icon

Internetové soutěže, hlasování, lajkování, odkazy

avatar
jennyska
23. dub 2012

Ahoj 🙂

Už nějakou dobu sleduji, že se na MK množí krátké zprávy a příspěvky ve fóru, kterými vybízíte ostatní uživatelky k hlasování v různých soutěžích. Protože bych byla ráda, kdyby i takové příspěvky měly na MK své místo, rozhodla jsem se pro takové odkazy založit tohle téma, kde si můžeme vkládat linky na soutěže, navzájem si do soutěží hlasovat, podporovat se atd. 😉

A aby diskuze byla přehledná, bylo by fajn, kdybychom si to tady nespamovaly. Myslím, že stačí odkaz vložit jednou a čekat, kdo mě podpoří a dá mi like, abych věděla, že za mne hlasoval 🙂 Není potřeba vkládat odkaz 100x, aby si ho někdo všimnul, a tak jen spamovat fórum.
Odkazy na toto téma si navíc můžete dávat do svých KZ, kterou zobrazíte jen pro PŘÁTELÉ a nebo svým Přátelům můžete tento odkaz na diskuzi posílat jako IP 🙂

Přeji tedy mnoho štěstí v soutěžích a mějte se fajn 😉
Janča
Asmira team

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 7. čer 2026 · 917 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Internetové soutěže s hlasováním běží zejména přes Facebook (kliknutí „To se mi líbí“ nebo aplikace na apps.facebook.com) a specializované weby jako diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz a prozeny.blesk.cz, přičemž hlasovací pravidla se liší podle provozovatele.
  • Účastníci často používají sdílení, vzájemné oplácení hlasů, vícenásobné profily nebo sběr kódů ze samolepek (např. KUBÍK) a některé soutěže kombinují webové hlasování s SMS (např. LIDL: SMS ve tvaru LIDL 0166 na číslo 900 11 06).
  • Ve vláknu byla opakovaně zmiňována různá časová omezení hlasování: některé soutěže umožňují hlasovat každých 30 minut, některé každou hodinu, některé každých 5 hodin a jiné jen jednou za 24 hodin; zároveň uživatelky uváděly případy účastníků s hlasy v řádu stovek či desetitisíců hlasů.


Nejčastější otázky

Q: Jak hlasovat v soutěžích na Facebooku?
A: Obvyklý postup je kliknout na „To se mi líbí“ u soutěžní fotografie nebo vstoupit do soutěžní aplikace na apps.facebook.com; některé soutěže vyžadují nejdříve „Líbí se mi“ u stránky a pak potvrzení uvnitř aplikace (příklad: Hamánek – nutno přejít do aplikace a hlasovat).

Q: Jaké jsou běžné limity opakovaného hlasování?
A: Limity se liší podle akce: v diskuzi jsou příklady „jednou za 24 hodin“, „každou hodinu“, „co 30 minut“, „5 hlasů za hodinu“ a „3 hlasy po sobě/z jedné IP“, podle konkrétní soutěže.

Q: Jak funguje hlasování přes SMS a webové potvrzení?
A: Některé soutěže umožňují hlasovat SMS (konkrétní příklad v diskuzi: LIDL – pošlete SMS „LIDL 0166“ na číslo 900 11 06); jiné webové hlasovací formuláře po odeslání posílají e‑mail, kterým musíte hlas potvrdit.

Q: Které weby a platformy byly v diskuzi nejčastěji uváděné?
A: V diskuzi se často objevovaly Facebook (aplikace a fotky), diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez, datart (souboj.datart.cz), dormeo, lidl‑rakosnickova‑hriste (LIDL) a další regionální deníky (např. taborsky.denik.cz).

Q: Jaké taktiky lidé používají, aby získali více hlasů?
A: Uživatelé sdílejí odkazy, vyměňují si hlasy navzájem, posílají odkaz jako soukromou zprávu (IP), nastavují KZ viditelné pro „PŘÁTELÉ“, používají více FB profilů a sbírají soutěžní kódy z obalů výrobků (např. KUBÍK).

Q: Co dělat, když soutěž vyžaduje registraci a nechci sdílet e‑mail?
A: V diskuzi je uvedeno, že některé soutěže vyžadují registraci (např. regionální deníky) a u Hamánek/Hamánek‑aplikace je potřeba „přejít do aplikace“ – jde o volbu mezi registrací a hlasováním přes Facebook podle konkrétní soutěže.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Většina příspěvků potvrzuje, že hlavními kanály jsou Facebook („To se mi líbí“, aplikace) a specializované soutěžní servery (diteroku.maminka.cz, babyweb, prozeny.blesk.cz).
  • V diskuzi platí, že limity hlasování jsou různé: nejčastěji jednou za 24 hodin, každou hodinu nebo každých 30 minut.
  • Sdílení a vzájemné oplácení hlasů je běžná praktika mezi účastníky.


