Evelin nebo Esmé, jaké jméno se vám líbí víc?

lejla29
25. zář 2015

Manžel je cizinec a máme cizí příjmení začínající na písmeno E. Líbí se nám jméno Esmé (čteno Esmej) ale není v kalendáři a tak nevím na jaký den vymyslet svátek.
Jinak zakládám anketu, které jméno se vám líbí víc? Děkuji za názory 😀

lv
25. zář 2015

No mě pochopitelně Evelin 😀

lejla29
autor
25. zář 2015

Jéé ty máš Evelinku! A jak jí říkáte zkráceně? Mě že to přijde trochu dlouhé. Tak se bojím, aby jí neříkali Lino 🙂

lv
25. zář 2015

Eveli, Evelko,Evel...dost často i celé Evelinko, jsme zvyklí na dlouhá jména. No a když moc zlobí, zařvu Evo!

lejla29
autor
25. zář 2015

@lv Joj, já si říkala, že bysme jí říkali Eví nebo Velí nebo Lin...Jen toho Lino se bojím, aby se jí ve škole nesmáli a neříkali jí linoleum 😀 Jinak já radši jména, ze kterých jde udělat i dvoj-slabičná zkratka. Máme Sofii a říkáme jí Sofí. 🙂 Jinak je super, že v Čechách není tolik Evelinek, nevím proč...

berynka
25. zář 2015

@lejla29 u nás třeba proto že nechtěl manžel 😝 😉

To druhé je jak nedokončená Esmeralda 😅

shine2015
25. zář 2015

Ještě bych popremyslela o jiných....evelin je krásné,ale budou ji časem říkat Evo....Evi....
Esme je takové zvláštní mě moc nesedí....

lejla29
autor
25. zář 2015

@shine2015 Tak to by nám ani tolik nevadilo to Evi, no uvidíme... Rozumově se nám líbí to Evelin (kvůli svátku a přeci jen je to pro Čechy známé), ale srdcově nám zní líp Esmej...je to dilema...na jiných jménech se nemůžem schodnout ☹

bajana
25. zář 2015

Radsej Evelin...ale ja by som dala Eva, to je medzinarodne meno zname snad v kazdom jazyku, nie je ich teraz vela a nebude vzbudzovat zbytocny rozruch 😉

lejla29
autor
25. zář 2015

@bajana Díky, když to Eva nám zase k příjmení přijde divný a navíc je to takové krátké. Asi budeme muset dát to Evelin (je to taky mezinárodní, a jak píšeš znají to v každém jazyce, v Holandsku a Anglii je to Evelyn...)...jak píšeš, nebude to budit takový rozruch jako Esmej (to je typické francouzské jméno). 😒
Aspoň bude mít svátek normálně na jméno Evelína.... dík 🙂

kessien
26. zář 2015

Taky bych popřemýšlela o jiném. Přesně jak píše Shine.
Je pravda, že známá má Elisabet a ze začátku jsme si říkali, že to bude zvláštní jí oslovovat, ale člověk si zvykne krásně.Tak možní s tou Esmé to nebude tak zlé. Za mě Evelin ne, jméno se mi nelíbí. Je to samo na Vás 🙂

andelka
26. zář 2015

Evelin. Kamarádka má Evelínku a říká se jí Evelínko, Eve, Evelko, Evi..
U té Esmé by nikdo nevěděl jak se to čte.

kessien
26. zář 2015

Souhlas! Budou jí říkat Esmé, přesně jak se píše. Jedině dát křestní přesně Esmej, nebo Esmey

ronyx
26. zář 2015

Pokud je muž cizinec a máte cizí příjmení šla bych do Esmé,je to moc krásné exotické jméno 🙂 Kdybyste byli oba češi s českým příjmením řekla bych Esmé v žádném případě a volila Evelínu 😉

andelka
26. zář 2015

@lejla29 ta kamarádka má zrovna dvě holčičky,Evelinu a Sofii 🙂

lejla29
autor
26. zář 2015

@kessien Bohužel na matrice v knize jmen je pouze Esmé, takže nemůžem to napsat jinak, to by nám nepovolili 😒 Asi dáme nakonec tu Evelin, když budeme žít v ČR, tak to asi bude lepší, kvůli lidem...

lejla29
autor
26. zář 2015

@ronyx Nám se líbí Esmé nejvíc, ale jelikož budeme žít v ČR tak asi dáme Evelin. I když manžel říká ví bůh, jak to v ČR bude vypadat za 10 let, možná už ty cizí jména tady budou více častá.
No Evelin Egtberts taky nezní špatně a je to mezinárodní, doufám, že toho nebudu litovat. 😒

kessien
26. zář 2015

@lejla29@ Cože? Takhle se to dělá? To je jak za komunismu, já myslela že je fuk jak se dítě jmenuje. Dokonce jedna od nás má RiHanu :D To je teprve exotika 😉
Za mě, na lidi bych se z vysoka víte co a Esmé Egberts zní luxusně!

nonnni
26. zář 2015

@lejla29 nasi znami maji Evelyn a rika se ji "Íví", otec je anglican, takze tam je to jasne.
A dcera ma ve tride spoluzacku Evelin a rika se ji Evelinka, nebo Evelin.

Esmé je krasne, ale v CR ji kazdy bude rikat foneticky...