 tis. + něco za přípravné práce. Doporučoval bych Vám odstoupit od smlouvy ihned a nechat si zpracovat projekt někde v místní projekční kanceláři, popřípadě koupit typový projekt - ten Vás přijde levněji. Jestliže si necháte zpracovat projekt od ES, tak se na těch 250 tis. s největší pravděpodobností dostanete. Až budu vědět kolik po nás chtějí, dám vědět.

patrik33
6. dub 2017

Doporučuji najmout si právníka. Důvodů na odstoupení se jistě dá najít několik. Záleží jak daleko s nimi v jednání jste. Já to udal na změnu skutkové podstaty a neschopnost plnění. Nemam pozemek tudíž nemají kde realizovat stavbu. Lidi hodně štěstí a opravdu všechny před nimi varujte.

jaroslavschvarz
17. dub 2017

Odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí nám také sepisoval právník. Udali jsme to na zásadní nedodržení termínu. Jinak nic nového, Ekonomické stavby nekomunikují.
Stále nemáme nic a to jsme smluvu uzavírali v srpnu 2014.

simkrk
30. dub 2017

My s nima mame podepsanou smliuvu uz rok,projekt pripraveny..pak se nam to stoplo z duvodu ze jsem otehotnela a prisla o praci :/ je fakt ze oni se ani za tu dobu nezajimali co se deje nebo jak to bude probihat dal 🙂 svagr s nima stavi a zatim nic negativniho nerikal..

sarinkako
1. kvě 2017

@netrvalka Dobrý den, může se zeptat, jak jste se stavbou od ES spokojeni, děkuji

patrik33
1. kvě 2017

@sarinkako doporučuji nezačínat. Popřípadě si vezměte cokoliv co vám dají podepsat k právníkovi aby vám řekl svůj názor. Hlavně jim nikdy nic bez projednání ne podepisuje.

miked
15. čer 2017

PROSÍM O DŮKLADNÉ ČTENÍ :
JEDEN Z MNOHA PŘÍPADŮ.
Vážení přátelé, chtěl bych vás požádat o přečtení a případné sdílení mého příspěvku.
S manželkou jsme chtěli postavit dům od společnosti Ekonomické stavby, které mají nabídky vylíčené v nejkrásnějších barvách a absolutně bezkonkurenční servis. Po složení zálohy 170000 Kč ať v hotovosti nebo formou půjčky své zákazníky ujišťuji jak vše zařídí, počínaje koupí pozemku, který jsme si vybrali, zajištěním hypotéky, všech povolení atd., ale kde nic tu nic. Půjčku na výše zmíněnou zálohu poskytne společnost Chytrý nájem, které je jednatel David Mencl, který je jednatelem zároveň i Ekonomických staveb, půjčka proběhne pouze mezi společnostmi papírově bez jakých kolik financí a splácí se peníze, které vlastně nikdo nikomu nepůjcil a z toho firma žije. Dále jsme dostali nabídku objednat si věci, které v domě chceme, podlahové vytápění, jiná okna apod. za což nám byla zaslána faktura ve výši 17000 Kč za více práce, ale v tu chvíli není ještě koupený pozemek ani vyřízena hypotéka, což je další dluh za nic. Když jsme zadlužení částkou 187000 Kč tak je nám řečeno, že hypotéku nedostaneme, ale zaplatit to musíme. Ze společnosti ES se po neposkytnutí hypotéky už nikdo 2 mesice neozval, treba s nejakym resenim. Proc take, prijem maji zajištěný.Jako další je smluvní pokuta, při odstoupení od smlouvy se dluh navýší o 60000 Kč. Což je 247000 Kč a nemáme vůbec nic. ES vedené panem Davidem Menclem, vedoucím projektu Tomášem Radolfem, finančními poradkyněmi Alicí Jirsovou a Lucií Kojanovou a panem Berkou, který je odborník na finanční smlouvy, je skupina podvodníků, kteří si ze lží lidem udělali živnost. Byl bych velmi nerad, aby se nějaké další rodiny s dětmi stali obětí této společnosti a zůstali jim oči pro pláč. Pomozte mi tuto informaci rozšířit sdílením, aby se nestalo vám, vašim příbuzným, známým a přátelům to samé jako mě s rodinou. Mimochodem hypotéku jsme dostali, akorat jsme si vse museli zaridit sami. Předem všem děkuji.

baruna8
25. čer 2017

@jalenja Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké jsou jejich podmínky pro program MLADA RODINA, musíte být manželé a mít děti?

patrik33
26. čer 2017

Být vámi tak nad čímkoliv co nabízí ani neuvazuju. Celé je to jenom bouda jak z vás ždímat peníze.
Já minulý týden když jsem jim zaplatil všechny pohledávky a za 3 měsíce mi nikdo nenapsal ani řádku a nebyly schopni mi vrátit šneky jsem na ně podal žalobu.

