Jaké máte zkušenosti s radami babiček, matek, ...?

lenchita
1. bře 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s dobrými radami svých matek, babiček, přítelkyň...?Mě poslední dobou dostává do kolen moje maminka, která fascinovaně hledí na to, jak se mi daří kojit (v 6 týdnech dítěte mi to nepřipadá neobvyklé, ale ona mě nekojila vůbec). Nejdřív z toho byla na větvi, poněvadž mi předpovídala, že se mi kojení dařit nebude, teď má malá na obličeji vyrážku a já poslouchám neustálé narážky na to, že to je z kojení, že jsem chudák, co nebude moci nic jíst, aby se mu dítě neosypalo, nebo nemělo bolení bříška...čekám už jen na přímou výzvu: proboha přestaň kojit a dej jí něco pořádného umělého! 😀
dělají tohle všechny matky? 😉

raculka
3. bře 2007

Opravdu vděčné téma 😉
Dost často mám pocit,že dělám všechno špatně.Snažím se to ignorovat,ale nějak mi to nejde,hlavně v šestinedělí ty rady opravdu pozvednou psychiku zdeptané a nevyspalé maminy 😠 .
Prostě co se dělalo před 30 lety,bylo nejlepší,jak to děláme dneska my, tak to je všechno špatný 😠 . Myslím,že nejhorší to je asi při výchově a vaření,tam se ty názory opravdu liší.Máme se na co těšit 😅

siduska
4. bře 2007

je pravda, ze vsetko z ich generacii je naj...., my mlady nic neumyme a vse delame spatne, sme zavisli na nich a musime vse delat tak jako o ni pred letmi, lebo inak nase deti budu chori, nenapapane a bude o nich zle postarane.To je len ich nazor.Nektry rady si sice dobry, ale u nich je to tak kdyz rz ich poslechcnes musime rad.

jess
4. bře 2007

ahoj holky,tohle je další skvělé téma 😀 .Ten název sedí 😀

Predevším,ty co vás od kojení odrazují,nedejte se,je to to nejkrásnější,s miminkem vás to krásně spojí,je klidné,zdravé,má silnou imunitu,nemusíte vyvařovat flašky a chystat čaj,prostě mateřské mlíčko a maminka je to jediné co mimčo do asi půl roku potřebuje 😉 .

Je pravda,že po porodu prsa bolí jak se nalévají a taky první dny než se přivyknou na sání,ale nesnesitelná bolest to není.Já kojila 18měsíců a u druhého mi to snad taky vyjde(myslím tím,že snad se mi mlíčko v pohodě bude tvořit)

Jinak o radách matek a tchýních by se dali psát knihy 😀 .Já naštěstí neměla až takové problémy ani s jednou,mamka chápe,že je to mé dítě,tudíž je má věc,co beu jako pro mimi výhodné a spávné

A tchýně když měla blbé připomínky ,tak jsem ji přísným hlasem vysvětlila proč to dělám ,aby pochopila,že zrovna ona,s tím jak zacházela se svými syny,mi do toho má ze všech nejmíň co mluvit.Ale neřekla jsem to přímo,ale zas tak,že i blb by pochopil,kam mířím 😀

jess
4. bře 2007

Jinak,já jsem na ni až tak držkatá nebyla kdysi,ale povím vám,že když se stanete matkou,tak vás to fakt změní a v ten moment pro mě bylo nadevše hlavně zdraví a spokojenost mimča 😉

siduska
4. bře 2007

jo jo jess ma naprosto pravdu je karsne kdyz muzete kojit, ja jsem bohuzel nemala moznost dlhouho kojit, tak me to mrzi, kojila jsem asi 3 mesie.A keby jsem mahlka vratit cas tak bych se lepe stravovala a mozna bych jeste kojila.
Takze se vubec nemusite bat, neboli to a neposulouchajte tych ktory vas od toho odradzaju, je to krasne a jak pise jess hodne vas to spoji s mimiskom

jita2
4. bře 2007

Dnes mi babička řekla, ať malou více posazujeme, ať se cvičí, ať už si konečně sedne..tak jsem jí vysvětlila, že je to škodlivý na záda, když zbytečně dítě násilím posazuješ,a ona že to není možné....tak jsem jí tvrdila, že za jejich éry se to prostě ještě nevědělo, tolik se to nezkoumalo a že to říká i doktorka 😉 ,tak nevím, co si myslela 😒 😀

jess
4. bře 2007

To mě taky fascinuje,jak ty babiny ty děcka chcou v šesti měsících vláčet po zemi a nadšeně křičí,koukej,už dělá krůčky 😝 .

siduska
5. bře 2007

no to ja mam zase holky to naopak byli sme asi pred mesicem na slovensku u babaky to byylo malej asi okolo 8-9mesicou a babka se me zeplala, ze proc ju nedavam jeste do peronky 😨 , koukala jsem na ni jak na puk

ijetka
5. bře 2007

No holky abych nebyla zase moc přísná tak pár rad jsem i ocenila 😉 , ale víc jich bylo co mě rozčilovaly 😠

siduska
5. bře 2007

ijetka me take nejake rozciluji, ale ked oni si nedky ani nedaju vysvetlit, ze nasa generace je uz ina ako ich byla 😒 😠

jita2
7. bře 2007

ČLÁNEK: 😉
Jak tedy přesvědčit své blízké, aby děti nepřekrmovali?
- Zkusíme začít tam, kde budou určitě souhlasit -nejlepší jsou čerstvé potraviny, bez přídatných chemických látek.
- S upřímným nadšením vyprávíme o nových potravinách a receptech, které jsme vyzkoušeli. Nesnažíme se však za žádnou cenu poučovat, spíš přivezeme na ochutnání, co jsme se svým potomkem spolu připravili.
- K Vánocům babičce darujeme dobře vybranou zdravou kuchařskou knihu.
- Zkusíme se přesvědčivým tónem jednoduše zmínit o nových výzkumech v oblasti výživy, např. jak je důležitá vláknina pro správnou činnost střev (takový "lék" senioři obzvlášť ocení!), jak vitamin C ničí volné radikály v těle, jaké toxické (karcinogenní) látky vznikají při smažení, jak přemíra soli vede k vysokému krevnímu tlaku, že ne samo přeslazování, ale celkové přejídání často končí cukrovkou. Vysvětlujeme ne naráz, ale postupně a bez příkazů.
- Pozveme prarodiče na oběd a ukážeme, jak si naše dítě na zdravě připravených pokrmech pochutnává.
- Vezmeme babičku s sebou nakupovat do nějakého obchůdku se zdravou výživou, případně do vyhrazeného koutku v hypermarketu.
- Naznačíme, že zdraví dítěte se musí posuzovat podle toho, jak se směje, jak má chuť k pohybu, a ne podle počtu faldíků.

Budeme-li celou dobu vytrvale ukazovat přiměřenou míru nadšení, trpělivě vysvětlovat a čelit protiargumentům, není důvod k neúspěchu. Snad se nikdo neurazí, když vyslovím domněnku, že senioři také často rádi obíhají obchody a obhlížejí, co je kde nového, dobrého a levného. Z vlastní zkušenosti vím, že se stejným nadšením pak shánějí i doporučené zdravé potraviny ve speciálních obchodech nebo v regálech supermarketů. Zvláště sympatické jsou jim "staronové" potraviny jako amarant, jáhly, pohanka. A co by přece neudělali pro své milované vnouče. Nebude asi jednoduché přesvědčit starší generaci o přiměřenosti cen některých výrobků, zejména biopotravin, ale snad i dědečkové a babičky pochopí, že si víc pochutnají na pravých jahodách než na umělém aroma.

sisstin
7. bře 2007

no já jsem zase na nervy z rad mé "drahé" matky 🙄

ijetka
7. bře 2007

jito
Tý vogo kdes to vzala? Chytrý, ale ani to by u nás neklaplo 😅

sisstin
veř, že bude hůř 🙂

sisstin
7. bře 2007

ijetka: jsem jí říkala, že většina holek tady psalo, že dostaly těhotenskou knížku až ve 12tt, protože už je menší riziko potratu..a ona na mě zase, že je to blbost...a bla bla...a že jestli nebudu mít knížku, tak mi nevěří, že jsem u dr. byla..asi tak, jako kdyby mi bylo pět let 🙄 🙄 🙄 🙄

jita2
8. bře 2007

hi, jsem si přečetla moudra na jakýchsi stránkách o zdravé výživě 😀

verunnecka
8. bře 2007

to já jsem šílela když jsem byla ve 40tt,čekala jsem porod každým dnem,mamka nebyla doma byla u známých na výkend a to ste nezažily,každou chvíli mi volala jestli už nerodím,přitom jsem ji říkala že kdyby něco ozvu se,když jsem ji řekla že mi odtekla zátka hned mi volali její známé jak to měly s odtokem zátky ony,když byly před víc jak 15.ti rokama těhotné-prostě hrůza.

ijetka
8. bře 2007

sistin
já jsem ten případ o kterým jsi psala. Otěhotněla jsem v říjnu a knížku jsem dostala v prosinci, dr mi vysvětlila to co tobě 😀

Holky ty už asi jiný nebudou 🙂

verunnecka
8. bře 2007

já dostala prúkaz v 9tt,a taky byly reči takovýho tipu.

