Dvě čárky pod stromeček - TP srpen/září. Kdo se raduje?

misak48
22. pro 2020

Ahoj holky. Tak kdo už tady se bude taky na vánoce radovat z pozitivního testu? Pojďte si povídat a sdílet své nadšení, obavy a výsledky kontrol 🙂
P.S. vím, že jsou tu termínové skupiny, ale diskuze mi připadá sympatičtější 😉

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 Já včera objevila dvě čárky a budu to oznamovat mužskýmu na vánoce

misak48
autor
22. pro 2020

@kiksa22 moc gratuluju 🙂 můj muž už to ví, měli jsme to trochu složitější 🙂 objevila jsem totiž dvě čárky v pátek, ale poté, co o víkendu normálně proběhla MS. Takže už jsem byla dvakrát na gynde, ale vypadá to, že to bude OK (aspoň zatím). Nárůst HCG ukázkový a dnes už byla vidět dutinka v děloze ☺️

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 já jdu k dr až po novém roce tak snad bude taky vše v pořádku

misak48
autor
22. pro 2020

@kiksa22 já mám další kontrolu hned 4.1. Doktor mě chtěl znát ještě mezi svátky do nemocnice ještě na jeden ultrazvuk, ale řekla jsem mu, že tam nepotřebuju. Že mi stačí, že je to v děloze (bála jsem se mimoděložního, při tom prý bývá MS běžná), takže stačí za těch 14 dní... Víš, kdys měla ovulaci?

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 ovulaci jsem si nehlídala testama, ale podle kalendáře nejspíš proběhla 6.12.

misak48
autor
22. pro 2020

@kiksa22 tak to budeme mít termín pár dní od sebe 🙂 čekáte první? Nebo už nějaké dítě máš? A jak dlouho jste se snažili?

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 už máme doma 4letou princeznu. Ne vyšlo to hned druhý měsíc co jsme si řekli, že jdem do toho znovu. Naštěstí 🙏🍀

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 a co vy?

b91
22. pro 2020

Já jdu na kontrolu 30.12 🙏🏼😍. Gratuluju, holky.

misak48
autor
22. pro 2020

@kiksa22 já čekám taky druhé, starší budou v lednu dva... My chtěli děti hodně blízko u sebe, ale dlouho to nešlo (ani jsem neměla cyklus kvůli kojení). Pak se o prázdninách zadařilo, ale v desátém týdnu zamlklo. Tohle byl první pořádný pokus po revizi. Tak snad už to bude dobré, když se udrželo i přes MS ☺️

@b91 taky gratuluji 🙂 kolik bys měla být těhotná v době kontroly? A už taky máš nějaké dítě?

kiksa22
Autor odpověď smazal
Zobraz
misak48
autor
22. pro 2020

@kiksa22 a malá sourozence chce? Kdy se chystáš ji o něm říct? Já asi až po screeningu jako ostatním, aby to babickam nevyzvanila 🤣

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 malá si psala Ježíškovi o brášku tak jim to řeknu o vánocích to ji nemůžu udělat.

kiksa22
22. pro 2020

@misak48 nejspíš to vyžvaní babičkám, ale mě to nevadí i první těhotenství jsme prožívali společně a věřím, že bude vše v pořádku 🙏

b91
22. pro 2020

@misak48 měla bych být 5+5,tak jsem zvědavá 🙂
Už mám syna, pokud vše klapne, budou od sebe necelé 3roky 🙂

goovana
22. pro 2020

@misak48 TP srpen
Poprvé na gynde 21.12 potvrzené tehotenstvi s gestacnim vackem
Uvidíme jak to bude dal
Mám ještě v děloze hematom

misak48
autor
22. pro 2020

@b91 tak to ti vychází termín taky hodně podobně 🙂 já bych podle ovulace měla teoreticky být dneska 4+6, ale těžko říct... Ale nález na UTZ pátému týdnu odpovídal, tak to snad bude kdyžtak jen o pár dní 🙂 taky syn mučí o sourozenci?

