Jaký kuchyňský robot mám koupit? Jde mi o kvalitu

pet.s
20. led 2011

Tak konečně jsem se rozhodla, že si koupím kuchyňský robot. Potřebuji mixovat první příkrmy, mixovat bramborové kaše, strouhat zeleninu, občas umlet maso. Dost peču, takže i hnětač těsta by se mi hodil. Šlehač je pomalu denní potřeba. Jsme větší rodina. Máme dva puberťáci, co "žerou" za dva a miminko. Na ceně mi až tak tolik nezáleží.Chci kvalitu, co vydrží. Holky, poradíte jaké máte vy zkušenosti s kuchyňskými roboty? Doporučíte něco?

marienam
31. črc 2017

@evapple zkusím ti dát pár tipů, musíš si dát pozor, aby byly vejce čerstvá, taky je zkus před šleháním vyndat z lednice (pokud je tam máš), aby měla pokojovou teplotu (nebo je klidně před tím zkusit dát na chvíli do teplé vody), přidej trochu soli a cukru nebo zkus šlehat na menší rychlost. Snad ti něco z toho pomůže, dej když tak vědět 😉 byla by to škoda, mě třeba dělá TM sníh lépe, než jsem kdy dokázala já sama 😅

evapple
1. srp 2017

Vážně? Děkuju za tipy. V pátek chci dělat nějaká ovocný koláč, tak to hned zkusím. 😘

Jinak ještě: máš zkušenosti s výrobou másla v Thermomixu? Když vidím, že v obchodě stojí kostka másla 50 Kč, raději koupím margarín. Ale máslo je máslo... 😝

marienam
23. srp 2017

S tím máš pravdu... neustále mě překvapuje, kam až cenu másla chtějí dostat 😒
Já mám štěstí, bratr pracuje v Německu, tak mám kvalitní máslo za dobrou cenu "z dovozu" 😉😀 Jinak v Thermomixu jsem párkrát zkoušela, není to s ním nijak obtížné a zabere to jen chvilku 👍

letadlo13
11. lis 2017

Ráda bych obnovila diskusi o kuchyňských robotech.
Potřebuju nezničitelný a celokovový nezmar. Musí na hotovo umíchat těsto na chleba, marcipán, těsto na perník... prostě ty betonové tmely, takže příkon nejmíň 1000W. Taky ušlehat sníh, utřít krém. Potřebuju struhadlo na hrubo a jemno.

Nechci skladovat pitomosti jako je mlýnek na mák a odšťavňovače, citrusovače, nechci ani mixér ( i když ho mají v základní výbavě všechny, tak co nadělám), nic nemixuju.
Robot bude nonstop na lince, nemusí být lehký. Mísa kolem 5 litrů je základ.

Budu ho chudáka fakt ničit, než doma nakrájíme jenom zeleninu na polívku nebo brambory na halušky, je to doba.

Moje představa je, že do mísy nastrouhám třeba brambory na jemno a pak dosypu vajíčka a mouku a on mi zadělá těsto.

O ceně se nebavíme, chlapi mají plný barák brusek, svářeček, pil a nevím čeho a já mám nárok taky na pořádný spotřebič.

A nebo jestli máte někdo odkaz na foto vykuchaných motorů, jestli tam není nějaké plastové kolečko.

Díky.

letadlo13
11. lis 2017

A mlýnek na ořechy například

bayt
18. lis 2017

@letadlo13 Jedině Kitchenaid 🙂

apple_tree
18. lis 2017

Za me taky kitchenaid 🙂

bayt
18. lis 2017

@apple_tree A jakou barvu máš? Jaký máš doplňky? Já mám zatím struhadla, nějaké mísy navíc, mísu na zmrzku a válečky na těstoviny. Uvažovala jsem o mlýnku...

letadlo13
20. lis 2017

@bayt ten má celokovový motor? Neviděla jsem ho nikde naživo.

bayt
20. lis 2017

@letadlo13 Ano, ale nevím kde bys ho mohla vidět naživo. Jestli jsi z Prahy, tak je v hodně obchodech s domácími potřebami a elektronikou, ale ta cena je samozřejmě pořádně přepálená. Mrkni sem http://www.pottenpannen.cz/znacky/kitchenaid/

Jinak já v něm dělám i velmi tuhá těsta, třebas to na těstoviny ze semoliny atd. A pak klasika, šlehání, tření, strouhání, dělávám tu zmrzlinu a domácí těstoviny. Mletí mouky a ořechů jsem nevyužila a asi ani nevyužiji. Uvažuju o mlýnku na maso nebo spíš dalším strojku na těstoviny. Ty mě baví.

letadlo13
21. lis 2017

Díky

evapple
22. lis 2017

@bayt kolik to má, prosím, nástavců?

bayt
22. lis 2017

@evapple V základním vybavení je jedna mísa, hnětací hák, hnětací metla, šlehací metla.

