Jméno pro holčičku

adrianytes
8. bře 2017

Ahoj všem, kdo se budete mít chuť zapojit a poradit 🤗😘
Mám pár dní do porod u a hrozně váháme se jmenem pro holčičku 😎😑
Pohlaví nevíme a bude to pro nas překvapeni 💚.
Jen zbývá dopsat jméno pro holčičku na papir,který se sebou povezu do porodnice.
Tak a teď, kdo me nakonec 😂🤗
Isabela nebo Nikoleta?
Příjmení Grubnerová. Tak chci aby se to co nejvíc hodilo a nebylo moc tvrdé.

Děkuji a přeji hezký MDŽ

nita1984
8. bře 2017

Pokud je na výběr z těchto dvou, k příjmení se mi více líbí Isabela. Nikoleta mi přijde k příjmení příliš tvrdé.

adrianytes
autor
8. bře 2017

@nita1984 🤗 děkuji za názor 🤗 Manželovi případa tvrdé pro změnu Isabela 😂

nita1984
8. bře 2017

@adrianytes upřímně, já obecně nejsem pro taková to "moderní" jména, ale z výběru mi Isabela přijde jako menší zlo 😀 U nás to bude Kateřina nebo David. Zkrátka, zlatá česká klasika 😀 Moderních jmen je teď hodně, takže budeme mít exoty s klasickými jmény 😀
Ale jinak je to samozřejmě každého věc 🙂

flamarion
8. bře 2017

Mne se vic libi Nikoleta - je variabilnejsi (Niky, Nika, Nikca, Nikol...).

freemee
8. bře 2017

@nita1984 Souhlasím :D vystihla jsi přesně i můj názor, u nás to bude Jan nebo Anna, taky jsme čeští exoti :D

luska__
8. bře 2017

mám neteř Isabelu a do teď jsem si nějak nezvykla ( má 16 měsíců) a prostě je to dívný na malou holčičku volat Isbelko, a až bude velká, tak bude Isabela -přijde mi to jak Grasiela z nějaký hrozný telenovely. :(

arielka222
8. bře 2017

@adrianytes mě se líbí Isabela, sama jsem o ní uvažovala, ale u nás nakonec vyhrálo jiné jméno. 🙂

damae
8. bře 2017

Já miluju jméno Isabela, ale v jeho cizokrajných variantách... A hodně kvůli filmu Ladyhawke 🙂 Ale jak píše @flamarion, nepřijde mi moc variabilní - jak byste jí říkali? U nás v rodině se používají prakicky výhradně zdrobněliny jmen, čili bych myslela na to.
Btw. v češtině mi obě jména přijdou tvrdá. Ale řekne-li je francouz, je to jako pohlazení. Obě 🙂

izz76
8. bře 2017

@adrianytes Nikoleta je víc variabilní,víc možností jak holčicku oslovit,ale mě se víc líbí Isabela. Znám jednu malou Izabelku a vůbec s tím nemám problém,naopak mi to přijde moc pěkné jméno,které aspoň nikdo hloupě nekomolí 🙂

vanule
8. bře 2017

@adrianytes mám neteř Isabelku 🙂 ale k vašemu příjmení se mi líbí i druhá varianta, tak přeju krásný porod a šťastnou ruku při výběru ☺

catf
8. bře 2017

@adrianytes podle mě je to úplně jedno, obě jména jsou na naše poměry méně obvyklá. Zjišťovali jste si, že jméno Nikoleta existuje, že na to na matrice nebudete potřebovat znalecký posudek? Mně se líbí obě jména, na Isabelu můžeš klidně volat Iso, Isinko..uvidíš, že první zdrobnělinou, co ti přistane na jazyku, ji budeš oslovovat.
Co si kdo myslí, bych fakt zbytečně neřešila. Ideální je, když má jméno nějaký význam pro vás, pak se líp vybírá.

verena
8. bře 2017

Ahoj,jak jsem alergicka na jména Natálka a Nikolka, neb jich jednu dobu bylo strasne moc,tak nikoleta se mi fakt libi a souhlasim s manželem, že není tak tvrda. A Nikolky už ji prorazily cestu, takže když na to nebudete mit nervy a budete ji říkat třeba niki, nikdo to ani nepozna. Jinak neboj, jména jako Kateřina, David, Anna, Jan jsou úplne stejne "ceska", akorát se tu používají o něco dele. Kdysi je nasi předci začali dávat a byli taky desne pokrokovi 🙂.

