H&M objednávka na dobírku. Jak to funguje?

britney
2. črc 2020

Ahojte, jak to funguje pokud objednám něco z h&m na dobírku?
Jaká je dodávka?
Přijde to na místní postu? Nebo kuryrem?
Nežijí v Česku přes 22 let a nikdy jsem nic neobjednala na dobírku ani nijak jinak.
Věc by měla putovat ke známým- kde oni zaplatí a pošlou mi to.
Věc je beznadějně vyprodaná všude jinde.
Diky.

saarunka
Autor odpověď smazal
Zobraz
britney
autor
2. črc 2020

A jak se platí? Když ta osoba nemá platební kartu? Jsou to starsi lidé a nemají kartu. Doufali jsme ze se dá platit hotové na poště.

olga_
2. črc 2020

@britney U PPL by neměl být problém platit hotově (často chce člověk platit kartou a přijde v den doručení sms, že mají porouchaný terminál).

ivis_b
2. črc 2020

vozí to kurýr, hotově by teď už mělo být možné platit, v době nouzového stavu přepravci chtěli jen platby kartou.

britney
autor
2. črc 2020

Ok diky

britney
autor
2. črc 2020

S posílají sms předem? Sorry za otázky ale fakt jsem nikdy nic nebjednala v Česku.

ivis_b
2. črc 2020

@britney jo, ten den, co to povezou většinou. Ale je tam číslo na kurýra a můžeš se s ním kdyžtak nějak domluvit.

olga_
2. črc 2020

@britney Posílají sms s časovým oknem a s kontaktem na řidiče. V případě neúspěšného doručení to většinou hodí na nejbližší Parcel shop - bývají to např. různé drobné prodejny - večerky, kiosky apod.

britney
autor
2. črc 2020

@ivis_b diky moc

klokanka31
2. črc 2020

@britney Na eshopu by měli psát jaké jsou možnosti dopravy i platby...

marta_kovar
2. črc 2020

Hm doručuje kurýrem, myslím PPL, den předem to dají vědět, že něco vezou a pak v ten den odkdy do kdy to budeš mít doma. Pak když jsou na místě tak volají. Lze platit karta a nebo hotovost.

alcaliaa
2. črc 2020

@britney mne vozi HM Geis. Rano posle sms, kdy bude dorucovat, a pak jeste zavola 5 min predem. Pri predavce jde zaplatit hotove i kartou.

britney
autor
3. črc 2020

Diky.
Jeste se chci zeptat, nechtelo to vzit tu jejich adresu,stale psalo adresa se musi upravit.
Přitom adresa je spravna, známí tam žiji přes 65 let od narození-
adresa je jednoducha- :středně velká vesnice kde žije 900 obyvatel.
Adresa se skládá z cislo domu plus PSČ. ( dám příklad Kockovice 17) nejsou tam oficiální názvy ulic.
Nechtělo to vůbec vzít.
To tak je normálně? A i tak to přijde?
Diky

marta_kovar
3. črc 2020

@britney my to máme také tak. Normálně jméno vesnice, číslo domu a pak jsem napsala ale směrovací číslo do města. A do města jsem napsala také tu vesnici.

britney
autor
3. črc 2020

@marta_kovar diky.
Ja to tam tak nejak napsala, Doufam ze to projde.

britney
autor
3. črc 2020

@marta_kovar ahoj, omlouvam se ze ze jeste ptam.. zasilka je odeslana, ale nepisou s kterou spolecnosti prijde? Koukala jsem do Sledovani zasilky ale fakt tam neni s kym. Zadala jsem to sledovaci cislo do PpL, GLS a DPD ale vsechny ukazaly ze s nima asi ne..

marta_kovar
3. črc 2020

@britney Odeslána je ale nemá ji u sebe třeba ještě dopravce.

britney
autor
3. črc 2020

@marta_kovar ano, mate pravdu. Dopatrala jsem se ze to bude Geis.

Nemaji to jeste u sebe. Diky

britney
autor
3. črc 2020

@alcaliaa ahoj, tak jsem zjistila ze to bude tez doruceno Geis. Asi jak dlouho to tak vezme? Tyden?

alcar
3. črc 2020

@britney doruceni od prevzeti trva 1-2 dny. Kdyz je vikend, tak to prevezmou treba v patek odpoledne a v pondeli (nejpozdeji v utery) dorucuji. Nikdy se mi s temahle spolecnostma a ani s Ceskou postou nestalo, ze by zasilka sla dele jak 3 dny.

alcaliaa
3. črc 2020

@britney asi v utery, protpze v pondeli je svatek 🙂 kdyz to prevezmou tak uz do druhyho dne to bejva doručeno.

martina8084
4. črc 2020

V úterý dost pozdě večer jsem objednala, ve čtvrtek přivezl Geis. Platila jsem hotově na dobírku.

britney
autor
6. črc 2020

Diky vsem