Jak se stát vegankou?

jessi13
17. říj 2015

Dobrý den, nenibtady někdo kdo se zabývá veganstvím a mohl by mi poradit ? Zvažují nad tím dost reálně ale jsem v tom zatím úplný blb a začátečník. Na internetu jsem sice našla pár stránek které se tímto tématem zabývají, ovšem kde něco doporučí , jinde vyvrátí a tak bych rada našla někoho kdo tímto stylem již žije. Pro začátek mám pár otázek . je veganství financne náročné pro normálně pracující ženu ? Myslím , necham za potraviny a potřeby v obchodě celou výplatu ? Je těžké na tuto stravy přejít ? Jaké vitamíny je vhodné užívat aby mělo tělo vše co potřebuje ? Zhubne se moc při této strave ? Kde vzít inspirací na jídlo a jak si připravovat jídlo aby bylo hodnotné a vyvážené ? Nakoupim suroviny treba i v tescu ? Jíst či nejist soju ? Budu rada za každý názor 🙂

kulatakosticka
3. pro 2015

Ahoj, nemyslím, že je to těžké. Já jsem vegetariánka, ale třeba vajíčka, máslo už v podstatě také nejím. Nejím ani soju a tofu, ale za to hodně luštěniny od čočky až po cizrnu třeba, zeleninu, oříšky, bulgur, rýži. Hodně pomůže hledat si recepty, nespoléhat na přílohy.

konekokira
28. čer 2016

Ze dne na den a ba naopak, já ušetřila