• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak chutná lněné semínko?

19. října 2014 
Chci se zeptat jak chutná lněné semínko?K čemu se to dá přirovnat?Dá se to jíst jen tak jako oříšky? :wink:
15. čer 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jako něco mezi slunečnicovým semínkem a ořechy :slight_smile:. Mně chutnalo, měla jsem drcené a sypala si ho do jogurtu, nebo do různých salátů. Určitě by se dalo jíst i samotné.
15. čer 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pavelice samotné chutná taky dobře, doporučuju na dva dny zalejt vodou, nastarujou se v něm klíčící procesy a tím pádem je semínko, ještě výživnější než v suchém, nebo mletém stavu. Míchám si ho do salátů a nebo jen tak pojídám lžičkou. Důležité je semínko pořádně rozkousat, polykat ho celé se míjí účinkem.
17. čer 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mně třeba osobně nechutná a přirovnat chuť ani nemám k čemu :grinning:

Ale nejlíp poznáš, když sama vyzkoušíš :sunglasses:
17. čer 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem si ho dávala rovnou do maliníkového čaje, zalila, nechala nabobtnat, něco vypila, něco potom snědla. Přirovnala bych to něco mezi oříškem a třeba slunečnicovým semínkem. Chutnalo mi a nedělalo mi problém pít ho. :slight_smile:
18. čer 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nabobtnalé mě natahuje ke zvracení, ale suché ho jím normálně, dávám ho do salátů nebo schroupu lžičku když mám chuť :slight_smile: chutná mi a k čemu přirovnat? no semínko :slight_smile::slight_smile:
18. čer 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
chuť nepopíšu :slight_smile: dávala jsem si ho do jogurtu a v pohodě :wink:
18. čer 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Slizce :grinning:
18. čer 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani se neptej:slight_smile:, ale oba porody v pohodě, takže čert vem tu chuť:slight_smile: Já zase slyšela, že by se mělo povařit, aby z něj byl ten slib, aby to bylo účinné, já to tak tedy dělala.
18. čer 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžu se prosím zeptat k čemu je dobré lněné semínko?
25. čer 2012 v 10:52  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: Také jsem baštila lněné semínko před termínem o sto šest. I přesto jsem šla na vyvolání, ale byla jsem otevřená na 4 cm. Takže na něj nedám dopustit :grinning: Při dalším těhotenství budu opět pojídat.. Chutná dobře s jogurtem, já sním nešetřila.. :sweat_smile:
26. čer 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samotné si ho neumím představit, přijde mi takové bez chuti. Já ho dávám hodně při pečení chleba a do musli.
26. čer 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chuť spíš žádná, ale aby to pomohlo při porodu, potřebuješ z něj dostat ten sliz. Stačí zalít horkou vodou.
30. čer 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ho vždycky přelila horkou vodou a zamíchala to do jogurtu, přesnádávky či müsli a bylo to OK, chuť jsem moc nepoznala.
30. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
když opražíš nasucho,tak perfektně,akorát pod pokličkou,jinak střílí po kuchyni,jak puká :grinning: a velice krátce :wink: pak jsem dávala do jogurtu,nebo jen tak a zapila hodně vodou
30. čer 2012 v 11:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi to moc chutná, taková lehce oříšková chuť. Zaliju si dvě lžíce semínka trochou horké vody, nechám chvíli ustát, ono to pustí ten sliz a pak to jím jen tak, musí se to ale pořádně rozkousat. Mě osobně teda nevadí ani ten sliz :slight_smile:
19. říj 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek