icon

Hledám kamarádku na wellness víkend nebo výlet

avatar
vanilka_eva
9. lis 2014

Ahoj, hledám nějakou fajn kamarádku, se kterou bych jela na wellness víkend nebo nějaký jednodenní výlet (adventní Vídeň, Bratislava ...). Nejlépe Brno nebo jižní Morava, ale není podmínka. Je mi 33, takže přiměřeného věku, ale důležitý bude mít si o čem popovídat emoticon Těším se na odpovědi

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 133 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Matka hledající kamarádku na wellness víkend nebo jednodenní výlet může využít organizované jednodenní zájezdy od cestovních kanceláří jako Čebus a Vykupto nebo autobusové spoje Student Agency a pořídit si tak dopravu i program najednou.
  • Do Laa lze cestovat v rámci IDS JMK se šalinkartou za cenu 2x63 Kč a IDS jízdenka podle diskuze poskytuje slevu 15 % na vstupné; do Laa je vstup zdarma v den narozenin.
  • Alternativou k organizovaným zájezdům jsou termální lázně a wellness centra zmiňovaná v diskuzi: Győr (termály), Luhačovice (Hotel Ambra), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.


Nejčastější otázky

Q: Jak najdu spolucestující na jednodenní výlet nebo wellness víkend z Brna?
A: Hledejte ve lokálních mateřských klubech a diskusních skupinách, protože místní "klubík" podle diskuze pořádá každoročně wellness víkend v Černé Hoře; další možnosti jsou veřejné inzeráty a nabídky jednodenních zájezdů od Čebus nebo Vykupto.cz.

Q: Jaké jsou levné dopravní možnosti z Brna do Bratislavy nebo Laa?
A: Student Agency byla zmíněna s cenou "200,-/cesta" do Bratislavy a cesta do Laa byla uvedena v rámci IDS JMK se šalinkartou 2x63 Kč.

Q: Kde najdu levné jednodenní zájezdy do termálů jako Győr?
A: V diskuzi byly doporučeny nabídky Čebus a Vykupto; pro Győr byla ve vláknech zmíněna orientační cena cca 650 Kč (last minute přes Čebus/Vykupto).

Q: Jak získat slevu na vstupné do Laa?
A: V diskuzi uvedli, že Laa je součástí IDS JMK, a kdo ukáže IDS jízdenku, získá 15% slevu na vstupném; navíc je do Laa vstup zdarma v den narozenin.

Q: Která wellness a termální místa v okolí jsou vhodná pro rodiny?
A: V diskuzi jsou zmiňovány Győr (termály), Laa, Luhačovice (Hotel Ambra), Jeseníky (lázně a pobyt s procedurami), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.

Q: Jak koupit vstupenky na BVV a jaké jsou platební možnosti?
A: Diskutující uvádějí, že vstupenky na BVV lze koupit online a zaplatit přes Mbank, RB, Fio nebo GE, přičemž vstupenky pak přijdou na e‑mail.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Organizované jednodenní zájezdy (Čebus, Vykupto) a autobusové spoje (Student Agency) jsou praktická alternativa pro plánování výletů z Brna.
  • Termály a wellness jsou v diskuzi uváděny jako preferovaný způsob relaxace (Győr, Laa, Luhačovice, Maximus Resort, Wellness Kuřim, Infinit).


Sporné názory

  • Někteří hodnotili veletrh BVV/GO a Regiontour jako zklamání kvůli málo stánkům, zatímco jiní oceňovali akce a dárky od vystavovatelů; zároveň někteří preferují víkendové zájezdy a jiní raději všední dny, aby neubírali víkendy rodině.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně a kde bude pořádaný wellness víkend v Černé Hoře pro místní maminy?
  • Jak konzistentní je dostupnost slev/akcí na vstupném v Laa při prokázání IDS jízdenky v různých sezonách?


