Jméno pro holčičku
Ahoj všem, kdo se budete mít chuť zapojit a poradit 🤗😘
Mám pár dní do porod u a hrozně váháme se jmenem pro holčičku 😎😑
Pohlaví nevíme a bude to pro nas překvapeni 💚.
Jen zbývá dopsat jméno pro holčičku na papir,který se sebou povezu do porodnice.
Tak a teď, kdo me nakonec 😂🤗
Isabela nebo Nikoleta?
Příjmení Grubnerová. Tak chci aby se to co nejvíc hodilo a nebylo moc tvrdé.
Děkuji a přeji hezký MDŽ
Stručné shrnutí
- Isabela a Nikoleta byly v diskusi hlavními kandidátskými jmény pro holčičku a většina komentářů uváděla, že k příjmení Grubnerová se častěji hodí Isabela.
- Nikoleta byla v diskuzi popsána jako variabilnější jméno s více zdrobnělinami, například Niky, Nika, Nikča, Nikol nebo Niki.
- Podle jednoho příspěvku v diskuzi je v ČR jméno Nikoleta evidováno přibližně 196×.
Nejčastější otázky
Q: Jaké zdrobněliny se v praxi používají u jmen Isabela a Nikoleta?
A: U jména Isabela byly v diskuzi uváděny zdrobněliny a varianty Izabelka, Iso, Isinko, Izy, Bela, Beluška, Izinka; u jména Nikoleta byly zmíněny Niky, Nika, Nikča, Nikol a Niki.
Q: Které z těchto jmen lépe zní s příjmením Grubnerová?
A: V diskuzi převládal názor, že jméno Isabela lépe ladí s příjmením Grubnerová a zní měkčeji než Nikoleta.
Q: Hrozí při zápisu jména Nikoleta na matrice potřeba znaleckého posudku?
A: V diskuzi byl vznesen dotaz, zda jméno Nikoleta existuje v matrice a zda nebude potřeba znalecký posudek; diskuze neobsahovala definitivní odpověď, proto se doporučuje ověřit to přímo na místní matrice.
Q: Lze se rozhodnout o jménu až po porodu?
A: Ano, v diskuzi je konkrétní zkušenost, že manžel vyplnil jméno až na sále po porodu, takže volbu jména lze odložit do chvíle po narození.
Q: Jaké jiné jména a alternativy byla v diskuzi navržena?
A: Jako alternativy nebo návrhy v diskuzi padala jména Kateřina, David, Jan, Anna, Claudie, Laura, Šarlota, Belinda, Nikol/Nikol, Adriana, Lenka, Šárka, Klára/Klárka, Lea, Linda, Leontýnka, Lucie, Lada, Lara a Louisa.
Q: Jsou Isabela a Nikoleta vnímány jako „česká“ nebo „exotická“ jména?
A: V diskuzi byl uveden názor, že rozdíl mezi „českým“ a „exotickým“ jménem je otázkou používání v ČR, a že i tradiční jména jako Anna nebo Josef mají cizí původ, přesto jsou běžně užívaná.
Závěry z diskuze
Shoda
- Isabela se v diskuzi obecně považuje za vhodnější a měkčí volbu k příjmení Grubnerová.
- Nikoleta je vnímána jako variabilnější jméno s více možnostmi oslovení (Niky, Nika, Nikča, Nikol, Niki).
Sporné názory
- Někteří diskutující považují obě jména za v češtině „tvrdá“, jiní považují Isabelu za měkčí a preferují moderní či cizokrajnější varianty místo tradičních českých jmen.
Otevřené otázky
- Potřebuje jméno Nikoleta pro zápis do matriky v některých případech znalecký posudek?
- Které zdrobněliny se skutečně ujmou v konkrétní rodině a okolí?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
znalecký posudek, zápis jména na matrice, zdrobněliny jmen
Místa a osoby
ČR, Anglie, Grubnerová
Volila bych Isabelu, k příjmení mi přijde mněkčí... Isabela grubnerová... a zdrobnělé oslovení např. Izabelka, izi, izinka, bela, beluška... 🙂
Holky všem Vám děkuji. Chápu, že co člověk, to názor.
I U nas zase nebodují vůbec jmena typu Katka, Tereza a podobně....rada si vybírám jmeno, pod kterým si hned nevybavim ,,tam tu a tam toho,, 😂🤗. A to je někdy dost těžké. Ano, Nikoleta existuje a je jich u nas v ČR celkem asi 196.
Isabela jedině se S neboť Z mi bije do očí.
Vždy se mi toto jméno líbilo, ale jak říkáte v poslední době se kolem nás nějak začalo víc objevovat.
Každopádně stejně vím, že až vybereme jakékoliv jmeno...budeme si později říkat, že k ní prostě patří 😍💚.
Jako to máme i u syna. 🤗☺
Vždy se najde někdo kdo jmeno ocení, ale i ten kdo bude ohrnovat nos 😑👍.
Ale jak říkám, též mi přijde spoustu jmen nehezkych a nepouzila bych je a někomu přijdou super.
Jinak nevadí mi psát veřejné. Nemám s tim problém 👍☺ a pokud bych neuvedla příjmení, bude se o dost hur jmeno vybírat 👍☺
@adrianytes Jéééé, vidíš, já teď bojuju taky o jméno dcery. Já už mám asi 15 let vybraný jméno Laura, jenže manželovi se nelíbí. A docela těžko se mi od ní chce ustoupit. Chci jméno na L - jaké si myslíte, že by šlo k příjmení Schimmelová. Všichni mi navrhovali ještě Leu nebo Lindu, ale prostě u mě Laura vede a to i z důvodu, že toto jméno má i hezký význam 🙂
@zajusenka Leontýnka mě nepřijde jako skvělé jméno pro dospělačku, Lenku manžel nechce a Lucinku taky nechceme, když jsem to já 🙂
@adrianytes Šarlota je taky krásný jméno 🙂

Rozhodně Isabela, Nicoleta je k příjmení tvrdé🙂 přeji rychlý bezproblémový porod a zdravíčko oběma