icon

Internetové soutěže, hlasování, lajkování, odkazy

avatar
jennyska
23. dub 2012

Ahoj 🙂

Už nějakou dobu sleduji, že se na MK množí krátké zprávy a příspěvky ve fóru, kterými vybízíte ostatní uživatelky k hlasování v různých soutěžích. Protože bych byla ráda, kdyby i takové příspěvky měly na MK své místo, rozhodla jsem se pro takové odkazy založit tohle téma, kde si můžeme vkládat linky na soutěže, navzájem si do soutěží hlasovat, podporovat se atd. 😉

A aby diskuze byla přehledná, bylo by fajn, kdybychom si to tady nespamovaly. Myslím, že stačí odkaz vložit jednou a čekat, kdo mě podpoří a dá mi like, abych věděla, že za mne hlasoval 🙂 Není potřeba vkládat odkaz 100x, aby si ho někdo všimnul, a tak jen spamovat fórum.
Odkazy na toto téma si navíc můžete dávat do svých KZ, kterou zobrazíte jen pro PŘÁTELÉ a nebo svým Přátelům můžete tento odkaz na diskuzi posílat jako IP 🙂

Přeji tedy mnoho štěstí v soutěžích a mějte se fajn 😉
Janča
Asmira team

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 7. čer 2026 · 917 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Internetové soutěže s hlasováním běží zejména přes Facebook (kliknutí „To se mi líbí“ nebo aplikace na apps.facebook.com) a specializované weby jako diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz a prozeny.blesk.cz, přičemž hlasovací pravidla se liší podle provozovatele.
  • Účastníci často používají sdílení, vzájemné oplácení hlasů, vícenásobné profily nebo sběr kódů ze samolepek (např. KUBÍK) a některé soutěže kombinují webové hlasování s SMS (např. LIDL: SMS ve tvaru LIDL 0166 na číslo 900 11 06).
  • Ve vláknu byla opakovaně zmiňována různá časová omezení hlasování: některé soutěže umožňují hlasovat každých 30 minut, některé každou hodinu, některé každých 5 hodin a jiné jen jednou za 24 hodin; zároveň uživatelky uváděly případy účastníků s hlasy v řádu stovek či desetitisíců hlasů.


Nejčastější otázky

Q: Jak hlasovat v soutěžích na Facebooku?
A: Obvyklý postup je kliknout na „To se mi líbí“ u soutěžní fotografie nebo vstoupit do soutěžní aplikace na apps.facebook.com; některé soutěže vyžadují nejdříve „Líbí se mi“ u stránky a pak potvrzení uvnitř aplikace (příklad: Hamánek – nutno přejít do aplikace a hlasovat).

Q: Jaké jsou běžné limity opakovaného hlasování?
A: Limity se liší podle akce: v diskuzi jsou příklady „jednou za 24 hodin“, „každou hodinu“, „co 30 minut“, „5 hlasů za hodinu“ a „3 hlasy po sobě/z jedné IP“, podle konkrétní soutěže.

Q: Jak funguje hlasování přes SMS a webové potvrzení?
A: Některé soutěže umožňují hlasovat SMS (konkrétní příklad v diskuzi: LIDL – pošlete SMS „LIDL 0166“ na číslo 900 11 06); jiné webové hlasovací formuláře po odeslání posílají e‑mail, kterým musíte hlas potvrdit.

Q: Které weby a platformy byly v diskuzi nejčastěji uváděné?
A: V diskuzi se často objevovaly Facebook (aplikace a fotky), diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez, datart (souboj.datart.cz), dormeo, lidl‑rakosnickova‑hriste (LIDL) a další regionální deníky (např. taborsky.denik.cz).

Q: Jaké taktiky lidé používají, aby získali více hlasů?
A: Uživatelé sdílejí odkazy, vyměňují si hlasy navzájem, posílají odkaz jako soukromou zprávu (IP), nastavují KZ viditelné pro „PŘÁTELÉ“, používají více FB profilů a sbírají soutěžní kódy z obalů výrobků (např. KUBÍK).

