Jméno Eliana. Co na něj říkáte?

nikolka20n
9. říj 2019

Ahoj Maminky,
Vim, že to tu nedávno už bylo, ale někdo tuto diskuzi smazal. Za 14 dni mám termín porodu, čekám holčičku a narazila jsem tu náhodou na jméno Eliana, které se mi moc líbí. Co na něj říkáte? Manžel by chtěl Barunku. Tak teď váháme.

jituli84
9. říj 2019

@nikolka20n Mě by asi přítel takové jméno ani nedovolil 😀

jaja01k
9. říj 2019

@nikolka20n Já moc nejsem na netradiční jména, ale Eliana se mi moc líbí 🙂

marketa1218
9. říj 2019

My máme doma zítra měsíční Barunku, takže tak 🙂. Za mě Barunka hezčí 😉

bonavoxa
9. říj 2019

@nikolka20n Jsem spíše příznivcem tradičních jmen.

pratensis
9. říj 2019

Ono je nejpodstatnější, jak se jméno líbí vám.
Pokud budu mluvit za sebe, tak já jsem taky jednoznačně pro tradiční jména. Navíc, ač sama Eliška a ač se mi to jméno líbí, tak v dnešní době bych se jakékoli Ele a Elince vyhnula z praktických důvodů. Je jich zkrátka moc, ať už se jedná o samotné jméno Eliška, nebo Ela, Ella, Elena, Elen, Elizabeth a možná i další, o kterých nevím. Jak by se říkalo Elianě? Stejně nakonec většinou asi Eli, ne?
Se synem tento školní rok chodí do třídy pět Jakubů, což je z praktického hlediska dost nešikovné. Ale co nadělat, když věkově a spádově do té třídy patří...

vitezove
9. říj 2019

Mám ráda originální a netradiční jména. Eliana se mi ale moc nelíbí. Ani Liliana a tak. Přijdou mi takové tvrdé. Ale je to vaše rozhodnutí. Záleží jestli se to hodí k příjmení a co na to říká partner. Jen upozorňuju, že jí stejně nejspíš všichni budou říkat Eliško. Což pak to originální jméno trochu shazuje.

lolam10
9. říj 2019

Nelibi se mi

kassandra1
9. říj 2019

@nikolka20n Mně se líbí víc Eliana, Eliška vůbec (vadí mi tam to zvíře 🙂 ) Jo, výsledně jí budou jí říkal Eli, ale nechápu, proč by jí měl říkat někdo Eliško. Barbora se mi nelíbí, je to nuda a takové drnčivé, jako traktor 🙂

nikolka20n
autor
9. říj 2019

Také myslím, že Eliško ji říkat nebudou. Mě se Eliana líbí moc, tak snad doma projde.

amazonkajanik
9. říj 2019

@pratensis jejda,taky máme Jakuba a zjistila jsem,že jich je letos taky moc. Vybírali jsme mezi Janem a Jakubem a jelikož má druhé Vladimír, vyznělo lépe Jakub Vladimír,byť je to delší. Holčička měla být (a snad ještě bude 😁) Johana Marie

pratensis
10. říj 2019

@amazonkajanik Na tohle je při výběru jména těžké brát zřetel. Proto jsem zakladatelce psala, že si myslím, že hlavní je, jestli se jim jméno líbí. Pokud se jim líbí opravdu hodně a jsou téměř rozhodnuti, pak je asi přemíra holčiček jménem Ela od jeho výběru neodradí. Já jen chtěla říct, že kdybych se rozhodovala mezi dvěma jmény, tak nějak rovnocenně, tak zvolím z tohoto důvodu raději to druhé (v tomto případě Barču).
Kubík je moc hezké jméno, nenechte si ode mě zkazit náladu. 😉

ninive211
10. říj 2019

@pratensis My mane Elenu a Jakuba😁 U Elenky pred 5 lety jsem dlouhodobe v okoli nikoho tohoto jmena neznala a naivne jsme si mysleli, jak originalni jmeno davame....no a bum, ztrovna u nas v okoli sama Elenka, Eliška...loni byly ve skolce v jedne třídě 3 Elenky, 3 Elišky, Ella, Nella a aby se to nepketlo mali, tak jeste Alena s A. U syna, tam jsme byli vubec radi, ze jsme neco vybrali, moje vtsnsne jmeno mi manzel zatrhl uz davno a tohle bylo jedno z asi dvou jedinych dalsich, co u me prichazely v uvahu. Tak uvidime jak pristi rok, Elenka zatim zadneho Kubika ve tride nemela a nema. Jinak teda ja jsem Lenka a nikdy jsem ve tride nebyla jedina toho jména. A nevadilo mi to, spis jsem to brala jako plus, jako ze nam jmeno, ktere je oblibene (no a dnes po Lence nikdo ani nestekne, skoro se nedava).
Eliana-neni to špatné jméno, osobně bych ho asi nedala, osliveni Elianko zni zvlastne a jinak to stejbe bude "Eli", jako spousta jinych holcicich jmen

ninive211
10. říj 2019

Jinak Barbora se mi osobně nelibi, zní hodně tvrdě (ale kamarádka Barborku má, ještě k tomu k příjmení Jadrná, no to jméno drrrrnčí do uší, ale stejně jí říkají všichni Bája)

veronikajanova
10. říj 2019

Barbora brambora...

