icon

Internetové soutěže, hlasování, lajkování, odkazy

avatar
jennyska
23. dub 2012

Ahoj 🙂

Už nějakou dobu sleduji, že se na MK množí krátké zprávy a příspěvky ve fóru, kterými vybízíte ostatní uživatelky k hlasování v různých soutěžích. Protože bych byla ráda, kdyby i takové příspěvky měly na MK své místo, rozhodla jsem se pro takové odkazy založit tohle téma, kde si můžeme vkládat linky na soutěže, navzájem si do soutěží hlasovat, podporovat se atd. 😉

A aby diskuze byla přehledná, bylo by fajn, kdybychom si to tady nespamovaly. Myslím, že stačí odkaz vložit jednou a čekat, kdo mě podpoří a dá mi like, abych věděla, že za mne hlasoval 🙂 Není potřeba vkládat odkaz 100x, aby si ho někdo všimnul, a tak jen spamovat fórum.
Odkazy na toto téma si navíc můžete dávat do svých KZ, kterou zobrazíte jen pro PŘÁTELÉ a nebo svým Přátelům můžete tento odkaz na diskuzi posílat jako IP 🙂

Přeji tedy mnoho štěstí v soutěžích a mějte se fajn 😉
Janča
Asmira team

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 7. čer 2026 · 917 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Internetové soutěže s hlasováním běží zejména přes Facebook (kliknutí „To se mi líbí“ nebo aplikace na apps.facebook.com) a specializované weby jako diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz a prozeny.blesk.cz, přičemž hlasovací pravidla se liší podle provozovatele.
  • Účastníci často používají sdílení, vzájemné oplácení hlasů, vícenásobné profily nebo sběr kódů ze samolepek (např. KUBÍK) a některé soutěže kombinují webové hlasování s SMS (např. LIDL: SMS ve tvaru LIDL 0166 na číslo 900 11 06).
  • Ve vláknu byla opakovaně zmiňována různá časová omezení hlasování: některé soutěže umožňují hlasovat každých 30 minut, některé každou hodinu, některé každých 5 hodin a jiné jen jednou za 24 hodin; zároveň uživatelky uváděly případy účastníků s hlasy v řádu stovek či desetitisíců hlasů.


Nejčastější otázky

Q: Jak hlasovat v soutěžích na Facebooku?
A: Obvyklý postup je kliknout na „To se mi líbí“ u soutěžní fotografie nebo vstoupit do soutěžní aplikace na apps.facebook.com; některé soutěže vyžadují nejdříve „Líbí se mi“ u stránky a pak potvrzení uvnitř aplikace (příklad: Hamánek – nutno přejít do aplikace a hlasovat).

Q: Jaké jsou běžné limity opakovaného hlasování?
A: Limity se liší podle akce: v diskuzi jsou příklady „jednou za 24 hodin“, „každou hodinu“, „co 30 minut“, „5 hlasů za hodinu“ a „3 hlasy po sobě/z jedné IP“, podle konkrétní soutěže.

Q: Jak funguje hlasování přes SMS a webové potvrzení?
A: Některé soutěže umožňují hlasovat SMS (konkrétní příklad v diskuzi: LIDL – pošlete SMS „LIDL 0166“ na číslo 900 11 06); jiné webové hlasovací formuláře po odeslání posílají e‑mail, kterým musíte hlas potvrdit.

Q: Které weby a platformy byly v diskuzi nejčastěji uváděné?
A: V diskuzi se často objevovaly Facebook (aplikace a fotky), diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez, datart (souboj.datart.cz), dormeo, lidl‑rakosnickova‑hriste (LIDL) a další regionální deníky (např. taborsky.denik.cz).

Q: Jaké taktiky lidé používají, aby získali více hlasů?
A: Uživatelé sdílejí odkazy, vyměňují si hlasy navzájem, posílají odkaz jako soukromou zprávu (IP), nastavují KZ viditelné pro „PŘÁTELÉ“, používají více FB profilů a sbírají soutěžní kódy z obalů výrobků (např. KUBÍK).

Q: Co dělat, když soutěž vyžaduje registraci a nechci sdílet e‑mail?
A: V diskuzi je uvedeno, že některé soutěže vyžadují registraci (např. regionální deníky) a u Hamánek/Hamánek‑aplikace je potřeba „přejít do aplikace“ – jde o volbu mezi registrací a hlasováním přes Facebook podle konkrétní soutěže.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Většina příspěvků potvrzuje, že hlavními kanály jsou Facebook („To se mi líbí“, aplikace) a specializované soutěžní servery (diteroku.maminka.cz, babyweb, prozeny.blesk.cz).
  • V diskuzi platí, že limity hlasování jsou různé: nejčastěji jednou za 24 hodin, každou hodinu nebo každých 30 minut.
  • Sdílení a vzájemné oplácení hlasů je běžná praktika mezi účastníky.


Sporné názory

  • Někteří podporují vícenásobné hlasování a sdílení jako legitimní způsob zvýšení šancí; jiní považují vícenásobné profily a masivní sdílení za neférové a zkreslující soutěž.
  • Někteří tvrdí, že soutěže rozhodují kvalita a originalita fotek; jiní tvrdí, že rozhoduje počet přátel a schopnost aktivně sbírat hlasy.


Otevřené otázky

  • Jak jednotlivé soutěže technicky brání vícenásobnému hlasování prostřednictvím botů nebo falešných účtů?
  • Které platformy mají nejpřísnější pravidla a ověřování hlasů (e‑mail, SMS, IP omezení)?
  • Do jaké míry by provozovatelé soutěží měli regulovat sdílení a „výměnné“ hlasovací skupiny?


Zmíněné značky a firmy

Facebook, diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, taborsky.denik.cz, datart (souboj.datart.cz), Dormeo, LIDL, Hamánek (apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez), Espumisan, KubiK / KUBÍK, CEWE, Timotei, Mouseville.cz, Kupi.cz, Albert Česká republika, Provident, Penzion Alenka, Klub‑maminek.cz, soutezplus.cz, soutezeprodeti.cz, modrykonik.cz, babyweb.cz, pribramsky.denik.cz

Zmíněné produkty a metody

Facebook „To se mi líbí“, apps.facebook.com aplikace, hlasování přes webové formuláře (diteroku.maminka.cz, prozeny.blesk.cz), SMS hlasování (příklad LIDL: SMS „LIDL 0166“ → 900 11 06), KUBÍK samolepky a kódy, Espumisan (zmíněná soutěž s nákupem), Dormeo soutěž, vícenásobné hlasy z jedné IP, sdílení na Facebooku, registrace a e‑mailové potvrzení hlasu, limitace hlasů (půlhodina, 1 hodina, 5 hodin, 24 hodin), použití více FB profilů

Místa a osoby

Havířov, Břeclav, Hořovice, Příbram, Ústí nad Orlicí, Tábor / Táborsko, Chomutov, Špindlerův Mlýn, Vojta Dyk, Nightwork

avatar
penzionalenka
3. čer 2014

Soutěž o ubytovací poukaz s 50% slevou v penzionu Alenka

Hezký pozdrav z Alenky, připravili jsme pro Vás soutěž pro dvě dospělé osoby, při které získáte ubytovací poukaz s 50% slevou na dvě noci v Penzionu Alenka. Pokud s sebou budete chtít vzít i své ratolesti, sleva 50% se na ně bude samozřejmě vztahovat také 🙂

V okolí penzionu Alenka je celá řada turistických cest vhodných pro procházky ať s kočárkem nebo bez něj. Ve Špindlerově mlýně můžete navštívit aqua park, bobovou dráhu nebo lanový park a mnoho dalších aktivit. Termín ukončení soutěže je 27/6/, kdy bude ze správných odpovědí vylosován výherce.

www.penzionalenka.cz/soutez-leto/

Hodně štěstí.
Penzion Alenka

avatar
evusenka29
11. čer 2014

moc prosím o hlasy každý hlas se počítá http://soutezsvatby.iprima.cz/soutezici/svatebn...

avatar
petulinka_2012
18. čer 2014

https://www.facebook.com/jojoczsk/?v=app_141568...{%22next_url%22%3A%20%22%2Fdamska-jizda%2Fcs%2Fprispevek%2Fdetail%2F510%2F%22

https://www.facebook.com/soutezecz?sk=app_14344...

Všem moc děkuji za hlásky!!!!!

avatar
hajousek
6. črc 2014

Mooc prosím o hlas u fotografie číslo 6 (slovy číslo ŠEST 😀 ) : http://optikdodomu.cz/facebook?_fid=jnia . Moc ráda bych aspoň jednou v životě vyhrála. Hlavně se musí také kliknout na "To se mi líbí", jinak to hlas nezapočte, stačí číst, ono Vás to samo navede.
Děkujiiii moc a moc ráda oplatím!!! 😉

avatar
ivanahrozna88
Odpověď byla odstraněná
avatar
vondras
8. črc 2014

Ahoj všem! 🙂
Chtěl bych Vás moc poprosit o hlas v soutěži s T. M. Lewin, které se účastním, a to kliknutím na "Líbí se mi" u mé soutěžní fotografie na této FB stránce:
https://www.facebook.com/TMLewinCR/app_14602300... 🙂
Moc Vám tímto předem děkuji a přeji hezký den! 🙂

avatar
vondras
9. črc 2014

Hlasovat můžete až do 29.7. 🙂 Každý Váš like velmi rád oplatím! 🙂

avatar
iveta2010
10. črc 2014

dobry den Prosím o to se mil libí k otevřené fotce.Jedná se o soutěž o focení pro mou dcerku.
https://www.facebook.com/336613586459942/photos...
prosíme i o sdílení pokud je možnost..Budem moc vděční.

avatar
hajousek
10. črc 2014

@vondras Dobrý den, máte like ode mě 😉 Ráda bych i já poprosila... Mooc prosím o hlas u fotografie číslo 6 (slovy číslo ŠEST ) : http://optikdodomu.cz/facebook?_fid=jnia . Moc děkuji 🙂

avatar
hajousek
10. črc 2014

@iveta2010 Dobrý den, před chvílí jsem Vám klikla na "to se mi líbí" a ráda bych i Vás poprosila.... Mooc prosím o hlas u fotografie číslo 6 (slovy číslo ŠEST emoticon ) : http://optikdodomu.cz/facebook?_fid=jnia . Moc Vám děkuji, budu mít velikou radost.

avatar
vondras
11. črc 2014

@iveta2010 Hezký den, můj like máte (č. 507). Přeji mnoho štěstí! 🙂

avatar
vondras
11. črc 2014

@hajousek Hezký den, velice rád bych Vám dal svůj like k Vaší soutěžní fotografii, bohužel jsem již dříve hlasoval pro vašeho spolusoutěžícího, pána na fotce číslo 7. Hlasovat z novu už bohužel nemohu, dokonce ani z jiného účtu na FB (pořadatel soutěže zřejmě hlídá i IP adresy hlasujících) ☹ Přesto Vám přeji mnoho štěstí!

avatar
vondras
11. črc 2014

@hajousek Na oplátku jsem dal Vaší soutěžní fotografii alespoň sdílet 🙂

avatar
vondras
11. črc 2014

@hajousek A pro velkou radost se mi z druhého účtu konečně započítal ten like (č. 14 "Děkujeme za Váš hlas!").
P.S. Jina kse všem omlouvám za mnoho příspěvků za sebou - hodila by se tu možnost jejich editace 🙂

avatar
hajousek
12. črc 2014

@vondras Pěkný den přeji a moooc děkuji za hlas a za to, že jste si s tím dal tolik práce. Ale udělal jste mi ohromnou radost 🙂 Mějte se moc krásně!