Q: Co dělat, když soutěž vyžaduje registraci a nechci sdílet e‑mail?
A: V diskuzi je uvedeno, že některé soutěže vyžadují registraci (např. regionální deníky) a u Hamánek/Hamánek‑aplikace je potřeba „přejít do aplikace“ – jde o volbu mezi registrací a hlasováním přes Facebook podle konkrétní soutěže.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Většina příspěvků potvrzuje, že hlavními kanály jsou Facebook („To se mi líbí“, aplikace) a specializované soutěžní servery (diteroku.maminka.cz, babyweb, prozeny.blesk.cz).
  • V diskuzi platí, že limity hlasování jsou různé: nejčastěji jednou za 24 hodin, každou hodinu nebo každých 30 minut.
  • Sdílení a vzájemné oplácení hlasů je běžná praktika mezi účastníky.


Sporné názory

  • Někteří podporují vícenásobné hlasování a sdílení jako legitimní způsob zvýšení šancí; jiní považují vícenásobné profily a masivní sdílení za neférové a zkreslující soutěž.
  • Někteří tvrdí, že soutěže rozhodují kvalita a originalita fotek; jiní tvrdí, že rozhoduje počet přátel a schopnost aktivně sbírat hlasy.


Otevřené otázky

  • Jak jednotlivé soutěže technicky brání vícenásobnému hlasování prostřednictvím botů nebo falešných účtů?
  • Které platformy mají nejpřísnější pravidla a ověřování hlasů (e‑mail, SMS, IP omezení)?
  • Do jaké míry by provozovatelé soutěží měli regulovat sdílení a „výměnné“ hlasovací skupiny?


Zmíněné značky a firmy

Facebook, diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, taborsky.denik.cz, datart (souboj.datart.cz), Dormeo, LIDL, Hamánek (apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez), Espumisan, KubiK / KUBÍK, CEWE, Timotei, Mouseville.cz, Kupi.cz, Albert Česká republika, Provident, Penzion Alenka, Klub‑maminek.cz, soutezplus.cz, soutezeprodeti.cz, modrykonik.cz, babyweb.cz, pribramsky.denik.cz

Zmíněné produkty a metody

Facebook „To se mi líbí“, apps.facebook.com aplikace, hlasování přes webové formuláře (diteroku.maminka.cz, prozeny.blesk.cz), SMS hlasování (příklad LIDL: SMS „LIDL 0166“ → 900 11 06), KUBÍK samolepky a kódy, Espumisan (zmíněná soutěž s nákupem), Dormeo soutěž, vícenásobné hlasy z jedné IP, sdílení na Facebooku, registrace a e‑mailové potvrzení hlasu, limitace hlasů (půlhodina, 1 hodina, 5 hodin, 24 hodin), použití více FB profilů

Místa a osoby

Havířov, Břeclav, Hořovice, Příbram, Ústí nad Orlicí, Tábor / Táborsko, Chomutov, Špindlerův Mlýn, Vojta Dyk, Nightwork

avatar
pavluska.h2
26. bře 2015

@pazhitka 482 a děkuji za hlas 😉

avatar
smudlaaa
26. bře 2015

@pazhitka ano po 5 min
děkuji moc

avatar
smudlaaa
26. bře 2015
avatar
pazhitka
26. bře 2015

vcera jsem dala asi sest sedm hlasu a dneska pridam-
@smudlaaa

avatar
pazhitka
27. bře 2015

@smudlaaa a jejda, ten alexander se nějak rozjel ☹ale pár hlasů přidávám...

avatar
lidie13
27. bře 2015

Vím že je tu spousta maminek a proto bych vás chtěla poprosit o hlas do soutěže pro moji dceru Natálku která soutěží za naši školku v Dolních Bojanovicich.Hlasovat se může jednou za 24h až do 31.května.Všem moc děkuji http://dovadime.cz/obrazky-deti/detail/160

avatar
smudlaaa
27. bře 2015

@pazhitka děkuji

avatar
smudlaaa
27. bře 2015
avatar
smudlaaa
27. bře 2015
avatar
pazhitka
27. bře 2015

