II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
28. čer 2009

teda berryl ty se máš.

hele ostravačky platí ten čtvrtek?????? já s tím počítám.

jiank já se dokopala a přebrala jedny z posledích krabic od stěhování před rokem a půl. dobrý den.

berryl
28. čer 2009

niky teda Ty jsi sikulka! Já právě trávím oběd u rodičů, mnam jsem zase jako sněhová koule

nika
autor
28. čer 2009

tak a je zase večer a víkend v tahu, stihlajsem toho hodně, jen plavat jsem nevyrazila snad jindy.

naši mi volali že našli na chatě koš hřibů, těším se na příští týden do lesa, prochajda, hříbky mňam.

adellaide03
28. čer 2009

AHoj holky,
teda Niky Ty si ale pracovitá to mě se dnes do ničeho nechtělo. A mňam hříbky bych si taky dala smaženici, polívku nebo řízečky jejda. U nás zatím nic moc neroste tak třeba teď po těch deštích se vyklubou.

nika
autor
28. čer 2009

😉 adelaj právě naši je našli na Soláni, tak bych zbystřila a vyrazila když si doma. já se těším na další víkend.

prý jich tam někdo posbíral včera určitě dva koše.

ach jo mi se nechce do práce, zítra. a celý týden. ale těším se na další víkend. jak říká můj manža, přežít těch pět dní 😉

berryl
28. čer 2009

ahoj tak my už jsme doma,zítra se jdu domluvit na ty rehabilitace,už se nemůžu dočkat,pěkně se trápit. Jo holky kdy se jde na materskou?

nika
autor
28. čer 2009

berryl 8-6 týdnů před termímen porodu.

adellaide03
28. čer 2009

Niky pro mě je to bezvýznamné já bych o ten hřib musela zakopnout 🙂 , ale můj taťka je vášnivý houbař.
Ber na mateřskou šest týdnu před porodem nejdříve osm týdnů

nika
autor
28. čer 2009

šest je najzažší, já to chci pořešit na příští poradně, jestli mi posune nebo ne termín, v průkajdě mám zatím jen ten dle MS dle UTZ nikoli a je o týden později.
já sice vím kdy budu v práci naposled, protože si beru před PPM dovču ale i tak. týden sem týden tam je pro mne rozdíl. nehledě na to že zbylou dovču by mi měli proplatit po ukončení PPM, před rodičákem a to se hodí.

nika
autor
28. čer 2009

z nemocenek dávaj často lékaři PPM 8 týdnů před. ale je to jak kdy a kdo.

nika
autor
28. čer 2009

tak či tak to máme všechny od konce srpna a začátkem září.
ono je třeba se na to i kouknout co se týče průměru ze kterého se pak PPM počítá, to vám poradí jedině učetní, když máte všechny udaje jde dost zachránit, záleží na platu, odměnách a kdy byly.

endie
28. čer 2009

takj á kdybych se měla bavit s účetní tak se nedozvím nic a ještě by mi udělala naschvál, už ted se bojím až budu přecházet na mateřskou tak že to dostanu zas až za 3 měsíce ☹

nika
autor
28. čer 2009

endie neboj nebudeš, víš že si ji máš pohlídat. je mi to líto ty problémy ale vidíš že to jde. zavčas vyzvednout u doktora papír a vyplnit, odevzdat a v tvém případě kontrolovat kdy to odeslala.

endie
28. čer 2009

😀 ted si lístek na peníze posílám sama, tak proto to chodí včas, ale to ukončení nejdřív musím poslat jí a ona to bude posílat sama, se jí ten telefon netrhne jak jí budu furt volat jestli to už poslala

mě palí furt žáha to je hrozné malá bude vlasatá, bude to moje malá opička 😀

berryl
28. čer 2009

aha tak já to zase nechápu nevadí :o)

nika
autor
28. čer 2009

berryl co nechápeš? endi má nezodpovědnou učetní, víš.

klidně pište holky.
¨
o ppm - peněžitou podporu v mateřstí se žádá papírem který vystavuje gynekolog, je to A4 šedobílá. vypňuje doktror předpokládané datum porodu a nástup na PPM. pak vzadu zase my jak peníze atd. plus tuším podpis.

to se dá učetí ona to zase vypraví novým přehledem příjmů pro výpočet a předá místněpříslušné OSSZ.

