• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je pověra, že děti nemají chodit na hřbitov. Věříte jí?

21. ledna 2016 
Jediná pověra,která měla(podotýkám to měla) hodně do sebe,byla "svatba v máji,do roka máry".
Ale bylo to dané tím,že když se dva brali v květnu,tak to buď rychle museli,nebo hned po svadbě počali a rodilo se v tu dobu v nejnevhodnější měsíce,kdy se kolikrát nedostala porodní bába k rodičce včas kvůli počasí a odneslato rodička nebo dítě.Dneska už se to tak nebere.Ale pokud pověry nejsou nijak podložené,jako ta o hřbitovu,stříhání do roka dítěte a jiné blbiny,nevěřím na to.
20. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cazadora - a ještě taky nechápu, že tomu dneska ještě někdo věří :grinning: :grinning: :grinning:
20. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já chodím na hřbitov pořád, i když jsem byla těhotná tak jsme byli na pohřbu, apak tam chodíme zapalovat svíčenky.. jo a znám skolky které sjou blízko velkého hřbitova a deti tam chodí na normální dopolední vycházku :sweat_smile:
20. čer 2009 ve 13:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dvojka - no to jsi mě docela uklidnila :angry: :sunglasses: , ale né jsou to prostě blbosti. I když by mě docela zajímalo, proč to ti lidé vymýšleli. Třeba ta o té svatbě v máji, mi zní docela logicky. Ale je to určitě hudba dávné minulosti, jak píše jabjunka. :wink:
20. čer 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajmon-to jsem nechtěla Tě vyděsit,já sama tomu nevěřím,právě hřbitov u mne znamená místo s pozizivní energiíí
20. čer 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám na to svou teorii: lidi narozdíl od zvířat mají představivost a fantasii, takže odjakživa máme rádi pohádky, vědomí, že je něco nad námi, vyšší moc, rádi se bojme a strašíme. Unést fakt, že jsme tu jen my sami s následky našeho počíná,obklopeni přírodou a jejím obyčejným koloběhem života a nikdo nad námi nebdí a neurčuje osud, je pro drtivou většinu lidstva naprosto nesnesitelná představa. Proto existují náboženství, báchorky, pověry, mýty...
20. čer 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
samozřejmě,že můžete :slight_smile:
21. lis 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky chodíme na hřbitov a to každý rok na ŠTĚDRÝ DEN... je to tak krásný...pak jdeme domů a to už je tma a rozsvícené stromečky,uděláme si večeři........
21. lis 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já tedy sama za sebe věřím na tuhle pověru...jsem hodně pověrčivá..kdysi mi tchýně řekla, že se to nemá...držela jsem se toho...a jednalo se nebo jedná se o děti do 1roku...pak už můžou....
21. lis 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim,kdyz memu synkovi bylo 6 mesicu sla jsem s nim na hrbitov v kocarku a mwla sem takovy divny pocit...nedavno sem se dovedela ze se s kocarkama na hrbitov chodit nemá a jelikož sem hrozne poverciva hned sem se rozbrečela a ted se bojim ze se mi něco stane nevi někdo jak se mam uklidnit? :unamused:
26. říj 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tohle jsem nikdy neslyšela, ale jestli je tohle pravda, tak jsem celkem v háji. Máme průchozí hřbitov a já si s kočárkem právě přes hřbitov zkracovala cestu prakticky denně :sweat_smile:
26. říj 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pismenka Ahoj sice pověram nevěřim,ale radši jsem z klukem do roka na hřbitov nesla. asi sem to nechtěla pokoušet.
27. říj 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pismenka ja som nikdy neverila na povery.... s tým si starosti nerob...sú to len reči....
27. říj 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy303 taky jsem to slyšela....těhotné, děti do 1roku a i lide když nejsou v manželství....

Manžel - tehdy ještě přítel me z toho vyvedl :slight_smile: chodili jsme tak jako partneři a i s malýma holkama jsme tam šli...

Bůh nemá důvod, proč by se nemohlo? Spis si myslím, ze je to pověra hlavně z dřívějších dob, to same ze se nesmí brát v květnu.....(ženy otehotnely hned po svatební noci a miminko se rodilo leden únor,kdy byly největší mrazy a tudíž velká šance na nemoci)

Neboj se, to, ze jsi šla na hřbitov vzpomínat na zemřelé, za to te Bůh nepotrestal.....proč by to melo komukoliv ublížit? ;)

Drz se a bud v klidu. :wink:
27. říj 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja teda byla na hrbitove jako tehotna a terinka je v poradku... o tehle povere ale neslysim poprve...
21. led 2016 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek