Jaké používáte tampóny?

werik153
15. čer 2023

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá doporučení na nějakou značku tamponů, které nejsou finančně náročné, kupuji si OB proComfort, jenže cena 150,- za krabičku, kterou potřebují minimálně 3x kvůli silné MS je šílenost, k tomu všemu mám hrozně krátké cykly...takže to občas vyjde i 2x do měsíce.

malinkata
15. čer 2023

Ria

j.a.n.i
15. čer 2023

@werik153 A co zkusit prejit na neco opakovaně použitelného, treba kalíšek. I pri stridani dvou se ti zaplati do 3 mesicu.

mama_mila
15. čer 2023

Já používám tři velikosti během menstruace, podle toho, jaké to zrovna je silné. Mini mám ráda od značky jessa z dm a normal/super používám s aplikatorem Tampax, takhle mi to vyhovuje nejvíc.

werik153
autor
15. čer 2023

@j.a.n.i časem asi jo, zatím se ale na používání moc necítím.

me_druhe_ja
15. čer 2023

@werik153 já mám taky velmi silnou menstruaci a krátké cykly (klidně i po 21 dnech). V ČR jsem zkusila ty Jessa (DM) a v pohodě. Akorát na noc ty první 2-3 dny OB - ta úplně mega největší velikost (a stejně si dávám ještě vložku). Ale jinak přes den ta Jessa v pohodě. Na začátku ta největší velikost, ke konci normal.
Kalisek jsem kdysi zkoušela a tragédie, zlatý tampony. 🙂

maciceksta
15. čer 2023

Taky kupuju DM Jessa a ok, jiné nekupuju, první dny teda raději i v noci vstávám, protože taky mám extra silnou menstruaci.

zelenaesmolda
15. čer 2023

@werik153
Kalisek je ta nejlepsi vec co jsem si mohla poridit 🙂

zelenaesmolda
15. čer 2023

@me_druhe_ja
A jaky jsi mela?Ne kazdemu sedne kazdy kalisek.

me_druhe_ja
15. čer 2023

@zelenaesmolda už nevím, to je snad před 7-8 lety co jsem to zkoušela. Možná víc. To tenkrát teprve začínalo😀 věřím, že dneska už jsou zase lepší. 🙂 ale mě to stejně neláká, já jsem s tamponama spokojená, zdravotně mě nevadí, takže měnit stejně nechci. 🙂

majaveja
15. čer 2023

Jako základ používám kalisek, ale když přeci jen jedu někam, kde by to s ním bylo složitější, stridam tampony Ria a Kotex, podle toho, co je zrovna v akci 🙂. Ale už je jen málo mist, kde bych to s kaliskem nezvládla a mám z toho fakt dobrý pocit, kolik usetrim peněz i životního prostředí 🙂.

miryp
15. čer 2023

Po dětech jsem přešla na kalíšek a menstruační kalhotky a jsem mega spokojená.

martinka_33
15. čer 2023

Všem tampónovkám doporučuju menstruační houbu, kalíšek mi nesedl ale ta houba je super. Jinak jsem mela vzdy ráda tampony Kotex, naopak OB pro comfort mi často protékaly.

hanka_12345
15. čer 2023

@werik153 no pri tak silne MS bych ho taky asi volila

j.a.n.i
15. čer 2023

@martinka_33 dáš nějaké info k té houbě prosím, mě tampony nevyhovují, používala jsem kalíšek, ale poslední dobou mi začat protékat, tak pátrám, za co ho vyměnit. Případně jaký vybrat, asi ideálně široký a nízký.

zelenaesmolda
15. čer 2023

@j.a.n.i
co merula?

ele_nka
15. čer 2023

@werik153 doporučuji menstruační houbu. Vyjde cenově lépe a je mnohem pohodlnější než tampony.

zelenaesmolda
15. čer 2023

@ele_nka
no,zase tak cenove moc lepe nevyjde kdyz ma zivotnost par mesicu

ele_nka
15. čer 2023

@zelenaesmolda
@zelenaesmolda stojí stejně jako balení tamponů a to mi teda několik měsíců nevydrží. Pokud se o ni člověk stará dobře vydrží půl roku.

martinka_33
15. čer 2023

@zelenaesmolda houba stojí okolo 150ti korun a její životnost je 6 měsíců, mně tedy opravdu vždy tem půlrok vydrží.

martinka_33
15. čer 2023

@j.a.n.i mám na profilu o houbě článek z doby kdy jsem ji začala používat 😀 Používám značku KALU, mají na stránkách i dobrý návod na údržbu při které vydrží pak půl roku.

zelenaesmolda
15. čer 2023

@ele_nka
vsak pul roku je nekolik mesicu :D

ele_nka
15. čer 2023

@zelenaesmolda no a na tu dobu předpokládám nikdo s jedním balením tamponů nevydrží, takže vyjde levněji než ty tampony. 😉

j.a.n.i
15. čer 2023

@zelenaesmolda Ten vypadá dobře, asi vyzkouším.

zelenaesmolda
16. čer 2023

@ele_nka
vyjde levneji nez tampony,to urcite.

@j.a.n.i
Je super.Ja nemuzu mit klasicky kalisek protoze mam cipek nizko a pak mi leze ven a citim ho.O merule nevim.Zebrik se schova a je to 🙂

j.a.n.i
16. čer 2023

@zelenaesmolda Mám stejný problém a jako bonus mi netěsní.

hanka_12345
16. čer 2023

a antikoncepci uzivas? co nejaky to telisko kdy pak zena MS nema vubrec?

zelenaesmolda
16. čer 2023

@j.a.n.i
Tak zkus tu merulu.Ja o ni ani nevim a vubec neprotika.
Navic kdyz ti nesedne tak merulu prodas obratem.Na fb je skupina Kalisnice.Jak ma nekdo merulu na prodej tak je hnedka pryc 🙂

j.a.n.i
16. čer 2023

@zelenaesmolda Jojo, uz ji mam v kosiku 😁

j.a.n.i
16. čer 2023

@zelenaesmolda Akorát tedy prodavat pouzity by mi prislo divny... Jasně, je to silikon, jde to sterilizovat, ale stejně. To bych asi spis to petikilo obětovala.

zelenaesmolda
16. čer 2023

@j.a.n.i
Taky jsem ji kupovala z druhe ruky.Vsak to vyvaris,nic na tom neni.