icon

Jak na dobrou domácí limonádu?

avatar
kacka1994
21. čer 2026

Ahoj, prosím, jak udělat domácí limonádu jak z kavárny? 🙂 Spíš ze sirupu, je mi jasné, že je potřeba kvalitní, k tomu ovoce, led... jak ale docílit mírné perlivosti? Máte sodastream, kupujete mírně perlivou vodu, minerálku, nebo jak na to? 🙂 Uvítám i oblíbené recepty, značky sirupů, příchutě, kombinace 🙂

avatar
1pomnenka
22. čer 2026

Koupit si tibi krystaly, přidat trochu ovoce a počkat, až se vytvoří zdravá limonáda. Návod je na netu. Jahodová a malinová je top.

avatar
kacka1994
autor
22. čer 2026
@1pomnenka

Koupit si tibi krystaly, přidat trochu ovoce a počkat, až se vytvoří zdravá limonáda. Návod je na netu. Jahodová a malinová je top.

@1pomnenka chci klasickou limonadu, houby, kombuchy, kefiry mi delaji paseku se zazivanim 🙂

avatar
1pomnenka
22. čer 2026
@kacka1994

@1pomnenka chci klasickou limonadu, houby, kombuchy, kefiry mi delaji paseku se zazivanim 🙂

@kacka1994 A co domácí sirup, k tomu čerstvé ovoce, vodu a dolít sodou ze sodastreamu. Někdy k tomu přidám snítku citrónové meduňky, mám ráda led, děti ho ale nemusí. Právě ta kombinace sirupu a ovoce, které je čerstvé ze zahrádky, je moc dobrá.

avatar
kacka1994
autor
22. čer 2026
@1pomnenka

@kacka1994 A co domácí sirup, k tomu čerstvé ovoce, vodu a dolít sodou ze sodastreamu. Někdy k tomu přidám snítku citrónové meduňky, mám ráda led, děti ho ale nemusí. Právě ta kombinace sirupu a ovoce, které je čerstvé ze zahrádky, je moc dobrá.

@1pomnenka prave nemam sodastream, uvazuju jestli ho koupit, jestli to nejak prida na hodnote te limonade oproti kupovane perlive mineralce? 🙂 Vodu moc dobrou nemame, ne ze by se nedala pit, ale neochucenou piju magnesku, vodu jen s matou/citronem...v limonade by to asi taky slo, ale nejsem si jista jestli to ma smysl

avatar
apacheee
AMBASADORKA
22. čer 2026

Mám vyzkoušené sirupy Monin a Kitl - používají je právě v restauracích a kavárnách

avatar
terul
22. čer 2026

Máme sodastream, ale nemyslím si že by byl lepší než kupovana minerálka, spíš pro mě pohodlnější. Sirupy Kitl nebo teď mám na nealko drinky Dei sirupy, oboje jsou výborné. Led a k tomu ovoce, citrusy nebo bylinky vhodné k příchuti sirupu. Doma mi teda chutná víc než v kavárně 😊

avatar
hanka_12345
22. čer 2026
@kacka1994

@1pomnenka chci klasickou limonadu, houby, kombuchy, kefiry mi delaji paseku se zazivanim 🙂

@kacka1994 ja delavam vodu ze soda streamu a sirupy bud co si delam sirup doma z ovocr ze zahrady nebo kupuju kytl

avatar
petrakaluzi92
22. čer 2026

@kacka1994 určitě čerstvé ovoce a domácí sirup a já přidávám perlivou minerálku, ale rraději máme stejně bez bublin 🙂

avatar
pavlinkaaa87
22. čer 2026

Voda, citron, máta

avatar
kacka1994
autor
22. čer 2026
@pavlinkaaa87

Voda, citron, máta

@pavlinkaaa87 to je voda s matou a citronem, ne domaci limonada 😂

avatar
kacka1994
autor
22. čer 2026
@apacheee

Mám vyzkoušené sirupy Monin a Kitl - používají je právě v restauracích a kavárnách

@apacheee diky, kitl jsem nakoupila uz predtim :D ale nejak z toho neumim udelat tu pravou limcu 😅 ale uz jsem si koupila dzbanek a brcko, tak verim ze to spolu s perlivou mineralkou bude vic jako ta limca z kavarny :D

avatar
pavlinkaaa87
Včera v 09:13
@kacka1994

@pavlinkaaa87 to je voda s matou a citronem, ne domaci limonada 😂

@kacka1994 a tak je to nejlepší. Nechceme sladit limonádu v době epidemie cukrovky a obezity

avatar
kacka1994
autor
Včera v 09:44
@pavlinkaaa87

@kacka1994 a tak je to nejlepší. Nechceme sladit limonádu v době epidemie cukrovky a obezity

@pavlinkaaa87 a ja zas nevidim duvod proc bych si nemohla dat na chut limonadu s cukrem 🤷🏻‍♀️😃 jsem zdrava, sportujici zena, klidne si muzu dat, stejne jako detem obcas dopreju na chut sladke piti 🙂 na bezne piti mame vodu, nebo vodu s bylinkami 🙂