Klučičí jméno. Návrhy?

anicka123kk
19. zář 2020

Ahoj,
vím ze tady těch diskuzi na tema jméno je už tři miliony...ale já proste pořad nemůžu najít “to” jméno..pohlaví neznám(nejde vidět), pro holčičku jméno vybrané mám, ale pro kluka se mi proste nic nelíbí, nebo to nesedí, nebo to už v rodině máme 🤷🏻‍♀️ Tak prosím o návrhy - nic staročeského, nejlépe bez háčků...

terez94
20. zář 2020

@anicka123kk Kdyby náhodou,máme doma tři kluky se jmény Erik,Eliáš a Eddie ❤️

liss_qr
20. zář 2020

A nějaké typy ? Nebo prijmeni ? Kratke , dlouhe?

klokanka31
20. zář 2020

@anicka123kk Florián, Kristián

lv
20. zář 2020

Těžko říct, co se ti může líbit - napiš pár, at se trefime do vkusu.

mariegroth
20. zář 2020

Adam 🙂

jjasmina
20. zář 2020

Alex, Michal, Jakub, Martin

themuffin
20. zář 2020

@anicka123kk Dominik, Matyáš, Lukáš, Vojtěch, Ondřej

goovana
20. zář 2020

@anicka123kk
Adam, Tomáš, Daniel,Filip,Ondřej

renat23
20. zář 2020

@anicka123kk My budeme mít Eliáška, původně jsme chtěli Alexe ale nechci aby mu někdo říkal Saša a Lexa je debil ( comeback) A také jsme nechtěli jmeno které ma každý druhý na kluka je to vážně těžké. Tak šťastný výběr 😉

jaja01k
20. zář 2020

@anicka123kk My máme Romana a Josefa. Ještě by se mi líbil třeba Nikolas, Daniel, Denis.

anicka123kk
autor
20. zář 2020

Nelíbí se mi moc klasické české (já ani otec dítěte nemame klasické české) příjmení krátké s háčkem - proto bez háčků nejlépe...nejvíc přemýšlím nad Matiasem nebo Teodorem....

antoinet
20. zář 2020

@anicka123kk tak jestli se ti líbí jména, co teď nejvíc frčí, vyjeď si nějaké žebříčky za poslední roky, jen počítej, že jich bude ve třídě hodně.
Před pár lety to byli -ášové (Tobiáš, Eliáš, Matyáš), poslední roky se móda změnila směrem ke koncovce -ias, takže teď se rodí Tobiasové a Matiasové, popř. ještě frčí Matteo, ještě tak před 10 lety se dával český Matěj a Matyáš, každopádně pak jsou to stejně Matýsci, takže je to jedno 🙂 Z těch módních mě ještě napadá Benjamin a Benedikt, to by vám sedělo ke krátkému příjmení, taky již zmiňovaný Kristián nebo Teodor, těch máme ve školce taky více.
Co nějaké mezinárodní? Ten Adam nebo Martin, David, Marek.
Jestli chcete být originální a ne jít úplně s trendy, tak mezi těmi delšími mě napadá Dominik, Dalibor, Vladimír, Radovan.

anicka123kk
autor
20. zář 2020

@antoinet háčky ve jménech mi opravdu způsobují husi kůži, nejsem schopna to ani vyslovit😄 jako dítě jsem chtěla Matěje, ale ti jsou v rodine už 3 takže Matias je alternativa, Teodor by byl po pradědovi od otce dítěte a upřímně to byl sadistický magor takže...příjmení je na B takže jméno na B moc nejde..a ty mezinárodní není tak snad žádné které by v mem okolí nebylo nebo ho nemel někdo z rodiny nebo ho neměla zamluvene kamarádka (vím ze to zní jako blbost, ale má dlouholetého přítele se kterým momentálně opravuji dům a snaží se o dítě, pokud bude kluk tak to bude Adam po otci a to je jedine jméno z těch klasických které se mi líbí)

anicka123kk
autor
20. zář 2020

@antoinet včera v noci jsem prošla nějakou stránku kde bylo 2114 klucicich jmen....a nic proste 😄😄