avatar
petulinka_2012
17. črc 2014

https://www.facebook.com/CornyCZSK/app_86574340... Prosím o hlásek k mé fotce,dát nejoblíbenější (fotka ja na kole a syn na sedačce a v ruce držím corny),hlasuje se do něděle.děkuji moc

avatar
hajousek
19. črc 2014

@petulinka_2012 Dobrý den, právě ode mě máte 243.hlas.
Moc prosím na oplátku o hlas u fotografie číslo 6 (slovy číslo ŠEST ) - já s krtečkem na pařezu a houbama : http://optikdodomu.cz/facebook?_fid=jnia . Musí se dát asi v odkazu Líbím se Ti.
Děkujii

avatar
petulinka_2012
19. črc 2014

@hajousek moc děkuji za hlásek pro Vás je to 38 hlásek 🙂

avatar
hajousek
20. črc 2014

@petulinka_2012 Také Vám moc děkujii 🙂

avatar
vondras
21. črc 2014

Ahoj všem! 🙂
Chtěl bych Vás moc poprosit o hlas v soutěži s T. M. Lewin, které se účastním, a to kliknutím na "Líbí se mi" u mé soutěžní fotografie na této FB stránce:
https://www.facebook.com/TMLewinCR/app_14602300... 🙂
Moc Vám tímto předem děkuji a přeji hezký den! 🙂

avatar
nadakudlakova
25. črc 2014

@jennyska

Ahojte maminy, na internetu jsem narazila na suprový eshop s dětským oblečením, kde navíc připravují soutěž o krásné outfity. Chtěla bych se zúčastnit, ale spustí soutěž až když nasbírají určitý počet fanoušků na fejsbuku. Už schází jen 39 a spustí ji, stačí dát lajk – http://bit.ly/1nGp1hB Přidejte se ke mě a můžeme společně hrát o ty suprové ceny, můžete si vybrat dívčí nebo chlapecký outfit!

Pojďte do toho se mnou 😉 Naďa

avatar
vojtasu
29. črc 2014

https://apps.facebook.com/atrium-photocontest/o... Moc prosíme o každý hlas! Děkujeme =)

avatar
hajousek
30. črc 2014

@vojtasu 117.hlas ode mě. Prosím o hlas u fotografie číslo 6 (slovy číslo ŠEST ) - já s krtečkem na pařezu a houbama : http://optikdodomu.cz/facebook#item-6 . Hlavně se musí také kliknout na "To se mi líbí" na stránce v odkazu nahoře, jinak to hlas nezapočte a potom dát Hlasovat.

avatar
sailah
3. srp 2014

Holky, dámy a mámy prosím prosím o hlas do soutěže dohání mě nějaká (koza) jiná soutěžící:D Všechny hlasy co mi dáte oplatím stačí mi napsat jen počet hlasů a odkaz na Vaši soutěž. Hlasujte tak, že dáte to se mi líbí stránce a poté u fotky Dát hlas děkuji https://apps.facebook.com/medicol-fotosoutez/?i...

avatar
nadakudlakova
18. srp 2014

Ahoj holky a maminy, do spuštění soutěže s Ceremony Kids chybí už jen pár fanoušků jejich Facebook. Koukněte na ni na http://www.ceremonykids.cz/letni-soutez-o-outfi.... Přidejte se ať můžeme začít soutěžit!

Naďa 🙂

avatar
nadakudlakova
21. srp 2014

Maminky, skvělá zpráva! Soutěž s Ceremony Kids byla spuštěna, protože konečně dosáhli 150 fanoušků na jejich Facebooku. Přihlašování probíhá na http://bitly.com/ck-soutez. Těmi výhrami můžete krásně zpestřit šatník vaším zlatíčkům 😉

avatar
kateczka
25. srp 2014

Ahoj maminky, dejte prosim lajk u fotky Nelinky, at vyhrajeme nejakou krasnou kosili pro naseho tatu 🙂 mooooc dekujeme! https://www.facebook.com/kosilemarionet/photos/...

avatar
enkynio
26. srp 2014
avatar
babettaboo
25. zář 2014

Dobý den,
chtěla bych vás poprosit o hlas mojí mamince, která soutěží v sestřičce roku 🙂 http://sestricka.com/eliska-krebsova všem kdo si rve kousek svého času pro hlasování moc děkuji a ráda popřípadě váš hlas oplatím. díky 🙂

avatar
sary0
2. říj 2014

prosím prosím o hlas pro naší Nellinku, děkujeme 🙂 http://pisecky.denik.cz/miminka/hlasujte-o-mimi...

Strana