icon

Internetové soutěže, hlasování, lajkování, odkazy

avatar
jennyska
23. dub 2012

Ahoj 🙂

Už nějakou dobu sleduji, že se na MK množí krátké zprávy a příspěvky ve fóru, kterými vybízíte ostatní uživatelky k hlasování v různých soutěžích. Protože bych byla ráda, kdyby i takové příspěvky měly na MK své místo, rozhodla jsem se pro takové odkazy založit tohle téma, kde si můžeme vkládat linky na soutěže, navzájem si do soutěží hlasovat, podporovat se atd. 😉

A aby diskuze byla přehledná, bylo by fajn, kdybychom si to tady nespamovaly. Myslím, že stačí odkaz vložit jednou a čekat, kdo mě podpoří a dá mi like, abych věděla, že za mne hlasoval 🙂 Není potřeba vkládat odkaz 100x, aby si ho někdo všimnul, a tak jen spamovat fórum.
Odkazy na toto téma si navíc můžete dávat do svých KZ, kterou zobrazíte jen pro PŘÁTELÉ a nebo svým Přátelům můžete tento odkaz na diskuzi posílat jako IP 🙂

Přeji tedy mnoho štěstí v soutěžích a mějte se fajn 😉
Janča
Asmira team

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 7. čer 2026 · 917 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Internetové soutěže s hlasováním běží zejména přes Facebook (kliknutí „To se mi líbí“ nebo aplikace na apps.facebook.com) a specializované weby jako diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz a prozeny.blesk.cz, přičemž hlasovací pravidla se liší podle provozovatele.
  • Účastníci často používají sdílení, vzájemné oplácení hlasů, vícenásobné profily nebo sběr kódů ze samolepek (např. KUBÍK) a některé soutěže kombinují webové hlasování s SMS (např. LIDL: SMS ve tvaru LIDL 0166 na číslo 900 11 06).
  • Ve vláknu byla opakovaně zmiňována různá časová omezení hlasování: některé soutěže umožňují hlasovat každých 30 minut, některé každou hodinu, některé každých 5 hodin a jiné jen jednou za 24 hodin; zároveň uživatelky uváděly případy účastníků s hlasy v řádu stovek či desetitisíců hlasů.


Nejčastější otázky

Q: Jak hlasovat v soutěžích na Facebooku?
A: Obvyklý postup je kliknout na „To se mi líbí“ u soutěžní fotografie nebo vstoupit do soutěžní aplikace na apps.facebook.com; některé soutěže vyžadují nejdříve „Líbí se mi“ u stránky a pak potvrzení uvnitř aplikace (příklad: Hamánek – nutno přejít do aplikace a hlasovat).

Q: Jaké jsou běžné limity opakovaného hlasování?
A: Limity se liší podle akce: v diskuzi jsou příklady „jednou za 24 hodin“, „každou hodinu“, „co 30 minut“, „5 hlasů za hodinu“ a „3 hlasy po sobě/z jedné IP“, podle konkrétní soutěže.

Q: Jak funguje hlasování přes SMS a webové potvrzení?
A: Některé soutěže umožňují hlasovat SMS (konkrétní příklad v diskuzi: LIDL – pošlete SMS „LIDL 0166“ na číslo 900 11 06); jiné webové hlasovací formuláře po odeslání posílají e‑mail, kterým musíte hlas potvrdit.

Q: Které weby a platformy byly v diskuzi nejčastěji uváděné?
A: V diskuzi se často objevovaly Facebook (aplikace a fotky), diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez, datart (souboj.datart.cz), dormeo, lidl‑rakosnickova‑hriste (LIDL) a další regionální deníky (např. taborsky.denik.cz).

Q: Jaké taktiky lidé používají, aby získali více hlasů?
A: Uživatelé sdílejí odkazy, vyměňují si hlasy navzájem, posílají odkaz jako soukromou zprávu (IP), nastavují KZ viditelné pro „PŘÁTELÉ“, používají více FB profilů a sbírají soutěžní kódy z obalů výrobků (např. KUBÍK).

Q: Co dělat, když soutěž vyžaduje registraci a nechci sdílet e‑mail?
A: V diskuzi je uvedeno, že některé soutěže vyžadují registraci (např. regionální deníky) a u Hamánek/Hamánek‑aplikace je potřeba „přejít do aplikace“ – jde o volbu mezi registrací a hlasováním přes Facebook podle konkrétní soutěže.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Většina příspěvků potvrzuje, že hlavními kanály jsou Facebook („To se mi líbí“, aplikace) a specializované soutěžní servery (diteroku.maminka.cz, babyweb, prozeny.blesk.cz).
  • V diskuzi platí, že limity hlasování jsou různé: nejčastěji jednou za 24 hodin, každou hodinu nebo každých 30 minut.
  • Sdílení a vzájemné oplácení hlasů je běžná praktika mezi účastníky.


Sporné názory

  • Někteří podporují vícenásobné hlasování a sdílení jako legitimní způsob zvýšení šancí; jiní považují vícenásobné profily a masivní sdílení za neférové a zkreslující soutěž.
  • Někteří tvrdí, že soutěže rozhodují kvalita a originalita fotek; jiní tvrdí, že rozhoduje počet přátel a schopnost aktivně sbírat hlasy.


Otevřené otázky

  • Jak jednotlivé soutěže technicky brání vícenásobnému hlasování prostřednictvím botů nebo falešných účtů?
  • Které platformy mají nejpřísnější pravidla a ověřování hlasů (e‑mail, SMS, IP omezení)?
  • Do jaké míry by provozovatelé soutěží měli regulovat sdílení a „výměnné“ hlasovací skupiny?


Zmíněné značky a firmy

Facebook, diteroku.maminka.cz, babyroku.babyweb.cz, prozeny.blesk.cz, taborsky.denik.cz, datart (souboj.datart.cz), Dormeo, LIDL, Hamánek (apps.facebook.com/hamanek‑fotosoutez), Espumisan, KubiK / KUBÍK, CEWE, Timotei, Mouseville.cz, Kupi.cz, Albert Česká republika, Provident, Penzion Alenka, Klub‑maminek.cz, soutezplus.cz, soutezeprodeti.cz, modrykonik.cz, babyweb.cz, pribramsky.denik.cz

Zmíněné produkty a metody

Facebook „To se mi líbí“, apps.facebook.com aplikace, hlasování přes webové formuláře (diteroku.maminka.cz, prozeny.blesk.cz), SMS hlasování (příklad LIDL: SMS „LIDL 0166“ → 900 11 06), KUBÍK samolepky a kódy, Espumisan (zmíněná soutěž s nákupem), Dormeo soutěž, vícenásobné hlasy z jedné IP, sdílení na Facebooku, registrace a e‑mailové potvrzení hlasu, limitace hlasů (půlhodina, 1 hodina, 5 hodin, 24 hodin), použití více FB profilů

Místa a osoby

Havířov, Břeclav, Hořovice, Příbram, Ústí nad Orlicí, Tábor / Táborsko, Chomutov, Špindlerův Mlýn, Vojta Dyk, Nightwork

avatar
libulubo
25. únor 2013

http://www.kupi.cz/?u=34r88 maminky prosím stačí rozkliknout sbíráme bodíky na plenky děkujeme moc

avatar
surynkaf
26. únor 2013

https://www-lidl-rakosnickova-hriste-cz.contime...

Prosím maminky, o hlas pro dětské hřiště v HOŘOVICÍCH. Jsme na hraně tak doufám, že se udržíme. Všem kdo si udělá chvilku a hlas pošle mooc děkujeme 🙂 🙂

avatar
bara89
28. únor 2013

Prosím maminky o hlas pro mou dcerku 🙂 Děkuji http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/56959

avatar
anina32
1. bře 2013

Také prosím o hlásky, můžeme si je dávat navzájem 😉
http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/54970

avatar
ilona4
1. bře 2013

http://babyroku.babyweb.cz/Fotografie.aspx?c=46...

mooooc prosíme o hlásky, rádi vrrátíme. Moc díky 🙂

avatar
horse12
Odpověď byla odstraněná
avatar
zabja
8. bře 2013

Maminky chtěla by jsem poprosit ohlásky pro mojí dcerku Anetku v soutěži DR 2013.Rádi hlásky vrátíme,stačí napsat svůj odkaz.Nemáme bohužel velkou rodinu,ani tolik přátel na FC 😒 Všem předem moc děkujeme,hlásky se dávají jednou denně 🙂 Odkaz pro hlasování je http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/57080

avatar
zabja
9. bře 2013

@bara89 Hlásky přidány .-) od http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/57080 Můžeme hlasovat a měnit každý den 🙂

avatar
anina32
10. bře 2013

@zabja 46, 47😉

avatar
anina32
10. bře 2013

@bara89 21, 22 😉

avatar
baileyssska
10. bře 2013

ahojky nedali by jste sárince hlasek prosím http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/61116 ,

kazdy den se muze 1 hlasek

avatar
zabja
10. bře 2013

@bara89
@baileyssska
@anina32 Všem rozdány hlásky ,děkujeme za každý hlásek od vás 🙂

avatar
baileyssska
10. bře 2013

@zabja take mate hlasek ode me 🙂 dekuji mockrát

avatar
baileyssska
10. bře 2013

Ahoj,
koukni na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=mdw4w

Najdeš tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě.
Navíc můžeš sbírat body, za které získáš poukázky na nákup.
Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=mdw4w

avatar
anina32
11. bře 2013

@zabja 58, 59😉

avatar
anina32
11. bře 2013

@baileyssska 71, 72😉

avatar
anina32
11. bře 2013

@bara89 27, 28😉

avatar
bara89
11. bře 2013

Děkuji Vám všem, ale my už nesoutěžíme, vzdali jsme to hned po prvním dni. Hlásky Vám všem ale samozřejmě oplatím, hodně štěstí 🙂

avatar
filipatereza
11. bře 2013

Ahoj maminky, prosím o hlas na facebookové soutěži... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=12807844...

Rozdala jsem hlasy maminkám na posledních třech stránkách...
Předem moc děkuji!!!

avatar
binibeca
11. bře 2013

Maminky mohla bych poprosit o hlásky pro naší psí slečnu Máju??
http://soutez.tn.nova.cz/profil/27809
teď se tam sice nejde dostat,protože soutěž byla spuštěná dneska a ta stránka nestíhá,ale kdybyste nám později dali hlasy,budeme rádi a samozřejmě oplatím!

avatar
zabja
11. bře 2013

@baileyssska + 4 HLÁSKY .-)

avatar
zabja
11. bře 2013

@anina32 + 4 HLÁSKY 🙂

avatar
zabja
11. bře 2013

@filipatereza Jak se hlasuje? Stačí dát to se mi líbí?

avatar
filipatereza
11. bře 2013

@zabja Jj, díky moc!

avatar
anina32
12. bře 2013

@zabja 68, 69 😉

avatar
zabja
12. bře 2013

@baileyssska + 4 hlásky pro Sárinku 🙂 od Anetky http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/57080 🙂

avatar
zabja
12. bře 2013
avatar
baileyssska
12. bře 2013

dekuji holky,, oplacim

avatar
anina32
13. bře 2013

@zabja 82, 83

avatar
anina32
13. bře 2013

@baileyssska 110, 111

Strana