Jaký máte názor na jméno Adolf?

alicam
16. říj 2016

Ahoj,
aký máte názor na meno Adolf? Dali by ste ho synovi? Mne sa páči, k příjmení aj významovo, ale mám strach z reakcií okolia, každý si ho hneď spojí s Hitlerom. Hlavne babky na dedine a tie naše katolícky založené.. Muž ale nechce o inom počuť. Jeho rodičia už vedia že je také meno v hre, nadšení z toho ale nie sú, vyberajú iné a myslia si že aj tak zmeníme názor, teda hlavne on, ja ešte 100% rozhodnutá nie som ani pre, ani proti. Naši sa ešte nepýtali, nechávajú to na nás ale myslím že keď im to povieme asi ma vydedia..
Prípadne máte nejaké iné tipy na chl. meno? Dievča by bolo Valerie a doma máme Veroniku. Priezvisko je Mucha.. (len nie Alfonz prosím)
Ďakujem za odpovede,
Alí. 🙂

kokina90
16. říj 2016

Ja bych to teda nedala ani omylem, byl by chudak:( nechcu byt zla, pisu jen nazor. My budem mit Viktora.

kacca11
16. říj 2016

Taky bych nedala. To, ze se nevyhnete narazkam vy neni problem, ale to dite to ponese cely zivot.

kokina90
16. říj 2016

Presne tak.....jinak Mucha, no tak k tomu bych dala nejake obycejně, neobycejné jmeno..s klucicima je to ale tezke..me by se treba libilo Daniel

astyna
16. říj 2016

a co Jan? My máme taky Honzíka 🙂

kattyd
16. říj 2016

Adolfa bych asi nedala, ale podobne znejici a zajimave mi prijde Rudolf, nebo Eduard, Albert...

hani007
16. říj 2016

A co Adam? Pochybuji, že byste na Adolfa mluvili celým jménem a Adamovi můžete taky říkat Ádo. A je to alespoň o dost, jak to říct.. korektnější 😉

aronek
16. říj 2016

Toto jméno bohužel vyvolává negativní reakce, dala bych ho pouze v případě rodového jména - byl to před tím, otec, děd,.... Jinak bych zkusila jiné. Mně se třeba líbí ten Rudolf 😉 Většina jména je tam stejná a u mně to ještě evokuje dědu, který se tak jmenoval a byl úžasný 😵

chocolady
16. říj 2016

Co treba Alfred nebo Tadeas? 🙂

multimatka
16. říj 2016

Nedala bych ani omylem...Je to stigmatizované jméno a ten Hitler prostě naskočí každému. Dejte Adama, bude to taky Ada a nevyvolá žádné kontroverze.

prostenika85
16. říj 2016

Každý druhý chce netradiční jméno pro dítě, tak už je Bastianů a spol až, až. Adolf by byl ale opravdu originál! Jména si s nikým nespojuji, Adolf se mi dokonce i líbí 🙂 U nás byl ve hře Alfréd, Leopold a Teodor, samá zastaralá nepopulární jména 😀 Nakonec jsme zvolili krátké, jednoduché jméno, ale jen kvůli složitému příjmení. Konec konců, každé jméno jde pohanit a každé lze vyslovit s láskou 😉

jamamutka
16. říj 2016

Alfréd Mucha zní úžasně 🙂

monikadejna
17. říj 2016

To jmeno ma tak silnou negativni konotaci, ze uz je takrka nepouzitelne... ja bych ho rozhodne nedala nechtela bych, aby moje dite muselo porad dokola vysvetlovat, ze rodice nebyli nackove/nevzdelanci/ignoranti/vyznavaci cerneho humoru.

mandala
17. říj 2016

Taky bych nedala... Adam se mě teda zase silně nehodí k příjmení, Alfréd Mucha už zní lépe, mě osobně by se líbilo třeba Tobiáš Mucha 🙂

plachetnicka
17. říj 2016

Já osobně bych jméno Adolf nedala nikdy. Známí mají Adolfa a okolí to řeší hodně, i když to není jejich věc...My máme k Veronice Martina a líbí se mi ještě Richard.

babanci
17. říj 2016

Ne, to mu nedělejte. Je to jméno s obrovským stigmatem. Hitler... to se okamžitě každému vybaví. Snad najdeme nějaké jiné zajímavé jméno. Mě osobně by se moc líbil Theodor Mucha.

anatanka
17. říj 2016

@alicam To bych opravdu neudelala. To jmeno je zkratka uz symbol a alespoň pro další generaci ještě zustane....

astyna
17. říj 2016

On to chudák už schytá i za to příjmení...a ještě mu přídávat "originální" křestní jméno, to není dobrá volba. Spíš nějaký neutrál...

sara84
17. říj 2016

Pomsta pro dite...zit s takovym jmenem. Prosim nedelejte mu to! To by musel byt mega silna osobnost aby to ustal s humorem...Je tolim krasnych neotrelych jmen bez negativni asociace...

portinari
17. říj 2016

Zakladatelce doporučuji shlédnutí tohoto filmu: ttp://www.csfd.cz/film/316992-jmeno/prehled/
🙂

alicam
autor
17. říj 2016

@portinari Film Jméno som videla a nepáčil sa mi. Ani som si z neho nič moc nezobrala, nemám rada ten francúzsky humor, ako všetko zveličujú a kričia na seba pri každej kravine.
@astyna Jak myslíte že to schytá aj za príjmení? Muž má ešte 3 súrodencov a ani od jedného som nepočula že by sa im v detstve smiali.. ale možno je to inde inak..

Sú aj iné pekné mená, len problém je že čo sa mi páči sa mi zase zvukovo nehodí k priezvisku, napr. ten Viktor alebo Adam, alebo sú dosť rozšírené a také moc dávať nechcem.. a keď náhodou vhodné nájdem, nepáči sa zase mužovi - rozmýšľala som nad Augustínom, Antonínom. Alebo som to meno niekedy použila v príbehu čo píšem a mám strach aby dítko nedopadlo ako tá postava :D napr. Leopold. Albert je pekné, ale aj obchod sa tak volá a Alfréd - "Alf"..
Je to s nami ťažké, hlavne s mužom keď si niečo vezme do hlavy.. a chce ho dať aj naschvál, aby ľuďom dokázal že predsudky sú nanič a meno nehovorí nič o osobe, že može byť aj "dobrý" Adolf. Len sa bojím o to dítko potom, počúvať od všetkých naokolo prečo sa volá ako sa volá, aj keď vačšina už to bude mať vysvetlené od nás.. no uvidíme..

astyna
17. říj 2016

@alicam

Spolužák se jmenovat Papoušek a další byl Brabčák..děti jsou zlé, bohužel...

evaevaa
18. říj 2016

Nedělejte mu to. Určite to s sebou přinese reakce, ktere mu budou vadit. Předsudky jsou sice nanic, to ano, ale snad všichni lidé je mají a v takovém světe bude Adolf žit a schytavat je. Už ted mas z toho přece divný pocit

babanci
18. říj 2016

@alicam A tak mě napadlo neobvyklé jméno a zdá se mi moc hezké - Bartoloměj.

chocolady
18. říj 2016

Nebo treba Maxmilian 🙂