Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak poslat balík na dobírku?

zdenamestan
12. srp 2019

Hezký den, chtěla bych se zeptat jak poslat balík na dobírku. Jaká je cena podle těch rozměrů? Děkuji, nemám s tím zkušenosti.

betelgeuzz
12. srp 2019

Tady je ceník pošty, proklikej si jednotlivé typy balíku, podle rozměrů, do kterého se vejdeš. Dole je i cena za dobírku. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr

zelenaesmolda
12. srp 2019

@betelgeuzz
ja bych se hlavne vyhla poste a poslala to treba pres ppl

betelgeuzz
12. srp 2019

@zelenaesmolda ono záleží, jak je ten balík velký, malý balíčky jsou levnější přes poštu. Nebo pak zásilkovna, ale to tazatelka neuvedla. Já PPL používám vyjímečně, jen jako adresát a poslední dobou jsem na ně četla dost stížností.

evilin
12. srp 2019

@zdenamestan Do tloustky 5cm je nejlevnejsi posta. Jinak vzdy zasilam pres zaslat.cz tam se ti ukaze nejlevnejsi cena a kuryr a vetsinou posilam pres GLS. Ppl jsem mela jednou omylem a bylo pomale. ☺ A nebo zasilkovna.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

balík je velký 23/22/12 cm
paní je ochotná poslat peníze předem.
prosím jaká služba by vyšla nejlevněji? Děkuji

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan v pátek jsem zasílala balík na dobírku, byl to balík M a stalo to 260kc

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 ty brdo.
to meří nejdelsí stranu že?

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan jj, to by u vás bylo S, stáhněte si aplikaci zasilkovny a za 65kc posilaji.a peníze si nechte zaslat na účet předem, je to tak nejjednoduzsi

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 a postou by to stalo 89?

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan doporuceny balicek vel. S za 99kč

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar bez dobírky?

pettrus1210
12. srp 2019

@zdenamestan
To nevím, já se v tom ceníku nevyznám. Každopádně to musí být zabalené v krabici, aby nebyly příplatky. A na dobírku se fakt vykaslete, ta je draha

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ano, za dobirku je jeste priplatek. Muzes to poslat jeste jako obycejny balik S za tech 89.

alcar
12. srp 2019

Ja osobne na dobirku posilam veci az nad 2tis.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

a jaký je rozdíl když to pošlu jako obycejný balík za 89?

@alcar

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan kdyz se ztrati, tak uz ho nikdo nenajde a neni pojisteny. Na doporuceny balik dostanes podaci listek a podle toho ti ho v pripade ztraty najdou a odskodni te. Tu vysi pojisteni (je v cene toho baliku) ted ale nevim. Takze pokud posilas nejake blbosti jako pouzite hadry (bez vyrazne financni hodnoty) atd., tak to bych poslala jako obycejny.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@pettrus1210 taky se v tom ceniku prave nevyznam.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar ajo. ano posilam obleceni. a jaká je pravdepodobnost ztráty? a muze se ten balík sledovat na netu?

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan mne osobne se jeste nikdy nic neztratilo a sledovat na netu nejde. Proste ho posilas jako pohled z ciziny. Bud prijde nebo ne. 😃

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ale tohle rozhodnuti bych nechala na kupujicim. Bud doporuceny za 99 nebo obycejny za 89 bez zaruky.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar ok poslu jako obycejny. a od pani si necham poslat peníze na ucet předem. Děkuji!
pekny den

alcar
12. srp 2019

@zdenamestan ale dej ji predem vedet, ze to ma bez zaruky. Takze pokud ji neprijde, ze je to jeji smula a penize uz ji zpet neposles.

alcar
12. srp 2019

Ale jak rikam, ja uz posilam i prijimam baliky nekolik let a jeste nikdy se nic neztratilo.

zdenamestan
autor
12. srp 2019

@alcar jasny dala jsem ji na výber. tak uvidíme 🙂 děkuji moc za radu.

betelgeuzz
12. srp 2019

@alcar mně se už balík ztratil, díky tomu, že byl doporučeně, jsem dostala peníze zpátky. A nemusela jsem se s kupující dohadovat, jestli jsem poslala, či ne.

@zdenamestan pokud paní chce poslat peníze předem, tak bych dobírku vůbec neřešila. To je minimálně 30 kč navrch. ale doporučeně bych dala. Nebo zásilkovna, tam je poštovné 65 kč, mám s nimi dobrou zkušenost.

Sem začni psát odpověď...

Odešli