Dvě čárky pod stromeček - TP srpen/září. Kdo se raduje?

misak48
22. pro 2020

Ahoj holky. Tak kdo už tady se bude taky na vánoce radovat z pozitivního testu? Pojďte si povídat a sdílet své nadšení, obavy a výsledky kontrol 🙂
P.S. vím, že jsou tu termínové skupiny, ale diskuze mi připadá sympatičtější 😉

ovesova
24. pro 2020

@misak48 já se tiše radují. Dnes jsem našla ducha a jsem 9dpo. Manzel ještě neví

ovesova
24. pro 2020

@misak48 ještě me teda dost zaráží že nebyli žádný PMS priznaky jak vždy mám prsa a tak. Ale už dva dny nemám vůbec chuť k jídlu a dnes vecer cítím nějak žaludek na vodě. A je to muj úplně první pozotvni (duchový test) v životě🙈😳 a chodím po domě cely den jak zmatený čmelák.

misak48
autor
24. pro 2020

@ovesova tak to zní nadějně 🙂 já už jsem těhotná po čtvrté (dítě mám teda jen jedno) a vždycky jsem to na sobě poznala 🙂 vlastně to byl ten důvod, proč jsem si teď dělala test 4 dny po MS. Cítila jsem, že je něco jinak zase... Moc držím palce, ať pořádně sílí 😉

kkaccikk
24. pro 2020

Ahoj, myslíte, že se můžeme také radovat? Test z dnešního rána.

nat
24. pro 2020

@kkaccikk kdyby jste jukla do navodu tam to je😃😃ano test je pozitivni

misak48
autor
24. pro 2020

@kkaccikk vypadá to dost nadějně 🙂 test je určitě pozitivní, držím palce, ať sílí 🙂 už máš po termínu MS?

kkaccikk
24. pro 2020

@misak48 já po vysazení HA mám dost nepravidelnou. První po 36 dnech, další po 56 dnech, takže nevím.

miisinkka
Autor odpověď smazal
Zobraz
miisinkka
24. pro 2020

Ahoj holky i já nevydržela čekat do soboty a dnes jsem zkusila obyč papírkový test a pak i digitální clear blue💛

b91
24. pro 2020

Já si udělala jeden na památku ❤️.

boruvkovy_kolac
24. pro 2020

Také se pridávám, 4t+5 je to naše první, pořád mi to ještě nedochází a jsem z toho vyjukaná🤗 k dr se dostanu až za dlouho tak doufám, že je vše jak má ☺

misak48
autor
25. pro 2020

@miisinkka gratuluju 🙂

@boruvkovy_kolac gratuluju a držím palce 🙂 ono je to to nejlepší, co člověk může udělat, jít k doktorovi až někdy třeba v osmém týdnu 🙂 většinou už je tam i srdíčko a odpadá to stresovani od doktorů, že už má.videt něco a nevidí...

bondie
25. pro 2020

@misak48 všechny kontroly teď u lékaře jsou bez doprovodu, nikoho tam se mnou nepustí, o to víc se nabízelo to ten týden vydržet a dát mu to jako překvapení. No dnes Vám už můžu říct že se rozbrečel 🥰

martinie88
25. pro 2020

Ahoj holky, rada se k vam take pridam💗 Ja tedy necekam ms v pondeli, ale testy sili. V dubnu jsem musela v 10tt na revizi, miminku se zastavilo srdicko, takze mam strach a nechtela jsem se nikam pridavat, ale rekla jsem si, ze si to nebudu kazit sama sobe. Preji vam jeste krasne svatky, manzel dostal vcera tohle💗

misak48
autor
25. pro 2020

@martinie88 tak držím palce 🙂 já mám za sebou revizi v devátém týdnu v září :-/ takže tomu strachu rozumím, do sprnovek se právě kvůli tomu taky nehrnu... A vzhledem k tomu, že už to byla druhá revize (jsem těhotná po čtvrté a mám jedno dítě), tak mám ty pochybnosti, jestli se to nestane znovu obrovské...

misak48
autor
25. pro 2020

@bondie to je krásné 🙂takže se mu splnilo přání?

fififjonka
25. pro 2020

Kdy nejpozději byste šly na 1. kontrolu? Je to pro mě trochu složité vypravit se k doktorovi bez děti🙂 ale když nic nebolí, není kam spěchat ne? Začínám 7. týden..

misak48
autor
25. pro 2020

@fififjonka šla bych nejpozději v osmém nebo devátém týdnu kvůli žádance na screening (jestli se na něj teda chystáš). Teda taky záleží na tom, kam na něj chodíš. Já třeba na něj jezdím k Apolináři a tam dodržují to schéma krev o dost dřív než UTZ, takže na krev chodím už v týdnu 9+. Takže na tu první kontrolu bych šla tak, aby byla minimálně týden předtím. Ale prý někde berou krev na screeningu až s UTZ, tak tam asi není potřeba spěchat...

