Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jakým způsobem vybírat peníze tzv. do střevíčku nebo kolíbky?

ajja87
14. bře 2018

Ahoj holky, za pár dní mám jít na svatbu za svědka a mám se zapojit do zábavy svatebčanů... chtěla bych se zeptat nemáte někdo tip, jakým způsobem vybírat peníze tzv.do střevíčku nebo kolíbky,jak se někde říká?! já znám pouze vybírání formou tomboly,ale kdyby jste některá měla nějaký jiny nápad nebo zkušenost na něco jiného a třeba i zajímavého,byla bych ráda.

1lenuska1
14. bře 2018

A nevesta se zenichem toto chteji? Ja jsem mela jako nevesta prani - hlavne zadne vybirani penez od svatebcanu. Ale vyrabeli jsme svatebni noviny a ty se tedy za symbolicky peniz prodavaly... tak jestli neco takoveho. Jinak klasika - kupuji se klice na vysvobozeni zenicha (koule na noze nebo pouta), nebo se kupuje pilnik - od pilniku na nehty po pilu - na prerezani treba retezu od te koule, pak ten strevic se drazi... jinak her na zabavu svatebcanu je spousta a "zadarmo" 😉

bassetlady
14. bře 2018

Vzhledem k tomu, že většina svatebčanů už dá peníze formou daru, tak tohle další odrbávání je pěknà sprostota. Jinak se spíš podívej na www.beremese.cz tam se v tom některé nevěsty přímo vyživají tak Ti poradí.

bayt
15. bře 2018

@ajja87 Hm tohle bych vubec nedelala, pripada mi to nevhodne-kdyz jdeme na svatbu, davama za sebe dar cca 3 tis. a prijde mi to docela dostatecne. Na jedne svatbe to delali a citila jsem se trapne nedat, ale zaroven jsem mela dojem, ze juz sem dala vic nez dost. Zabava? To sotva.

summer2012
15. bře 2018

Otázka je, co má být účel, jestli zábava nebo vybírat peníze...jak už tu bylo řečeno, tak vybírání peněz mi přijde spíš trapné než zábavné, ale každý to vnímá jinak .... tipy na různé hry jsem taky čerpala na beremese.cz (už si je neoamatuju, je to dávno) a určitě tam budou i na to vybírání...jinak ještě se může dražit podvazek a jeho případné sundání zuby, ale pro mě jako pro nevěstu nepředstavitelné a ponižující...

maretavan
15. bře 2018

Je pravda že na naší svatbě někdo (ne na naše přání a ani to nebyl náš svědek) předvedl jakési zmatené vystoupení a na jeho konci začali vybírat peníze od svatebčanů

maretavan
15. bře 2018

A bylo to docela trapné protože za mnou pak chodili lidi, že už nám peníze dali do obálky a víc už nemají...no hrůza, vím, že to dotyčný myslel dobře,ale....

swetlusska
15. bře 2018

Nechte tam nějakou vtipnou kasičku na viditelném místě, kdo bude chtít, tak tam něco vhodí, hlavně neobcházet lidi a nechtít po nich peníze!!:o)

g_m
15. bře 2018

@ajja87 Kámoška měla na svatbě super věc bez vybírání peněz - na papír se mělo zapsat 12 párů (nebo klidně jen osob, to je jedno) a pak se losovalo na jeden měsíc v roce si jeden z párů vylosoval nějaký úkol, který se svatebčany podnikne nebo jim něco udělá. Např. když si někdo vylosoval leden, tak měl svatebčany vzít na lyže (pokud nelyžujou, tak třeba je pozvat domů na večeři), my jsme si vylosovali duben a máme jet na cyklovýlet 🙂 Bylo tam ještě kino, wellness, sekání zahrady 😀 , uvaření nedělního oběda, pohlídání dítěte apod. Ve fantazii se meze nekladou a dost se to dá přizpůsobit novomanželům.

journals
15. bře 2018

Vybirani penez jakymkoliv zpusobem je trapne. Ja bych se jako nevesta hanbou propadla. Vsechny jsem dopredu varovala, aby nic takoveho neplanovali, bylo by mi opravdu trapne

jancabr
15. bře 2018

jako nevěsta jsem předem řekla své svědkyni, kamarádům a rodině, že zábavu ano, ale bez vybírání peněz. Jako překvapení jsme dostali svatební noviny a tam se teda pár korun ještě vybralo. Jinak se hrál Svatební kočár, již výše zmíněný rok s novomanželi, a dvě tématické hry - slepá mapa (zeměpis) a ochutnávka piv se zavázanýma očima. Jo a společně jsme s manželem přebalovali živé miminko

ivetttaa
15. bře 2018

Na svatbách se jako "vybírání" peněz dělá dražení podvazku nevěsty, poté co ho ženich sundá. Ale vyloženě vybírání peněz už se většinou nedělá. To se dělalo v dobách, kdy se nedávaly finanční dary ale věcné dary. Já loni sestře dělala zábavu tombolu, Asi cca 30věcí jsem nakoupila, vtipně pojmenovala a lístek do tomboly stál 10Kč. U toho se hosté bavili. Ale jde taky o složení lidí, někoho by to nemuselo bavit. Jinak sem jako zábavu ještě dělala Slavné pohádkové dvojice (na lístečky napsat jména pohádkových postav (dvojic), do ruličky zabalit a dát třeba do klobouku, potom si vybrat několik lidí (stejný počet dam a pánů), ty si losují a hledají se podle slavné hlášky jejich protějšku, a pak se tancuje na slavné pohádkové písničky. Taky je možnost balónkový tanec. té zábavy je hodně, ale opravdu hodně záleží na hostech, pokud jsou pro každou srandu nebo "suchaři".

ivetttaa
15. bře 2018

Ještě jsem jim udělala vzkaz v láhvi. Měla jsem 7 stejných menších skleniček od vína, na skleničky napsala čísla: 1, 5, 10, 20, 25, 30, 50 - kolik let od svatby. vedle jsem dala papírky a propisky a svatební hosté jim psali vzkazy a házeli do lahví podle toho na kolikáté výročí si to mají přečíst. Na konci svatby jsem jim skleničky zadělala, zalepila a předala.

babanci
15. bře 2018

Dřív se to dělalo, ale myslela jsem, že už se to dneska nedělá. Já bych teda nechtěla, aby se vybíralo. Dcera byla nedávno kamarádce na svatbě a říkala mi, že každý svatebčan dostal malou lahvičku domácího likéru s fotkami svatebčanů a jejich jmény namísto výslužky. To se mi líbilo.

ajja87
autor
15. bře 2018

No ono u nás je to jaksi ještě zvykem,i když se dávají peníze svatebním darem. ženich s nevěstou o tom vědí,jen nechtějí právě takové to stahování podvazku atd.,aby se nevěsta nemusela cítit jako levná děva...

misulinka85
16. bře 2018

Na naší svatbě jsme měli jen tikety sportky a kdo chtěl mohl nám vyškrtat čísla a za každý sloupec hodit 20 kč do kasičky...byla to pro svatebčany zábava a nikdo se nad tím nepohoršoval...s manželem jsme sice skoro nic nevyhráli, ale všechny pak zajímalo jak to dopadlo 😀

hojda
16. bře 2018

Já tohle zažila jen na jedné svatbě, jinak ne a docela mě to překvapilo. Spíš se dělá, že ženich musí vyplatit unesenou nevěstu🙂.