další naší povinností je pak doručit do práce rodný list dítka.

nika
autor
28. čer 2009

endie tak já musím říci že žáha teď ani nevím coje. ale co není může být že.
dneska jsem se přecpala zeleninkou tak mi asi bude v noci těžko. ☹

endie
28. čer 2009

nik a jak je to s proplacením té dovolená, já jsem odcházela na nemocenskou splným počtem, takže to mi musí proplatit? právě že uvažuju jestli mám jít už 8.týdnu abych měla tu svojí firmu s krku a nemusela se snima bavit ale zas jestli to není zbytečný, doktor mi říkal že na další kontrole se spolu už o tom budeme bavit takže se musím roszhodnout

nika
autor
28. čer 2009

endie sice to není můj obor, ale co jsem si zjišťovala, dovolená se ti krátí jen pokud máš více jak 100 dní nemocenskou, to máš. za 100 dní tuším 1/12 a pak za každých 30 další, to si musíš spočítat. z PPM ti nárok na dovolnou plyne - teda to nevím jistě ale budu to teď v týdnu zjíšťovat u naší personální. dle mého nám vznikne nárok i na dovolenou za těch pár týdnů pobírání PPM v roce 2010. jak to budu mít potvrzené písnu vám.

takže by ti měli nějákou vyplatit, nebo bohůžel i nakázat vybrat - což umožňuje zákoník práce - tuším polovinu, ael pokud nastoupíš plynule z ND na PPM tak nemaj šanci a měli by ji proplatit.

berryl
28. čer 2009

aha já jsem šla na nemoceskou 16.2 a mám teda nárok na dovolenou a kdy si ji mám asi vybrat?

jo a za jak dlouhou dobu se teda počítá ten průměr na ppm? děkuji moc

nika
autor
28. čer 2009

uvidíš co doktor , jakou praxi uplatňuje jesli z nemocenky 8 nebo 6 před. ono je to stejně jedno dostaneš zaplaceno tak či tak 28 týdnů a basta. jestli si to vybereš 8 před či 6.

nika
autor
28. čer 2009

berryl předchozích 12 měsíců, tj když půjdeš v září tak 8/2009-9/2008 tuším. ale neboj nemocenské se vylučují, takže ti vezmou výdělky z měsíců bez enmoci a podělí jen dny z měsíců bez nemoci, tj. nemocenská tě nepoškodí.

nika
autor
28. čer 2009

fuj v neděli večer jsem musela otevřít toto:

http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davk...

endie
28. čer 2009

jo tak, děkuji za info

jsem zvědavá jaký poděl zas ta moje firma na mě udělá, protže co si tak spětně pamatuju tak ani jedna holčina co odešla to proplacené nedostala, protže vím že nadavála, že jí řekly že si to má vybrat až se vrátí, což se ani jedna nevrátila a nebo nevrátí

nika
autor
28. čer 2009
nika
autor
28. čer 2009

endie ale je nový ZP od loňska fkat nevím musela bych se zeptat personální. pak se jedině domluvit že si ji vybereš před PPM. domluvit se s lékařem. ale chce to s firmou bohůžel komunikovat.

zkusím pozjišťovat.

endie
28. čer 2009

no tak to bude pecka až jí budu volat a budi chtít něco vědět, budu muset sníst hodně moc čokolády abych se obrnila trpělivostí 😀 , ale díky fakt jsi zlato

nika
autor
28. čer 2009

neboj ono se to zvládne. já zkusím zjístit co půjde a třeba budeme vědět více.

ach jo tolik hodin, jdu si dát vanu a pomalu se připravit do postýlky. ach jo zase zítra do práce, dneska vám fakt závidím že jste doma.

ale od 15 mám dovolenou tak to bude za chvíli, a možná si vezmu už od 13 a bude.

berryl
28. čer 2009

niky děkuji takže dovolenou si můžu vybrat ještě před PPM? a s kým to domlouvám taky s mudr? ten druhý okaz mi nejde otevřít :O(

nika
autor
28. čer 2009

berryl určitě s Dr. musel by ti ukončit nemocenskou, pak dovolená a pak nástup na ppm.

omlouvám se už na tom makám:

http://www.mpsv.cz/cs/5742

zkus to tady je tam kalkulačka pro výpočet, můžete si to zkusit orientačně.