lida9
10. říj 2019

@nikolka20n a myslela jsi take na to, ze narozky bude mit pomalu na zacatku listopadu, svatek toto jmeni ma 30. listopadu a to nemluvim, kdy je mikulas a vanoce.... volila bych jine jmeno...

usvitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
cherris
10. říj 2019

Vždycky se najde někdo, komu se to nelíbí, komu to něco připomíná atd... Náš právní systém děti chrání před hanlivými a když to řeknu zjednodušeně, tak před úplně blbými jmény. Rozmyslete se sama s otcem dítěte a dejte, co se líbí vám, hodně štěstí 😉

tulikiss
10. říj 2019

tak ono taky dost zalezi na prijmeni..

pratensis
10. říj 2019

@ninive211 Tak to je taky mazec... Já jsem to nemyslela nijak proti těm jménům. Jakub-Kubík je moc krásné, sama bych ho klidně vybrala. Stejně tak všechna ta holčičí Ela-jména. A znám i z okolí spoustu případů, kdy rodiče zvolili nějaké jméno a následně se s ním roztrhl pytel. Ono se to takhle ani nedá brát, to by člověk nikdy nic nevybral. Už jenom shodnout se na jméně dítěte s partnerem je mnohdy problém... Nejdůležitější je, aby se jméno líbilo a vyhovovalo samotným rodičům, na ostatní se mohou vykašlat. To jsem taky psala hned v úvodu svého příspěvku. Jen jsem tím chtěla říct, že já, pokud bych se rozhodovala mezi dvěma jmény a cítila je plus-mínus rovnocenně, tak bych z praktických důvodů volila to méně časté.

ah1234
10. říj 2019

@vitezove Je zaujimave jak ma kazdy iny nazor na tvrdost mena. Pre je su mena ako eliana liliana naopak mov makke, u mna cim tvrdsie meno tym lepsie. Paci sa mi z dievcenskych napriklad Greta, Ester.. nakoniec sme mali vybranu Helenu co uz bol na mna kompromis s tou tvrdostou 😁 nakoniec mame syna 😂 Richarda a keby mam druheho syna tak by bol Patrik

sinicka
10. říj 2019

Sousedi mají vlčáka jmenem Eliana

ah1234
10. říj 2019

Hej myslim ze sa zbytocne tu pytas a radsej sa porad s manzelom 🙂 lebo 100 ludi 100 chuti, nikdy nenajdes zhodu v dave, kazdy ma svoje oblubene meno a mena ktore preferuje 🙂 ale samozrejme s menom Lenka bude u nas pravdepodobne menej poznamok okolia jak s menom Sophie Ruth a podobne 🙂

jituli84
10. říj 2019

@sinicka my máme křečka Eliána

mourovatakocka
10. říj 2019

Za mě teda ne.

babanci
10. říj 2019

Eliana se mi celkem líbí. Manžel chce Barunku, tak to se asi neshodnete, co? Je to tak nějak z jiného ranku. Mě se líbí neobvyklá jména, ale v případě Eliany by mě odrazovalo, že bude prostě Eli a těch je teda teď víc ne dost. Zkuste ještě popřemýšlet, jestli Vás nějak jiné, neobvyklé, nevezme víc za srdce. Ale, podívej, jestli se Tě líbí moc, tak dej a nekoukej, co kdo na to.

alcar
10. říj 2019

Eliana nezni nijak hrozne, ackoliv ja na takova netypicka jmena nejsem a rodicum bych za nektera opravdu trhala usi. 🤣 Ja osobne bych z tech dvou vybrala Barboru, ale Eliana je jeste porad v hranici “normalnosti”. Dej na sve pocity a domluv se s manzelem. 😉

ajuse21
10. říj 2019

Nelíbí... Barunka je tisíckrát hezčí

britney
10. říj 2019

Eliana se mi hodne libi. Barunka ne.

zelenaesmolda
10. říj 2019

@nikolka20n
Me se libi.A pokud chce pritel Barboru tak proc nedate Barbora Eliana?Problem vyresen 🙂

badyr
10. říj 2019

@nikolka20n Pokud bych si měla vybrat z těchto dvou jmen, tak rozhodně Eliána, Bára (v jakékoliv podobě) se mi nelíbí. My jsme měli mít holčičku Elin, no nakonec se v 30.týdnu ukázal pinďour a z Elin je Jáchym 😀 (takže jsme vybírali jméno pro kluka a ten si nakonec ještě přispěchal na svět ve 33.tydnu)😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru