Hledání stavební parcely. Kde jste všude hledali?

astyna88
20. říj 2020

Dobrý den, dotaz na ty, kteří hledali stavební parcelu. Kde jste všude hledali? Máme peníze v hotovosti, hledáme ve Středočeském kraji. Díky 🙂))

lavita
20. říj 2020

třeba obec Jivina? Jsem z okolí. je tam škola, školka,pošta, obchod

bera28
21. říj 2020

Dala jsem si hledacího psa na sreality.cz a podle něj pak vybírala.

antoinet
21. říj 2020

Já doporučuju vhodné obce obvolat, můžou nabízet neinzerované parcely, tak jsme natrefili my.

sigyn
21. říj 2020

Někdy obec nabídne pozemek k prodeji až tehdy, kdy o to někdo požádá (sam. musí souhlasit územní plán, být v majetku města atd.). Tak jsme to zkoušeli my, ale je to běh na dlouho trať. Jeden pozemek nám vyfrknul zdejší milionář a druhý se prodal skoro až rok a půl poté, co jsme navrhovali městu jeho prodej. To už jsme mezitím bydleli..

dandaa
21. říj 2020

Najít vhodný pozemek je boj. Hledali jsme několik let a to jsme z oboru. Hlavně koukejte na občanskou vybavenost ať nejste otroky dojíždění, kor když jsou děti tak je to opruz. My jsme 25min od CM a tady jsou pozemky od 3tis za m2. Nevím jaký máte limit, kdyztak o volných pozemcích vím. Ještě je důležité při výběru koukat na územní plán města/obce a zjistit co se tam může a nemůže stavět. Jelikož tím se taky vše může dost prodražit. Klasika kde hledat jsou sreality, bez realitky ale i FB. Nestačí koukat jednou denně, ty dobré nabídky jsou hned pryč. Kupovala jsemoni touhle dobou pozemek a v den inzerce jsem už večer podepisovala rezervační smlouvu.

astyna88
autor
21. říj 2020

@dandaa

já jsem počítala s pozemkem do 2mega, na štěstí šly ceny hodně dolů - jsme na 1000-1600 za metr2. Koukala jsem, jak je to naopak levné. Máme v merku Benešov nebo Vlašim. U druhého města jsme jako náhradníci, kdyby první zájemci na konec couvli. Pozemků je strašně moc, ale vyloženě dědinu nechceme, jak píšeš "otroci dojíždění"....kdyby nám to nevadilo, tak máme parcelu hned. My to máme vymyšlené tak, že, jakmile najdeme vhodné místo a nebude to v rezervé, tak náš známej nám o tom zjistí víc (břemena, katastr apod.). Bude nám pak dělat i dozor a projekt domu...bez něj bychom do toho ani nešli 🙂

astyna88
autor
21. říj 2020

@sigyn

děkuju moc , to mě vůbec nenapadlo takto hledat 🙂

janety32
21. říj 2020

my jsme třeba nechtěli primárně shánět přes realitku, tak jsme se dívali i na bazary (náš jsme našli na bazoši) - i když neměl v inzerátu ani fotku, vyhovovalo nám místo, jeli jsme se tam podívat a přímo od majitele bez problémů a provizí koupili krásný pozemek, a to mnohem výhodněji než se jinak v kraji prodávalo ;) Jinak jsme taky v obcích, které jsme měli vyhlídnuté vyvěsili inzeráty, hodně se ptali na úřadech, ověřovali nabídky na stavebním úřadě...

dandaa
21. říj 2020

@astyna88 ceny dolů? Tak to jsem si ještě nevšimla. Pozemků je hodně, ale v této lokalitě je často problém voda a sítě, údržba silnic v zimě atd . Katastr si zvládnete projít taky, je to otázka pár minut.

zelenaesmolda
21. říj 2020

@astyna88
co treba Mnichovice,Mirosovice,Strancice atd?

astyna88
autor
21. říj 2020

@dandaa

jenže já nerozumím tomu, když v inzerátu je napsáno např "datový kabel v zákopu" 😀 prostě jsem ráda, že máme v rodině stavaře, který na pozemek koukne a řekne, zda JZ nebo JV má smysl nebo ne....chceme stavit pasiv, potřebujeme orientaci na určité strany ještě k tomu 😀

astyna88
autor
21. říj 2020

@janety32

skvělé tipy, díky moc!