@kiksa22 to budete mít nejkrásnější Vánoce 🍀

@goovana je tak držím palce, ať hematom moc nezlobí ☺️ spinis? A máš nařízený klidový režim, nebo jak se to řeší, když tam je?

b91
22. pro 2020

@misak48 hele, syn zbožňuje děti a miminka, ale zatím o sourozenci mlčíme. 100% by to vyžvanil babičce 😂. Dneska jsem 4+4, tak to opravdu máme podobně .... já jsem tento měsíc byla přesvědčená, že nemám ovu, takže vůbec netuším, jestli by to mělo odpovídat, už se těším na kontrolu 🙂.
@goovana Se synem jsem měla taky hematom, dostala jsem nějaké léky na podporu, a vše bylo v poho. Držím Ti pěsti, ať se vstřebá 🙏🏼💕

dendulinek
23. pro 2020

@misak48 moc Vám všem gratuluji a připojuji se. Na gyndu jdu až 8.1 ale testy ukazují dve čárky. Podle ovulace a posledních měsíčku bych měla být 4 týden. Ale uvidime co řekne pan doktor.

misak48
autor
23. pro 2020

@dendulinek taky veliká gratulace 🙂 čekáš první? A jak dlouho jste se snažili?

terezka1992plzen
23. pro 2020

Já dnes na kontrole. Jen váček 5mm příští streda kontrola. Tak snad bude vše jak má ❤️❤️🌲

deny_peny
23. pro 2020

Taky se pridavam do klubu 😊 vcera jsem mela pozitivni test, odhadem asi 4 týden a k doktorovi pujdu az v lednu, nejdriv asi v 7 tydnu, at rovnou vidi srdicko 😊

nase_mimi
23. pro 2020

Ahojky, ja dnes podle aplikace a posledni menstruace 4+3, ale do centra chci volat az pred Silvestrem... Datum porodu vychazi 29.8. a ve vsech srpnovych skupinkach si prijdu odstrcene, protoze jsou vsechny hodne napred😄

bondie
23. pro 2020

Možná to sem úplně nepatří ale já zase budu dávat manželovi pod stromeček pohlaví miminka, jsem totiž již v druhém trimestru tak jsem taky zvědavá jak to dopadne

bondie
23. pro 2020

@goovana s hematomem jsem zůstala několik dní na lůžku, ale byla jsem již ve 12 tydnu a krvácela jsem, držím palečky

misak48
autor
23. pro 2020

@nase_mimi tohle znám moc dobře, s první jsem měla termín porodu přesně na přelomu ledna a února. Takže v lednových strašně pozadu a v únorových strašně napřed 🤣 navíc my teda jsme s první měli celou dobu taky takhle diskuzi, bylo to mnohem živější než v těch skupinách 🙂 pak jsme se teda přesunuli jinam, kde je to soukromé, ale formou téhle diskuze pokračujeme dodnes 🙂

@deny_peny to mi připadá jako nejrozumnější řešení, pokud se nic neděje 🙂

@bondie takže sis ho nechala na druhém screeningu jen samá říct a jemu to uděláš jako překvápko do dárku? Asi byl screening bez doprovodu, že?

bomo1
23. pro 2020

Přidávám se do party 😃 Jsem 6+6, na začátku 6 tydne potvrzeno UZ těhotenství v děloze. Další UZ 4.1. tak snad už bude srdíčko a všechno ok 🙏

goovana
23. pro 2020

Mám narizeny klid, nic netahat, nezvedat
A zatím mám jen listovku a 4.1 musím znovu na ultrazvuk a tam se uvidí jak to vypadá
Ale klid a nic netahani je s 12 měsíční dcerou nemožné
Takže zapojuju hodně manžela je takové moje nositko 😂

misak48
autor
23. pro 2020

@goovana tyjo, tak to musí být mazec. Chodí už aspoň? Já mám skoro dvouletou a ta se teď chce nosit pořád 🤦 ale naštěstí to zakázané nemám... Vůbec asi vycítila, že jsem těhotná, protože posledních pár dní se na mě pořád věší, všem říká, že je u maminky a mě vypráví, že ji miluju...

Tak to nás tu má kontrolu hned 4. spousta 🙂 snad to budou samé veselé zprávy 🙂

goovana
23. pro 2020

@misak48 to jak moje malá cacorka
Ta po mě taky furt leze, věší se Na mě jak klíště
Furt mama mama mama ani k manželovi moc nechce( tatínkovi) a když tak nesmím se vzdálit nebo to je konečná
A chodí už od 11 měsíce 🤦‍♀️
Taky si myslím ze to vycitila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru