Jak se rozhodnout s prací?

zaludova
13. dub 2016

Ahojky,

mám takové dilema, které mi už dlouho leží v hlavě a nevím, jak se rozhodnout.
V současné době se mám skvěle...mám bezva práci, peněz tak akorát (víc je vždycky super, ale nepotřebuju je nijak významně), celkem dost volného času, takže si můžu jít v pohodě třikrát týdně zacvičit, v klídku zvládám domácnost...vlastně žádné stresy a k tomu teda ještě studuji VŠ. V současné práci pracuju na půl úvazku (pojišťovna, super kolektiv, nic náročného, baví mě) a k tomu učím 10h týdně AJ.

Jenže osud tomu chtěl tak, že se v pojišťovně rozhodli, že mě tam chtějí na plný úvazek. Jenže by to pro mě znamenalo dalších 20hodin týdně. Určitě bych musela zrušit hodiny AJ, což by mě hodně mrzelo, protože to dělám moc ráda a baví mě to. Takže vlastně 2 hodiny navíc denně, které jsou zdánlivě málo, ale i moc. Navíc to bude těžké skloubit se školou. Teď mám na školu dva volné dny v týdnu. Na VŠ budu ještě dva roky.

Kdybych pracovala v pojišťovně, tak by se můj celkový výdělek zvýšil o 4 tisíce. Jak jsem již psala, tak je tam super kolektiv, o který nechci "přijít". Navíc je tam možnost kariérního postupu a po škole budu mít velkou praxi a nejspíš i jistou práci.

Ještě doplním, že pokud tu práci nevezmu, tak nebudu mít ani ten půl úvazek a budu si muset sehnat něco jiného, co tu finanční mezeru zaplní. To by tedy neměl být velký problém. Ale samozřejmě nevím, jaká by to byla práce a zda by mi dala něco do praxe.

Jak byste se rozhodly vy, kdybyste byly na mém místě?

petma112
13. dub 2016

Dalších 20 hodin navíc za 4 tisíce? Nešla bych do toho, pokud by mi vyhovovala stávající situace a nedávali mi nüž na krk.g

scai
13. dub 2016

To je těžký. Zkus se vžít do obou situací a jakože se pro sebe rozhodni pro jednu variantu, třeba že končíš tedy.... a počítej s tím den. Zvaž jak ti pak bude, jak moc tě to mrzí. Pak si představ to druhé.... a vnitřní pocit tě musí na jednu stranu posunout.

zaludova
autor
13. dub 2016

@petma112 nn psala jsem, že bych musela pustit AJ, takže těch hodin navíc by bylo ve skutečnosti 10. A stávající situace už právě nelze. Buď plný uvazek nebo nic.

zaludova
autor
13. dub 2016

@scai no mně se právě nelíbí ani jedna situace....je pravda že bych se spíš přikláněla k situaci bez pojištovny, ale z dlouhodobého hlediska by bylo asi lepší vzít ten plnej uvázek...

lenka5731
13. dub 2016

Plný úvazek v pojišťovně. Klienty na AJ si pak muzes najit az budes na RD.

scai
13. dub 2016

Chápu že to je těžký rozhodování a sama tohle fakt ráda nemám. Řešila jsem ted taky trochu podobnou situaci. Vždy jsem chtěla jít dělat do jedné firmy, lékárny kousek od domu, vše jednoduché, školka 5 minut cesty pěšky, bydlení...vše) Ted jsem dostala z téhle firmy nabídku, ale taky ještě z jiné.... pro mě zatím dojíždění. Ale zase větší jistota, lepší firma.... Nakonec jsem zvolila dojíždění a jistotu a měla jsem obr štěstí, protože jsem se nechala přesunout od nich ještě na třetí místo a to je ideál 🙂 Od baráku 20 minut, super pracovní doba, jistota kvalitní firmy a ještě jako bonus vím týden, že tam budu i vedoucí 🙂 Takže sama nechápu jak to hezky vyšlo, aniž jsem se nějak extra snažila a jsem hrozně ráda, že jsem se rozhodla v té první fázi pro složitější variantu (dojíždění, 10 hodinová pracovní doba...ale jistota). Nakonec z toho budu mít 6 hodinovou pracovní dobu (zkrácený úvazek) .

mavanka
13. dub 2016

Pokud se Ti líbí víc varianta bez pojišťovny, zvolila bych ji, vzhledem k tomu, že budeš ještě dva roky studovat budeš flexibilnější a myslím, že nebude problém najít jinou práci při škole v oboru - a to i na částečný úvazek - mraky firem má programy pro studenty... přijde mi u Tebe zbytečné se teď vázat na plný úvazek do firmy, která tě zas tak moc nenadchla, a muset kvůli tomu opustit to, co Tě těší, třeba potkáš něco, co Tě osloví ještě víc (mimochodem co děláš v pojišťovně teď?)... ale to záleží na Tvém pocitu, pokud teď víš, že si dovedeš představit svůj život spojit s pojišťovnou, tak to je jiná, ale teď mi nepřijde, že jsi o tom přesvědčená... myslím, že bys litovala ztráty svobody...

zaludova
autor
13. dub 2016

@lenka5731 to jsem si taky říkala, jenže zase bude těžké skloubit školu, když nebudu mít volný den. Sice by mi vyšli vstříc, ale taky bych pak mohla domů jezdit třeba až v 7 a odjet ráno v 6

zaludova
autor
13. dub 2016

@scai Tak to je úúžasný příběh 🙂 taky si říkám že z dlouhodobého hlediska by ta horší varianta byla lepší...kéž by člověk věděl, že to takhle dopadne i u mě 🙂

zaludova
autor
13. dub 2016

@mavanka jojo ztráta svobody...to je přesně ono...práce v pojišťovně mě baví...dělám na zdravotním oddělení - tzn. lékárny, lékaři, zdravotnické potřeby apod.

lenka5731
13. dub 2016

@zaludova a jak by to bylo často, odjet ráno v 6 a vrátit se večer v 19? Pokud to není denne, tak to není žádna hrůza, je to v podstatě bezna dvanáctka, ktere dela kde kdo 🙂

zaludova
autor
13. dub 2016

@lenka5731 No právě že by to bylo denně...možná kromě pátku...

lenka5731
13. dub 2016

@zaludova aha, no tak to už je horší 🙂 Kolik let ve skole ti zbývá?

zaludova
autor
13. dub 2016
chris_n
13. dub 2016

@zaludova ja tak skoro fungovala... jezdila jsem na 8,5 hodiny do prace a cesta dohromady 2 hodiny... to mi dnes prijde bezne

mavanka
13. dub 2016

@zaludova no celé je to o tom, aby sis srovnala v hlavě, co chceš, jestli už jsi připravená naskočit do pracovního kolotoče od nevidim do nevidim, ve kterém pak budeš až do mateřské (což je zase kolotoč jiného typu 🙂), nebo chceš ještě ty dva roky fungovat v dosavadním studentském režimu (zkrácený úvazek + škola + nějaké zájmy)... porozhlédni se na trhu práce, jaké bys měla alternativy místo pojišťovny, jestli najdeš něco, kam by stálo za to poslat životopis a co by Tě taky zajímalo a bylo na 20 hodin týdně jako máš teď...

lucka662006
13. dub 2016

Brala bych určitě plný úvazek v pojišťovně a ještě bych byla ráda, v dnešní době je to s prací složité, je dobré mít práci po škole jistou a pak i mít se třeba kam vrátit s případným mimčem. Karierní postup, super. Určitě ber pojišťovnu. Není také žádné terno shánění práce po škole.

hankaros
13. dub 2016

Z praktického hlediska bych si nejdříve zjistila možnosti - je reálné si při plném úvazku vyjednat podmínky pro úspěšné dostudování VŠ ? Vyjdou ti vstříc? Máš denní nebo dálkovou formu VŠ - lze přejít z denního na kombinované? - pokud ano, zůstala bych na plný úvazek. Když to nezkusíš, budeš si to vyčítat? Nevolíš prostě jen jednodušší a pohodlnější variantu? Odejít, najít si jinou práci/přivýdělek/učit angličtinu můžeš vždycky...

