Hubené dítě nejí

antilopkax
24. zář 2019

Řeším problém s pětiletým synem. Na pětileté prohlídce měl 18,5 kg a 116 cm, takže ještě dobré.
Po skoro 3 měsících má 17,5 kg a 118 cm. Byli jsme u doktorky a ta ho měřila a vážila.
Neshledává žádný problém.
Syn ale ji opravdu málo. Většinou nesnídá, nesvaci a k obědu si dá třeba suché těstoviny nebo misku kyselého zelí (bylo ke knedlíkům a masu). Odpoledne si dá jogurt (půlku vyhazuju) a večer misku salátu. Pečivo nechce.
Pokud mu jídlo nechutná, tak ho nejí a nedonutim ho jíst.
Máte tip, jak podpořit chuť k jídlu?
Nebo to opravdu není problém a je zbytečné to řešit?

martt
24. zář 2019

@antilopkax Já jsem to měla u syna to samé. Nechtěl moc jist, když už něco snedl tak jen pár soust. Byla to taková naše vychrtlina. Ted mu je 8 a pekne se rozjedl a dokonce i trochu přibral.

sinicka
24. zář 2019

Ja jsem to takhle měla jako dítě. Babicka me furt chtela posílat do filmu jako decko z koncentraku. Jidlo mi nechutnalo, snídala jsem kakao, obedvala jsem treba jen bramboru nebo krupici s grankem.
Nasi to řešili tak, ze mi davali každý den ty same jidla, ktere jsem jedla a zkouseli k nim neco pridat, nebo postupem casu neco zmenit. Snedla jsem treba kung pao, tak mi to jednou udelali z kureciho, jindy z veproveho, potom vymenili nudle za brambory nebo za rýži. bylo to na dlouhé měsíce a zmenilo se to az v dospělosti.
Chutnala mi i pizza, takze mamka delala různé domácí. Nekdy jsem ji snedla, jindy ne. Na pizze se da taky spousta ingredienci obměnit.
A taky jsem jedla polívky s nudlickama nebo pismenkama, ale nesmela jsem tam maso nebo knedlicky.. chce to vychytat. :D
Snad to moje decka nezdedi.

antilopkax
autor
24. zář 2019

@sinicka u něj se to změní i potom, co sedne ke stolu. Má chuť na míchaná vajíčka. Udělám je a on do nich ani nedloubne.

konidana
24. zář 2019

@antilopkax zkusila bych třeba měsíc vydržet..tady je jidlo. Jez nebo nejez. Ráno nebo dopoledne ma třeba místo snídaně aspoň mléko nebo kakao? Nebo koktejl nebo caj s mlikem aspoň.... Pokud by dále hubnul tak to je asi už problém. Nutridrinky by pil?

antilopkax
autor
24. zář 2019

@konidana tak to dělám celý jeho život.
Se školkou prestal jíst. Dneska jsme byli u doktorky, tak ho vážila. Extra bych to neřešila, ale když už jsme tam byli...

veronikav31
24. zář 2019

u nás miluje těstoviny ve všech podobách-s omáčkou,masem nebo jen s mákem,cukrem a máslem.palačinky-ty dostává občas k snídani.Do pečiva dloubne,moc ho nejí.celkově malej jí malé porce,sice roste,ale moc nepřibírá.U nás hraje prim morková polévka s knedlíčky nebo kapáním, tu miluje,já ji mám taky ráda,dcerka a táta ne.K snídani pečivo sní 3 sousta,svačinu občas jí,oběd,odpolední svačinu sní jogurt nebo sýr,ale pečivo k němu už ne.Synovi je 1,5 roku
A co zkusit,aby syn pomohl s vařením jídla pro sebe?samozřejmě v rámci možností,to by ho mohlo bavit a mohl by ochutnat jak chutná když se vaří...Palačinky nejí?

zmrzlinka
24. zář 2019

Syn taky jedl pár jídel.Rozjedl se až teď ve druhé třídě.To už ji i obědy ve škole.Ja jsem mu dávala Multisanostol sirup když fakt nic nejedl.

antilopkax
autor
24. zář 2019

@veronikav31 udělá jídlo a řekne mi, že je pro mě.