Sporné názory

  • Někteří podporují vícenásobné hlasování a sdílení jako legitimní způsob zvýšení šancí; jiní považují vícenásobné profily a masivní sdílení za neférové a zkreslující soutěž.
  • Někteří tvrdí, že soutěže rozhodují kvalita a originalita fotek; jiní tvrdí, že rozhoduje počet přátel a schopnost aktivně sbírat hlasy.


Otevřené otázky

  • Jak jednotlivé soutěže technicky brání vícenásobnému hlasování prostřednictvím botů nebo falešných účtů?
  • Které platformy mají nejpřísnější pravidla a ověřování hlasů (e‑mail, SMS, IP omezení)?
  • Do jaké míry by provozovatelé soutěží měli regulovat sdílení a „výměnné“ hlasovací skupiny?


Zmíněné značky a firmy

Facebook, diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, taborsky.denik.cz, datart (souboj.datart.cz), Dormeo, LIDL, Hamánek (apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez), Espumisan, KubiK / KUBÍK, CEWE, Timotei, Mouseville.cz, Kupi.cz, Albert Česká republika, Provident, Penzion Alenka, Klub‑maminek.cz, soutezplus.cz, soutezeprodeti.cz, modrykonik.cz, babyweb.cz, pribramsky.denik.cz

Zmíněné produkty a metody

Facebook „To se mi líbí“, apps.facebook.com aplikace, hlasování přes webové formuláře (diteroku.maminka.cz, prozeny.blesk.cz), SMS hlasování (příklad LIDL: SMS „LIDL 0166“ → 900 11 06), KUBÍK samolepky a kódy, Espumisan (zmíněná soutěž s nákupem), Dormeo soutěž, vícenásobné hlasy z jedné IP, sdílení na Facebooku, registrace a e‑mailové potvrzení hlasu, limitace hlasů (půlhodina, 1 hodina, 5 hodin, 24 hodin), použití více FB profilů

Místa a osoby

Havířov, Břeclav, Hořovice, Příbram, Ústí nad Orlicí, Tábor / Táborsko, Chomutov, Špindlerův Mlýn, Vojta Dyk, Nightwork

avatar
karinvy
24. kvě 2015

@vercas01 827 hlas je muj prosím taky o hlas děkuji http://hvezdasunaru.sunar.cz/galerie-hlasek/2390/

avatar
sampion
24. kvě 2015

@karinvy hlasováno, taky poprosím.

avatar
sampion
24. kvě 2015

@angel456 hlasováno, taky poprosím.

avatar
angel456
24. kvě 2015

@sampion můžu odkaz prosím 🙂

avatar
sampion
26. kvě 2015

@angel456 http://www.majka-soutez.cz/ foto je pod názvem Silvie Šuleková

avatar
angel456
26. kvě 2015

@sampion posláno 🙂

avatar
zanitram
27. kvě 2015

Krásný dobrý den maminky ... chtěla bych Vás tu poprosit, zda by jste mou dcerku Tinku nepodpořili hlasem v soutěži Miminko měsíce ... http://www.podripsko.severoceskydenik.cz/mimink... ... předem všem moc děkuji ... ;o) ... Martina

avatar
zimkova
10. čer 2015

Dobrý den maminky a tatínkové, moc prosím o To se mi líbí "like" pro syna Davídka-. Ráda oplatím, napiště mi
Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jménem LENKA ZIMKOVÁ. Dá se vyhrát Lego Duplo.

Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...

Rádi oplatíme děkujememememe

avatar
zimkova
10. čer 2015

@angel456 Dobrý den, poprosím také o podporu prosíme o podporu

Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jméno a fotku v postýlce
Lenka Zimková. Dá se vyhrát Lego Duplo.

Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...

Rádi oplatíme děkujememememe

avatar
zimkova
10. čer 2015

@karinvy sOUTĚŽ VAŠE BYLA UKONČENA, ACH JO
Poprosím ALESPOŇ také o hlásek
prosíme o podporu

Stačí dát TO SE MI LÍBÍ NA FACEBOOKU ke komentáři pod jméno a fotku v postýce
LENKA ZIMKOVÁ. Dá se vyhrát Lego Duplo.

Zde je odkaz
https://www.facebook.com/vseodetech/photos/a.10...

děkujememememe

avatar
rorejsek
27. čer 2015

Holky, prosím o hlasy pro naši Adrianku, soutěž konci 30.6. a chtěly bychom byt druhé... Cely měsíc se nam to dařilo a ted par dni před koncem jsme spadly snad až na 4 nebo dokonce 5.... Předem děkuji!

https://www.facebook.com/287551434689475/photos...

avatar
ren01
30. čer 2015

prosíme o like 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020457...

