Internetové soutěže, hlasování, lajkování, odkazy
Ahoj 🙂
Už nějakou dobu sleduji, že se na MK množí krátké zprávy a příspěvky ve fóru, kterými vybízíte ostatní uživatelky k hlasování v různých soutěžích. Protože bych byla ráda, kdyby i takové příspěvky měly na MK své místo, rozhodla jsem se pro takové odkazy založit tohle téma, kde si můžeme vkládat linky na soutěže, navzájem si do soutěží hlasovat, podporovat se atd. 😉
A aby diskuze byla přehledná, bylo by fajn, kdybychom si to tady nespamovaly. Myslím, že stačí odkaz vložit jednou a čekat, kdo mě podpoří a dá mi like, abych věděla, že za mne hlasoval 🙂 Není potřeba vkládat odkaz 100x, aby si ho někdo všimnul, a tak jen spamovat fórum.
Odkazy na toto téma si navíc můžete dávat do svých KZ, kterou zobrazíte jen pro PŘÁTELÉ a nebo svým Přátelům můžete tento odkaz na diskuzi posílat jako IP 🙂
Přeji tedy mnoho štěstí v soutěžích a mějte se fajn 😉
Janča
Asmira team
Stručné shrnutí
- Internetové soutěže s hlasováním běží zejména přes Facebook (kliknutí „To se mi líbí“ nebo aplikace na apps.facebook.com) a specializované weby jako diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz a prozeny.blesk.cz, přičemž hlasovací pravidla se liší podle provozovatele.
- Účastníci často používají sdílení, vzájemné oplácení hlasů, vícenásobné profily nebo sběr kódů ze samolepek (např. KUBÍK) a některé soutěže kombinují webové hlasování s SMS (např. LIDL: SMS ve tvaru LIDL 0166 na číslo 900 11 06).
- Ve vláknu byla opakovaně zmiňována různá časová omezení hlasování: některé soutěže umožňují hlasovat každých 30 minut, některé každou hodinu, některé každých 5 hodin a jiné jen jednou za 24 hodin; zároveň uživatelky uváděly případy účastníků s hlasy v řádu stovek či desetitisíců hlasů.
Nejčastější otázky
Q: Jak hlasovat v soutěžích na Facebooku?
A: Obvyklý postup je kliknout na „To se mi líbí“ u soutěžní fotografie nebo vstoupit do soutěžní aplikace na apps.facebook.com; některé soutěže vyžadují nejdříve „Líbí se mi“ u stránky a pak potvrzení uvnitř aplikace (příklad: Hamánek – nutno přejít do aplikace a hlasovat).
Q: Jaké jsou běžné limity opakovaného hlasování?
A: Limity se liší podle akce: v diskuzi jsou příklady „jednou za 24 hodin“, „každou hodinu“, „co 30 minut“, „5 hlasů za hodinu“ a „3 hlasy po sobě/z jedné IP“, podle konkrétní soutěže.
Q: Jak funguje hlasování přes SMS a webové potvrzení?
A: Některé soutěže umožňují hlasovat SMS (konkrétní příklad v diskuzi: LIDL – pošlete SMS „LIDL 0166“ na číslo 900 11 06); jiné webové hlasovací formuláře po odeslání posílají e‑mail, kterým musíte hlas potvrdit.
Q: Které weby a platformy byly v diskuzi nejčastěji uváděné?
A: V diskuzi se často objevovaly Facebook (aplikace a fotky), diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez, datart (souboj.datart.cz), dormeo, lidl‑rakosnickova‑hriste (LIDL) a další regionální deníky (např. taborsky.denik.cz).
Q: Jaké taktiky lidé používají, aby získali více hlasů?
A: Uživatelé sdílejí odkazy, vyměňují si hlasy navzájem, posílají odkaz jako soukromou zprávu (IP), nastavují KZ viditelné pro „PŘÁTELÉ“, používají více FB profilů a sbírají soutěžní kódy z obalů výrobků (např. KUBÍK).