mysicka_lb
24. zář 2019

Ahojky, píšeš, že se školkou přestal jíst.... Jak dlouho chodí do školky a jak to vypadalo předtím? Možná mu školková jídla z nějakého důvodu nejedou, a jak tam celý den v podstatě nic nejí, scvrkl se mu žaludek a už takovou potřebu jídla nemá ani doma. Možná se zablokoval psychicky, že je třeba ve školce nutí do jídla a on takhle protestuje... Těžko říct.... Ale u takhle starého dítěte už můžeš docela dobře zjistit, v čem je problém. Mnohdy to bývá blbost, třeba je jídlo ozdobené nějakou zeleninou, kterou on nechce, a místo aby si ji sundal, odmítne celé to jídlo....

antilopkax
autor
24. zář 2019

@mysicka_lb chodí 3. rok. Loni a předloni jedl. Učitelky jídlo nenutí. Jsou zlaté.
On mi moc nepoví.

veronikav31
24. zář 2019

@antilopkax a ve školce nejedl nikdy nic?nebo co se školkou změnilo?vztah k jídlu nebo celkově chování? a třeba tousty nejí?

antilopkax
autor
24. zář 2019

@veronikav31 dřív jedl ve školce a doma ne. Aktuálně nejí nikde. On ubíral jídlo už přes léto.
Toasty jak kdy. Někdy sní dva a někdy nic a řekne, že jsou pro mě.

veronikav31
24. zář 2019

@antilopkax něco to podle mě vyvolat muselo.Jedl všude,pak jen ve školce,doma ne,teď nejí ve školce skoro ani doma. A co třeba kupovaný koláč?jí ho?nebolí ho po jídle bříško?nemá zácpu?

antilopkax
autor
24. zář 2019

@veronikav31 kupovaný koláč jen někdy. On o sladké pečivo moc nestojí.
On s jídlem bojuje od narození.

tervi
24. zář 2019

@antilopkax Ahoj, dcera mi také nechtela jíst. Multisanostol sirup to vyřešil.👍 A nebo pangamin. Teď zobala ségra před 1/4 stoletim.😀

kaja2016
24. zář 2019

@antilopkax Jezis, jakobys mluvila o mem diteti. 3,5. A mel to takhle vzdy? U nas presne vedou suche testoviny. Zbytek tlacim do krku, casto bezuspesne. Maso skoro neji, max.kuzi z kurete:D, zeleninu pouze mrkev ze zahonu, dneska si dala 5x cherry rajcatko, byla jsem v soku.) Hele ale ona ma potravinovou alergii a doktor ji ted poslal na sono briska. Ze pry jestli ji to nedela problem ve strevech kvuli te alergii. Nemuze ti byt tez neco takovwho?

kaja2016
24. zář 2019

@antilopkax Jak si procitam tvoje peispevky, to je presne moje dcera. Chjo. Nejedl v te skolce, ze to bylo nove plus ze jako deti a tak? Ja i osobne myslim i ze proste nema prirozeny apetit, malokdy me rekne, ze ma hlad. Mlsna ji nehoni. Jako lizatko, to by si dala vzdy, ale da jedno a druhe uz nechce. Nema chut ani na ovoce. Vzdycky ibcas neco funguje, treba palacinky k snida ( suche), k tomu na chate 3 jahody ze zahradky. Po case jahody uz nechce. Tak jsem presla na donuty - ty jedovate ruzove - nic jineho nechtela, po 14ti dnech uz je nechce. Mam i trosku dojem, ze je nejaka "porucha" v hlave. Manzek pry to mel v detstvi stejne. Problem je taky, kdyz jidlo vypada jinak, neco v nem plave ( treba bylinky v polivce, nebo nezahustim gulas). Jako jsem z toho silena, chapu te. Kdyz treba tri dny po sobe neji obed a vecere nebo si da tri lzicky, tak uz jsem zrala na prasky. Ale pak vetsinou se rozji dalsi den.

ada22
24. zář 2019

Dcera má zkažené zoubky a zubařka mi říkala, že kdyby jí bolely , tak ty děti většinou přestávají jíst.

antilopkax
autor
24. zář 2019

@ada22 on má zoubky zdravé.