@smudlaaa taky děkuju!

avatar
lidie13
28. bře 2015

Vím že je tu spousta maminek a proto bych vás chtěla poprosit o hlas do soutěže pro moji dceru Natálku která soutěží za naši školku v Dolních Bojanovicich.Hlasovat se může jednou za 24h až do 31.května.Všem moc děkuji http://dovadime.cz/obrazky-deti/detail/160

avatar
smudlaaa
28. bře 2015

@lidie13 je tam 808

avatar
pazhitka
29. bře 2015

@smudlaaa tako skoda, uz vam to skoncilo..

avatar
skubanekka
31. bře 2015

Milé lidičky,
ráda bych touto cestou moc poprosila o hlásek pro naší vesnickou MŠ prostřednictvím obrázku mé dcerky🙂. Naše školička je ráda za každou korunku a myslím, že ji i plně využije:o). Budu moc ráda za každý hlásek a také moc ráda oplatím. Hlasuje se (bohužel) každý den - tj. hlasovat můžete 1x za 24hodin, soutěž trvá do 30.05. 2015... Jméno dcerky - Tereza Altmanová - obrázek 137 "můj mimi bráška"... děkuji strašně moc za každý hlásek a moc ráda oplatím!!! Jste moc hodní!http://dovadime.cz/obrazky-deti/detail/137

avatar
krtecek75
4. dub 2015

Ahojky 🙂 chtela bych moc poprosit o hlasy pro kamaradku. Soutezi o satek na noseni. Moc dekuju 🙂
https://m.facebook.com/Mokoshwrap/photos/a.8259...

avatar
luci81
5. dub 2015

Dobrý den,i já odhlasovala a další hlasy pošlu a zároveň prosím o hlasy pro nás 😉 Moc děkuji,platné do 19.4.2015
https://www.facebook.com/189531344799/photos/a....

avatar
zuzanaaveronika
6. dub 2015

Taky prosíme hlásek na http://nejmiminko.extra.cz/miminka/verunka-zuza... a like na fcb 🙂 Děkujeme oplatíme 😉

avatar
luci81
6. dub 2015

@zuzanaaveronika odhlasováno-je rozkošná 🙂

avatar
zuzanaaveronika
7. dub 2015

děkujeme 🙂 dá se halsovat každých 24hodin 😉

avatar
luci81
8. dub 2015

@zuzanaaveronika jasan,budu se snažit 😉

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

Prosím o hlásek pro našeho pejsánka, jménem Bobeš, je v odkazu na 34.řádku, hlasuje se každý den do 11.dubna 2015, přikládám fotku Bobše pro jednodušší hledání 😉 Bobíšek má rád moc děti, je to takový miláček, všem děkuji za hlásky 🙂 , zde je odkaz: http://www.rozhlas.cz/vysocina/doporucujeme/_zp...

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

@zuzanaaveronika 846 tý hlas

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

@luci81 dala jsem Like 😉 , prosím o hlas pro pejsánka Bboše, je v příspěvku s fotkou, děkuji

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

@lidie13 1242 pro obrázek a prosím o hlásek pro pejska jménem Bobeš, je v příspěvku s fotkou, díky 🙂

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

@pavluska.h2 150 tý hlas a prosím o hlas pro našeho pejsánka Bobše, je v příspěvku s fotkou 🙂 ,děkuji

avatar
vvladimirka
8. dub 2015

@krtecek75 dala jsem like a prosím o hlásek pro našeho pejska jménem Bobeš, příspěvek s odkazem je na této stránce s fotkou, děkuji 🙂

avatar
luci81
8. dub 2015

@vvladimirka moooc děkuji i já odhlasovala 😉

avatar
pavluska.h2
8. dub 2015

@vvladimirka 382,děkuji 🙂

avatar
zuzanaaveronika
8. dub 2015

@vvladimirka děkujeme, máte tam hlas 🙂

avatar
krtecek75
8. dub 2015

@vvladimirka odeslano 🙂

Strana