radkaradilek
27. čer 2017

@jaroslavschvarz Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak jste pokročili s ES? My jsme také odstoupili od smlouvy, už je to dva měsíce a ES také nereagují. U Vás už se něco děje?
Děkuji za odpověď Radka

simkrk
27. čer 2017

@radkaradilek jakou jste dostali pokutu?

radkaradilek
28. čer 2017

@simkrk ještě nevíme, nikdo se nám z ES už dva měsíce neozval...ve smlouvě je ale pokuta 60 tis. takže počítáme min toto...

simkrk
28. čer 2017

@radkaradilek ahaa.. :D nam totiz poslal taky dopis ze dluzime nakejch 514tisic s tim ze nam prej neco odpustej a vyslo to na 109tisic :D tak jsme jako coze co to ma znamenat,tak jsme psali tomu chlapkovi a on z enic ze to mame vyhodit ze nas nekde meli vedeny ze jsme neaktivni tak proto :D by me teda zajimalo na co maj tech 170tisic kdyz vam vse spocitaj co vlastne u nich mate :D 🙂 jinak taky vubec nak nejevi zajem se bavit..

radkaradilek
4. črc 2017

@simkrk my naivně počítáme, že nám z těch 170 tis. ještě něco vrátí :D ale jako nevím, no...urugovala jsem to u našeho "chlápka" minulé úterý a pořád se neozval...psala jsem jim i na FB a tam tedy měli trošku snahu zjistit co a jak, ale od pátku zatím taky nic :D asi je budeme pokutovat za neaktivitu :D

patrik33
4. črc 2017

Já s tím počítám taky a je mi jasné že jinak než soudní cestou to nepůjde.

radkaradilek
10. črc 2017

Zdravím všechny, mám pro vás nové informace...ES nám konečně po dvou měsících (po upozornění, že jestli nezačnou komunikovat, dáme vše k soudu) poslali vyúčtování a smlouvu o odstoupení od smlouvy...ze 170 tis. nám vrátí 54 500 Kč...není to mnoho, ale aspoň něco 🙂

patrik33
10. črc 2017

Velká gratulace. Se mnou ani s právníkem zatím nikdo. Doufám ze dostanou rozum.

simkrk
10. črc 2017

@radkaradilek tak to je dobrá zpráva a dobré to vědět,ted si nejsem jista zda jste psali kam jste s nima az dosli..? 🙂

@patrik33 to je fakt hruza jednani....u nas taky se vubec nezajimaj =/

patrik33
11. črc 2017

@simkrk předal jsem celou věc právníkovi. Takže podá návrh na žalobu.

radkaradilek
11. črc 2017

@simkrk v podstatě jsme jim neposlali zpátky studii a projekt, který jsme měli doma ke schválení nebo připomínkování...nechtěli jsme schválit cenu 2,9 mil Kč, takže téměř na začátku...vyúčtovali nám pokutu 60.000 a 35.000 za projekt...pokud jste tedy taky v téhle fázi, mělo by to odpovídat...se mnou, resp. s naším pravnikem začali komunikovat až po tom, co jsem jim napsala na FB do zprávy

andy15
autor
11. črc 2017

Před rokem, co jsem sem psala tento příspěvek, jsme to nakonec u nich, zkusili, ale po krátké době jsme odstoupili od smlouvy. Zaplatili jsme za odstoupení od smlouvy. Byla to i naše chyba, měli jsme se pořádně nejdřív ujistit, vše hledat, zjistit o jich víc veci. No ale, když vezmu to, že je to firma založená na samých pravnikach, maklerich a třech zednikach, tak lidi oskubou to je děs. My vlastně zaplatili úplně za nic. Právník nám říkal, že pokud mají toto napsané ve smlouvě, (odstoupení 60tis Kč), tak stim nejde nic dělat, nijak se bránit. Co clovek nadela, takhle se vydělává. Jen mi je líto, že to schytá ji lidé, co po tom touží atd, co mají rodiny atp. To je dnesni svět, lidi jsou zlý

jaroslavschvarz
27. srp 2017

@radkaradilek
Tak to Vám také gratuluji. Mi jsme podávali odstoupení od smlouvy koncem března a do dnešního dne se nikdo neozval. Už je to pět měsíců a Ekonomické stavby stále nekomunikují. Několikrát jsem je žádal o předání všech dokumentů - bez odezvy.

moniseeek01
13. zář 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli už jste někdo prošel soudním sporem s ekonomickymi stavbami nebo jestli zrovna procházíte? Bohužel jsme další co jsme odstoupili od smlouvy a zatím nevíme částku co po nás budou chtít, ale podle toho co všude čtu tak to bude asi hodně velká částka 😢 děkuji za odpověď