Jak na plíseň v kuchyni?

jejule
15. říj 2014

Ahoj holky,
máme starší baráček. Příští rok se chystáme pořádně odizolovat atd., ale teď už opravdu nevím, jak dál. V kuchyni máme plíseň snad úplně všude ☹ Stěny, kachličky, odkapávač na nádobí, lino, dveře...prostě všude ☹

Co na to použít? Nechci Savo, vzhledem k tomu, že tu musíme být a máme 15m dcerku, která by to rozhodně dýchat neměla...

Ještě dodám, že kuchyň umývám 2x denně včetně nádobí a vždy vysuším.

Děkuji za každou radu.

misadan
15. říj 2014

Nez to odizolujete, tak asi vetrat vetrat vetrat..

lenicka07
15. říj 2014

@jejule No trošku mi přijde nelogické že vám vadí aby dcerka dýchala Savo (což samozřejmě chápu), ale nevadí vám, že dýchá vzduch v místnosti zamořené plísní. Já bych teda osobně dcerku na krátkou chvíli třeba dala k rodičům nebo poprosila kamarádku, vše bych vzala Savem a řádně vyvětrala (podotýkám nejsem příznivce sava a do té doby jsem ho snad nepoužila). Před rokem jsem najednou zjistila že máme podobný problém (asi díky tomu že manžel do baráku nastěhoval obrovské akvárko a neměl ho zakryté). Vše jsem vzala savem, děti počkaly mezitím u rodičů a od té doby mám klid. A větrat to samozřejmě, ale v letošním vlhkém počasí to moc nepomáhá...

lucieandrlova
15. říj 2014

Pokud máte plíseň všude..., tak to je jednoznačně vnitřní problém, tedy máte v kuchyni moc vlhko. Chce to odvětrávat při vaření, často pořádně větrat (desítky minut, ne to otevřít a zavřít), topit. Odstranit z místnosti kytky a nedávat tam vyprané prádlo.
Plíseň se nesmí utírat, tím se roznáší. Postříkat a nechat zaschnout.
V drogerii a supermarketech prodávají Ceresit - odvhlčovač. Je to plastová nádobka, do ní se dá tableta a ta pohlcuje vlhkost. Pak se ta tekutina vyleje do WC a dá se nová tableta.
http://www.stop-vlhkosti.cz/ceresit-stop-vlhkosti/

Kromě Savo proti plísním se dá použít přípravek Fungispray Super. Nesmrdí. Postříká se to a pak se to seškrábe.
Ale není tak účinný jako Savo proti plísním.
Já bych radila vystříkat to Savem proti plísním a s malou jít nakoupit, pak tam zatopit, znovu otevřít okno a jít na půl dne třeba do herny... Večer už děti stejně chodí spát, tak můžete přes noc znovu větrat. Další den se to už dá přežít.
Kupte si vlhkoměr a jak začne stoupat vlhkost, hned větrat...

jejule
autor
17. říj 2014

@misadan V tomhle počasí je to na houby, ale jinak ano, větráme a větráme.
@lenicka07 Máme celý den zaplou čističku vzduchu a ta by plísně měla odstranit...Jinak pokud vím, tak právě chlór ze Sava se uvolňuje postupně 😠 Před nastěhováním jsme to tu Savem brali a dobře půl roku to bylo pořád trochu cítit 😖
@lucieandrlova Ceresit určitě zkusíme. Zvažovali jsme i tu chytrou houbu, ale recenze nejsou moc pozitivní plus cena...no zavrhli jsme ji. Mamka ještě sehnala Fixinelu, tak zkusíme tu.

Ideální by bylo to Savo, ale nebýt tu tak minimálně týden...což je nereálný. Taky záleží, zda je ta plíseň "neškodná" pro zdraví nebo je těžce toxická ☹ ☹ ☹

Moc děkuji za tipy.

lenicka07
17. říj 2014

@jejule Já to savo ředila a brzo nic cítit nebylo, určitě alespoň určité věci bych tím vzala, např. kachličky, dveře, takové ty dobře omyvatelné a nenasákavé věci.

lucieandrlova
17. říj 2014

@jejule Savo proti plísním je dle obalu klasifikované jako dráždivé a nebezpečné pro životní prostředí. O toxicitě se tam nic nepíše...
(Toxické přípravky nejsou běžně dostupné v obchodech pro maloodběratele.)