Háčkování

elkacka
29. zář 2009

Ahoja maminy,
po dlouhý době jsem opět zkončila u háčku a příze... ale jsem v koncích... kdopa mě poradí? Kdo semnou bude sdílet tuto diskuzku?

elkacka
autor
29. zář 2009

čtu po sobě příspěvěk a tu chybu vidim... omlouvam se.... 🙂

len
29. zář 2009

Elkacko, s čím konkrétně potřebuješ poradit? 🙂

elkacka
autor
29. zář 2009

Len, děkuji, vítej...
noooo... mam vzorek...a za ň nevim, jak s nim

proste me nejde

len
29. zář 2009

A máš ho na obrázku (kterému nerozumíš), ve schématu (které nedokážeš přečíst) nebo jako slovní popis?
A co všecko zvládáš - řetízkový oka, krátký sloupky, polosloupky, dlouhý sloupky, 2x-3x nahazovaný sloupky... Nevím, z jaké fáze se k tomu vracíš. Já začala háčkovat tak po 10-15 letech, ale tehdy jsem to uměla výborně, takže ten návrat nebyl těžký.

len
29. zář 2009

Jo, moje tvorba:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
Jenomže jsem hrozná, všecko dělám tak nějak od oka a když se pak někdo ptá, jak jsem toho docílila, zpětně odpočítávám očka 😀

elkacka
autor
29. zář 2009

Abych ti to priblížila...

vratila jsem se k tomu ai po 10 letech...a skončilo to takhle....
http://zeropage.cz/?module=morias_galery&action...

a chtěla bych dál... čepičky...a ruznak jine tunicky... ale nevim, proste se v tech navodech ztratim uz na zacatku...

umim kratky, dlouhy sloupek, polosloupek... i ruznak nahazovany.... ale proste nevim, neumim si to dat do kopy..

krasny vytvory mas v albicku... to bych moooc moooc chtela umet

kalerat
29. zář 2009

Ahoj, tady háčkuju 😀

el tak když dokážeš udělat takovou krásnou tuniku, tak mi neříkej, že nezvádneš čepičku

Mně třeba hodně pomohl MMB, koukni sem http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12

kalerat
29. zář 2009

mělo tam být taky háčkuju 😀

elkacka
autor
29. zář 2009

kalerat vitej... no nezvladnu.... chtela bych umet i takovy andelicky..ale proste ne... v navodu se ztratim na zacatku...a je to v haji... na tunicce nic nebylo..ta byla slozena jen z kyticek... tak to slo...to bylo porad do kola...ale nic ostatniho me nejde..a nevim proc

len
29. zář 2009

Elkacko, vždyť je to nádhera! 😵
Čepičky jsou MNOHEM jednodušší, jen se do toho dostat. Veškerý trik je v tom, že to háčkuješ kolem dokola. Na začátek 8 řetízkových ok spojíš do kroužku, v prvé řadě většinou 16 dlouhých sloupků (místo prvního 3 řet. oka a ten poslední v řadě spojíš s prvním) a v dalších řadách (vždy začínat třemi řet. oky a končit spojením posledního sloupku s prvním) přidáváš (většinou píchnutím 2 dl. sl. do jednoho předchozí řady) a přidáváš... Pokud chceš nějaký vzorek, je to o něco složitější, ale určitě pořád mnohem jednodušší než ta krásná tunika 😉

elkacka
autor
29. zář 2009

nooo a vidis, jsem madar nebo tatar ci co...ale opet nevim....

budes semnou mit trpelivost?

Ta tunika byla o tom. ze se hackovala kytka, ktera mela 8 retizkovych ok... spojenych...a pak mensi listek z 5 r.O a kratky sloupek a 3 dlouhe.... a tak dale...ale zaboha se nevyznam v ty capce 🙂

😲 😖 😢

elkacka
autor
29. zář 2009

me laka tohle...ale ani za nic nerozumim tomu navodu ☹ POMOC 😠 😖

len
29. zář 2009

Neboj, klidně se ptej pořád dokola, zkusím se vyjádřit jinak 😀

Ta tunika, cos hodila odkaz:
Uděláš řetízek dlouhý, jak potřebuješ, ale počet ok musí být dělitelný dvanácti.
První řada:
Do každého šestého oka píchneš tři dlouhé sloupky (všecky 3 do jednoho oka, udělá to vějířek).
Takže - 3 dl.sl. do jednoho oka. Potom 4 obyč řetízková oka a zase do šestého oka základního řetízku obyč krátký sloupek. 4 řetízková oka. A a zase do šestého oka základního řetízku tři dlouhé sloupky. Potom 4 obyč řetízková oka a zase do šestého oka základního řetízku obyč krátký sloupek. A takhle to opakuješ až do konce řady.

Druhá řada:
Tam, kde je v první řadě krátký dloupek, pícháš do něj ve druhé dlouhý. Tam, kde jsou v první řadě 4 řet. oka, tady děláš jen 2. A nad vějířek ze třech sloupků první řady děláš tohle: Do každého z krajních ok píchneš tři dl. sl. a do přostředního jen jeden - celkem je jich teda 7. Zase zopakuješ po celé řadě.

Třetí řada:
Podobně jako druhá, ale rozšiřuješ jen vějířek předchozí řady - zase do těch krajních sloupků háčkuješ tři a do prostředního jen jeden, celkem je jich tedy 11. Když doháčkuješ vějířek, uděláš jedno řetízkové oko, všecko přeskočíš a rozšiřuješ stejným způsobem vedlejší vějířek...