nixee
20. zář 2020

@anicka123kk Ahoj, mne se klucich zajimavych libi hodne, akorat se neshodneme s manzelem 😄 Takze v tom taky lezime a to zatim nevime, jestli se nam narodi chlapecek nebo holcicka. Co mam na seznamu a tady se myslim neobjevilo je jeste Damian, Timon, Tibor, Bruno, Viktor, Oliver 😊

anicka123kk
autor
20. zář 2020

@nixee ahoj😊 tak věř ze vím jak ti je a vem si já mám cca 2 měsíce do porodu a nemám jméno proste 🤦🏻‍♀️ Damian a Oliver je v rodine, Timmyho máme psa, Bruno mi přijde moc tvrdé a Viktor zase zženštilé 😄 fakt nechápu jak muže někdo nechat o čemkoliv rozhodovat hormonama ovlivnenou těhotnou babu 🤦🏻‍♀️😄

eeevee
20. zář 2020

My máme Teodora a Eduarda 🙂 chceme ještě jedno a jestli to bude opět kluk, tak to bude asi Richard nebo Rudolf...ještě se nám líbil Robin, Benedikt, František a Prokop (ty poslední dvě pro Tebe asi ne 🙂)

gryfis
20. zář 2020

a co Antonny, Tonny, Vít, Vítek, Alexandr, Maxim, Oskar, Darek, Damián?

ruzenka95
20. zář 2020

Svatopluk, Premysl, Richard.

michaela666
20. zář 2020

Jméno pro kluka byl u nás taky mazec. Když už jsme se shodli na Danielovi, kterého nikdo v okolí neměl, tak se během jednoho roku objevili mezi blízkými kamarády hned 2. Trávíme spolu dost času, takže 3 do party jsme určitě nechtěli...Takže jsme se vydali cestou rodové tradice, která je u nás už asi 10 generací - Václav.

Co třeba Vojta, Vítek, Zdeněk...Kdybys netrvala na tom omezení háčků i Jonáš je pěkné.

normalnimatka
20. zář 2020

@anicka123kk co třeba Timotej? daniel? Mirek/miroslav

jinak neřešila bych, že jméno je už v rodině...pokud to není táta, brácha... i bratranec se stejným jménem se dá snýst... stýkat se hodně budou beztak jen pár let, a můžete je případně odlišit oslovením. prostě pokud se ti nějaký jméno líbí, klidně ho dej.

vineta
20. zář 2020

Zakladatelka výslovně napíše, že se jí nelíbí staročeská jména, chce jméno bez háčků a sejdou se tu Přemyslové s Vojěchama, Zdeňkama a Svatoplukama 🤦🏻‍♀️.
Za mě je krásný, nepříliš rozšířený jméno Artur.

odula
20. zář 2020

@anicka123kk Josef 🙂

ruzenka95
20. zář 2020

A co treba Kevin teda? Bez hacku, neni staroceske a dneska celkem frci 😀

almara2
20. zář 2020

Mám Alexandr,Viktor, Alfred.

michaela666
20. zář 2020

@vineta Sama píše, že dřív chtěla Matěje, ale těch má v rodině dost, tak přemýšlí o jiné variantě toho jména. Takže se to dá brát tak, že ě by ještě překousla.😉

shakira007
20. zář 2020

Max, Bruno, Vincent, Benjamin, Mikolas, Benedikt, Oliver, Samuel, Sebastian, Kryšpin, Šimon.

chrystyanna
20. zář 2020

@anicka123kk a proto jsme s chlapem udělali každý svůj TOP ten. pak ho spolu sjeli, vybrali pět a pak je probrali. kdy mají svátek (ať to není blízko u sebe), zkráceny, význam, ať neni moc dlouhé, nejlépe bez r..Mimochodem pokud jste opravdu bezradní, počkejte až se narodí.. Máš měsíc po porodu na nahlášeni jména.

honatko092
20. zář 2020

@anicka123kk My jsme taky nemohli vybrat...dva dny před porodem jsme se shodli na Sebastianovi 🙂 Doporučuju 👍🏻

anicka123kk
autor
20. zář 2020

@chrystyanna já prave nevím jak je to teď, po kamarádce která rodila v červnu chtěli nahlásit jméno při příjmu a i když věděla ze to bude holka chtěli po ni i klucici jméno🤷🏻‍♀️

@honatko092 doporučujeme Sebastiana nebo se rozhodnout dva dny před porodem? 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru