Hledám kamarádku na wellness víkend nebo výlet
Ahoj, hledám nějakou fajn kamarádku, se kterou bych jela na wellness víkend nebo nějaký jednodenní výlet (adventní Vídeň, Bratislava ...). Nejlépe Brno nebo jižní Morava, ale není podmínka. Je mi 33, takže přiměřeného věku, ale důležitý bude mít si o čem popovídat emoticon Těším se na odpovědi
Stručné shrnutí
- Matka hledající kamarádku na wellness víkend nebo jednodenní výlet může využít organizované jednodenní zájezdy od cestovních kanceláří jako Čebus a Vykupto nebo autobusové spoje Student Agency a pořídit si tak dopravu i program najednou.
- Do Laa lze cestovat v rámci IDS JMK se šalinkartou za cenu 2x63 Kč a IDS jízdenka podle diskuze poskytuje slevu 15 % na vstupné; do Laa je vstup zdarma v den narozenin.
- Alternativou k organizovaným zájezdům jsou termální lázně a wellness centra zmiňovaná v diskuzi: Győr (termály), Luhačovice (Hotel Ambra), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.
Nejčastější otázky
Q: Jak najdu spolucestující na jednodenní výlet nebo wellness víkend z Brna?
A: Hledejte ve lokálních mateřských klubech a diskusních skupinách, protože místní "klubík" podle diskuze pořádá každoročně wellness víkend v Černé Hoře; další možnosti jsou veřejné inzeráty a nabídky jednodenních zájezdů od Čebus nebo Vykupto.cz.
Q: Jaké jsou levné dopravní možnosti z Brna do Bratislavy nebo Laa?
A: Student Agency byla zmíněna s cenou "200,-/cesta" do Bratislavy a cesta do Laa byla uvedena v rámci IDS JMK se šalinkartou 2x63 Kč.
Q: Kde najdu levné jednodenní zájezdy do termálů jako Győr?
A: V diskuzi byly doporučeny nabídky Čebus a Vykupto; pro Győr byla ve vláknech zmíněna orientační cena cca 650 Kč (last minute přes Čebus/Vykupto).
Q: Jak získat slevu na vstupné do Laa?
A: V diskuzi uvedli, že Laa je součástí IDS JMK, a kdo ukáže IDS jízdenku, získá 15% slevu na vstupném; navíc je do Laa vstup zdarma v den narozenin.
Q: Která wellness a termální místa v okolí jsou vhodná pro rodiny?
A: V diskuzi jsou zmiňovány Győr (termály), Laa, Luhačovice (Hotel Ambra), Jeseníky (lázně a pobyt s procedurami), Maximus Resort Brno, Wellness Kuřim a Infinit Brno – přehrada.
Q: Jak koupit vstupenky na BVV a jaké jsou platební možnosti?
A: Diskutující uvádějí, že vstupenky na BVV lze koupit online a zaplatit přes Mbank, RB, Fio nebo GE, přičemž vstupenky pak přijdou na e‑mail.
Závěry z diskuze
Shoda
- Organizované jednodenní zájezdy (Čebus, Vykupto) a autobusové spoje (Student Agency) jsou praktická alternativa pro plánování výletů z Brna.
- Termály a wellness jsou v diskuzi uváděny jako preferovaný způsob relaxace (Győr, Laa, Luhačovice, Maximus Resort, Wellness Kuřim, Infinit).
Sporné názory
- Někteří hodnotili veletrh BVV/GO a Regiontour jako zklamání kvůli málo stánkům, zatímco jiní oceňovali akce a dárky od vystavovatelů; zároveň někteří preferují víkendové zájezdy a jiní raději všední dny, aby neubírali víkendy rodině.
Otevřené otázky
- Kdy přesně a kde bude pořádaný wellness víkend v Černé Hoře pro místní maminy?
- Jak konzistentní je dostupnost slev/akcí na vstupném v Laa při prokázání IDS jízdenky v různých sezonách?
Zmíněné značky a firmy
Čebus, Student Agency, vykupto.cz, Maximus Resort, Infinit.cz, Hotel Ambra, Wellness Kuřim, BVV, VIDA, Techmania, Bodies, Mbank, RB, Fio, GE, IDS JMK, Mall.cz, Vykupto, Ceske kormidlo, TIC Brno
Zmíněné produkty a metody
dětský svařák, šalinkarta, IDS JMK jízdenka (sleva 15 %), vstup zdarma v den narozenin, 1+1 vstupenka zdarma, online platba vstupenek (Mbank/RB/Fio/GE), last‑minute jednodenní zájezdy, termální lázně, wellness pobyty
Místa a osoby
Brno, Vídeň, Bratislava, Praha, Svoboďák, Zelňák, Moravák, Laa, Luhačovice, Jeseníky, Kuřim, Győr, Orlické hory, Adršpach, Krkonoše, Třeboň, Plzeň, BVV, Kampus v Bohunicích, Olomouc, Černá Hora, Čenský, Morávková, Bolek Polívka, Kraus
@blanka.k A kdy se ti to víc hodí, v týdnu k večeru nebo o víkendu? Že bysme třeba zašly na Svoboďák na trhy a domluvily se na tom výletu.
@vanilka_eva teď asi 14 dní bych přes týden mohla do 16:00 sama, kdyby to bylo pozděj, tak bych musela vyzvednout syna v 16:00 z mš a vzít ho sebou (ale on za kus žvance půjde rád), nebo po 18:00 by už zas mohl hlídat manžel. 😀 Teď sobotu mám volnou,ale zas jen se synem 😅
@blanka.k tak já jsem teď nemocná, nejdřív budu moct příští týden klidně po té 18té hodině nebo pak příští víkend
@madany24 Ahoj, to bude fajn, si přímo z Brna? Domlouváme se asi na příští týden, že zajdeme na trhy a pokecáme
@madany24
@vanilka_eva Dnes jsem šla do města pro zakázku, tak jsem to zpět na vlak vzala přes Svoboďák - tam už je vánoční atmosféra....tak jsme si aspoň koupili trdelník a synovi jsem slíbila,že příště ho vezmu i na ten vláček a na Moravák na další kolotoče 😉 Už se těším, až vyrazíme my 😉
V pátek tam máme namířeno s rodinkou a na pristi tyden se pokusím domluvit hlídání;)
@vanilka_eva
@madany24 Ahoj, mě se nějak nebezpečně plní diář prací, a zjistila jsem, že večer můžu příští týden jen ve středu (út+čtvr mám klienty), pondělí nemám hlídání , v pátek je Mikuláš 😅
@vanilka_eva tak ať jsi brzy fit 😉 Jsem byla dnes v jedné miniškolce a došlo 6 dětí a 6 se omluvilo pro nemoc 😔 v MHD taky 1/2 lidí kýchá, kašle.. 😔
@blanka.k díky, taky jsem si všimla, že hodně lidí je nachlazených, proto to radši vyležím
@vanilka_eva Ahoj, to mě mrzí, já jsem zdravá,ale nějak se mi nakupila práce, takže jsem šla spát dnes ve 3 ráno 😅 Ale vidím to tak ještě do neděle a příští týden mám už volno (tj. práci zvádnu přes den 😀 ), tak snad i začnu péct a uklízet. 😀 😀
@blanka.k No jo nemáme to jednoduchý že. Já teda teď práci neřeším vůbec a nějaký přípravy na vánoce taky ne.
@vanilka_eva kdybys viděla ten bordel, co tu mám... Teď mám práci roztahanou na manž.posteli, na zemi, do toho se mi seká tiskárna, došel mi papír na polepky CD, pomalu dochází i inkoust....když se "daří" 😀 Ale něštstí teď mám od pondělí do dneška syna u tchýně (60km), takže mám na to klid 😀 Ale dnes jsem nakoupila 2 másla, že konečně příští týden začnu péct 😀 A konečně objednala poslední dárek přes web, zbytek nakoupím "osobně"
@blanka.k Já mám zase všude roztahaný hračky, i když je malá nemocná, tak jí to nebrání v tom, dělat binec 🙂 A já nějak nemám sílu to pořád uklízet. Taky nakupuju přes internet, ještěže ta možnost existuje že. Drobnosti dokoupím později, do štědrýho dne času dost 🙂
U nás doma pro změnu vseci nemocní kromě mne no,takze si to taky užívám:/ na trzích jsme byli minuly víkend aspoň omrknout vánoční bar;)
@madany24 Já bych tak ráda šla na trhy, počasí je teď taky fajn, ale s tím mým kašlem to fakt nejde ☹
@madany24
@vanilka_eva Já jsem dostala nabídku na divadlo do Prahy + předtím "volno", takže zítra jedu (i s dopravou, jen za cenu vstupenky, což je super).
Tak jsem zvědavá, ale asi to bude masakr turistů.... chtěla jsem manželovi navrhnout, jestli nevezmeme jeho rodiče a nezajedeme na trhy do Olomouce, ale jelikož "padl" nemocný, tak prd 😅
@vanilka_eva
@madany24 tak v Praze masakr... prošli jsme několikrát Václavák, Staromák a okolí (mez 12 a 21:00) a pořád narváno... 😅 Ale počasí luxus 🙂
@blanka.k moc hezký fotky, počasí vám fakt vyšlo, to je vyloženě provokace 😀
@vanilka_eva díky 😉 Trochu to pokazila cesta domů 4hod., neb D1 byla zavřená kvůli blbounovi, co přes nic vedl kolo 😅 Jsem se tam tak krásně vánočně naladila a teď se mi vůůůůůůbec nechce pracovat 😔





@blanka.k Termály můžou být fajn, tam jsem ještě nebyla. Možná by bylo dobrý se sejít a něco naplánovat 🙂