Zmíněné značky a firmy

Čebus, Student Agency, vykupto.cz, Maximus Resort, Infinit.cz, Hotel Ambra, Wellness Kuřim, BVV, VIDA, Techmania, Bodies, Mbank, RB, Fio, GE, IDS JMK, Mall.cz, Vykupto, Ceske kormidlo, TIC Brno

Zmíněné produkty a metody

dětský svařák, šalinkarta, IDS JMK jízdenka (sleva 15 %), vstup zdarma v den narozenin, 1+1 vstupenka zdarma, online platba vstupenek (Mbank/RB/Fio/GE), last‑minute jednodenní zájezdy, termální lázně, wellness pobyty

Místa a osoby

Brno, Vídeň, Bratislava, Praha, Svoboďák, Zelňák, Moravák, Laa, Luhačovice, Jeseníky, Kuřim, Győr, Orlické hory, Adršpach, Krkonoše, Třeboň, Plzeň, BVV, Kampus v Bohunicích, Olomouc, Černá Hora, Čenský, Morávková, Bolek Polívka, Kraus

Strana
z5
avatar
vanilka_eva
autor
24. lis 2014

@blanka.k Termály můžou být fajn, tam jsem ještě nebyla. Možná by bylo dobrý se sejít a něco naplánovat 🙂

avatar
vanilka_eva
autor
24. lis 2014

@blanka.k Na fotky jsem se dívala a fakt dobrý 🙂

avatar
blanka.k
24. lis 2014

@vanilka_eva jasně, termín nechám spíš na tobě, já si práci přizpůsobím 😉

avatar
vanilka_eva
autor
25. lis 2014

@blanka.k A kdy se ti to víc hodí, v týdnu k večeru nebo o víkendu? Že bysme třeba zašly na Svoboďák na trhy a domluvily se na tom výletu.

avatar
blanka.k
25. lis 2014

@vanilka_eva teď asi 14 dní bych přes týden mohla do 16:00 sama, kdyby to bylo pozděj, tak bych musela vyzvednout syna v 16:00 z mš a vzít ho sebou (ale on za kus žvance půjde rád), nebo po 18:00 by už zas mohl hlídat manžel. 😀 Teď sobotu mám volnou,ale zas jen se synem 😅

avatar
vanilka_eva
autor
25. lis 2014

@blanka.k tak já jsem teď nemocná, nejdřív budu moct příští týden klidně po té 18té hodině nebo pak příští víkend

avatar
madany24
26. lis 2014

Ahoj holky,taky bych se k vám přidala;)

avatar
vanilka_eva
autor
26. lis 2014

@madany24 Ahoj, to bude fajn, si přímo z Brna? Domlouváme se asi na příští týden, že zajdeme na trhy a pokecáme

avatar
madany24
26. lis 2014

Jj;) přímo z Brna a ted tedy na mateřské.

avatar
madany24
26. lis 2014

Na trhy chcete jít k večeru bez deti?;)

avatar
blanka.k
26. lis 2014

@madany24 super 😉

avatar
vanilka_eva
autor
26. lis 2014

@madany24 já bych radši bez dětí 🙂

avatar
blanka.k
26. lis 2014

@madany24
@vanilka_eva Dnes jsem šla do města pro zakázku, tak jsem to zpět na vlak vzala přes Svoboďák - tam už je vánoční atmosféra....tak jsme si aspoň koupili trdelník a synovi jsem slíbila,že příště ho vezmu i na ten vláček a na Moravák na další kolotoče 😉 Už se těším, až vyrazíme my 😉

avatar
madany24
26. lis 2014

V pátek tam máme namířeno s rodinkou a na pristi tyden se pokusím domluvit hlídání;)

avatar
blanka.k
27. lis 2014

@vanilka_eva
@madany24 Ahoj, mě se nějak nebezpečně plní diář prací, a zjistila jsem, že večer můžu příští týden jen ve středu (út+čtvr mám klienty), pondělí nemám hlídání , v pátek je Mikuláš 😅

avatar
vanilka_eva
autor
27. lis 2014

@blanka.k
@madany24
Holky tak já příští týden určitě nemůžu, mám neschopenku a navíc manžela v nemocnici, se nám to teda sešlo. Tak snad ten další týden vyjde, protože se už těším

avatar
blanka.k
27. lis 2014

@vanilka_eva tak ať jsi brzy fit 😉 Jsem byla dnes v jedné miniškolce a došlo 6 dětí a 6 se omluvilo pro nemoc 😔 v MHD taky 1/2 lidí kýchá, kašle.. 😔