Pak si přikupuješ doplňky - od sekáčku, odšťavňovače, struhadel, strojku na těstoviny, mísy na zmrzlinu až po různé mlýnky. Určitě to chce minimálně mísu navíc.

evapple
22. lis 2017

@bayt aha. Toho jsem se právě chtěla vyvarovat, proto mi známá mi doporučila ten Thermomix. Jasně, třeba sníh neušlehá perfektně, ale vzhledem k mojí malé kuchyni nemusím mít roztahaný příslušenství po šuplíkách. Jinak je KitchenAid velká stylovka ❤

bayt
22. lis 2017

@evapple Tak já to mám vše v jednom šuplíku, nevím jak funguje Thermomix, ale nějaké metly a stěrky a mísu asi má taky, nebo ne?

evapple
22. lis 2017

@bayt no, stěrku, šlehací metličku a pak nástavec na vaření v páře. Rozhodovala jsem se podle velikosti moji pidi kuchyňky. :D

bayt
22. lis 2017

@evapple A chceš mít tedy robota přímo na lince? U toho Kitchenaidu to ani jinak nejde, ale zase vypadá hezky. A ten Thermomix umí i těstoviny nebo mletí mouky?

evapple
22. lis 2017

@bayt jojo, těstoviny, melu v něm mandle, vyrábím si arašídové máslo a kokosové mléko. Taky musí stát na lince. Není ale tak hezký jako KitchenAid. Stojí přibližně stejně, já ho ale dostala....

bayt
22. lis 2017

@evapple Aha, tak to je dobré 🙂 Třeba nevím jak to je s mixováním u robota KA, asi tam je nějaký nástavec, ale já mám prostě mixér samostatný bokem. Což je další krám.

letadlo13
22. lis 2017

Po delším výzkumu jsem došla k tomu, že každý chválí přesně ten robot, co má doma 😉 Nechvalte něco, co jste za 30tisíc koupili a děláte v tom piškotové těsto na neděli.
Když jsem viděla kenvood, tak to do kuchyně nedám, a je to krám velký, ale nemám ani místo v šuplících, mám jeden na potraviny, jeden na hrnce a jeden na příbory, jinak jen spotřebiče, robot musí na linku. Jenže malé roboty nemají moc velký příkon, a asi bych to uvařila při prvním větším pečení. Kitchenaid nevypadá blbě, jen nevím proč půlka nástavců nelze mýt v myčce a kolik to má výkon motoru. S nějakým struhadlem si ale Kurník připlatíme 🙂 díky za tip, zrovna jsem se zamilovala

bayt
22. lis 2017

@letadlo13 U Kitchenaid jde mýt v myčce vše, logicky ne struhadla, stejně jako nože se tím prostě tupí, ani ty nepatří do myčky. Já tedy vše normálně do myčky dávám 🙂

Jinak před koupí jsem poctivě četla recenze. Ono to není jen o příkonu motoru, i když taky hodně o něm. Ale najdeš horší roboty a mixéry, přesto že mají vyšší příkon. Čím to je, nevím - může to být rotací hlavy, čepelemi atd.

letadlo13
22. lis 2017

@bayt jako vysavač, taky víc saje podle tvaru hlavice, ne sacího výkonu, těžko říct.
Máš struhadlo? Namele to opravdu na jemno třeba syrové brambory? A nebo ořechy, chybí mi tam jemné struhadlo.

letadlo13
22. lis 2017

@apple_tree prosím, co máš za nádstavce? Já bych, kromě základních metel, potřebovala hlavně nějaké jemné struhadlo, struhadla mi nadrtily většinou i ty ořechy. Jak hrubé je to nejjemnější steuhadlo, a teda nevím...
@evapple a jak děláš kokosové mléko?

apple_tree
22. lis 2017

@letadlo13 My mame jen ty zakladni a pak na testoviny. Nastavce myju rucne, do mycky davam jen tu misu.

bayt
22. lis 2017

@letadlo13 Oni mají ke koupi nástavec - mlýnek na ořechy a mouku. Prý je luxusní, ale já bych to nevyužila. Když potřebuju sem tam udělat třeba ořechové máslo nebo mléko, tak na to používám ten stojací mixér (taky KA). Ten jsem chtěla tak jako tak - kvůli smoothies, ledu atd.

Jinak ale mám tu sadu struhadel a mele to fakt jemně, podle toho jaký zvolíš. Jsem s tím moc spokojená, používám na bramboráky, bramborové těsto a potom na mrkvový dort.

letadlo13
22. lis 2017

Ten thermomix teda určitě ne, když se spojí můj odpor k dealerům a přeplaceným multilevlům, tak by to stačilo..... ale vrchol všeho není jen cena, ale ten design, ten by mě fakt zabil

letadlo13
22. lis 2017

@bayt má to víc verzí, ty máš ty struhadla co vypadají jako kotouč nebo jako kelímek?

letadlo13
22. lis 2017

Aha, ty jsem nenašla na stránkách kitchenaidu, mají akci, že pokud si koupím nadstavce rovnou s tělem, tak jsou za hubičku, ale mají jiné. Dík, moc jsi mi pomohla. A máš ten menší nebo velký robot, cenový rozdíl nelze opomenout, že 🙂 😀