Jak se vyrovnat se ztrátou dítěte?

vikca214
10. lis 2015

Ahoj, pred 5-ti mesici se mamce narodilo dite a na druhy den mi muj 4 měsíční syn zemřel. Poraďte jak se s tim mam vyrovnat? Mamka jelikož studuju a ziju u ni tak vyzaduje abych se o bráchu starala ale ja tim trpím a ji to nezajímá ☹

lv
10. lis 2015

vyhledej pomoc psychologa.

markyska88
10. lis 2015

@vikca214 ahoj Viky. Je mi strašně moc líto tvého chlapečka ☹ Neumím si představit po tom všem mít ve své blízkosti malé miminko, musí to být hroznej masakr.. ☹ jenže když spolu s mamkou bydlíte, asi to nepůjde jinak... vyhledala jsi péči psychologa?

mogwaika
10. lis 2015

@vikca214 upřímnou soustrast, moc mě to mrzí. Určitě psycholog, možná psychiatr a dočasná medikace. Tahle situace pro Tebe musí být hrozně těžká, najdi si odbornou pomoc...

mili00
10. lis 2015

uprimnou soustrast ♥ , urcite vyhledej psychiatra , bude ti pak lip ☹

sonia79
10. lis 2015

@vikca214 ahoj Viki. Předem přijmi mou nejupřímnější soustrast, neumím si ten pocit vůbec představit a žádná z nás ho nemá zažít!! Nezlob se, že se zeptám narovinu, holky mají každopádně pravdu s psychologem či psychiatrem, ale co tvoje mamka, počítám bude jí tak nějak o pár let víc než mě (je mi 36), to se do tebe proboha nedokáže vcítit? Nevím, třeba jen neví jak na to, ale mluvily jste spolu o tom? Musí přeci do p ....e pochopit, že ti sourozenec připomíná tvého chlapečka a že ti tím otáčí kudlou v srdci ... Doufám, že se tě nějak nedotknu a přeji už jen a jen lepší zítřky ...

veruka
10. lis 2015

já si to pamatuju,je to hrozná tragedie a přeji Ti upřímnou soustrast,opravdu zkus psychologa,ale hcápu,že bolest musí být hrozná a neumím si ani představit jak moc je to to nejhorší v životě,jsou tu i diskuze,kde s jinými co prožili to samé můžeš promluvit a navzájem se potěšit
musí být hrozné se u toho starat o bráchu,ale třeba mamka myslí,aby ses trochu rozptýlila a neuvědomuje si co je to pro Tebe za bolest,což nechápu,když je to mamka a ta nejvíc by měla vědět jak hrozně Ti musí být ☹

michalelka
10. lis 2015

zlato to musí být hrozné.. tebe ten osud strašně zkouší!!! Zkoušela jsi o tom s mamkou mluvit? Rozhodně jak psaly holky, tak zkusit odbornou pomoc.. drž se holka.. ♥♥♥

pavlak5
11. lis 2015

Ahoj zkus jit na dlouhacesta.cz myslim ,ze je tam i telefonicka,poradka a hlavne lidi co zazili podobne ztraty.Jiste ti poradi jak s mamou promluvit a najdes spriznene duse.

evulina77
11. lis 2015

@vikca214 je mi to moc líto...
Určitě bych si zkusila promluvit s mamkou o tom, jak to cítíš a jak ti je. Měla by to pochopit. Ale nebylo by možné si najít někde podnájem a nebo pronájem? Určitě by ti pomohlo změnit prostředí a začít znovu. Píšeš, že jsi na škole, třeba by se našel podnájem s nějakými spolužáky. I když asi bude problém s penězi, ale třeba by se našla nějaká dlouhodobější brigáda. Nevím, jestli máš nárok na nějaké přídavky, nebo jiné dávky, ale zkus si to pozjišťovat. Třeba by to odstěhování pak šlo... Zkus i psychologa, pomůže ti tvůj smutek a ztrátu zpracovat. Jsi mladá a máš život před sebou. Držím ti pěsti a drž se...

denca1988
11. lis 2015

@vikca214 to ma veľmi mrzí ♥ ja by som chodila na sedenia,hlavu nevešaj,zlatíčko máš stále v ♥ a je stále s tebou a navždy bude

vikca214
autor
11. lis 2015

@sonia79
@markyska88
@veruka
@michalelka
@pavlak5
@evulina77
Bohuzel sem s mamkou o tom mluvila a jedine ceho se mi dostalo ze sem nesměla nikam chodit a dozvěděla sem se ze sem rozmazleny spratek co si niceho nevazi ☹

vikca214
autor
11. lis 2015

Jinak zkoušela sem uz dva psychology a vubec mi to nepomáhá a z léků mam strach ze bych si na nich mohla vytvorit závislost a pak už se jich treba nezbavit ☹

lv
12. lis 2015

@vikca214 v dnešní době je škála léků široká, u některých je riziko vzniku závislosti, to ano, menší či větší a proto jsou podávány pod dohledem lékaře a při vysazování jsou postupně snižovány dávky. Také je škála léků, které závislost nevyvolávají vůbec. Psycholog - zkus 3.,4. - trvá, než najdeš, vím..je to práce, dřina, s vlastní psychikou..vyrovnat se s největší tragedií, jaká může matku postihnout, to je na celý život..

veruka
12. lis 2015

@vikca214 každopádně Ti přeju hodně síly a jak píše Iv zkus více psychologů a jsou léky,které nejsou návykové a není u vás třeba nějaká skupina kde se schází ženy podobných osudů a navzájem se snaží podpořit?A zkus se obrátit na www. Dlouhá cesta.Je mi opravdu moc líto,co tě potkalo ♥

pavlak5
12. lis 2015

@vikca214 tvoje mama ma asi spoustu starosti s miminem,je z toho nervni,jako kazda matka,taky proziva ztratu ,prisla o vnouce a asi by chtela aby se na vse zapomelo.To ze ty ztratu porad prozivas jimjiste mrzi a frustruje a frustrace casto budi agresivitu ze zoufalstvi....taky jsem neco podobneho zazila.Nejlip by bylo odejit,ale predpokladam ze na to nejsou prostredky.
Psycholog neni zazracny...vetsinu prace musi clovek udelat sam ,ale muze te navest a smerovat,jak jsem psala zkus tu dlouhacesta.cz maji tam laicke poradce z rad rodicu ze stejnym osudem a kontakty na psychology ,kteri maji touto problematikou zkusenost .Pokud mas priznaky deprese bude dobre navstivit psychiatra, nejdriv si tam zavolej ,zeptej se zda te vezmou rekni jim o co jde ,casto berou i bez zadanky a ani nemusis bydlet v jejich meste, a pobavit se o tom.Zavislost vznika rychle na uklidnujich lecich a lecich na spani proto se jedi velmi kratkou dobu a nahrazuji se antidepresivy,kde ucinek nastupuje pomaleji ,ale musi se jist dlouhodobe asi rok,bez ohledu ,zda citis potize nebo uz ne.
Podle meho nazoru jsou leky ok poku dneni jina volba je treba je pouzit,nicmene zatim bych doporucila spis pravidelne navstevovat psychologa,abynte provedl truchlenim a uvidis az tak ubehne aspon 6mesicu jak na tom budes.
Jinak jestli,nespis,nejis,nepijes ,citis beznadej do budoucna,ublizujes si ,nebo se chces zabit rekni to psychologovi a mazej za psychiatrem ,nebo kongaktuj linku duvery,pripadne krizove centrum .