monulice
8. bře 2017

Krásný den za mě Nikoleta..u nás je Isabelek již tolik,že se mi to nelíbí..ale je to přeci na vás..dala bych na manžela ..krásný jarní den Monča

denca89
8. bře 2017

Isabela 🙂

winter
8. bře 2017

K vašemu příjmení mi víc sedne Isabela 🙂 a podle mě je variabilní docela dobře.
Já se teď také rozhoduji mezi 2 jmény pro holčičku, tak vím, jaké je to dilema 😉 Přeji šťastný výběr.

victoriaj
8. bře 2017

Ja bych z techto dvou volila Nikoletu👧

kristyn.g
8. bře 2017

@adrianytes Nikoleta, krásné a měkké jméno

summer2012
8. bře 2017

Nikoleta 🙂

jaja01k
8. bře 2017

Víc se mi líbí Nikoleta, ale k vašemu příjmení mi zase zní líp Isabela 🙂

nikuu
8. bře 2017

Buď jen Nikol bez toho eta nebo Isabelku.

isabelafuentes
8. bře 2017

@adrianytes
Me by se k vasemu prijmeni nejlepe hodila Adriana,Lenka nebo Sarka. Ani nevim proc 😊
Z tech dvou nabizenych radeji Isabela.

lucinka58
8. bře 2017

za mě Isabela 🙂

gry
8. bře 2017

Za me,me se tvrda jmena libeji. Na druhou stranu,taky jsme nevedeli mezi Natalie a Claudie. No a papir manzel vyplnil az na sale,az jsme meli malou u sebe a bylo jasno. Rikam,,napis claudie" sestra ,,chcete na zacatku K nebo C a nakonci A nebo E"? No bylo rozhodnuto.

zlatik1
8. bře 2017

podle přijmení bych dala Isabelu, ale u nás by stejně vyhrála Kateřina a Klárka a máme Kubíka a Honzíka.. do 3 už nejdeme

viiny
8. bře 2017

Mě se víc líbí Isabela, Nikoleta se mi k Vašemu příjmení moc nehodí. Navíc Isabela má také spoustu variant - Izy, Bela apod. 🙂

bunny123
8. bře 2017

Ajaj, ptát se na jména veřejně, to neseká dobrotu. K Vašemu příjmení se víc hodí Isabela, celé to zní i lehce umělecky (dokud si nevezme za muže pana Vopičku 😀 ) Nikoleta proč? Nehodí se to do českého prostředí a stejně jí bude většina dětí/lidí říkat Niki nebo Nikol(o). Za mě zbytečné.

svanhild
8. bře 2017

Mě se víc líbí Nikoleta, Isabelka je taky hezká, ale je jich teď opravdu mnoho.
Co se týká komentářů o ,,exotických " jménech, je vtipné, jak maminky napíší, že mají rády česká jména a pak napíšou třeba Anna, Josef ( hebrejská), Jiří (řecké) atd. Je to jak napsala @verena, to, že ta jména se u nás náhodou objevila dřív, než třeba Nikoleta, z nich nedělá česká jména. Pouze jména používaná v Čechách.

apacheee
AMBASADORKA
8. bře 2017

K vašemu příjmení mi přijde lepší Isabela, jinak obě jména jsou krásná 🙂 a vždycky se najdou rypalove, kteří budou rýt do všeho

victress
8. bře 2017

obě jsou na mě moc tvrdá, místo Isabely navrhuji Belindu, tak by to příjmení krásně zjemnila a bylo by tam kus Isabely🙂 nebo Nikol, aby tam nebylo to tvrdé T na konci...a taky to nebude tak dlouhé, chudák holka, než by se ve škole podepsala...

verunka_korunka
8. bře 2017

Taky mi prijde lepsi isabela, hlidala jsem v anglii holcicku toho jména, nejcasteji ji rikali izi a me se to moc líbilo, da se ji rikat i belo, myslim ze zkracenou verzi si vzdy najdete.... preji at dobre vyberete 🙂 a hlavne abyste byli s vyberem spokojeni