belis
8. bře 2007

Ahojky muzu taky prispet? Ja mimi teprv cekam v cervenci a docela jste me s temi tchynemi a matkami vydesily...tchyne bydli asi 3 minuty od nas a uz ted si pripadam jak pod drobnohledem, hlavne co se tyce manzelovi 5lete dcery z prvniho manzelstvi-nikdy ji sprave neobleknu, nerekne mi to primo, ale spusti na Anicku: "Ty nemas cepicku? (mela celenku) A kde mas rukavicky? (meli jsme je v kapse) nebo ji tuhle chtela navlikat jeste svetr, ze je strasna zima...kdyz jsme se Anci zeptala, tak mi rekla, ze ji zima neni a az dalsi den jsem se dozvedela, ze byla zima tchyni, protoze se blbe oblikla... 😖
Jinak moje mamka je skvela, i kdyz si myslim, ze rady urcite taky budou, ale alepson vic chape, ze to mimi bude moje a vychovam si ho podle sebe, alespon doufam, a tchyni to hold budu muset nejak setrne, ale jasne vysvetlit. Uz se na to chystam delsi dobu ohledne Anicky, nejak nas porad neberou jako dospele a rodice, i kdyz ja jsem nevlastni, ale to na tom nic nemeni, ze jo?
Jsem se nejak rozepsala... 🙂

belis
8. bře 2007

Jo a k tem pruzkam, ja jsem ho dostala az skoro ve 13tt. Se divim, ze s tim ma nektera matka takovy problem...preji hodne trpelivosti a pevne nervy

barunka81
1. črc 2008

ahoj, zkusim tuto diskuzy obnovit.
Ma tchyne m atyke rady. ja malou kojim nekdy po 2 hodinach. Ona rekla at ji kojim jen po 3h a 10 minut a jinak nechat vyrvat. no hruza. Jsem jhi rekla ze se ridim potrebami miminka!!!!Pak rekla at prikrmuji sunarem kdyz teda krmim casto.atd atd. jsem se ji ptala jak krmila casto ona a ona rekla no kazde 3 hodky tech jen 10 minut vic ne. No ale kojila jen do 3 mesice, prej meli mimca jinak hlad.Tak dokrmila. jsem ji rekla ze to je jasny, kdyz jim nedala nakojit dele......
a furt dokola. Bojim se nechat ji malu aby vozila, ze kdyby mala plakala aby mi ji privezla domu a netrapila placem ☹

minea
1. črc 2008

Barunko, na tu procházku jdi radši s nima 😀

cazadora
1. črc 2008

tak tohle téma ani nemusim komentovat jsem na mrtvici z obou(z mámy i tchýně) a ze všech jejich super správnejch rad 😠

kijonkova.k
1. črc 2008

Ahojky,to je dobré téma.Rady umí dávat každý,je jen na nás,jak s nima naložíme.Já jsem se dozvěděla,že můj manžílek papkal už v 6 týdnech jahody,a to rozmixované v sunaru.Prý,aby to mělo lepší chuť 😝 Tohle dát někdo mojí berušce,tak vraždím.Ale myslím,že si tcýně nedovolí,je to inteligentní ženská,tak sned bude hodná 🙂 🙂

kijonkova.k
1. črc 2008

Holky,a jaké budeme my za 20,30 let? 😀 😀 😀

janula2008
1. črc 2008

Ahoj holky, mohla bych o tomto tématu napsat román 😀 . Už teď mi do malé chce tychýně cpát zmrzlinu, šlehačku (na dudel, protože my jí nic nedopřejem), můj drahý už v půl letech jedl jelita, tak o co jde? A sunar se mu míchal s kravským mlíkem...občas mě vstávají vlasy na hlavě hrůzou 😠 .

atreides
1. črc 2008

když jsem toto téma objevila musela jsem se smát 😀 😀, zrovna řešíme přespřílišné rady mé tchýně, prostě když příjde na návštěvu pořád musí něco komentovat a radit (nejhorší je, že to myslí dobře)

janula2008
1. črc 2008

Atreides: u nas se to taky mysli dobre, tchyne je jinak skvela zenska, ale proste ty rozdily hlavne ve stravovani jsou sileny, nechat jim ji tyden na hlidani tak mam pak asi otesanka, prijde mi, ze co neni knedlo-zelo-vepro nebo svickova tak to neni jidlo. 😖

segricka
1. črc 2008

Táto téma bude asi aktuálna stále. Mňa privádzala do zúrivosti nielen mama a svokra, ale k tomu aj stará mama.

Milovala som mamine rady ohľadom kojenia -ako často, v akej polohe a pod. - veď to poznáte - podotýkam, že ona v živote nekojila.
Ale okrem spomínaných "dobre mienených" rád ma obšťastňoval aj hovadinami typu:" Nevynášaj vaničku po kúpaní, odnesieš malej spánok".
Preto odporúčam všetkým budúcim aj čerstvým maminám - treba ich hneď od začiatku držať poriadne nakrátko, lebo potom sa ich už nezbavíte.

schwarzovka
1. črc 2008

minule chtěla tetka dát malýmu čokoládu ze zmrzliny...už, už jí měl v pusince...no naštěstí jsem to spozorovala.... 😠 ....hodně se divila, co je na tom špatnýho a babča by mu už nejradši dala knedlíky 😀 nebo krupicovou kaši 🤐