Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

parvitas
3. dub 2011

@jitafol áno, knihy z trilógie Millennium určite stojí za prečítanie. je to trošku odlišné od filmu, ale len v detailoch, predsalen film nemôže byť až tak rozkecaný... 🙂

parvitas
3. dub 2011

a momentálne mám rozčítanú knihu Priechod od Justina Cronina

ellise
5. dub 2011

@parvitas ale podle mně je kniha dost odlišná od filmu, trojka je dost mimo, ne že by to filmu nějak ublížilo, je jisté že do filmu se tolik nevejde co do knihy

parvitas
13. dub 2011

@ellise videla som len prvý diel, ten severský, nie americký - lebo vraj ten je dosť odveci (ale čítala všetky knihy). tak preto sa vyjadrujem tak opatrne, že neviem, ako vyzerajú ostatné diely 🙂

jitafol
13. dub 2011

Tak už ji mám doma - trilogii. Leží na stole a dělá mi chutě pustit se do ní 😀 😀 😀 😀 , jenže momentálně je rozečteno něco jiného a nechci to míchat ☹
Holt budu muset rychle číst....jenže to se lehce povídá, když není čas 😠 😠 😠 😠

ellise
20. dub 2011

František Kožík - Největší z pierotů

petruska77
21. dub 2011

Baby, citali ste niektora Zaklinaca?
http://www.martinus.sk/?uItem=99692

Nie je to len take fantasy pre mladez? Mna celkom zaujali pozitivne recenzie na tuto knihu, ale nie som este uplne presvedcena,ci to aj kupit...

jitafol
10. kvě 2011

Dočetla jsem první knihu z trilogie Millénium - dost se mi to líbilo. Teď se chystám na druhý díl🙂

romcovaklarka
10. kvě 2011

@petruska77 Nevím, zda je to ještě aktuální 🙂 Já je četla, poprvé když vyšla první z nich jako novinka před nějakými 15 (? 😲 ) lety... zamilovala jsem se do toho... loni jsem si je přečetla znovu. Vřele doporučuju. Ale jako odpověď na tvoji otázku - ano, JE to fantasy pro mládež. Ale hezky napsaná, nechybí tam humor a celkově řečeno řekla bych, že když jsem to četla teď skoro ve třiceti znovu, našla jsem tam spoustu věcí, které jsem v patnácti neviděla / nepochopila / neocenila.

petruska77
2. čer 2011

@romcovaklarka uz ju mam doma 🙂 Ale bude musiet pockat do leta, lebo mam teraz viac knih, co chcem precitat...

@jitafol druhy diel sa mi pacil najviac 😵

A mimochodom, prave citam Piliere zeme... Este som len na zaciatku, tak neviem ohodnotit. ale cita sa to zatial dobre 🙂

romcovaklarka
2. čer 2011

@petruska77 Jo, Pilíře země jsou super, taky se mi moc líbily. Koukám, že máme podobný vkus, nechceš mi něco doporučit, co máš ještě oblíbeného? 🙂

helisek84
3. čer 2011

Zlodějka knih 🙂

petruska77
3. čer 2011

@romcovaklarka Ak mas rada fantasy, tak mne sa v poslednom case velmi pacila Vynimocna do Kristin Cashore, alebo trilogia Hry o zivot od Suzanne Collins...
Ale citam rozne zanre, naposledy ma zaujala napr. Kleopatrina dcera od Michelle Moran alebo Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť 🙂

petruska77
3. čer 2011

@helisek84 Zlodejku som citala este minuly rok, to bola nadherna kniha 😵

romcovaklarka
3. čer 2011

@petruska77 Prima, díky moc - určitě se po nich podívám 🙂

helisek84
3. čer 2011

@petruska77 máme stejný názor, dnes mě čeká posledních 20 stránek 😉 a začnu Ezopovy bajky 😅

slnieckokati
3. čer 2011

jej Vynimocna je super kniha, doslova som ju zltla a pred par dnami som si kupila Ohnivu, uz sa na nu velmi tesim. Teraz citam Zidovku od Andrei Coddingthon - kniha taka pohodova, ziadne narocne citanie, co mi teraz vyhovuje, lebo mam 4-mesacnu dcerku a nie vela casu an citanie

petruska77
4. čer 2011

@slnieckokati Aj ja uz mam kupenu Ohnivu a velmi sa na nu tesim... Vedela si, ze buduci rok ma vyjst tretie pokracovanie s nazvom "Bitterblue"? Ma sa odohravat tusim 6 rokov po Vynimocnej, som na to velmi zvedava 🙂

jitafol
16. zář 2011

Tak holky šup, už jste se dlouho nepochlubily co čtete. Potřebuji inspiraci 🙂

liz_lemon
16. zář 2011

Fulmaya od Doroty Nvotovej, je to perfektna kniha, velmi zaujimava, a vcera som docitala Homo asapiens od Rada Ondrejicka, to bolo trochu nudne, ale clovek sa co to dozvie z reklamnej branze, takze sa to dalo

petikd
17. zář 2011

@liz_lemon aj ja práve čítam Fulmayu 😉

liz_lemon
17. zář 2011

@petikd ako sa ti paci? mna nikdy krajiny ako India nezaujimali, ale v tejto knihe je to velmi zaujimavo opisane, uplne to vidim, ked to citam 🙂

petikd
17. zář 2011

@liz_lemon ja tiež,india vôbec,radšej dajme tomu amerika,taliansko,ale táto kniha fakt zaujala,aj sa zasmejem,Dorota nezaprie v sebe svojho otca 😉 a hned mám iný obraz o indii 😉

liz_lemon
17. zář 2011

@petikd presne, Dorota to perfektne podava, paci sa mi jej priamost, ako si neberie servitku, ked to cele opisuje

binki
18. zář 2011

Ráda bych z pracovních důvodů četla nějakou tu "ságu", co mi doporučíte? Dočetla jsem zajímavou knihu od Elif Shafak - The Bastard of Istanbul a teď jdu na Amin Maalouf - The first century after Beatrice (no, tak nějak, nejsem si jistá).

Kdybyste měly sestavit žebříček 5ti nej knih, co jste v životě četly, jaké byste vybraly?

petikd
18. zář 2011

@binki no ja na prvom mieste Marcus Zusak-Zlodejka kníh a na druhom mám veľa knižiek 😀

jitafol
19. zář 2011

musím zatoulat do knihovny, čtení mi začíná chybět 🙂

claudica
19. zář 2011

Ahojte, ja momentálne čítam "evitovky", páči sa mi štýl akým sú písané 🙂

jitafol
27. zář 2011

Tak jsem si půjčila Jana Krause ... Tak to vidím já.

ellise
27. zář 2011

Jo Nesbo - Nemesis