Jméno pro holčičku - Emma, Vanessa, Sofie

lucievaneska
19. dub 2019

Potřebuji radu 🙂 Za měsíc a půl by se nám měla s přítelem narodit holčička a já pořád váhám nad jménem.. Původně jsem měla vybranou Emmu ( je jich všude plno) poté Vanessku ( stejný problém) Sofie mi u přítele neprošla 😀 Prozatím jsme se tak nějak shodli na Klárce.. Ale pořád uvažuji.. Jméno by se mělo hodit k příjmení Jelínková.. Poraďte děkuji 🙂

pipi_puncocha
19. dub 2019

K příjmení Jelínková se bude hodit téměř jakékoliv české jméno, tak spíš si fakt sednout a projet nějaký seznam/kalendář s partnerem. Klárka je krásné jméno, jmenuje se tak moje sestra, ale tady jsem se v diskusích dočetla, že to jméno přináší smůlu a že by sis ho měla radši změnit, když už ho máš.😶 Tak otázka je, kdo jak moc na takové věci věří... ale třeba i Karolínka by bylo moc hezké.

uzivatelkapetra
19. dub 2019

Jestli chcete mít malopočetné jméno a české, tak Lenka, Petra, Iva, jinak třeba Tereza, Jana, atd
Máte takové pěkné české příjmení, tak bych upustila ode všech moderních cizích jmen

monaluza
19. dub 2019

Mne se z holcicich jmen libi Anezka, Silvie, Michaela, Mia, Daniela a Magdalena, ale byla jsem obdarena pouze dvema kluky, takze tato jmena nabizim k volnemu uziti 😉.

lauricek
19. dub 2019

Klarka je krasne meno, aj k primeni se hodi 😊 A neni tuctove 😉

lucievaneska
autor
19. dub 2019

@monaluza Mia je pěkné ale už jednu máme - psa 😀

Já tedy musím říct, že ano Ema je všude.. Vanessu jsem v dětském nepotkala u nás žádnou a jinak znám jednu🙂 je to pro mě neobvyklé ale hezké jméno a Klára. Klasické české jméno. Proč ne,taky bych řekla, že jich není moc🙂😉 K příjmení bych řekla, že jde kterékoliv 😉A když by jo nešlo. Stejně se asi jednou vdá 🙂
Vyberte to podle vás hlavně, co vám nejvíc zní v hlavě 😉🙂Musíte mít nějaký top🙂
já řešila i to, aby měla svátek dál od Vánoc například. Což u dcery nevyšlo 🤔tak alespoň daleko od narozenin. Teď jsme vybírali jméno. A opět holku😁 takže snad to bude mít trochu více rozprostřené 🙂
První je Teodora a druhá bude Debora. (Snad nevyleze pindík)😂 a volili jsme aby jim to sedělo i k sobě 🙂
Každopádně jsem myslela, že vyberu alespoň jedno jméno. Ale u nás to bylo tak, že já navrhovala a manžel nic😂to byli vždy obličeje a po pár měsících byl návrh manžela a mě se to nějak zalíbilo.

apollonka
19. dub 2019

@lucievaneska my mame doma Zuzanku a Sarku a pokud ted to pate bude holcicka bude to Amálie ❤️ Jméno dej takové které se ti opravdu libi 😘preji hodne zdravicka 🙂

leilinka1234
19. dub 2019

Nevím proč, ale hned mi k tomu příjmení skočilo jméno Aneta 🙂 Anetka Jelínková. Jak už tu bylo zmíněno, držela bych se klasiky a nesnažila se vymyslet něco spešl. Já na jména Emma (ještě ty 2 m, to nechápu) jsem víceméně už alergická.

