Jak uspořádat byt, když nemáme pro dítě extra pokoj?

linda164
15. kvě 2017

Maminky, je tu nějaká která nemá pro své dítě extra pokoj? Kdyby ano mohla by jste mi poslat fotky jak jste udelali v ložnici koutek a jak jste vymysleli kam dát přebalovací pult a tak?? Bebo třeba jste vymysleli nějakou super vymoženost aby jste ušetřili místo. Máme 1kk ( kuchyň s obývákem). Děkuji oředem 🙂

ivular
15. kvě 2017

My žijeme v bytě pouze s jedním pokojem od synových 3 let, takže vychytávky pro miminko neporadím. Nicméně za sebe vřele doporučuji vestavěné patro na spaní. Ušetří to hromadu místa, pro dítě je to zvláštnost (tak trochu atrakce) a pokud se Ti podaří najít šikovného truhláře, tak to i hezky vypadá🙂 Nevýhodou je jen počáteční investice, jelikož se to samozřejmě dělá na míru, tudíž je to dražší.
Doma máme něco podobného tomuto:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn...

konidana
15. kvě 2017

My máme 1+1 (teď už předělané na 2kk) Dětský pokoj jsme neměli dokud dětem nebyly 3r a 1rok. Měli jsme obývák se spacím koutem a komodu(i na přebalování) a postýlku jsme dali prostě tam, kam se to vešlo. Pod postýlku manžel vyrobil šuplík, kde jsem měla dětské oblečky. Starší spala od 1,5 roku na pohovce.

linda164
autor
15. kvě 2017

@konidana no my řešíme, že postýlku strčíme mezi postel a zeď.. a pŕebalovák asi na pračko vedle linky v kuchyni,ale říkám si zda to není blbé mít miminko u dřezu na nádobí

konidana
15. kvě 2017

@linda164 a proč ne? Já mimčo někdy taky oplachovala ve dřezu, když se mi nechtělo jít až do koupelny:D Akorát to bude chtít mít pečlivě uklizené nádobí mimo dosah mimina 🙂

mariti
15. kvě 2017

my to tedy máme jinak - větší kuchyňo-obývák a ložnnici pro 4 -osoby, příp. 5 když je u nás mannželův syn. Každopádnně -doporučuju přebalovák STUVA z Ikey, viz http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S891....
je to hodně variabilní, astavitelné, máš tam šuplíky, když už dítě odroste, můžeš mu z toho udělat stůl. Mám to 2 roky a jsem stále nadšenna, i když už nepřebaluju. Tak ať se vlezete!

mariti
15. kvě 2017

@linda164 Hele, dřez je ještě v pohodě, v minnulém bytě jsem měla přebalovák hned vedle sporáku a to už teda nebylo úplně ono, občas jsem se bála, aby mi mimčo neskočilo na plotnu. Ale jinnak to prostě udělat nešlo.

linda164
autor
15. kvě 2017

@mariti aha tak to je fajn :/ hned sem klidnější :/

yelowangel
15. kvě 2017

My máme 1kk - kuch. kout a obývák s dětským pokojem a vestavěným spacím patrem dohromady. To patro tady bylo už při nastěhování a je to jediná zachrana jinak bysme se sem nevešli.Postupně jsme přesouvali a přesouvali až jsme se dostali k nynějšímu uspořádání. Přebalovací pult nemáme, přebalovali jsme v postýlce na podložce, koupelna je mrňavá s pidivanou takže vaničku jsme využili spíš na cachtání v létě a koupali ve vaně. Vedle vchodu do kuchyňky je postýlka a dětský koutek, pak je konferenční stolek na odkládání "bordelu" (takový ty věci jako velikonoční výzdoba, stromek o vánocích, tiskárna..) Pak je v podstatě obýváková stěna, naproti je stůj s židlema a lavicí místo jídelny a vedle jsou skříně s oblečením. A pak zas vstup do kuchyňky. A ještě se nám tam vlezl pes. Je to jenom tom jak si namyslíte jednotlivý zóny. Přikládám fotku, neděste se je tady bordel.

linda164
autor
15. kvě 2017

@yelowangel řeším taky zda přebalovák potřebuji. :/ Vanu nemáme takže vaničku potřebovat budeme ale to je to nejmenší :/ snad to nejak rozměřím a až dostanu amok tak to celé přestavím a udělám koutek kde bude komoda s vecma pro miminko a vše předělám :D

konik_mischel
15. kvě 2017

ahoj, my takto malý byt nemáme, ale záleží spíš na tom, kolik do toho řešení chcete investovat a zda vůbec.Nebo chcete jen přeskládat nábytek? V případě 1+kk bych na vaše spaní volila rozkládací pohovku s úložným prostorem, pro mimčo postýlku s šuplíkem -např. ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S199..., přebalovák se dá dát na postýlku nebo na komodu, která zase poslouží jako úložný prostor - např. http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S290... , kam můžeš dát přebalovací podložku ale využít i jako psací stůl ať už pro vás nebo časem pro dítě, zase s úložným prostorem. Pokud máte vyšší stropy, tak spací patro pro vás není špatné řešení. Skříně na míru až po strop jsou ideální, když potřebujete využít prostor na maximum. hrací podložka jde zasunout večer pod postýlku, aby nezavazela, V podstatě nicv jiného mimčo nepotřebuje.

linda164
autor
15. kvě 2017

@konik_mischel super noc dekuji 🙂

konik_mischel
16. kvě 2017

@linda164 ještě mě napadlo, zkuste mrknout na modrastrecha.cz, tam najdete mnoho tipů na vybavení malého bytu. Zmiňovala jste vaničku- tu jsme použili asi první měsíc, pak se malá koupala už s námi, miluje sprchování, jak jí to stříká po zádíčkách, navíc klidně vykoupete i ve vaničce od sprcháče, pokud bojujete s místem. Do sprcháče pod mimčo plínu, aby nebylo na tom tvrdém, studeném, vysprchovat a ven. Nebo pod mimčo můžete do sprcháče použít i lehátko do vany - např. http://www.sambaby.com/14132-lehatka-do-vanicky... a máte ušetřeného spousty místa.

linda164
autor
16. kvě 2017

@konik_mischel to mě vůbec nenapadlo že se by se mohlo sprchovat semnou 🙂 hned mi to ušetří další místa a první měsíc můžu koupat v umyvadle 🙂

jipe
16. kvě 2017

@linda164 my jsme ve sprcháči koupali asi od 3m, pod prtě jsem dala to lehátko do vaničky a bylo 🙂