Jméno pro chlapečka. Co vy na to?

horalka10
4. bře 2020

Ahoj holky,
mám prosbu nějak se nemůžeme s přítelem domluvit na jméně. Mě se moc líbí jméno Oliver, ale pritel je proti moc by chtěl Tadeáše. Nějak mi to nejde k jeho příjmení Švec. Co vy na to? Po případě budu moc ráda za jakékoliv rady a jiné jména co by se hodili. Moc děkuji.

swan42
6. bře 2020

@krtcice ja to nahlasila v porodnici a otec ditete nic nepodepisoval... Navic jsem nahlasila jen holku a kluka sem rekla ze proste nevim a ze to vyresime po porodu, pokud to bude kluk.
Nebo mu taky muze "vyhrozovat" ze teda jmeno urci soud, kdyz se nedokazou dohodnout.
Jo a aby to koncilo na š je fakt pitomy a nejde o to, ze on se tak bude predstavovat, ale vsichni ostatni... Je spousta situaci, kdy nekdo jinej proste musi precist jmeno a prijmeni. Ruzny predstaveni, vyhlašování a co ja vim...

krtcice
6. bře 2020

@swan42 aha tak je to všude jinak, my museli pokaždé podepsat oba, jinak nevydají rodný list. Tak se omlouvám za mylné info. Ale je možné, že zrovna u zakladatelky to jejich matrika a porodnice vyžadovat budou 🤷‍♀️ a souhlasím s tebou že pokud se nedomluví, jméno určí soud.
Jinak konečný písmeno si myslím, že se řeší až dnes, dříve to nikdo neřešil... jen namátkou, můj praděda z otcivy strany Hubert T., děda z máminý Vladislav V., i v showbyznysu, namátkou mě v rychlosti napadá herec Petr Rychlý, redaktor Novy Filip Pultar, hokejista Martin Nečas... Třeba u mě by tohle roli nehrálo (u prvního dítěte jsme měli u kluka napsáno Adam, příjmení M... po partnerovi), ale samozřejmě respektuji že každý to má jinak. Ve finále se stejně musí dohodnout zakladatelka se svým mužem.

colik
8. bře 2020

Oliver je jmeno ktoré sa mi z chlapčenských líbí nejvíce.Ak by som mala kluka,100 % by to bol Oliver.Za ním u mne vede Mates.Holka Sabina,nebo Laura.

zelenaesmolda
18. dub 2020

@horalka10 pokud je to pritel tak dej diteti svoje prijmeni