martinie88
25. pro 2020

@misak48 Ach to me moc mrzi😢 Drzim palecky at je to ted v poradku az do porodu💗

misak48
autor
25. pro 2020

@martinie88 nezbývá než zůstávat pozitivní a doufat, že bude. U nás u obou 🍀

martinie88
25. pro 2020

@misak48 Presne tak💗🍀 Stejne s tim nic neudelame a ten stres to dela jen horsi. Takze se budeme tesit🥰

nikishkaaaa
25. pro 2020

Ahoj holky, muzu se pridat? Dve carky jsem objevila 23.12. a vcera dostal pod stromecek manzel. V srpnu jsem prodelala zamlkle tehotenstvi a ted jsem otehotnela v dobe, kdy jsem prodelavala covid, ale presto verim v dobry konec. Vsem preji moc stesti 🍀a pridavam fota digitalu ze vcerejska a dnesnich testu!

misak48
autor
25. pro 2020

@nikishkaaaa je tak se nakonec přece zadařilo? To mám radost 🙂 moc gratuluju 🙂

nikishkaaaa
25. pro 2020

@misak48 moc děkuji, zrovna tento měsíc jsem to vůbec nečekala 😄

maky977
25. pro 2020

@misak48 Ahoj holky,tak ja se taky přidávám jsem 6+5.Musím teda říct,ze je to mazec,první těhu nedopadlo a teď tohle druhé mi dává zabrat🙈😂 nechutenství a nevolnosti mám od začátku 6tt,štědrovečerní večeři jsem jedla 3 hodiny,protože jsem ten rizek proste chtěla 😂😂😂 a dneska mi bylo tak zle,ze jsem musela na pohotovost a tam zjistili,ze malé má 3mm a dokonce už tlouklo srdíčko 🙈🥰 jen teda podbrisek furt poboliva,ale to je prý normální,ještě mě vyjukali slepakem,ale to by snad poznali🙈 takže závidím všem tehulkam,co jsou bez příznaků 😂😂😂 a ke svoji dr jdu až 5.1. a TP 22.8.2021❤️ Moc se omlouvam za sloh😂

misak48
autor
25. pro 2020

@maky977 tak to je super, že už to bylo i se srdíčkem, to je fakt brzy 🙂 (TP teda odpovídá 5+5 a to většinou ještě nebývá ☺️). Taky je to nejhůř večer? Já se vždycky směju názvu ranní nevolnosti, protože já ráno bývám úplně v pohodě a na zvracení je mi vždy až večer. A zdaleka nejsem jediná, kdo to tak má 😁

maky977
25. pro 2020

@misak48 ja nevím no,dle aplikace 6tt a doktor říkal 5-6tt,tak nevím 😂😂
No mě je zle cely den a dneska rano to bylo snad nejhorší 🙈 mě večer boli nejvíc prsa,jinak přes den nic😂😂😂 ale ty nevolnosti jsou hrozne🙇🏻‍♀️ Nemáte někdo nějaké tipy?❤️

ela_ellie
25. pro 2020

Ja se pridavam 🙂 pritel to “dostal” pod stromecek🙂 jelikoz jsem mela dostat periodu 21., tak jsem si rekla, ze tech par dni to vydrzim, pokud nebudu zvracet a tak podobne 😂 ale byl to vnitrni boj, pac jsem to chtela xkrat rict, jak jsem z toho byla nadsena a mela jsem obrovskou radost 😊na kontrolu az v lednu.. jsem po revizi cca tri mesice zpet...doma mame temer rok a pul velkou slecnu, takze uz se vsichni tesime na prcka 😊 doufam, ze bude vse v poradku 🍀 vsem prejeme krasne Vanoce ♥️

misak48
autor
25. pro 2020

@maky977 no ono to počítání je totiž matoucí, funguje stejně jako století... Takže 5+x je šestý týden, 6+0 je ukončený šestý týden a 6+x je sedmý týden 😉 tip na nevolnosti nemám, ale hodně holky říkají vychlazená kola (já ji jako diabetik nesmím, takže vyzkoušeno nemám) a vitamín B6 by je měl taky zlepšovat...

@ela_ellie já upřímně obdivuju každého kdo vydrží to nerict byť jen den... Se mnou manžel zkoumal i jestli čárka sílí 🤣

maky977
25. pro 2020

@misak48 Jo takhle,tak už to chapu,děkuji 🤍🤍🤍
Ja si koupila kofolu dnes a ta mi ulevila,ale koupím si Colu příště ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru