Hledám kamarádku na wellness víkend nebo výlet
Ahoj, hledám nějakou fajn kamarádku, se kterou bych jela na wellness víkend nebo nějaký jednodenní výlet (adventní Vídeň, Bratislava ...). Nejlépe Brno nebo jižní Morava, ale není podmínka. Je mi 33, takže přiměřeného věku, ale důležitý bude mít si o čem popovídat emoticon Těším se na odpovědi
Stručné shrnutí
- Matka hledající kamarádku na wellness víkend nebo jednodenní výlet může využít organizované jednodenní zájezdy od cestovních kanceláří jako Čebus a Vykupto nebo autobusové spoje Student Agency a pořídit si tak dopravu i program najednou.
- Do Laa lze cestovat v rámci IDS JMK se šalinkartou za cenu 2x63 Kč a IDS jízdenka podle diskuze poskytuje slevu 15 % na vstupné; do Laa je vstup zdarma v den narozenin.
- Alternativou k organizovaným zájezdům jsou termální lázně a wellness centra zmiňovaná v diskuzi: Győr (termály), Luhačovice (Hotel Ambra), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.
Nejčastější otázky
Q: Jak najdu spolucestující na jednodenní výlet nebo wellness víkend z Brna?
A: Hledejte ve lokálních mateřských klubech a diskusních skupinách, protože místní "klubík" podle diskuze pořádá každoročně wellness víkend v Černé Hoře; další možnosti jsou veřejné inzeráty a nabídky jednodenních zájezdů od Čebus nebo Vykupto.cz.
Q: Jaké jsou levné dopravní možnosti z Brna do Bratislavy nebo Laa?
A: Student Agency byla zmíněna s cenou "200,-/cesta" do Bratislavy a cesta do Laa byla uvedena v rámci IDS JMK se šalinkartou 2x63 Kč.
Q: Kde najdu levné jednodenní zájezdy do termálů jako Győr?
A: V diskuzi byly doporučeny nabídky Čebus a Vykupto; pro Győr byla ve vláknech zmíněna orientační cena cca 650 Kč (last minute přes Čebus/Vykupto).
Q: Jak získat slevu na vstupné do Laa?
A: V diskuzi uvedli, že Laa je součástí IDS JMK, a kdo ukáže IDS jízdenku, získá 15% slevu na vstupném; navíc je do Laa vstup zdarma v den narozenin.
Q: Která wellness a termální místa v okolí jsou vhodná pro rodiny?
A: V diskuzi jsou zmiňovány Győr (termály), Laa, Luhačovice (Hotel Ambra), Jeseníky (lázně a pobyt s procedurami), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.
Q: Jak koupit vstupenky na BVV a jaké jsou platební možnosti?
A: Diskutující uvádějí, že vstupenky na BVV lze koupit online a zaplatit přes Mbank, RB, Fio nebo GE, přičemž vstupenky pak přijdou na e‑mail.
Závěry z diskuze
Shoda
- Organizované jednodenní zájezdy (Čebus, Vykupto) a autobusové spoje (Student Agency) jsou praktická alternativa pro plánování výletů z Brna.
- Termály a wellness jsou v diskuzi uváděny jako preferovaný způsob relaxace (Győr, Laa, Luhačovice, Maximus Resort, Wellness Kuřim, Infinit).
Sporné názory
- Někteří hodnotili veletrh BVV/GO a Regiontour jako zklamání kvůli málo stánkům, zatímco jiní oceňovali akce a dárky od vystavovatelů; zároveň někteří preferují víkendové zájezdy a jiní raději všední dny, aby neubírali víkendy rodině.
Otevřené otázky
- Kdy přesně a kde bude pořádaný wellness víkend v Černé Hoře pro místní maminy?
- Jak konzistentní je dostupnost slev/akcí na vstupném v Laa při prokázání IDS jízdenky v různých sezonách?
Zmíněné značky a firmy
Čebus, Student Agency, vykupto.cz, Maximus Resort, Infinit.cz, Hotel Ambra, Wellness Kuřim, BVV, VIDA, Techmania, Bodies, Mbank, RB, Fio, GE, IDS JMK, Mall.cz, Vykupto, Ceske kormidlo, TIC Brno
Zmíněné produkty a metody
dětský svařák, šalinkarta, IDS JMK jízdenka (sleva 15 %), vstup zdarma v den narozenin, 1+1 vstupenka zdarma, online platba vstupenek (Mbank/RB/Fio/GE), last‑minute jednodenní zájezdy, termální lázně, wellness pobyty
Místa a osoby
Brno, Vídeň, Bratislava, Praha, Svoboďák, Zelňák, Moravák, Laa, Luhačovice, Jeseníky, Kuřim, Győr, Orlické hory, Adršpach, Krkonoše, Třeboň, Plzeň, BVV, Kampus v Bohunicích, Olomouc, Černá Hora, Čenský, Morávková, Bolek Polívka, Kraus
@blanka.k Tak jak to vypadá, týden pomalu končí, já bych šla třeba dneska
@vanilka_eva Vypadá to tak, že nemám hlídání + se mi zas nakupila práce, takže ještě zítra večer makám 😔
@blanka.k Aha škoda, tak třeba to vyjde ještě příští týden pondělí nebo úterý
@vanilka_eva tak ja mam nakonec do cvrtka antibiotika :((( myslela jsem, ze to zvladnu bez nich, ale uz jsemnemohla tu bolset v krku vydrzet :( manzel se synem jeli ke tchanovcum, aby to nechytli, takze tu lezim v depce u tv...
@vanilka_eva Děkuji moc, ve čtvrtek jsem dobrala ATB a dnes byla po týdnu venku....pěkně přituhlo 😀 A těšila jsem se na svařák ....a ony jsou trhy už pryč. Jsem myslela, že jsou někdy do 2.1. 😅
@blanka.k Někde psali, že na svoboďáku mají být otevřené 4 stánky s jídlem a pitím do nového roku, ty tam nejsou?
@vanilka_eva To jsem si ani nějak nevšimla... na Moraváku už stánky rozdělávali, přes Svoboďák jsem šla, ale ničeho jsem si nevšimla (a to jsem měla chuť na svařák)...ale bylo to před 12:00. A tak "vymetené" centrum jsem dlouho nezažila, restaurace prázdná i obchody docela taky
@blanka.k Jestli půjdu v týdnu do města, tak se musím podívat na ten Svoboďák, taky bych si něco dobrýho na pití dala 🙂
@vanilka_eva Dnes jsem kluky vytáhla do té nově otevřené Vidy u BVV... jako je to tam dobrý, jen jsme letos byli i v Techmanii v Plzni a ta je prostě mnohem lepší 😉 A lidí tam teda bylo hrozně moc, i když jsme šli hned na 10....a to jsem si říkala, že jsou všichni někde odjetí (aspoň teda centrum vymetené, u nás taky ulice poloprázdná parkoviště,...) 😅
@blanka.k Jo o tom jsem četla, že se nově otevřelo. Ale pro tříletou to asi nebude co, i když já bych se tam ráda podívala
@vanilka_eva ahoj, vse nej do noveho roku 😉 U nas jsem konecne vsichni fit, takze ja muzu. Prosti tyden jdu na BVV , je tam veletrh cestovniho ruchu, letos chci jet na dovcu do Vych. CEch, tak chci tipy na zajimave vylety. Beru i syna, loni tam za nama behaly hostesky a nosily mu ruzne puzzle, hru, plusaka atd 😀
@blanka.k Na ten veletrh jsem taky chtěla jít, jenže budu ten víkend mimo Brno. No a kam bysme třeba jely?
@vanilka_eva co treba Laa? Uvidime na co padnu pristy tyden, v patek se tam chystam.... Treba tamnarazim na najaky zajimavy tip. Ted mi do mailu chodi samo nabidky na lyzovani, coz neni nic pro me.... Ja na lyzich stala naposledy ( a podruhe v zivote) myslim tam 1995 na povinnem vycviku na gymplu 😀
@blanka.k Laa není špatnej nápad, ještě jsem tam nebyla a není to daleko. Lyže taky nejsou nic pro mě 🙂
@blanka.k Ještě mě napadlo, jestli bys nejela do Prahy na muzikál Jesus Christ Superstar nebo Dracula?
@vanilka_eva to je super napad 😉 ja koukala na cebus, Ceske kormidlo a dalsi cestovky a v zime jezdi jen do termalu. Ale co me prekvapilo, tak Laa je soucasti IDS JMK, takze listky na bus za par kacek 😉
@blanka.k Tady jsou termíny těch muzikálů http://www.hdk.cz/repertoar/3-jesus-christ-supe... a http://www.hdk.cz/repertoar/39-dracula-2015/. Taky jsem se dívala na Čebus a nic mě tam nezaujalo. To jsem nevěděla, že Laa je v IDS JMK
@vanilka_eva 13.2. jedu do Prahy na sraz, takže tam zrovna 14.2. budu. V dubnu bych mohla jen čtvrtek, prootže pak je "velikonoční" víkend, a to tu budu mít 100% rodinu 😉
@vanilka_eva já si až teď všimla, že tam je i dokaz na Draculu, já to přelíla očima a myslela, že to je 1 odkaz. takže to bych mohla: so+ ne 28.2.+1.3., 11+12.4. 😉
@vanilka_eva Ahoj, chystám, už mám vstupenky, tak doufám, že syn nelehne, zatím opět lehl manžel a syna taky začalo bolet v krku :( A už se těším na čokoládu 😀 😀 😀 http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/veletrh-...

@vanilka_eva Musím zjisttit večer, který den by mohl manžel (musí dojít dřív z práce, aby hlídal) 😉