zaludova
autor
13. dub 2016

@chris_n no to ano, ale ještě do toho započítejte denní studium VŠ, kde musíte být přítomna alespoň na cvičeních a seminářích

zaludova
autor
13. dub 2016

@hankaros No mám právě denní studium (kombinované nelze)...a je pravda, že bez pojišťovny by to byla ta snažší varianta...ale měla bych volnost, čas na své zájmy, klid na školu...ale zase na druhou stranu, kdo mi chce dávat celkem slušně placenou práci, aniž bych ji musela shánět...

chris_n
13. dub 2016

@zaludova tak asi neni co resit ne

hankaros
13. dub 2016

Jak říkám, pokud ti při plném úvazku vyjdou vstříc ohledně studia, jdi do toho a zkus to, pokud ne, dilema je vyřešené. Předpokládám, že dostudovat je priorita..

scai
13. dub 2016

No jak to čtu dál, možná bych se fakt klonila víc k tomu si užít i volno, v klidu dostudovat a třeba to místo bude i pak (někdo třeba odejde na mateřskou, důchod apod....). Anebo najdeš ještě lepší místo. Pokud si člověk věří a jde za tím, příjde mi, že často pak je to změna k lepšímu.

zaludova
autor
13. dub 2016

@hankaros ano je 🙂 vyšli by mi vstříc neplaceným volnem....a je tu taky volná pracovní doba, takže by to šlo nadělat (v práci do večera) , ale to se právě bojím, že by šel můj osobní život do ....

chris_n
13. dub 2016

@zaludova no jeytli myslis cviceni 3y tydmpne, atd... tak na to jsem pri plnem uvazku taky nemela cas. Do kina jsme chodili o vikendwch. Doma se sesli v osm vecer... jestli o to nechcws prijit, tak sw na pojistovnu vyprdni a dodwlwj skoku. Ale za 2 roky budes mit aituaci podobnou. Pokud nwbudes mit praci od 7 do 3

zaludova
autor
13. dub 2016

@chris_n tak mít jen tu práci a žádnou školu ani další práci, tak si pískám...to bych stíhala v pohodě i to cvičení 🙂

chris_n
13. dub 2016

@zaludova tak zalezi kdw bydlis. Jak jsem psala. Me jel rano v pul osme vlak. V devet jswm byla horko tezko v praci. V sest mi nel vlak a doma jsem byla v sedm. Kolikrat jsem vlak v sest nestihla, tak jsem byla doma az v pul osme. Uvarit a to je tak vse. 🙂

dzogobela
13. dub 2016

@zaludova hledala jsem práci po škole před cca 4 roky a něco najít nebylo tak jednoduché. Musela jsem vzít práci, kterou jsem si rozhodně nepředstavovala, ale neměla jsem skoro žádnou praxi a rozhodně na mě nikde nečekali s otevřenou náručí. ... Takže já být tebou berou plný úvazek, zvlášť, pokud Ti vyjdou se školou dřív. Mimochodem, já odcházím z bytu v 7:15 a domů se vracím tak jako mezi 18. a 19... Cesta mi zabere dohromady tam i zpět tak hoďku a půl. Plus se samozřejmě občas zdržím nějakým nákupem. Bohužel přesčasům se v dnešní době asi moc nevyhneš...
Jo ale teď čtu, že ty studuješ prezenčně... tak to si upřímně neumím představit, že bych chodila na plný úvazek při studiu VŠ. Co studuješ, že uvažuješ o tom, že bys to zvládala? Ale jako asi jsou takoví lidi, většinou na soukromých VŠ 🙂

chris_n
13. dub 2016

@dzogobela tak ono zalezí asi i na rozvrhu ve skole... muj muz poslední rok bakalare treba prodluzoval a mel jen jeden predmet. Takze mel full time job 🙂

dzogobela
13. dub 2016

@chris_n Tak to pak jo, když už Ti zbyde jen nějaký předmět 😉 ale já i v semestru, kdy jsem měla uplně nejlepší rozvrh, tak jsem chodila do školy 3 dny v lichém týdnu a v sudém vůbec. Ale to jsem samozřejmě musela vynechat všechny přednášky, které byly každý týden a nedej bože, když nějaký profesor přišel s tím, že jsou přednášky povinné... A hlavně, já si neumím představit to zkouškové, ale je fakt, že já asi byla zbytečně moc poctivá a fakt se na zkoušky připravovala 😀