Já bych chtěla mimi, ale on odmítá. Jak ho přesvědčit?

domca89
13. črc 2010

Přemýšlím jak přesvědčit přítele, aby jsme se začali snažit na miminku, celé roky chtěl on a já ne a teď když jsem myslela, že mu udělám radost tím, že řeknu tak jo tak on řekl ne. Jak ho mám přesvědčit zpět, aby chtěl taky miminko? Nějak nevím co mám dělat, aby jsme na miminku začali pracovat.

consti
15. črc 2010

Ahoj. Doufám, že tento problém vyřešíte, i když si taky myslím, že v tvém věku máš času na prvního prcka dost a dost 😉 .
Hlavně to neřešit tak, že vysadíš antiko a jemu to neřekneš. 😝 Dnes jsem se zase dozvěděla o kamrádce, která čeká mimčo a zařídila si to právě takto. On o dítěti taky nechtěl slyšet...Takových holek znám hned několik a docela mě to děsí. To fakt nepochopím (a že vím, že ta touha po mimču je velká). Ale do tohoto bych nešla.
Prostě netlač na pilu, jsi opravdu mlaďoučká, zkus si najít nějaké koníčky, ukázat mu, že jsi samostatná a dítě pro tebe teď není to první a poslední a on třeba taky zjistí, že by ho chtěl. Každopádně bych důvod taky chtěla znát 😉 . Ale oni chlapi často kolem té třicítky najednou chtějí cestovat a užívat si atd. Zvlášť pokud má taky spoustu kamarádů bez závazků 😅 .

bocinka
15. črc 2010

@domca89 jsem s přítelem od 17ti, je mi 22, jemu 40... chtěl mimi a pak najednou řrekl, že počkáme.... taky jsem nechápala a po půl roce z něj vylezlo, že chtěl koupit domeček a pak až mimi.... domeček už máme a mimi taky... třeba má v plánu taky něco velkýho.... 😵 nebo to nemá dobrý v práci a bojí se o ni, proto nechce mimi teď, když je vše tak nezaručené.... 😉 každopádně bych se taky pídila.... 😒

sirael4
19. črc 2010

@bocinka taky souhlasím, že v tom mohou být peníze...
Přítel taky malé pořád odkládal, s tím, že ho moc chce, ale teď ne...a teprve když máme byt, tak je k tomu svolný.
V tomhle se musí uznat, že muži uvažují racionálněji než ženy 😉

tulikiss
20. črc 2010

Ja bych to asi resila tak ze bych mu rekla, ze pokud nechce jeste dite, tak at se chrani on, ze ja do sebe porad ty hnusy rvat nebudu. Ale ja sem ted ovlivnena tim, ze po vysazeni HA nic v mym tele nefunguje.

sirael4
20. črc 2010

@tulikiss a co máš za potíže? To mě mrzí že tě to takhle rozhodilo, já po sundání náplastí první ms úplně v pořádku.

tulikiss
21. črc 2010

sirael4: no ja jsem vysadila prasky a nic...uz nekolikatej mesic sem musela na injekce na vyvolani a ted beru Proveru. Tak snad to moje telo nakopne.

domca89
autor
21. črc 2010

No tak názor už začíná měnit tak uvidíme jak to půjde dál. 🙂

sirael4
21. črc 2010

@tulikiss tak to je mi líto, já tedy vysadila před pár dni a ms v pořádku tak asi je to hodně individuální. Tak držím palce, snad to bude v pořádku.
@domca89 tak to je dobře a co tak najednou?

domca89
autor
22. črc 2010

sirael4: No nevím co tak najednou, ale v pátek začal vymýšlet jména a v sobotu hledal na internetu velká auta a když jsem se ptala co shání tak prý rodinné auto do kterého se vejde i kočárek, ale pořád se nevyjádřil zda jo či ne, ale podle tohohle soudím, že ano.

sirael4
8. srp 2010

@domca89 tak vidíš, spíš má třeba obavy jestli vás dokáže zabezpečit nebo tak.....anebo tomu chce nechat volný průběh...

daisyjane
19. led 2012

Ahoj, holky 🙂. Taky bych chtěla mimčo a partner se na to netváří, mě je 24 a mu 28. Myslíte, že je to moc brzy? Já chtěla děti už dřív, ale teď je ten pocit tak intenzivní, že si s tím neumím moc poradit. Jak to bylo u Vás? Přišel s tím partner sám, nebo jste ho museli přemlouvat? Beru rady na postupné naťukávání, protože taktika, že se ho zeptám na rovinu, neprošla...

suzza
21. led 2012

@daisyjane U některých chlapů je moc brzo i ve 30 letech, někteří naopak chtějí rodinu už v 25... Každý je jiný, někdo vyzraje dřív, někdo později. Já měla přítele, byli jsme spolu 8 let. Po 6 letech vztahu jsem začla mluvit o miminu, on se na to netvářil. Furt jsem doufala, že se začne tvářit, ale když to nepřicházelo (bylo mu v té době 28), rozešli jsme se (přišlo mi, že s ním bych se nemusela dočkat nikdy). Našla jsem si přítele, kterému v té době bylo 25 a bála jsem se, že v tomhle věku nebude chtít o dětech ani slyšet. Proto jsem do toho vztahu na začátku ani nechtěla jít, ale pak jsem zjistila, že on by se tomu nebránil ani v 25...Tak držím palce, aby ten Tvůj obrátil co nejdřív.

daisyjane
22. led 2012

@suzza Děkuju za odpověď. Přitel byl tématem o dětech úplně vyvedený z míry. I když nakonec z něj vypadlo, že děti do budoucna chce, ale za pár let. Ale já se právě obávám, aby mi za 2 roky, neřekl zase totéž. Ví, že děti zbožňuju, ale nepodvolí se ani k tomu, aby o nich začal nyní uvažovat. Musím přijít na způsob, jak to zaonačit, aby si myslel, že je to jeho nápad založit rodinu. Jinak to u nás asi nepůjde :(

1983hr
22. led 2012

@daisyjane nevím ale pokud nechce tak bych nějak netaktizovala.Kamarádka si mimčo vydupala a muž jí za pulroku utekl s tim že on ho nechtěl

daisyjane
22. led 2012

@1983hr Vím, že ho nemůžu nutit. Ale je ten typ, co na tyhle věci rozhodně nespěchá. Tak bych ho ráda trošku popostrčila, zvlášť když se mi začaly ozývat mateřské pudy. Nemusíme mít přeci miminko hned, ráda bych jen o tom s ním mluvila trochu určitěji. Protože takto jsem v nejistotě. Když budu poctivě čekat, aby z něj vlastně nevypadlo, že vůbec nechce. Stejně se mnoho mužů do rodiny nehrne, většinou nemají ty tikající hodiny nebo až velmi pozdě. Rozhodně neplánuju žádné podrazy ani citové vydírání. Jen najít něco, co by ho na vidině potomka třeba začlo lákat.

1983hr
22. led 2012

@daisyjane tak hodně štestí🙂Já znam chlapy co ani v 35letech nechtěj děti a jsou radši sami aby je žensky do toho netlačily.

suzza
22. led 2012

@daisyjane Budu držet palce, aby co nejdřív otočil. Zkus ho vzít k nějakým známým, co mají šikovný dítě. A vyloženě tlačit fakt nemá cenu, to by mohl utéct.

eficenka
22. led 2012

@kristi mě je 23 a o mimčo se snažíme do mých 22let... Mám vystudována, práci mám dobře placenou, muž pracuje, má k tomu občas birgádky, máme velkej byt, auto... Tak proč by mladá holka nemohla mít dítě??? Spíš mi přijde divný, že si to někdo uvědomí až ve 30 😎

1983hr
22. led 2012

Já měla první mimčo ve 22letech a taky jsem to zvládla.🙂Každý sám ví kdy je ta správná chvíle a pokud chtěji oba tak neni co řešit

evulina77
23. led 2012

no já si myslím, že je důležitý mluvit narovinu. Ty chceš dítě a pokud partner dítě nechce ani teď a ani nikdy, tak je řešení jenom jedno a to jít od toho a neutrácet svůj čas. Pokud dítě chce ale za nějakou dobu, a tobě ta doba vyhovuje, není co řešit a prostě počkat. Pokud ti ta doba nevyhovuje, opět radím jít od toho. Protože pokud nechceš udělat podraz (a s tím souhlasím) není jiný řešení. Sice je to smutný, ale ženská má jenom omezený čas na to, aby měla dítě... Ale dohody se musí plnit oboustranně...
Jinak já sem ta, která začala chtít mít dítě ve 30 a divná si nepřipadám 😀 Měla sem čas žít bezstarostný život a mám na co vzpomínat 😀 ...

daisyjane
23. led 2012

@1983hr Máš určitě pravdu, že jsou takový chlapi, co chtějí mít klid, tak jsou raději sami. A udělat někoho takového z mého přítele bych teda nechtěla. Jinak tě obdivuji, že jsi zvládla miminko tak brzy. Také jsem chtěla být mladou maminkou, ale budu to muset asi přehodnotit.

gabie
23. led 2012

Taky se přidám... je mi 23, přítelovi 34. Jsme spolu 3,5 roku, máme vlastní byt, každý auto, jsme zkrátka zabezpečeni. Poslední dobou pořád toužím po miminku, ale přítel nechce, dokonce to došlo tak daleko, že nechce o mimi vůbec slyšet... Snažila jsem se s ním bavit, ptát se ho na důvody, ale není s ním rozumná řeč, většinou má přehnanou, zuřivou reakci.... Skutečně nevím, jak na něj, rozumný důvod jsem z něho nevytáhla. Ví, že mám ráda děti, že k nim mám blízko a do budoucna bych určitě dvě chtěla, ale dělá mrtvého brouka... Jsem z toho nešťastná. ☹

daisyjane
23. led 2012

@suzza Máme v rodině šikovnou a krásnou tříletou holčičku (ještěže ji nikdy neviděl plakat, to je pak dračice). Vůbec mu nevadí, dokonce si s ní dokázal chvíli hrát (a jak mu to krásně slušelo 🙂 ), ale rozhodně její přítomnost sám nevyhledává. Přítelův kamarád má zase menší miminko a přesvědčit na návštěvě mého partnera, aby povozil kočár nebo aby si ji vzal do ruky, to byl nadlidský úkol. Nakonec naštěstí zvítězila zvědavost, jak ten kočár vlastně funguje, že se dát otočit na místě... 😀 Dětí se asi zatím trochu bojí, řekla bych, že neví, co s nimi ☹

daisyjane
23. led 2012

@evulina77 Právě na rovinu jsem mluvila, ale stejně jak u @gabie, přehnaná reakce... Snažila jsem se to řešit v klidu, ale když mi ani kloudně neodpoví a považuje věc za uzavřenou? Začla jsem pak o tom znovu, že mě trápí, že mimi nemusí jít hned (prý se tím nemám trápit dopředu). Měla jsem dřív zdravotní potíže a tím pádem vím, že těhu nebude úplně jednoduché, budu muset brát léky na ředění krve a tak mám také strach, že když budu starší, že hrozí více komplikací. Přítel všechno tohle ví, ale nepřipouští si to. Že se dnes mnoho párů snaží několik let, potraty, umělá oplodnění, to jde všechno mimo něj. Něco ve stylu, když to budeš řešit, tak si to akorát přivoláš.

daisyjane
23. led 2012

@eficenka Tak Vám přeji, ať se zadaří! 😉

daisyjane
23. led 2012

@gabie Tak to hodně štěstí, protože přítel nejdřív taky takto reagoval. Naštěstí nakonec z něj vypadlo, že za pár let. Ale maličko se bojím, jestli to nebylo jen abych s tímto "nepříjemným" tématem dala pokoj. Ale jak psala výše @evulina77 - máme jen omezený čas na děti, proto pokud se zásadně neshodujete, tak to raděj utnout hned, než aby tě to za pár let mrzelo.

gabie
23. led 2012

@daisyjane taky tak, nedokáže odpovědět a považuje věc za uzavřenou, nechce se bavit a v přítomnosti jeho rodiny - když na něco podobného dojde řeč, tak změní nenápadně téma. Právě to mě také trápí, v současné době plné umělých oplodnění, potratů a problémů otěhotnět mám obavy, že to nepůjde hned - ale přítel si to nepřipouští, jako kdybych šlapala bosou nohou do hnízda, buď se naštve nebo se uzavře a neřeší, je mu to jedno, zřejmě si myslí, že MU se to hned napoprvé povede...

gabie
23. led 2012

@daisyjane Jasně, ale za pár let - nechci, aby děti měly ,,starého tatínka", přece jen je mu 34 a případného dědečkovství se také nemusí dožít... Zní to hnusně, ale uvažuju reálně. Navíc mi opravdu přijde, že věty typu - za pár let; chvíli počkáme atd. jsou vždy jakýmsi umlčením partnerky...

daisyjane
23. led 2012

@gabie No jo, chlapi jsou ješitní, přitom můžou mít potíže s plodností stejně jako my. A ten tvůj ani v minulosti nic o dětech neříkal? Třeba hned z kraje vztahu? Jestli se někdy už dříve zmínil, že děti nechce, tak to možná bere za vyřízené. Nebo se prostě také jen bojí, jak by to zvládl. Případně má strach, že by ho to moc svázalo - k tobě nebo že by přišel o volný čas. Vidím spoustu možností, proč chlapi nechtějí. U toho mého to vypadá na strach, že by to zatím nezvládl se o dítě starat a správně ho vychovávat.

gabie
23. led 2012

@daisyjane Co si vzpomínám tak sám od sebe nikdy o nich nezačal mluvit, nebo i když třeba společně někde jdeme a já koukám do kočárků, na děti atd. a případně se vyjádřím, tak na to vlastně nikdy nijak nereagoval... Ale také nikdy neříkal, že je nechce, navíc já mu zezačátku říkala, že děti miluju a že určitě dvě chtít budu.. navíc často hlídávám prcka od jeho ségry, kolikrát u nás i více dní spí, takže ví, že se o dítě postarat dokážu. Já mu říkala, že by byl skvělý otec a že se nemusí bát, že bych ho chtěla dítětem spoutat, aby byl pořád doma, ale opět jeho typická reakce. Tak skutečně netuším ten pravý důvod, přece jen většina chlapů v jeho věku mají rodinu. Kolik tomu tvému je, jestli můžu vědět?