anny87
19. dub 2019

My mame doma Ninu

anny87
19. dub 2019

Nina Jelinkova

jupiter2013
19. dub 2019

Klára je krásné jméno a k příjmení zní hezky. Pak třeba Markétka nebo Barborka. Také jich není moc

petrapet9
19. dub 2019

Já teď řeším docela podobný problém. Máme doma dvě holky, dvojčata Danielu a Denisu. Když jsem vybírala jména chtěla jsem aby měli stejné první písmeno a nejmenovali se po nikom v rodině. Také aby měli svátek co nejméně od sebe a mohli si jmeniny užívat společně. Byl to dost problém ale jsem celkem ráda že se to podařilo a tatínek jména odsouhlasil i když výběr nechal víceméně na mě.
Bohužel teď to řeším u dcery znovu a nevím jestli se hodí nějaké jméno na D nebo zvolit úplně jiné. Nevím 🙁

bayt
19. dub 2019

@lucievaneska Tak i Sofií je moc...Zrovna k Jelínkové se hodí skoro všechno 🙂

luckastep
19. dub 2019

My čekáme Rozálii ale taky se mi hodně líbila Klárka nebo Andrejka 🙂

kacomora
19. dub 2019

Ja mam kamaradku Annu Jelinkovou a hrozne se mi to jmeno libi. Akorat u manzela neproslo 😀

lucievaneska
autor
19. dub 2019

@kacomora No a já měla zase spolužačku Kláru Jelinkovou tak to mám asi takové zažité 😀

stef9328
19. dub 2019

My mame Sofia a Victoria. Me se Emma,taky moc libila,ale nakonec jsem zvolila aby jmena koncila na ia (obe dve). Jinak jmeno Stefani je hezke, manzel chtel dat druhe dceri jmeno po me(Stefani),ale to jsem Odmitla.....Klarka je Taky moc pekne,libi se mi.

payaz8
19. dub 2019

K příjmení Jelínková se naštěstí hodí jakékoli jméno, na kterém se shodnete (a v klidu, my se shodli téměř vždy až na poslední chvíli, časový pres rozhodování usnadňuje 😉. Klára je pěkné jméno, ale taky jsem jako @pipi_puncocha někde četla, že toto jméno nositelce nosí smůlu. I u nás bylo toto jméno ve hře pro třetí holku k Sáře a Báře, ale jakkoli jsem jinak pragmatik a na tyto věci nevěřím, mám tuto informaci zkrátka v hlavě, něco mi našeptává, co kdyby. My jsme nakonec vybrali jméno jiné, radši 😉

@petrapet9 Daniela a Denisa - jejda, to je krásné. Mně se moc líbí, když jména k sobě nějak ladí, tak bych i třetí holčičku dala od D, variant je plno 😉

leilinka1234
20. dub 2019

@petrapet9 Daniela, Denisa, Dominika 😍

mignona
20. dub 2019

@lucievaneska Klára Jelínková se hodí úplně super. Napadá mě jich strašně moc, to je fakt jen o tom, co se vám líbí.. Jestli Klárka, tak hodí se určitě a moc jich není.

petrapet9
20. dub 2019

Děkuji za tipy. Mě osobně se nejvíc líbí Dominika. Ještě jsem uvažovala Danu a Ditu a taky se mi líbí Anna. Tatínek výběr jména nechal na mě tak snad se bude líbit.

petrapet9
20. dub 2019

@leilinka1234 Dominika se mi moc líbí 😉

kohynka86
20. dub 2019

Klára se mi moc líbí, také jsme uvažovali ,ale moje máma občas řekne Krála a má s tím problémy 😀 tak sme přehodnotili... k vašemu příjmení se mi to ale líbí moc 😉 My nakonec čekáme Adrianu 😉

zutinka
20. dub 2019

Anna a Klára.A co Josefina?

bayt
20. dub 2019

@petrapet9 Diana, Debora, Dorotka, Doubravka, Dina, Dalimila..

bayt
20. dub 2019

@petrapet9 A jeste me napada Darina.

levandy
24. dub 2019

Mně se líbí Lucie Jelínková😇

jaja01k
24. dub 2019

Z toho vašeho výběru se mi líbí Klára.
Ještě by se mi líbila třeba Agáta, Tereza, Irena.

levandy
24. dub 2019

Jinak z vaše výběru se mi líbí Sofie a k příjmení se hodí. Taky se mi líbí např. Tereza, Adéla, Laura,Anežka.

herinecka
24. dub 2019

jak se říká haters gonna hate... nikdy se nezavděčíte všem 🙂 moc se mi líbí Emma a jednu taky mám a kupodivu je jediná široko daleko 🙂) zato třeba Terez a Adél a Elenek je kolem opravdu hodně, ale i tak - je to každého věc 🙂 Klárka je moc pěkné, a co třeba Jana nebo Lucie? 🙂