Další řady rozeberu později, jestli teda chápeš moje značně neobratné vysvětlování 😀

Ale jinak je to snadné podle obrázků 🙂
Oválek je řetízkové oko.
Čárka je krátký sloupek.
Škrtnutá čárka je dlouhý sloupek.

elkacka
autor
29. zář 2009

ok, to zkusim...ale kdy jsi takova sikulka...tak te poprosim jeste o jednu radu...tou bych chtela zacit...a pak uvidim, jakej jsem lemol na hackovani a kdyz to nepujde, tak to zabalim 😀

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1643&order=1

rekni me, jestli je to tezky... respektive, tezsi nezli ta moje tunika...

dekuju moc...a straaaaasne se omlouvam, ze otravuju

elkacka
autor
29. zář 2009

neeeeeeeeeeeeee... rusim.. na ni si moc neverim.... zacnu cepkou...

len
29. zář 2009

Víš co, ten základní vzorek je úplně jednoduchej.
Zase řetízek (tentokrát dělitelný pěti).
Do každého pátého očka pět dlouhých sloupků. Pak zase 4 očka vynechat a do pátého pět dlouhých sloupků...
A následující řady jsou úplně stejné. Pět dlouhých sloupků píchneš do "dírky" mezi vějířky předchozí řady. Dalších pět do další dírky, atd. V následující řadě zase pět do té mezery mezi sloupky předchozí řady a dalších pět do další mezery... Prostě pořád jedeš jenom pět dlouhých sloupků, 5 dl. sl., 5 dl.sl., akorát je pícháš všecky najednou do mezery předchozí řady 🙂 A pokud chceš, můžeš dělat každou řadu jinou barvou (nebo to může být jednobarevné, nebo střídáš jenom dvě barvy)...

elkacka
autor
29. zář 2009

jak prosimte vypocitas ze je to delitelny 5?

elkacka
autor
29. zář 2009

a jeste se zeptam, kdyz dojedu tu radu na konec...tak jak tam pak vpacim tu druhou???

Ale jinak nejsem takovy strevo jak vypadam..jiny veci mi jdou docela dobre... 😀

len
29. zář 2009

No, prostě násobky pěti... 25, 30, 35, 40, 45... Řekneš si, jak by to mělo být veliké, a pak háčkuješ řetízek potřebné délky, ale počet oček musí být násobkem pěti.

elkacka
autor
29. zář 2009

a tech 5 si vycetla se to ma na tom nakresu 5 tech vzoru?? nebo kdyz je top vetsi tak 6? ☹ promin)

ted budu muset frcet...malej se vzbudil..ale vecer na to vlitnu..tak se tady ukazu.... sem na to zvedava teda...

len
29. zář 2009

Ne, prostě logicky, pokud se vzor opakuje každých pět oček, tak musí být řetízek dělitelný pěti (plus teda jedno očko na začátek). Ale malý tip - pokud uděláš řetízek delší, než potřebuješ, tak potom můžeš těch pár přebytečných oček upárat a je to mnohem jednodušší, než když by ti scházela 😉

alcatko.j
29. zář 2009

Elkacka, mrkni na wéwéwé tečka háčkované čepičky tečka cézet, zaregistruj se a tam jsou různé návody i malá škola háčkování🙂

A preju hodne stesti,jak jednou zacnes a zacne se ti darit, tak nebudes moci prestat😅

len
29. zář 2009

Ahoj Alčo 🙂
Já si spíš myslím, že až Elkacka přijde, jak na to, tak si bude říkat - sakra, vždyť je to tak jednoduchý, proč mi to ta Len vysvětlovala tak hrozně neohrabaně a složitě 😀

kalerat
29. zář 2009

El ono se do toho dostaneš, mně to taky chvíli trvalo.

elkacka
autor
29. zář 2009

len... prosim pomoz 🙂

háčkuju tu čepičku..... jsem na konci 2 řady... to by klaplo...ale jak ted mam zacit 3 radu??? mam nejaky oka nahodit, nez budu dělat dalsi sloupek?? ( pac me prijde, ze kdyz je nenahodim, tak ze se to jakoby ten začatek rady snizi..... a tim padem se mi to krouti...pac je to z jedny strany utazeny... ) jsem nemehlo asika...

len
29. zář 2009

Elkacka, ukončíš řadu (spojíš poslední sloupek s prvním) a jako začátek nové řady uděláš tři řetízková oka (místo prvního sloupku), dál už pokračuješ normálně. Prostě každou řadu začneš třemi řetízkovými oky, ta nahrazují první sloupek 🙂

elkacka
autor
29. zář 2009

nooo presne to jsem chtela slyset... dekuji mooc moccc.. jdu to zksit dal...

elkacka
autor
29. zář 2009

taak... proste jsem nesika

hele, delam tohle
http://www.hackovanecepicky.cz/

ale proste fakt nevim... prvni 2 rady mam dobre..a treti jsem udelala spatne...s mezerama.. co maji byt az nekde daleko... jako to udelat aby se me to nekorutilo a bylo to jen z dlouhych sloupku??? Ach jo, uz se vztekam..
🙂

len
29. zář 2009

Aha, tohle je jen z krátkých sloupků. Z dlouhých se to dělá stejně jako z krátkých (jenom na začátku řady děláš 3 oka, u kr.sl. jen 1) a výsledek je méně pevný a taky se míň přidává. Právě když přidáváš moc, tak se to pak kroutí (jako zvlněný talíř). Orientačně, já když dělám jen z dlouhých sloupků, tak přidávám ve třetí řadě každý třetí sloupek (tzn. do dvou píchnu po jednom a do třetího dva), ve čtvrté čtvrtý, v páté pátý, od šesté sedmý, aby se to jemně tvarovalo.
Teď už jdu spát, ale zítra tu zase budu 🙂