lutu11
24. zář 2019

U nás pomohla akce: jez nebo nejez. To jsem musela zacit delat, lebo mne pres jidlo vyčítal a hlavne už nebyl čas, mu vynukovat. Asi po tydnu začal jist. Nechutná mu vse, ale maso s omáčkou dní. Jinak na 5ti lete prohlidke byl muj vahove jako vás, ale o ,7cm menší.

lutu11
24. zář 2019

@lutu11 pardon vydiral me pres jidlo.ja to musela utnout.

antilopkax
autor
24. zář 2019

@lutu11 ale to u nás tak funguje. Nechceš, nejez. A on nejí. Kolikrát má první jídlo oběd a to ani půl brambory.

stef9328
24. zář 2019

@antilopkax zkuste mu zacit davat Omega 3, podporuje chut k jidlu. Dcerka se docela vic rozjedla, ikdyz jsem zacala s Omega resit jiny problem (koktavost), problemy se vyresili vice i ten konkretni! Takze ja jsem za Omega 3 a maly zacne jist. (Ale nejakou drazsi)!!!😊

antilopkax
autor
25. zář 2019

@stef9328 dostává dlouhodobě kvůli jiným problémům.

babanci
25. zář 2019

Já jsem svého času jezdila do tábora pro hubeňoury. Taky jsme nechtěla jíst a nikdo mě prý kvůli tomu nechtěl hlídat, Až prý mě naučí baštit. Ani šunku jsem neměla ráda a jediné, na co mě utáhli, byly jahody se šlehačkou. A dneska? Podívám se na matný papír a mám dvě kila nahoře. Netrap se tím, je zdravý, tak co. Ono se to zlomí. Hlavně ho nenuť a moc o tom nemluv. Oni pak k tomu získají ještě větší nechuť.

nnnadja
25. zář 2019

Moje dcera ma dnes 6 let a váží14kg! Take nejedlík. Nicméně nechali jme ji udělat komplet testy na potravinové alergie. Dr. říkala, že děti se vyhýbají jídlu, protože podvědomě vědí, že jim např. pečivo nebude dělat dobře... Testy dopadly naštěstí v pořádku. Jediné jídlo, které vím, že za den sní je snídaně a to termix :( některé dny jsou lepší, některé horší...

kaja2016
25. zář 2019

@stef9328 A v jaky forme ho davas? Je i nejaky sirup? Ja zvazovala rybi tuk, ale to ji nevtlacim

megi89
25. zář 2019

Náš syn má taky problémy s jídlem, ale je o dost mladší. Má rok a půl..... Kdyby to bylo na něm, tak je ziveny z krupek a um. Ráno mu udělám michana vajíčka, třikrát do toho vrtne a konec. K tomu zobne okurku (salatovou), na svačinu nic nechce, to si dá kousek rohlíku, chleba se šunkou či krupky.... Oběd to stejné... Sní trošku, když sní 4 lžíce polévky jsem happy jak 2 grepy... Večer má většinou největší hlad, to dokáže sníst celou misku polévky, vypít ještě 210 um... Někdy je to na palici...o nervy. Nehubne, ale neroste nějak ale aspoň že nehubne.... Čím je starší, tím je to horší....malej je hlidany na gastru, má za sebou sono bříška a krevní testy. Má alergii na mléčné výrobky....

megi89
25. zář 2019

Začala jsem dávat i rybí olej od Mollers, že je to na podporu chutě a imunity dobre, no rýmu chytil hned v září 🤣 a jíst nezačal sakrys 😥🙄

k2792017
25. zář 2019

Nečetla jsem vše, tak nevím jestli to tu nezaznělo... Syn do 15 měsíců nejedl NIC, buď to vyplivnul nebo mi rovnou vyrazil lžíci z ruky, jen se kojil, ale rozhodně mu to nestačilo, nepřibíral a doteď je malej a hubenej, ale už celkem něco jí, i když jen někdy a něco... Dr mu nechala udělat krevní testy a vyšlo mu, že má málo železa, dostal kapky a to mu vážně podpořilo chuť k jídlu... Tak možná by to stálo za to, udělat rozbor krve...