avatar
vanilka_eva
autor
27. lis 2014

@blanka.k díky, taky jsem si všimla, že hodně lidí je nachlazených, proto to radši vyležím

avatar
vanilka_eva
autor
10. pro 2014

@blanka.k
@madany24
Ahoj holky, tak už jsem zase nemocná, sotva jsem se z toho na pár dnů dostala. Už mě to štve. Na trzích jsem ještě nebyla, protože do města se teď nedostanu. Ale snad příští týden už to konečně vyjde. Jak jste na tom vy? Jste zdravé?

avatar
blanka.k
10. pro 2014

@vanilka_eva Ahoj, to mě mrzí, já jsem zdravá,ale nějak se mi nakupila práce, takže jsem šla spát dnes ve 3 ráno 😅 Ale vidím to tak ještě do neděle a příští týden mám už volno (tj. práci zvádnu přes den 😀 ), tak snad i začnu péct a uklízet. 😀 😀

avatar
vanilka_eva
autor
10. pro 2014

@blanka.k No jo nemáme to jednoduchý že. Já teda teď práci neřeším vůbec a nějaký přípravy na vánoce taky ne.

avatar
blanka.k
10. pro 2014

@vanilka_eva kdybys viděla ten bordel, co tu mám... Teď mám práci roztahanou na manž.posteli, na zemi, do toho se mi seká tiskárna, došel mi papír na polepky CD, pomalu dochází i inkoust....když se "daří" 😀 Ale něštstí teď mám od pondělí do dneška syna u tchýně (60km), takže mám na to klid 😀 Ale dnes jsem nakoupila 2 másla, že konečně příští týden začnu péct 😀 A konečně objednala poslední dárek přes web, zbytek nakoupím "osobně"

avatar
vanilka_eva
autor
10. pro 2014

@blanka.k Já mám zase všude roztahaný hračky, i když je malá nemocná, tak jí to nebrání v tom, dělat binec 🙂 A já nějak nemám sílu to pořád uklízet. Taky nakupuju přes internet, ještěže ta možnost existuje že. Drobnosti dokoupím později, do štědrýho dne času dost 🙂

avatar
madany24
11. pro 2014

U nás doma pro změnu vseci nemocní kromě mne no,takze si to taky užívám:/ na trzích jsme byli minuly víkend aspoň omrknout vánoční bar;)

avatar
vanilka_eva
autor
12. pro 2014

@madany24 Já bych tak ráda šla na trhy, počasí je teď taky fajn, ale s tím mým kašlem to fakt nejde ☹

avatar
blanka.k
12. pro 2014

@madany24
@vanilka_eva Já jsem dostala nabídku na divadlo do Prahy + předtím "volno", takže zítra jedu (i s dopravou, jen za cenu vstupenky, což je super).
Tak jsem zvědavá, ale asi to bude masakr turistů.... chtěla jsem manželovi navrhnout, jestli nevezmeme jeho rodiče a nezajedeme na trhy do Olomouce, ale jelikož "padl" nemocný, tak prd 😅

avatar
blanka.k
14. pro 2014

@vanilka_eva
@madany24 tak v Praze masakr... prošli jsme několikrát Václavák, Staromák a okolí (mez 12 a 21:00) a pořád narváno... 😅 Ale počasí luxus 🙂

avatar
vanilka_eva
autor
14. pro 2014

@blanka.k moc hezký fotky, počasí vám fakt vyšlo, to je vyloženě provokace 😀

avatar
blanka.k
15. pro 2014

@vanilka_eva díky 😉 Trochu to pokazila cesta domů 4hod., neb D1 byla zavřená kvůli blbounovi, co přes nic vedl kolo 😅 Jsem se tam tak krásně vánočně naladila a teď se mi vůůůůůůbec nechce pracovat 😔

avatar
vanilka_eva
autor
15. pro 2014

@blanka.k
@madany24
Holky šly byste tento týden na ty trhy? Já tam ještě nebyla a ráda bych vyrazila mezi lidi. Tak napište jak se vám to hodí 🙂

Strana
z5