Předem děkujeme 🙂

avatar
silvapokorna
8. črc 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Na Fcb probíhá soutěž s časopisem Maminka. Stačí namalovat obrázek a vyfotit se žvýkačkami Orbit pro děti. Hraje se o vouchery na dětské oblečení v hodnotě 5000 Kč, školní sety Samsonite, roční předplatné časopisu Sluníčko a nějaké další ceny. https://www.facebook.com/maminka.cz?fref=ts

avatar
veruskak
10. črc 2015

Krásný den, Jakuba(mého muže) vybrali mezi 10 nejlepších výtvorů v soutěži Balakryl o 50 000,-, mám velikánskou radost, protože konkurence byla a ještě je slušná...moc bych vás všechny chtěla požádat o hlasování, můžete požádat i ostatní kteří by chtěli pomoci( mělo by jít hlasovat každou hodinu!!). Hlasování frčí do 9.srpna! 🙂 Moc moc moc všem děkuji za hlasy budoucí i minulé🙂 http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html

avatar
veruskak
10. črc 2015

@zimkova 202 odlajkováno prosím oplatit zde http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html

avatar
veruskak
10. črc 2015

Krásný den, Jakuba(mého muže) vybrali mezi 10 nejlepších výtvorů v soutěži Balakryl o 50 000,-, mám velikánskou radost, protože konkurence byla a ještě je slušná...moc bych vás všechny chtěla požádat o hlasování, můžete požádat i ostatní kteří by chtěli pomoci( mělo by jít hlasovat každou hodinu!!). Hlasování frčí do 9.srpna! 🙂 Moc moc moc všem děkuji za hlasy budoucí i minulé🙂http://soutez.balakryl.cz/jakub-kejla.html

avatar
ebra01
18. črc 2015

@veruskak dávala jsem na váš odkaz hlas, ale nemám pocit, že by se to tam hned zobrazilo (ukazovalo to stále 0), ale hlasovat znovu už mi nejde, tak snad se to tam načte 😉

avatar
ebra01
18. črc 2015

Prosím vás o hlasování zde http://www.bydleni.cz/ctenari/index.php/14-letn...
Ráda oplatím.
Děkuji všem.

avatar
tucka82
23. črc 2015

Dobrý den, moc prosím o hlas, jde jednou za den a musí se první registrace potvrdit v mailu. ráda oplatím. Děkuji všem

http://www.living.cz/soutez-okna-eu/soutezici/k...

avatar
a_nnysek
29. črc 2015

Dobrý den, moc prosím o hlas pro našeho plaváčka. Stačí like na FB na rozkliknutou fotku. Ráda oplatím. Děkuji 🙂 🙂 🙂 🙂
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....

avatar
a_nnysek
29. črc 2015

@veruskak odhlasováno, ještě pár hlasů přihodím..prosím na oplátku like pro syna do soutěže na FB (musí se rozkliknout foto) .Díky
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....

avatar
a_nnysek
29. črc 2015

@tucka82 odhlasováno..prosím na oplátku like pro syna do soutěže na FB (musí se rozkliknout foto) .Díky
https://www.facebook.com/babypoint.cz/photos/a....

avatar
tucka82
29. črc 2015

@a_nnysek Je to tam 🙂 děkuji

avatar
euforyanitte
2. srp 2015

@veruskak máte odhlasováno 🙂. mohu vás poprosit také o hlas? 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet... hlasovat jde každý den. moooc děkujeme 🙂

avatar
euforyanitte
2. srp 2015

@ebra01 máte odhlasováno 🙂. Ráda bych vás poprosila takké o hlas, hlasovat jde každý den. Moc děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...

avatar
euforyanitte
2. srp 2015

@a_nnysek máte ode mě také hlas 🙂. Ráda bych vás poprosila o oplacení, hlasovat jde každý den. Moc děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...

avatar
a_nnysek
2. srp 2015

@euforyanitte je to tam 🙂

avatar
ebra01
2. srp 2015

@euforyanitte máte tam ode mě 191. hlas 😉. Díky.

avatar
euforyanitte
3. srp 2015

Maminky, mooooc Vás prosíme o hlas pro Davídka 🙂. Hlasovat jde jednou za 24 hodin, tak když by jste si každý den vzpomněli, tak by to bylo super a nám by to moc pomohlo 🙂 Děkujeme 🙂
http://nejmiminko.extra.cz/miminka/davidek-anet...

avatar
levata
1. zář 2015

https://www.facebook.com/prazskesluzbyas/photos... ještě nám chybí pár laiků abychom vyhráli den popelářem🙂 prosím komu se můj popelář líbí, může nám dát hlas 🙂 děkujeme.-)

Strana