Jak zabavujete své 7měsíční dítě?

stejnov
8. kvě 2015

Jak dlouho si vydrží hrát samo vaše cca 7 měsíční dítě? Popřípadě jak ho zabavujete? My zkoušíme různé varianty, ale nic moc nezabírá (hrací deka, hračky, lehátko,...). Vydrží většinou tak 10 min., pak začne být nevrlý a za chvíli řve. Také teď dost střídá nálady... Chvíli se směje, pak z ničeho nic začne hystericky ječet. Někdy ho naštve třeba jen to, když mu utřu u jídla pusu. Je toto normální chování u takto starého dítěte? Budu ráda za vaše názory a zkušenosti :o)

svetlus_pepca
8. kvě 2015

Nepřijde mi na tom vůbec nic nenormálního 😉 Přece nechceš, aby si takhle malé dítko hrálo samo třeba dvě hodiny. U toho našeho desetiměsíčního pišišvora je to taky různé. Někdy si hraje deset minut sám, jindy sotva jednu. Když už ho nic nebaví a já zrovna něco dělám a musím to opravdu dodělat, zabavím ho něčím "netradičním" - třeba mu dám plastovou lahev, plechovou dózu a vařečku (ať je veselo 😀), ... A neboj, taky má občas nálady jak na grafu - jednou nahoře, jednou dole. Je schopný se řehtat a během chvíle otočí a řve. Jedno jídlo sní naprosto v klidu, ještě se snaží jíst sám, u druhého se rozčiluje a jídlo lítá ze lžičky všude. Pravda, někdy je to fakt o nervy, ale postupě se obrňuju víc a víc 😀

stejnov
autor
8. kvě 2015

No právě, je to fakt o nervy... :/ Člověk už pak přemýšlí, jestli je vše v pořádku. Jasně, že nechci, aby vydržel 2 hodiny v klidu (i když... :D ), ale alespoň chvíli, právě když potřebuju něco udělat/dodělat. Zkusím mu příště šoupnout do ruky něco netradičního, to by mohlo zabrat!

alboo
8. kvě 2015

@stejnov opravdu nejsem zkušená matka, ale u nás asi následovně, 0-4měsíc naprostá pohoda, vystačila si sama i třeba 2hod v kuse (kolotoč, hračka zavěšená na postýlký, hrací deka a tak). Od 4měsíce to začalo být horší,vzteklá uřvaná, ale pořád chvíli vydžela na hrací dece, kde sem měnila hračky. Od 6.měsíce děs běs, deka vůbec, jen na břiše a nic jí neba, vydržela jen s piánkem, 7.měsíc se plazila po bytě a řvala třeba 2hod v kuse... ted 8.měsíc a kousek, je to o dost lepší, plazo-lez hračky má sice téměř stejný jako jako v 6.měsících, ale hraje si. Kostičky v kyblíku - dám je tam, ona je vysype a rozhází, postavám komíny z kelímků, piánko - má dvě, na jednou písničky a na druhým zvířata a nějaký přiblbý písničky, pustím jí to a pak si to pouští sama.Když už fakt nevím, dám jí něco novýho, třeba krabici něčeho, ona se v tom hrabe, nějaký nádobí z kuchyně, petku s trouchou vody a nebo já vezmu ven na deku a škube trávu, hrabe se hlíně kouká, co je kde , je sice jak prase, ale je spokojená 😎 opravdu jí budu vdečná až si sedne 😀

stejnov
autor
8. kvě 2015

My ještě nelezem, tak trochu doufám, že až začne, tak by se to mohlo zlepšit. Bude objevovat nová zákoutí bytu ;o) Teď když se překulí na břicho, tak chvíli vydrží a za chvíli se začne vztekat, že chce zpátky a to mu ještě taky nejde...

makina28
8. kvě 2015

Tak já se bála,že jenom moje dračice dračí 🙂 Tak moje dcera dělá pololez a poloplaz - pouze když chce - většinou je to tak že když chci já - nic, když nechci, tak se sápe samozřejmě např. na psí pelech, na moje boty...naučila se ječet- to není pláč,ale prostě řve vysokou fistulí - musím říct veřejně,že to ráda nemám. Pořád je špinavá, snažím se mít čisto,ale je to marné - již teď....abych jí zabavila (i když je neustále se mnou - buď na pěnovém puzzle nebo v ohrádce, jakmile na mě nevidí řev urputnej) dávám jí různé věci - které ji nezabijí z kuchyně apod. např. tu pet lahev, nebo silikonové formy, čisté ponožky, kus oškrábané mrkve-to je top - neustále to cpe do pusy a hobluje dásně a přitom se neumaže 🙂 když chytne záchvat, tak jí překumlím na záda a jakoby okusuju.....když řve stále dám ji na dudel Denti baby, nebo napít, nebo dlouhou křupku, zkrátka okamžitě změnit místnost, polohu - taky před ní poskakuju a zpívám - to je celkem ráda - ovšem tohle dělám když jsme samy 🙂 vůbec má ráda pozorování lidí kolem apod.....mám dost smůlu, protože přes den skoro nespí max. 40 min. dopol. a pak v kočáře 40 min., ale musí jet....no modlím se ať je větší a můžeme dělat více aktivit 🙂

ingridka91
8. kvě 2015

U nás vyhrálo jednoznačně vibrační lehátko od fisher price!!Prckovy se v něm strašné líbi 🙂 kouká v něm na pohádky,sleduje starší brachy jak zlobí mámu 🙂 beru si ho v tom do kuchyně...je spokojenej když na mě vidí 🙂 ale je jen do 9kg a my skoro 11kg takže se s ním bude muset pomaličku rozloučit,tak bude muset stačit jídelní zidlicka než začne lézt 😀 jinak lehátko mělo úspěch i u starších synů 🙂

stejnov
autor
9. kvě 2015

U nás je lehátko poslední dobou úplný propadák ☹ Dřív to šlo, abychom se třeba najedli, ale teď v něm nechce být skoro vůbec. Mrkev a křupka taky zabírá 🙂 Ale zase si říkám, jestli ho učit na to, že když se mu něco nelíbí, tak hned dostane něco "k jídlu"...

vercik83
9. kvě 2015

Jojo, s válením sudů a lezením se to zlepší. Moje byla furt pohodová ale je fakt, že na stejném místě víc jak půl hod ji nebavilo.

ingridka91
9. kvě 2015

Myslím,že takhle to nejspíš řeší každá mamina 🙂 Zacpat jim aspoň na chvily pusiny jídlem 🙂 nic se tím nezkazí,kluci si na to nezvykli a když si zabreci nemusím je tisit jidlem 😀
Z jedné stránky mužem být rádi,že si nevíme rady jak je zabavit,pac za chvilinku ti naši milacci budou umět zabavovat nás maminky 😀 Neříká se jen tak ,,Buď ráda,že ti ještě nechodí'' 😀 Já se u kluků taky pokaždé těšila až začnou lítat a až na to došlo,tak jsem kolikrát velice ráda vzpomínala jáký to bylo když se uměly sotva posadit 😀

zo_ja
14. kvě 2015

Nijak. První v tu dobu dávno lozilo kam chtělo, stálo a ocbházelo nábytek, takže si zařídilo, co potřebovalo, většinou chtělo být u toho, co jsem dělala já (vaření, věšení prádla, vycházky se psem), tak se toho účastnilo. Když na sebe převrací židli nebo skáče z postýlky, tak to řešit musíš, hračky ho nebraly vůbec nikdy, takže si spíš vylovilo nějaký věci tam, kde jsem byla já, třeba hrnce v kuchyni, knoflíky na troubě, kabely žaluzie, pračku atp. předměty denní potřeby, ke kterým se dokázalo dostat . 😀
Další už pohoda, baví je starší.

Je úplně normální, že malé děti neudrží dlouho pozornost.

sinsinet
24. črc 2015

Milé maminky,Já mám skoro 8měsíčního chlapečka,,naše aktivita už asi od šestého měsíce spočívá v neustálém hopsání,ikdyž malý umí lézt po čtyřech a sedí už sám od měsíce šestého/nikdy jsme ho nenutili do sedu/hopsáme po bytě hodiny a hodiny,zavěsí se mi za ruce v podpaždí a já chodím ohlá jak bábá,a říkám neustále hopi hop,hop,hop,což malého děsně rozesmívá,v sedě si hrát nechce,občas,když mu dám kousat nějakou hračku vydrží si s ní hrát tak 10min,max,jinak jsme ve stádiu,kdy objevil kouzlo stání a přidržování se čehokoli,aby mohl chodit,takže když nehopsáme hodiny a hodiny chodíme po bytě a objevujeme svět.Náš pediatr se divil,že už se postaví a udělá první dva kroky,,ale po té ,co se mu sám zvedl na kontrolní prohlídce musel uznat,že je tomu tak..hrací deky jsme vůbec neměli,hrací kolotoč ,ten ho nebavil,a spousty dalších pomůcek,jako chodítko,hopsadlo selhalo a nebylo využito.u nás je nejlepší,kameny ze zahrady,,tráva,a voda.a randál vytvořený jakýmkoliv způsobem 🙂 🙂 🙂