Q: Co dělat, když soutěž vyžaduje registraci a nechci sdílet e‑mail?
A: V diskuzi je uvedeno, že některé soutěže vyžadují registraci (např. regionální deníky) a u Hamánek/Hamánek‑aplikace je potřeba „přejít do aplikace“ – jde o volbu mezi registrací a hlasováním přes Facebook podle konkrétní soutěže.
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina příspěvků potvrzuje, že hlavními kanály jsou Facebook („To se mi líbí“, aplikace) a specializované soutěžní servery (diteroku.maminka.cz, babyweb, prozeny.blesk.cz).
- V diskuzi platí, že limity hlasování jsou různé: nejčastěji jednou za 24 hodin, každou hodinu nebo každých 30 minut.
- Sdílení a vzájemné oplácení hlasů je běžná praktika mezi účastníky.
Sporné názory
- Někteří podporují vícenásobné hlasování a sdílení jako legitimní způsob zvýšení šancí; jiní považují vícenásobné profily a masivní sdílení za neférové a zkreslující soutěž.
- Někteří tvrdí, že soutěže rozhodují kvalita a originalita fotek; jiní tvrdí, že rozhoduje počet přátel a schopnost aktivně sbírat hlasy.
Otevřené otázky
- Jak jednotlivé soutěže technicky brání vícenásobnému hlasování prostřednictvím botů nebo falešných účtů?
- Které platformy mají nejpřísnější pravidla a ověřování hlasů (e‑mail, SMS, IP omezení)?
- Do jaké míry by provozovatelé soutěží měli regulovat sdílení a „výměnné“ hlasovací skupiny?
Zmíněné značky a firmy
Facebook, diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, taborsky.denik.cz, datart (souboj.datart.cz), Dormeo, LIDL, Hamánek (apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez), Espumisan, KubiK / KUBÍK, CEWE, Timotei, Mouseville.cz, Kupi.cz, Albert Česká republika, Provident, Penzion Alenka, Klub‑maminek.cz, soutezplus.cz, soutezeprodeti.cz, modrykonik.cz, babyweb.cz, pribramsky.denik.cz
Zmíněné produkty a metody
Facebook „To se mi líbí“, apps.facebook.com aplikace, hlasování přes webové formuláře (diteroku.maminka.cz, prozeny.blesk.cz), SMS hlasování (příklad LIDL: SMS „LIDL 0166“ → 900 11 06), KUBÍK samolepky a kódy, Espumisan (zmíněná soutěž s nákupem), Dormeo soutěž, vícenásobné hlasy z jedné IP, sdílení na Facebooku, registrace a e‑mailové potvrzení hlasu, limitace hlasů (půlhodina, 1 hodina, 5 hodin, 24 hodin), použití více FB profilů
Místa a osoby
Havířov, Břeclav, Hořovice, Příbram, Ústí nad Orlicí, Tábor / Táborsko, Chomutov, Špindlerův Mlýn, Vojta Dyk, Nightwork
Krásný dobrý den maminky ... chtěla bych Vás tu poprosit, zda by jste mou dcerku Tinku nepodpořili hlasem v soutěži Miminko měsíce ... http://www.podripsko.severoceskydenik.cz/mimink... ... předem všem moc děkuji ... ;o) ... Martina
Dobrý den maminky a tatínkové, moc prosím o To se mi líbí "like" pro syna Davídka-. Ráda oplatím, napiště mi
Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jménem LENKA ZIMKOVÁ. Dá se vyhrát Lego Duplo.
Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...
Rádi oplatíme děkujememememe
@angel456 Dobrý den, poprosím také o podporu prosíme o podporu
Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jméno a fotku v postýlce
Lenka Zimková. Dá se vyhrát Lego Duplo.
Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...
Rádi oplatíme děkujememememe
@karinvy sOUTĚŽ VAŠE BYLA UKONČENA, ACH JO
Poprosím ALESPOŇ také o hlásek
prosíme o podporu
Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jméno a fotku v postýce
LENKA ZIMKOVÁ. Dá se vyhrát Lego Duplo.
Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...
děkujememememe
Holky, prosím o hlasy pro naši Adrianku, soutěž konci 30.6. a chtěly bychom byt druhé... Cely měsíc se nam to dařilo a ted par dni před koncem jsme spadly snad až na 4 nebo dokonce 5.... Předem děkuji!
prosíme o like 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020457...
Předem děkujeme 🙂
Na Fcb probíhá soutěž s časopisem Maminka. Stačí namalovat obrázek a vyfotit se žvýkačkami Orbit pro děti. Hraje se o vouchery na dětské oblečení v hodnotě 5000 Kč, školní sety Samsonite, roční předplatné časopisu Sluníčko a nějaké další ceny. https://www.facebook.com/maminka.cz?fref=ts
Krásný den, Jakuba(mého muže) vybrali mezi 10 nejlepších výtvorů v soutěži Balakryl o 50 000,-, mám velikánskou radost, protože konkurence byla a ještě je slušná...moc bych vás všechny chtěla požádat o hlasování, můžete požádat i ostatní kteří by chtěli pomoci( mělo by jít hlasovat každou hodinu!!). Hlasování frčí do 9.srpna! 🙂 Moc moc moc všem děkuji za hlasy budoucí i minulé🙂 http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html
@zimkova 202 odlajkováno prosím oplatit zde http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html
Krásný den, Jakuba(mého muže) vybrali mezi 10 nejlepších výtvorů v soutěži Balakryl o 50 000,-, mám velikánskou radost, protože konkurence byla a ještě je slušná...moc bych vás všechny chtěla požádat o hlasování, můžete požádat i ostatní kteří by chtěli pomoci( mělo by jít hlasovat každou hodinu!!). Hlasování frčí do 9.srpna! 🙂 Moc moc moc všem děkuji za hlasy budoucí i minulé🙂http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html
Prosím vás o hlasování zde http://www.bydleni.cz/ctenari/index.php/14-letn...
Ráda oplatím.
Děkuji všem.
Dobrý den, moc prosím o hlas, jde jednou za den a musí se první registrace potvrdit v mailu. ráda oplatím. Děkuji všem
Dobrý den, moc prosím o hlas pro našeho plaváčka. Stačí like na FB na rozkliknutou fotku. Ráda oplatím. Děkuji 🙂 🙂 🙂 🙂
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....
@veruskak odhlasováno, ještě pár hlasů přihodím..prosím na oplátku like pro syna do soutěže na FB (musí se rozkliknout foto) .Díky
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....
@tucka82 odhlasováno..prosím na oplátku like pro syna do soutěže na FB (musí se rozkliknout foto) .Díky
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....
@veruskak máte odhlasováno 🙂. mohu vás poprosit také o hlas? 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet... hlasovat jde každý den. moooc děkujeme 🙂
@ebra01 máte odhlasováno 🙂. Ráda bych vás poprosila takké o hlas, hlasovat jde každý den. Moc děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...
@a_nnysek máte ode mě také hlas 🙂. Ráda bych vás poprosila o oplacení, hlasovat jde každý den. Moc děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...
Maminky, mooooc Vás prosíme o hlas pro Davídka 🙂. Hlasovat jde jednou za 24 hodin, tak když by jste si každý den vzpomněli, tak by to bylo super a nám by to moc pomohlo 🙂 Děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...
https://www.facebook.com/prazskesluzbyas/photos... ještě nám chybí pár laiků abychom vyhráli den popelářem🙂 prosím komu se můj popelář líbí, může nám dát hlas 🙂 děkujeme.-)


@vercas01 827 hlas je muj prosím taky o hlas děkuji http://hvezdasunaru.sunar.cz/galerie-hlasek/2390/